Top 100 firme — Construcții, Harghita după profit net în 2013
1.076 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 29,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 55 K RON, iar liderul atinge 8,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ING SERVICE SRL= | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 8,9 mil. RON▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 8,9 mil. RON | |
| 2 | 2.MULTIPLAND SRL= | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1,6 mil. RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.IRIS SERVICE CIUC SA▲ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 1,4 mil. RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.BAYER CONSTRUCT SA SOSKUT SUCURSALA HARGHITA▲ 6 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 955,8 K RON▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 955,8 K RON | |
| 5 | 5.FORTUNA PARK SRL▲ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 753,5 K RON▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | 753,5 K RON | |
| 6 | 6.BAYER CONSTRUCT SRL▲ 258 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 663,4 K RON▲ 10.803,6 % | ▲ 10.803,6 % | 663,4 K RON | |
| 7 | 7.FUNDAMENTA SRL▼ 2 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 591,8 K RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 591,8 K RON | |
| 8 | 8.TECTUM IMPEX SRL▲ 1.104 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 510,6 K RON— | — | 510,6 K RON | |
| 9 | 9.WELCO PROPERTY SRL▲ 1.109 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 449,7 K RON— | — | 449,7 K RON | |
| 10 | 10.Z & Z PIRO SRL▲ 60 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 443,6 K RON▲ 530,2 % | ▲ 530,2 % | 443,6 K RON | |
| 11 | 11.WIKEND FOREST IMPEX SRL▼ 5 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 439 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 439 K RON | |
| 12 | 12.O.VE.CO SRL▲ 9 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 407,2 K RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 407,2 K RON | |
| 13 | 13.INTRAMUROS CONCEPT SRL▲ 92 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 403,7 K RON▲ 989,5 % | ▲ 989,5 % | 403,7 K RON | |
| 14 | 14.HAMERLEMN 2004 SRL▲ 21 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 400,7 K RON▲ 132,1 % | ▲ 132,1 % | 400,7 K RON | |
| 15 | 15.EUR-ROM CONSTRUCT TRADING SRL▲ 964 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 396,5 K RON— | — | 396,5 K RON | |
| 16 | 16.AQUA PROVIDEBIT SRL▲ 816 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 353,2 K RON— | — | 353,2 K RON | |
| 17 | 17.BEMAKI CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 320,3 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 320,3 K RON | |
| 18 | 18.B & B TRANSINVEST SRL▼ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 303,4 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 303,4 K RON | |
| 19 | 19.BAUHAUS-ENTER SRL▲ 44 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 280,5 K RON▲ 260,3 % | ▲ 260,3 % | 280,5 K RON | |
| 20 | 20.HARGITA CONSTRUCT SRL▲ 704 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 271,6 K RON— | — | 271,6 K RON | |
| 21 | 21.FINE HOME S.R.L.▲ 1.018 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 255,8 K RON— | — | 255,8 K RON | |
| 22 | 22.VIADUCT SRL▼ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 249,2 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 249,2 K RON | |
| 23 | 23.NOVATHERM SRL▲ 96 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 247,5 K RON▲ 667,6 % | ▲ 667,6 % | 247,5 K RON | |
| 24 | 24.TAPIMEX SRL▲ 851 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 240,8 K RON— | — | 240,8 K RON | |
| 25 | 25.ROMEDA-VAS SRL▲ 167 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 239,3 K RON▲ 1.651,2 % | ▲ 1.651,2 % | 239,3 K RON | |
| 26 | 26.BILBAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Fitod, Comuna Leliceni, Harghita | 236 K RON— | — | — | 236 K RON |
| 27 | 27.LUCS FOREST SRL▲ 1.058 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 233,6 K RON— | — | 233,6 K RON | |
| 28 | 28.TRANSTRADE CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 232,8 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 232,8 K RON | |
| 29 | 29.INSTHAR SA▼ 17 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 224,4 K RON▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 224,4 K RON | |
| 30 | 30.ZOLD-EM BAU SRL▲ 1.069 | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 214,4 K RON— | — | 214,4 K RON | |
| 31 | 31.FORMA-CON SRL▲ 227 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 206 K RON▲ 3.101 % | ▲ 3.101 % | 206 K RON | |
| 32 | 32.STRAVIA GROUP SRL▲ 17 | Sat Goagiu, Comuna Avrămeşti, Harghita | 202,2 K RON▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 202,2 K RON | |
| 33 | 33.RENTOREX GROUP SRL▲ 235 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 198 K RON▲ 3.304,7 % | ▲ 3.304,7 % | 198 K RON | |
| 34 | 34.IMBILDCO SRL▲ 53 | Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 185,1 K RON▲ 257,1 % | ▲ 257,1 % | 185,1 K RON | |
| 35 | 35.CONSUNIT SRL▲ 1.085 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 175,1 K RON— | — | 175,1 K RON | |
| 36 | 36.MASTERDOM-CONS SRL▲ 61 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Harghita | 170,4 K RON▲ 306,7 % | ▲ 306,7 % | 170,4 K RON | |
| 37 | 37.APROCOM SRL▲ 78 | Municipiul Topliţa, Harghita | 166 K RON▲ 400 % | ▲ 400 % | 166 K RON | |
| 38 | 38.GOS-MAD SRL▲ 165 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 155 K RON▲ 1.241,7 % | ▲ 1.241,7 % | 155 K RON | |
| 39 | 39.LIFT SERVICE SRL▲ 93 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 152,3 K RON▲ 450,9 % | ▲ 450,9 % | 152,3 K RON | |
| 40 | 40.HBG-T CONSTRUCT SRL▲ 769 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 150,7 K RON— | — | 150,7 K RON | |
| 41 | 41.GAL-GEP SERVICE SRL▼ 17 | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 149,7 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | 149,7 K RON | |
| 42 | 42.ATLAS SRL▲ 175 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 142,2 K RON▲ 1.253,6 % | ▲ 1.253,6 % | 142,2 K RON | |
| 43 | 43.HEGEMONA SRL▼ 12 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 131,8 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 131,8 K RON | |
| 44 | 44.VEBAV INVEST SRL▲ 1.006 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 131,3 K RON— | — | 131,3 K RON | |
| 45 | 45.PANORAMA GREEN SRL▲ 204 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 124,6 K RON▲ 1.654,6 % | ▲ 1.654,6 % | 124,6 K RON | |
| 46 | 46.ANTAL-CONSTRUCT SRL▲ 77 | Sat Nădejdea, Comuna Mihăileni, Harghita | 122,7 K RON▲ 294,8 % | ▲ 294,8 % | 122,7 K RON | |
| 47 | 47.PREMIER FACTORY CONSTRUCT SRLnou | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 122,6 K RON— | — | — | 122,6 K RON |
| 48 | 48.INFOGATE-SERV SRLnou | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 120,2 K RON▲ 1.102,1 % | ▲ 1.102,1 % | 120,2 K RON | |
| 49 | 49.SIRCON SRL▼ 5 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 120 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 120 K RON | |
| 50 | 50.BALCOM SRL▲ 93 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 117,4 K RON▲ 375,3 % | ▲ 375,3 % | 117,4 K RON | |
| 51 | 51.KANAL CONSTRUCT-SERV SRL▼ 26 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 114,9 K RON▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 114,9 K RON | |
| 52 | 52.RED DOME SHELTER SRL▲ 233 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 113,2 K RON▲ 2.186,6 % | ▲ 2.186,6 % | 113,2 K RON | |
| 53 | 53.H.J.-ZID-IMPEX SRL▲ 167 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 111,8 K RON▲ 1.030,8 % | ▲ 1.030,8 % | 111,8 K RON | |
| 54 | 54.ZSOLT CONSTRUCT SRL▲ 324 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 107,1 K RON▲ 6.425,3 % | ▲ 6.425,3 % | 107,1 K RON | |
| 55 | 55.WERNETTO SRL▲ 136 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 102,1 K RON▲ 646,3 % | ▲ 646,3 % | 102,1 K RON | |
| 56 | 56.KARLOMAR CARWASH SRL▲ 751 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 101,9 K RON— | — | 101,9 K RON | |
| 57 | 57.RUS MOBIL CONSTRUCT SRL▲ 704 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 101,3 K RON— | — | 101,3 K RON | |
| 58 | 58.OPTIMISM SRL▲ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 100,5 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 100,5 K RON | |
| 59 | 59.VITALROB-IMPEX SRL▲ 55 | Sat Bancu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 100,3 K RON▲ 198,7 % | ▲ 198,7 % | 100,3 K RON | |
| 60 | 60.EPITROPOS SRL▲ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 94,1 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 94,1 K RON | |
| 61 | 61.TIGRA-WILL SRL▲ 11 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 93,9 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 93,9 K RON | |
| 62 | 62.ELCOMEX SRL▼ 20 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 93,9 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 93,9 K RON | |
| 63 | 63.GYONGYVIRAG SRL▲ 221 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 92,6 K RON▲ 1.762,4 % | ▲ 1.762,4 % | 92,6 K RON | |
| 64 | 64.BAU-CONS BALINT SRL▲ 428 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 90,8 K RON— | — | 90,8 K RON | |
| 65 | 65.ELECTRO LINE SRL▲ 81 | Municipiul Topliţa, Harghita | 89,9 K RON▲ 273,5 % | ▲ 273,5 % | 89,9 K RON | |
| 66 | 66.FENYO-RITMUS SRL▲ 95 | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Harghita | 88,1 K RON▲ 339,8 % | ▲ 339,8 % | 88,1 K RON | |
| 67 | 67.FERENCZI ELECTRO SERV SRL▲ 1.042 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 87,9 K RON— | — | 87,9 K RON | |
| 68 | 68.HIDROTRAN SRL▼ 54 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 87,9 K RON▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 87,9 K RON | |
| 69 | 69.ELTRA-VILL SRL▼ 13 | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 86,7 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 86,7 K RON | |
| 70 | 70.HVS CONSTRUCT SRL▲ 170 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 84 K RON▲ 966,9 % | ▲ 966,9 % | 84 K RON | |
| 71 | 71.TALAVILL SMART HOME SRL▼ 26 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 84 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 84 K RON | |
| 72 | 72.BALAZS NAO & GO SRL▼ 10 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 82,2 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 82,2 K RON | |
| 73 | 73.ANZOL-CONS 2008 SRL▲ 1.010 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 82 K RON— | — | 82 K RON | |
| 74 | 74.ALKA INSTAL SRL▼ 27 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 80 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 80 K RON | |
| 75 | 75.F LIFT S.R.L.▼ 29 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 75,2 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 75,2 K RON | |
| 76 | 76.CRISS TEAM SRL▲ 9 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 75 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 75 K RON | |
| 77 | 77.PMC CONSTRUCT GROUP SRL▲ 293 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 72,9 K RON▲ 3.808,1 % | ▲ 3.808,1 % | 72,9 K RON | |
| 78 | 78.EURO-ALPIN SRL▲ 913 | Sat Cetăţuia, Comuna Sânsimion, Harghita | 70,6 K RON— | — | 70,6 K RON | |
| 79 | 79.ZETA WOOD SRL▲ 350 | Sat Sub Cetate, Comuna Zetea, Harghita | 70,5 K RON▲ 10.602,6 % | ▲ 10.602,6 % | 70,5 K RON | |
| 80 | 80.ASZBISZIM SRL▲ 977 | Sat Sântimbru, Comuna Santimbru, Harghita | 68,1 K RON— | — | 68,1 K RON | |
| 81 | 81.BULDEX LORINCZ SRL▲ 149 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 68,1 K RON▲ 651,6 % | ▲ 651,6 % | 68,1 K RON | |
| 82 | 82.HARSTEEL SRL▼ 65 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 67,6 K RON▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | 67,6 K RON | |
| 83 | 83.CSALAJ SRL▲ 113 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 67,6 K RON▲ 424,3 % | ▲ 424,3 % | 67,6 K RON | |
| 84 | 84.BEN COM MIXT CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 66,4 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 66,4 K RON | |
| 85 | 85.BAU-TEAM SRL TOLNA SUCURSALA MIERCUREA CIUC▼ 47 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 65,1 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 65,1 K RON | |
| 86 | 86.SZIK BAU TEAM SRL▲ 900 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 64,9 K RON— | — | 64,9 K RON | |
| 87 | 87.LASZLO-CONSTR SRL▼ 71 | Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita | 63,8 K RON▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 63,8 K RON | |
| 88 | 88.ZOIM-CONSTRUCT SRL▲ 62 | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 62,5 K RON▲ 166,4 % | ▲ 166,4 % | 62,5 K RON | |
| 89 | 89.VIOREL PRODUCTS SRL▲ 278 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 62,4 K RON▲ 3.143,5 % | ▲ 3.143,5 % | 62,4 K RON | |
| 90 | 90.CONSTRUCTII MARCU SRL▲ 84 | Municipiul Topliţa, Harghita | 61,7 K RON▲ 270,5 % | ▲ 270,5 % | 61,7 K RON | |
| 91 | 91.LIBRA-GEMINI SRL▲ 373 | Sat Chileni, Comuna Suseni, Harghita | 60,6 K RON▲ 22.602,3 % | ▲ 22.602,3 % | 60,6 K RON | |
| 92 | 92.ERPALCOM-GROUP SRL▼ 14 | Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 58,7 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 58,7 K RON | |
| 93 | 93.EDNOVENZA SRL▲ 145 | Sat Văleni, Comuna Feliceni, Harghita | 58,7 K RON▲ 626 % | ▲ 626 % | 58,7 K RON | |
| 94 | 94.TOTAL MEAT SOLUTIONS S.R.L.▲ 199 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 58 K RON▲ 1.192,9 % | ▲ 1.192,9 % | 58 K RON | |
| 95 | 95.VITAKTIV FIBAPROIECT SRLnou | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 56,2 K RON— | — | — | 56,2 K RON |
| 96 | 96.START-DUO SRL▼ 77 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 56 K RON▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 56 K RON | |
| 97 | 97.MARK-EDUARD SRL▲ 155 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 55,2 K RON▲ 683,5 % | ▲ 683,5 % | 55,2 K RON | |
| 98 | 98.COM-TUR SRL▼ 37 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 55,1 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 55,1 K RON | |
| 99 | 99.PROT.CONT SRLnou | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 55 K RON— | — | — | 55 K RON |
| 100 | 100.FANMIS-CSERE SRL▲ 298 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 55 K RON▲ 4.614,8 % | ▲ 4.614,8 % | 55 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Harghita
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
115 firme · 628,2 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
434 firme · 591,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
21 firme · 265 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
101 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
85 firme · 85 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
54 firme · 60,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
57 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
20 firme · 27,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
19 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
16 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
7 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
5 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
8 firme · 973 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 477,4 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
2 firme · 252,2 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 202,4 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 84 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 36 K RON