Top 100 firme — IT și comunicații, Constanța după profit net în 2019
811 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 62,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 167,8 K RON, iar liderul atinge 12 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CANAL S SRL▲ 733 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12 mil. RON— | — | 12 mil. RON | |
| 2 | 2.TELESAT SRL▲ 718 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON— | — | 3,5 mil. RON | |
| 3 | 3.VOGGA MOB S.R.L.= | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.SILVA SISTEMS SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 154,7 % | ▲ 154,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.VIDEO ADVICE CHANNEL SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 109,3 % | ▲ 109,3 % | 2 mil. RON | |
| 6 | 6.RS MEDIA SOFTWARE SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.NAVTRON SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 8 | 8.CONTROL ENGINEERING SRL▼ 3 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.DIGITAL CONCEPT SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.PHONOTEC SOLUTIONS SRL▲ 425 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 173.441,4 % | ▲ 173.441,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.EVERCLOUD SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.SMART AUTOMATION SRL▲ 411 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 56.012 % | ▲ 56.012 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.SOFTELIO SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.BROBIZ CUDETOATE SRL▲ 77 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 980,9 K RON▲ 539 % | ▲ 539 % | 980,9 K RON | |
| 15 | 15.DAS INTERNATIONAL TRADING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 923,6 K RON▲ 63.293,6 % | ▲ 63.293,6 % | 923,6 K RON | |
| 16 | 16.NETWORK SYSTEM COMMUNICATION SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 910,3 K RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 910,3 K RON | |
| 17 | 17.INTERNATIONAL BUSINESS SYSTEM SRL▼ 4 | Sat 23 August, Comuna 23 August, Constanţa | 858,8 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 858,8 K RON | |
| 18 | 18.POINTLET SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 810,6 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 810,6 K RON | |
| 19 | 19.STRATAGEMA S.R.L.▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 722,5 K RON▲ 260,2 % | ▲ 260,2 % | 722,5 K RON | |
| 20 | 20.NET SECURE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 717,5 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 717,5 K RON | |
| 21 | 21.DAF ROM SRL▲ 45 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 690,8 K RON▲ 283,4 % | ▲ 283,4 % | 690,8 K RON | |
| 22 | 22.NEMESIS MEDIA SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 648,5 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 648,5 K RON | |
| 23 | 23.METASOFT PLUS SRL▲ 173 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 638,1 K RON▲ 950,9 % | ▲ 950,9 % | 638,1 K RON | |
| 24 | 24.MULTISOFT SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 552,9 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 552,9 K RON | |
| 25 | 25.STEAUA NORDULUI GRUP SRL▲ 540 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 513,1 K RON— | — | 513,1 K RON | |
| 26 | 26.ȘTEFAN TELECOM SISTEM S.R.L.nou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 481,3 K RON— | — | — | 481,3 K RON |
| 27 | 27.AD-FIRE YOUTH GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 480,2 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 480,2 K RON | |
| 28 | 28.QUICK TUNING SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 475,8 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 475,8 K RON | |
| 29 | 29.YAMA DEVELOPMENT SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 468,1 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 468,1 K RON | |
| 30 | 30.TIDALTECH SRL▼ 16 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 460,2 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 460,2 K RON | |
| 31 | 31.INTERSAT SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 445,1 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 445,1 K RON | |
| 32 | 32.EDITURA CARTA ATLAS SRL▲ 40 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 422,1 K RON▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 422,1 K RON | |
| 33 | 33.SAMBRA TECHNOLOGIES SRL-D▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 407,3 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 407,3 K RON | |
| 34 | 34.SISTEM-T.C. SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 405,2 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 405,2 K RON | |
| 35 | 35.MENTOR SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 400,2 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 400,2 K RON | |
| 36 | 36.WINGS TELECOM SRL▲ 10 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Constanţa | 384,1 K RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 384,1 K RON | |
| 37 | 37.GLOBAL DATA SYSTEMS S.R.L.▲ 553 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 383 K RON— | — | 383 K RON | |
| 38 | 38.TELEFONICA 2000 SRL▼ 17 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 365,9 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 365,9 K RON | |
| 39 | 39.PC NEXTSOFT SRL▲ 613 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 364,8 K RON— | — | 364,8 K RON | |
