Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Cluj după profit net în 2023
2.496 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 242,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 861,2 K RON, iar liderul atinge 30,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRISTAL TURISM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 30,2 mil. RON▲ 187,6 % | ▲ 187,6 % | 30,2 mil. RON | |
| 2 | 2.GRAND HOTEL SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,1 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 10,1 mil. RON | |
| 3 | 3.FIDELITAS IMPORT EXPORT SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,3 mil. RON▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 7,3 mil. RON | |
| 4 | 4.UNIVERS T SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,9 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 6,9 mil. RON | |
| 5 | 5.EMERALD BISTRO SRL▲ 136 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,5 mil. RON▲ 780,3 % | ▲ 780,3 % | 6,5 mil. RON | |
| 6 | 6.PRITAX INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,5 mil. RON▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 6,5 mil. RON | |
| 7 | 7.MARTY PAN SRL▲ 595 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,4 mil. RON▲ 6.426,6 % | ▲ 6.426,6 % | 6,4 mil. RON | |
| 8 | 8.SMAV EXIM SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 6 mil. RON | |
| 9 | 9.MILEXIM SRL▼ 2 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 5,1 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 5,1 mil. RON | |
| 10 | 10.EC MUSIC FESTIVAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 mil. RON— | — | 5 mil. RON | |
| 11 | 11.ATAPI SRL▲ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 mil. RON▲ 128,8 % | ▲ 128,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 12 | 12.PERFORM FAMILY S.R.L.▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,1 mil. RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 4,1 mil. RON | |
| 13 | 13.ADMIN SOFTWARE SRL▲ 325 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9 mil. RON▲ 1.386,3 % | ▲ 1.386,3 % | 3,9 mil. RON | |
| 14 | 14.ROSA FOOD ART S.R.L.▲ 331 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5 mil. RON▲ 1.283,8 % | ▲ 1.283,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 15 | 15.CAMPEADOR INN S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 3,4 mil. RON | |
| 16 | 16.PIZZERIA D'AUTORE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 17 | 17.VIZUINA LUPULUI S.R.L.▲ 1 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 18 | 18.LUNCH BOX SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 19 | 19.GALUCI IMPORT EXPORT SRL▼ 4 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 3,2 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 3,2 mil. RON | |
| 20 | 20.EXCLUSIV CATERING SRL▲ 67 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 157,7 % | ▲ 157,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 21 | 21.MIS PETROL SRL▲ 51 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 3 mil. RON▲ 117,8 % | ▲ 117,8 % | 3 mil. RON | |
| 22 | 22.KLAUSEN BURGER SRL▼ 12 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 23 | 23.MULTIROL PRODCOM IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 2,9 mil. RON | |
| 24 | 24.TALORA SRL▲ 9 | Municipiul Turda, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 25 | 25.ROSA RESTAURANTS SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 2,7 mil. RON | |
| 26 | 26.RESTOEVENTS SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 2,6 mil. RON | |
| 27 | 27.PITA BITE S.R.L.▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 28 | 28.SUNGARDEN RESORT SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 29 | 29.SOMPAN INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 30 | 30.ROATA FAGET SRL▼ 17 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,3 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 31 | 31.MUSTANG TOUR SRL▼ 15 | Municipiul Dej, Cluj | 2,3 mil. RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 32 | 32.THE PEACH TREE SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 33 | 33.CRIDENS TOP SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 34 | 34.GENIUS POWER SLOTS S.R.L.▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 2 mil. RON | |
| 35 | 35.BDP INVEST SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 2 mil. RON | |
| 36 | 36.A DESIGNERS MIND S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2 mil. RON— | — | 2 mil. RON | |
| 37 | 37.JUNKYARD EVENTS SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 38 | 38.SHOWTECHNIC SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 39 | 39.HAPPY FACTORY S.R.L.▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 40 | 40.YOCHANA HAUS SRL▲ 33 | Sat Cîţcău, Comuna Cîţcău, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 41 | 41.COMTURISM SRL▲ 16 | Sat Lunca Vişagului, Comuna Poieni, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 42 | 42.SELF CONFORT IMPORT EXPORT SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 1,7 mil. RON | |
| 43 | 43.MAGNUS COGITANDI S.R.L.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 44 | 44.WILCZY SZANIEC S.R.L.▲ 156 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 223,3 % | ▲ 223,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 45 | 45.LA ROVINEL RESTAURANT SRL▲ 148 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 204,3 % | ▲ 204,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 46 | 46.ECLIPSE CLUB SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 47 | 47.MARTY WEST SIDE SRL▲ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 48 | 48.NIKPAT SRL▲ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.VIRTUAL WORLD SRL▲ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.TOSKANA CRIS SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 51 | 51.DELICIU CARTOFILOR SRL▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 52 | 52.NOI BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 53 | 53.EXPRES CATERING SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 54 | 54.SWL RESTAURANT SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 55 | 55.ANDRA COM INTERNATIONAL SERVICE SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 56 | 56.NEO BONANZA SRL▲ 19 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 1,4 mil. RON | |
