Top 100 firme — Imobiliare, Galați după profit net în 2010
270 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 11,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 5,3 K RON, iar liderul atinge 1,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GALGROS SA▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,6 mil. RON▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.DEN BREEJEN INVESTMENTS SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 999,8 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 999,8 K RON | |
| 3 | 3.COSOTI SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 995,1 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 995,1 K RON | |
| 4 | 4.SPATII SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 750,9 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 750,9 K RON | |
| 5 | 5.DIMA & FIII SA▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 665,5 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 665,5 K RON | |
| 6 | 6.MAKINVEST COM SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 488,5 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 488,5 K RON | |
| 7 | 7.HALIFAX SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 434,6 K RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 434,6 K RON | |
| 8 | 8.DECROM CO SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 434,4 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 434,4 K RON | |
| 9 | 9.ADMINISTRATIA PIETELOR AGROALIMENTARE SA▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 423,3 K RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | 423,3 K RON | |
| 10 | 10.BETA ABC IMOBILIARE SRL▲ 266 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 402,7 K RON— | — | 402,7 K RON | |
| 11 | 11.PEMATEXTIL SRL▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 335,2 K RON▲ 203,2 % | ▲ 203,2 % | 335,2 K RON | |
| 12 | 12.PIEŢE-ZONE VERZI SAnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 275,6 K RON— | — | — | 275,6 K RON |
| 13 | 13.TUDFIN COM SRL▲ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 261,3 K RON▲ 511 % | ▲ 511 % | 261,3 K RON | |
| 14 | 14.SILVER PORT SRL▲ 212 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 216,4 K RON— | — | 216,4 K RON | |
| 15 | 15.ROLLAND 2 LAUR-VIC SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 216 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 216 K RON | |
| 16 | 16.MARUNA SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 206,4 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 206,4 K RON | |
| 17 | 17.CST LOGISTIK SRL▲ 261 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 174,1 K RON— | — | 174,1 K RON | |
| 18 | 18.AGRIVERDE SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 169,7 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 169,7 K RON | |
| 19 | 19.GALATEX SA▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 150,5 K RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 150,5 K RON | |
| 20 | 20.ICE PROPERTY DEVELOPMENT SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 149,4 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 149,4 K RON | |
| 21 | 21.SPES SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 149 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 149 K RON | |
| 22 | 22.CENTRUM SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 127,8 K RON▲ 131,9 % | ▲ 131,9 % | 127,8 K RON | |
| 23 | 23.CONSULT EXPERT GALATI SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 110,4 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 110,4 K RON | |
| 24 | 24.EXPOSTAR GROUP SRL▼ 2 | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 94,1 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 94,1 K RON | |
| 25 | 25.CALIBRA ESTATE SRL▲ 197 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 84,6 K RON— | — | 84,6 K RON | |
| 26 | 26.ANTINIS IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 83,1 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 83,1 K RON | |
| 27 | 27.SARADIOS SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 81,5 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 81,5 K RON | |
| 28 | 28.CECILIA SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 77 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 77 K RON | |
| 29 | 29.DVR IMOBILIARE SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 76,7 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 76,7 K RON | |
| 30 | 30.DEGAS MANAGEMENT SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 74,5 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 74,5 K RON | |
| 31 | 31.FARM MIDDLEFIELD16 SRLnou | Sat Nicoreşti, Comuna Nicoreşti, Galaţi | 69,2 K RON— | — | 69,2 K RON | |
| 32 | 32.IMARSERV SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 62,7 K RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 62,7 K RON | |
| 33 | 33.EXXE INVESTMENT SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,2 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 60,2 K RON | |
| 34 | 34.VEROMAR SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 60 K RON | |
| 35 | 35.MOBILSERV SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,4 K RON▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 57,4 K RON | |
| 36 | 36.MAGIC SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,9 K RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 50,9 K RON | |
| 37 | 37.NEDROM COM SRL▲ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,7 K RON▲ 307,5 % | ▲ 307,5 % | 48,7 K RON | |
| 38 | 38.BUNKER OIL SRL▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,2 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 40,2 K RON | |
| 39 | 39.GACRIDANEM SRL▲ 210 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,2 K RON— | — | 40,2 K RON | |
| 40 | 40.HATVANY COMPANY SRL▲ 61 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,8 K RON▲ 400,6 % | ▲ 400,6 % | 39,8 K RON | |
| 41 | 41.EUROSERV TDC SRL▲ 201 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37,2 K RON— | — | 37,2 K RON | |
| 42 | 42.COME BACK SRL▲ 61 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36 K RON▲ 404,2 % | ▲ 404,2 % | 36 K RON | |
| 43 | 43.DAS IMMOBILIE SRL▲ 65 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35,8 K RON▲ 523,4 % | ▲ 523,4 % | 35,8 K RON | |
| 44 | 44.PRESSING J.R. SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 34,8 K RON▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 34,8 K RON | |
| 45 | 45.RRB SRL▲ 230 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,7 K RON— | — | 33,7 K RON | |
| 46 | 46.FRANCU REAL ESTATES S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 32,9 K RON▼ 73 % | ▼ 73 % | 32,9 K RON | |
| 47 | 47.GALCOMPLEX SRL▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,4 K RON▼ 79,7 % | ▼ 79,7 % | 30,4 K RON | |
| 48 | 48.COMALINA SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 28,6 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 28,6 K RON | |
| 49 | 49.DANVER SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,7 K RON▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 27,7 K RON | |
| 50 | 50.MELBA LUX SRL▼ 33 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,7 K RON▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 27,7 K RON | |