| 40 | 40.REAL DATA NET SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 356,8 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 356,8 K RON | |
| 41 | 41.RFM VISION SOLUTION SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 350,6 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 350,6 K RON | |
| 42 | 42.ROYALSOFT S.R.L.▲ 365 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 345,7 K RON▲ 9.689,8 % | ▲ 9.689,8 % | 345,7 K RON | |
| 43 | 43.SOFT OF ART SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 342,5 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 342,5 K RON | |
| 44 | 44.GLOBALTECH SRL▲ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 333,3 K RON▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 333,3 K RON | |
| 45 | 45.WEBNET SOLUTIONS SRL▼ 37 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 330,1 K RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 330,1 K RON | |
| 46 | 46.ALL4ONE ONLINE SOLUTIONS S.R.L.-D.▲ 713 | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 327,1 K RON— | — | 327,1 K RON | |
| 47 | 47.ROYAL TECH INT SRL▼ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 321,2 K RON▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | 321,2 K RON | |
| 48 | 48.BEAT MUSIC SRL▲ 112 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 283 K RON▲ 237,5 % | ▲ 237,5 % | 283 K RON | |
| 49 | 49.ZEN SOLUTIONS INTERNATIONAL S.R.L.▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 282,9 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 282,9 K RON | |
| 50 | 50.QUANTUM POS S.R.L.▲ 69 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 281,8 K RON▲ 142,6 % | ▲ 142,6 % | 281,8 K RON | |
| 51 | 51.GET BOWTIED S.R.L.▼ 34 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 273,7 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 273,7 K RON | |
| 52 | 52.EDUARD PUBLISHING SRL▲ 22 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 273 K RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 273 K RON | |
| 53 | 53.RELIABLE SOFT SOLUTION SRL▲ 76 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 272,2 K RON▲ 156,9 % | ▲ 156,9 % | 272,2 K RON | |
| 54 | 54.TVACTION SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 271,1 K RON— | — | 271,1 K RON | |
| 55 | 55.FOR FUTURE SMART S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 269,2 K RON— | — | — | 269,2 K RON |
| 56 | 56.OCEAN TECHNOLOGIES GROUP ROMANIA S.R.L.▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 263,7 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 263,7 K RON | |
| 57 | 57.DEVITYRO S.R.L.▼ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 258,3 K RON▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | 258,3 K RON | |
| 58 | 58.PIV DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 254,5 K RON— | — | 254,5 K RON | |
| 59 | 59.INTERNETIC SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 246,9 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 246,9 K RON | |
| 60 | 60.REAL DATA SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 246,2 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 246,2 K RON | |
| 61 | 61.FOR FUTURE EXPERT S.R.L.▲ 55 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 228,3 K RON▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 228,3 K RON | |
| 62 | 62.FOR FUTURE PREMIUM S.R.L.▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 226,9 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 226,9 K RON | |
| 63 | 63.ARHISERV JUNIOR SRL▲ 206 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 226,3 K RON▲ 674,4 % | ▲ 674,4 % | 226,3 K RON | |
| 64 | 64.COSI BOUTIQUE S.R.L.▲ 566 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 224,7 K RON— | — | 224,7 K RON | |
| 65 | 65.ALTAIR SOFT SRL▲ 178 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 218,6 K RON▲ 501 % | ▲ 501 % | 218,6 K RON | |
| 66 | 66.ARRUBIANA COMMUNICATION SRL▲ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 218,2 K RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 218,2 K RON | |
| 67 | 67.FOR FUTURE PLAN SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 216 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 216 K RON | |
| 68 | 68.MONTANA PRESS SRL▲ 687 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 210,5 K RON— | — | 210,5 K RON | |
| 69 | 69.NIC TELECOM MEDIA SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 210 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 210 K RON | |
| 70 | 70.JUNO TRADING SRL▲ 572 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 208,3 K RON— | — | 208,3 K RON | |
| 71 | 71.ONETWIST SOFTWARE SRL▼ 11 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 208,2 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 208,2 K RON | |
| 72 | 72.CDB PROPERTIES HARD SRL▼ 35 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 207,5 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 207,5 K RON | |
| 73 | 73.ACCES SOFT SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 207,4 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 207,4 K RON | |
| 74 | 74.TDL SOFT MAINTENANCE SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 200,9 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 200,9 K RON | |
| 75 | 75.AASOFT BIT ENTERPRISE SRL▼ 33 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 199,6 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 199,6 K RON | |