| 57 | 57.THETA RESTAURANTS CATERING EVENTS S.R.L.▲ 856 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 4.674,2 % | ▲ 4.674,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 58 | 58.MERON POLUS SRL▲ 16 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 59 | 59.EUROTREND HOTELS GROUP SRL▼ 32 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 60 | 60.STUDIO 1 TRANSILVANIA SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.TOBIROM SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 62 | 62.ZET CORPORATION SRL▲ 41 | Municipiul Gherla, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.PREMIER GARDEN EVENTS SRL▲ 1.656 | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 1,2 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 64 | 64.PLAN FANION S.R.L.nou | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 1,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 65 | 65.TREI GHEJANI SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.O PETER S PUB SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.ROTOURS INTERNATIONAL S.R.L.▼ 44 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 68 | 68.TAGLIO ROMANA S.R.L.▲ 124 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 115,1 % | ▲ 115,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.PAPRIKA FOOD S.R.L.▲ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 70 | 70.PERFECT FRESH FOOD SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.BEYFIN ROMANIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 718,7 % | ▲ 718,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 72 | 72.VILLAGER SRL▼ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.CLUB FLASH SRL▲ 2.181 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.MERON PLATINIA SRL▲ 63 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 75 | 75.MOCCA EXPERT SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 76 | 76.BOROKO NEXT SRL▲ 146 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 137,8 % | ▲ 137,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 77 | 77.TEST BAR SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.LEON EVENTS S.R.L.▲ 471 | Sat Hodişu, Comuna Poieni, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 763,2 % | ▲ 763,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.CLAU COMPANY SRL▲ 30 | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 80 | 80.JO GLOBAL SRL▲ 32 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 1 mil. RON | |
| 81 | 81.GROUP M IMPEX SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 1 mil. RON | |
| 82 | 82.WONDER BISTRO BAR S.R.L.▲ 297 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 357,4 % | ▲ 357,4 % | 1 mil. RON | |
| 83 | 83.FANION EVENTS S.R.L.▲ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 1 mil. RON | |
| 84 | 84.OSIRIS COM SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 1 mil. RON | |
| 85 | 85.NAPOLI INTERNATIONAL SRL▲ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 985,9 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 985,9 K RON | |
| 86 | 86.RES QUALITY FOOD SRL▲ 35 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 972,5 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 972,5 K RON | |
| 87 | 87.WOLF'S LAIR S.R.L.▲ 450 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu, Cluj | 953,6 K RON▲ 639 % | ▲ 639 % | 953,6 K RON | |
| 88 | 88.AROMALONDREI S.R.L.▲ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 947 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 947 K RON | |
| 89 | 89.ANTILAG SRL▲ 54 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 941,8 K RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 941,8 K RON | |
| 90 | 90.THE PLUM TREE S.R.L.▲ 166 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 920 K RON▲ 144,5 % | ▲ 144,5 % | 920 K RON | |
| 91 | 91.DRISCO SRL▼ 5 | Sat Muntele Băişorii, Comuna Băişoara, Cluj | 918,5 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 918,5 K RON | |
| 92 | 92.SAMA FOOD S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 913,8 K RON— | — | — | 913,8 K RON |
| 93 | 93.LITERE VERZI S.R.L.▲ 241 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 904,7 K RON▲ 241,3 % | ▲ 241,3 % | 904,7 K RON | |
| 94 | 94.CLASIQ WINE SRL▲ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 899,7 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 899,7 K RON | |
| 95 | 95.CONFORT TRANSILVANIA TURISM SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 898,2 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 898,2 K RON | |
| 96 | 96.SFI EVENT SRL▲ 395 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 878,5 K RON▲ 484,9 % | ▲ 484,9 % | 878,5 K RON | |
| 97 | 97.PLAN B EVENTS MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 873,8 K RON▲ 1.669,5 % | ▲ 1.669,5 % | 873,8 K RON | |
| 98 | 98.SOVA TRANS SRL▼ 18 | Municipiul Gherla, Cluj | 870,8 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 870,8 K RON | |
| 99 | 99.ALEXOR SRL▲ 2.170 | Municipiul Turda, Cluj | 870,6 K RON— | — | 870,6 K RON | |
| 100 | 100.ALPHA PREMIUM SLOTS S.R.L.▼ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 861,2 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 861,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Cluj
CAEN 5610
Restaurante
595 firme · 672,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
274 firme · 564,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
163 firme · 498,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
457 firme · 282,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
135 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
399 firme · 95,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
134 firme · 77,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
22 firme · 31,7 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
11 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
27 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
20 firme · 865,4 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 403,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON