Top 100 firme din Brașov după profit net în 2013
24.175 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 985,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2 mil. RON, iar liderul atinge 189,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE S.A.= | Municipiul Braşov, Braşov | 189,6 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 189,6 mil. RON | |
| 2 | 2.SOCIETATEA DE DISTRIBUŢIE A ENERGIEI ELECTRICE TRANSILVANIA SUD S.A.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 69,4 mil. RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 69,4 mil. RON | |
| 3 | 3.AUTOLIV ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 66,5 mil. RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 66,5 mil. RON | |
| 4 | 4.SELGROS CASH & CARRY SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,9 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 53,9 mil. RON | |
| 5 | 5.AIRBUS AEROSTRUCTURES S.R.L.▲ 2 | Oraş Ghimbav, Braşov | 45,9 mil. RON▲ 121,6 % | ▲ 121,6 % | 45,9 mil. RON | |
| 6 | 6.HUTCHINSON SRL▲ 24.218 | Comuna Cristian, Braşov | 28,5 mil. RON— | — | 28,5 mil. RON | |
| 7 | 7.VISUAL FAN S.A.▲ 40 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,6 mil. RON▲ 393,1 % | ▲ 393,1 % | 18,6 mil. RON | |
| 8 | 8.PRES COM SRL▲ 24.252 | Municipiul Braşov, Braşov | 16,8 mil. RON— | — | 16,8 mil. RON | |
| 9 | 9.JOYSONQUIN AUTOMOTIVE SYSTEMS ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 16,6 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 16,6 mil. RON | |
| 10 | 10.BENCHMARK ELECTRONICS ROMANIA SRL▼ 1 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 16,5 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 16,5 mil. RON | |
| 11 | 11.DS SMITH PAPER ZARNESTI S.R.L.▲ 2 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 16,1 mil. RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 16,1 mil. RON | |
| 12 | 12.ROM OIL SA▲ 24.247 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 15 mil. RON— | — | 15 mil. RON | |
| 13 | 13.PREH ROMANIA SRL▲ 1 | Oraş Ghimbav, Braşov | 15 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 15 mil. RON | |
| 14 | 14.COMPANIA APA BRASOV SA▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 14 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 14 mil. RON | |
| 15 | 15.GESPI INVESTMENTS SRL▲ 24.279 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,3 mil. RON— | — | 13,3 mil. RON | |
| 16 | 16.MAURER IMOBILIARE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,2 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 13,2 mil. RON | |
| 17 | 17.MIELE TEHNICA SRL▲ 72 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 13,2 mil. RON▲ 540,4 % | ▲ 540,4 % | 13,2 mil. RON | |
| 18 | 18.DELACO DISTRIBUTION SA▲ 104 | Municipiul Codlea, Braşov | 12,1 mil. RON▲ 675,2 % | ▲ 675,2 % | 12,1 mil. RON | |
| 19 | 19.KRONOSPAN ROMANIA SRL▲ 24.291 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,6 mil. RON— | — | 10,6 mil. RON | |
| 20 | 20.PSICONTROL SRL▲ 23 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 9,4 mil. RON▲ 127,4 % | ▲ 127,4 % | 9,4 mil. RON | |
| 21 | 21.CARMEUSE HOLDING SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,8 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 8,8 mil. RON | |
| 22 | 22.HARSHA ENGINEERS EUROPE SRL▲ 6 | Oraş Ghimbav, Braşov | 8,7 mil. RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 8,7 mil. RON | |
| 23 | 23.DUVENBECK LOGISTIK SRL▼ 1 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 8,5 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 8,5 mil. RON | |
| 24 | 24.595 SOLUTIONS S.R.L.▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,9 mil. RON▲ 163,4 % | ▲ 163,4 % | 7,9 mil. RON | |
| 25 | 25.ELECTROPRECIZIA SA▼ 4 | Municipiul Săcele, Braşov | 7,8 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 7,8 mil. RON | |
| 26 | 26.ICCO SRL▲ 1.070 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,8 mil. RON▲ 4.500,9 % | ▲ 4.500,9 % | 7,8 mil. RON | |
| 27 | 27.AIRBUS HELICOPTERS ROMANIA S.A.▼ 7 | Oraş Ghimbav, Braşov | 7,4 mil. RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 7,4 mil. RON | |
| 28 | 28.ROPHARMA SA▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,2 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 7,2 mil. RON | |