| 76 | 76.AMASOFT EXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 199,5 K RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 199,5 K RON | |
| 77 | 77.HEAP INTEGRATION SYSTEMS S.R.L.▲ 71 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 198,9 K RON▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | 198,9 K RON | |
| 78 | 78.STOREWEB RO GROUP SRL▲ 202 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 197,7 K RON▲ 694 % | ▲ 694 % | 197,7 K RON | |
| 79 | 79.NETBEE TELECOM SRL▲ 672 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 195,2 K RON— | — | 195,2 K RON | |
| 80 | 80.LAMOBRATORY SRL▲ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 194,3 K RON▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 194,3 K RON | |
| 81 | 81.M.L. CRIŞAN SOFT SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 193,9 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 193,9 K RON | |
| 82 | 82.SOLUTIONS AND CONSULTING SRL▲ 146 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 192 K RON▲ 299,8 % | ▲ 299,8 % | 192 K RON | |
| 83 | 83.CDB PROPERTIES SOFT SRL▼ 47 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 189,9 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 189,9 K RON | |
| 84 | 84.LIBERSYS PROGRAMMING SRL▲ 121 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 188,5 K RON▲ 228,2 % | ▲ 228,2 % | 188,5 K RON | |
| 85 | 85.REAL DATA SOLUTIONS SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 188,4 K RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 188,4 K RON | |
| 86 | 86.NEW CENTURY IT BUSINESS SRL▼ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 188 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 188 K RON | |
| 87 | 87.GS DATA DEVOPS SRL▲ 96 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 187,8 K RON▲ 174,8 % | ▲ 174,8 % | 187,8 K RON | |
| 88 | 88.ROMEXTRA EXPRESS SRL▼ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 186,7 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 186,7 K RON | |
| 89 | 89.TOTAL SOFT 2003 SRL▲ 8 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 185,9 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 185,9 K RON | |
| 90 | 90.NEMESIS GRAPHICS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 185,9 K RON— | — | — | 185,9 K RON |
| 91 | 91.COMPUTERS SERV SRL▼ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 178,3 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 178,3 K RON | |
| 92 | 92.R&R IT SECURITY SOLUTIONS SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 176,2 K RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 176,2 K RON | |
| 93 | 93.ONECOMRO 80 SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 175,5 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 175,5 K RON | |
| 94 | 94.UPTHINK SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 174,9 K RON▲ 42 % | ▲ 42 % | 174,9 K RON | |
| 95 | 95.CASARA CARGO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 174 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 174 K RON | |
| 96 | 96.DIGITAL NINJA ONLINE S.R.L.▲ 122 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 173,8 K RON▲ 218,8 % | ▲ 218,8 % | 173,8 K RON | |
| 97 | 97.CDB PROPERTIES NET SRL▼ 58 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 172,7 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 172,7 K RON | |
| 98 | 98.SISTEM RADIO PROCES SRL▲ 81 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 168,8 K RON▲ 136,3 % | ▲ 136,3 % | 168,8 K RON | |
| 99 | 99.STAN.CORPORATION S.R.L.▲ 206 | Sat Costineşti, Comuna Costineşti, Constanţa | 168,2 K RON▲ 708,2 % | ▲ 708,2 % | 168,2 K RON | |
| 100 | 100.SV AUTOMATIC IT SRL▼ 36 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 167,8 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 167,8 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Constanța
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
286 firme · 94,3 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
132 firme · 66,1 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
39 firme · 37,2 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
51 firme · 33,9 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
26 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
77 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
69 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
88 firme · 18 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
19 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
33 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
19 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
32 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
24 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
17 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
29 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
8 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
16 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 974,1 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
8 firme · 879,2 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 798,4 K RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
8 firme · 684,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
4 firme · 680 K RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
2 firme · 416,1 K RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
1 firme · 122,5 K RON