| 51 | 51.AGROTRANSPORT SA▲ 200 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,4 K RON— | — | 27,4 K RON | |
| 52 | 52.KAPA GAL SRL▲ 221 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,3 K RON— | — | 27,3 K RON | |
| 53 | 53.NORTH STAR SRL▲ 45 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,5 K RON▲ 193 % | ▲ 193 % | 25,5 K RON | |
| 54 | 54.PRODIP SRL▲ 180 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,2 K RON— | — | 24,2 K RON | |
| 55 | 55.MINI-MAGIC SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,5 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 23,5 K RON | |
| 56 | 56.SONITRAX IMPEX SRL▲ 108 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,3 K RON— | — | 23,3 K RON | |
| 57 | 57.LUEL IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,6 K RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 22,6 K RON | |
| 58 | 58.CRINUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 208 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,4 K RON— | — | 22,4 K RON | |
| 59 | 59.PRICO SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,9 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 21,9 K RON | |
| 60 | 60.MACOTECH SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,8 K RON▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 21,8 K RON | |
| 61 | 61.GREEMANS SRL▲ 191 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,6 K RON— | — | 21,6 K RON | |
| 62 | 62.NIRA IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,5 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 21,5 K RON | |
| 63 | 63.CAROL DAVILA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,6 K RON▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 18,6 K RON | |
| 64 | 64.GAL-CAT SRL▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,3 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 17,3 K RON | |
| 65 | 65.MOBILKAT SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,3 K RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 17,3 K RON | |
| 66 | 66.ATLANTIS ORV SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,3 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 16,3 K RON | |
| 67 | 67.COMTEC EXPO SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 16,2 K RON— | — | — | 16,2 K RON |
| 68 | 68.TERRA FORTUNA SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,5 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 13,5 K RON | |
| 69 | 69.AVES MEDICOM SRL▲ 190 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,5 K RON— | — | 13,5 K RON | |
| 70 | 70.ALEX ŞI NYKY SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,3 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 13,3 K RON | |
| 71 | 71.ARENA MANAGEMENT GROUP SRL▲ 150 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,3 K RON— | — | 13,3 K RON | |
| 72 | 72.BONCOM SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,8 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 12,8 K RON | |
| 73 | 73.PROMOD 8 SRL▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,5 K RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 12,5 K RON | |
| 74 | 74.GASTIMO SRL▼ 39 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,4 K RON▼ 88 % | ▼ 88 % | 12,4 K RON | |
| 75 | 75.RENEWW FITNESS S.R.L.▲ 119 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,1 K RON— | — | 12,1 K RON | |
| 76 | 76.TEXROGAL SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,6 K RON▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 11,6 K RON | |
| 77 | 77.AXALTEP SRL▲ 40 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,5 K RON▲ 262,5 % | ▲ 262,5 % | 11,5 K RON | |
| 78 | 78.KRIPTON STIL SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,4 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 11,4 K RON | |
| 79 | 79.PRESIDENT SRL▼ 50 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,3 K RON▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | 11,3 K RON | |
| 80 | 80.EXCELIMOB SRL▲ 144 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,8 K RON— | — | 10,8 K RON | |
| 81 | 81.ANTAROM IMPEX SRL▲ 159 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,3 K RON— | — | 10,3 K RON | |
| 82 | 82.APRICO CONSULT SRL▲ 187 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,3 K RON— | — | 10,3 K RON | |
| 83 | 83.GALACAMOR SRL▼ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,2 K RON▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | 10,2 K RON | |
| 84 | 84.ELANTRA GROUP SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,6 K RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 9,6 K RON | |
| 85 | 85.LACRIS SRL▲ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,6 K RON▲ 278,5 % | ▲ 278,5 % | 9,6 K RON | |
| 86 | 86.MATE HOUSE S.R.L.▲ 93 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,3 K RON— | — | 9,3 K RON | |
| 87 | 87.ALTIVOM SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,3 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 8,3 K RON | |
| 88 | 88.GALCONS CLEAN SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,8 K RON▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 7,8 K RON | |
| 89 | 89.MARIANO SRL▲ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,7 K RON▲ 169,6 % | ▲ 169,6 % | 7,7 K RON | |
| 90 | 90.RAMANIO SRL▲ 72 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7 K RON— | — | 7 K RON | |
| 91 | 91.UNIBA FARM SRL▲ 104 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 7 K RON— | — | 7 K RON | |
| 92 | 92.MONDOELITE SRL▲ 143 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,9 K RON— | — | 6,9 K RON | |
| 93 | 93.FABICRIS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,8 K RON— | — | 6,8 K RON | |
| 94 | 94.ROJEVAS 2005 SRL▲ 2 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 6,6 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 6,6 K RON | |
| 95 | 95.PROEST INVEST SRL▲ 12 | Sat Scânteieşti, Comuna Scânteieşti, Galaţi | 6,5 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 6,5 K RON | |
| 96 | 96.MACOMBI 2008 SRL▼ 81 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,1 K RON▼ 97,4 % | ▼ 97,4 % | 6,1 K RON | |
| 97 | 97.TOPAZ SRL▼ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,8 K RON▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | 5,8 K RON | |
| 98 | 98.B.R.CLASIC SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,7 K RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 5,7 K RON | |
| 99 | 99.SALINA 2004 SRL▼ 52 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,4 K RON▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | 5,4 K RON | |
| 100 | 100.SPANROMAN CONSTRUCTION SRL▲ 27 | Comuna Barcea, Galaţi | 5,3 K RON▲ 195 % | ▲ 195 % | 5,3 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Galați
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
295 firme · 140,6 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
90 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
28 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
27 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
5 firme · 529,2 K RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
6 firme · 248,2 K RON