| 29 | 29.RAIL FORCE SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 7 mil. RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 7 mil. RON | |
| 30 | 30.PROTRUCK CENTER S.R.L.▲ 24.243 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,6 mil. RON— | — | 6,6 mil. RON | |
| 31 | 31.EURO STRADA SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,6 mil. RON▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 6,6 mil. RON | |
| 32 | 32.MASIFPANEL S.R.L.▼ 1 | Sat Ileni, Comuna Mândra, Braşov | 6,6 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 6,6 mil. RON | |
| 33 | 33.PRO SOFT SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,5 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 6,5 mil. RON | |
| 34 | 34.COMPANIA DE ADMINISTRARE A DOMENIULUI BRAN SRL▼ 2 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 6,3 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 6,3 mil. RON | |
| 35 | 35.BEPCO SRL▲ 24.260 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 6,3 mil. RON— | — | 6,3 mil. RON | |
| 36 | 36.FRESENIUS KABI ROMANIA SRL▲ 321 | Oraş Ghimbav, Braşov | 6,2 mil. RON▲ 957,2 % | ▲ 957,2 % | 6,2 mil. RON | |
| 37 | 37.RAMB SISTEM SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 6,1 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 6,1 mil. RON | |
| 38 | 38.TEMAD CO SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,1 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 6,1 mil. RON | |
| 39 | 39.PENTALOG ROMANIA SRL▲ 56 | Municipiul Braşov, Braşov | 6 mil. RON▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 6 mil. RON | |
| 40 | 40.FILEOMERA SRL▼ 15 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 5,9 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 5,9 mil. RON | |
| 41 | 41.EXELIA SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,8 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 5,8 mil. RON | |
| 42 | 42.OPTIPLAZA SRL▲ 23.988 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,7 mil. RON— | — | 5,7 mil. RON | |
| 43 | 43.BILKA STEEL SRL▲ 45 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,7 mil. RON▲ 169,3 % | ▲ 169,3 % | 5,7 mil. RON | |
| 44 | 44.ELDON SRL▲ 2 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 5,4 mil. RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 5,4 mil. RON | |
| 45 | 45.CHEILE GRADISTEI SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,4 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 5,4 mil. RON | |
| 46 | 46.L.H. EL INVESTMENT SRL▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,7 mil. RON▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 4,7 mil. RON | |
| 47 | 47.RATBV S.A.▲ 24.176 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,7 mil. RON— | — | 4,7 mil. RON | |
| 48 | 48.VALACHIA APEX SRL▲ 11 | Comuna Cristian, Braşov | 4,6 mil. RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 49 | 49.ICCO AG SRL▲ 21.379 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,5 mil. RON— | — | 4,5 mil. RON | |
| 50 | 50.HIPERDIA SA▲ 23.957 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,5 mil. RON— | — | 4,5 mil. RON | |
| 51 | 51.MARUB BRASOV S.R.L.▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 52 | 52.JTTI ROMANIA SRL▼ 22 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 4 mil. RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 4 mil. RON | |
| 53 | 53.MSE - MAJOREL STRATEGY & EXPERTISE S.R.L.= | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 3,9 mil. RON | |
| 54 | 54.MATIKON TRIM S.R.L.▲ 24.210 | Oraş Ghimbav, Braşov | 3,9 mil. RON— | — | 3,9 mil. RON | |
| 55 | 55.SERAPIS IFM S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 56 | 56.STABILUS ROMANIA SRL▲ 24.228 | Comuna Sânpetru, Braşov | 3,9 mil. RON— | — | 3,9 mil. RON | |
| 57 | 57.SERGIANA PRODIMPEX SRL▲ 134 | Comuna Poiana Mărului, Braşov | 3,8 mil. RON▲ 253,3 % | ▲ 253,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 58 | 58.ELMAS SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,8 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 59 | 59.PLANEXPERT SRL▲ 3.662 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,6 mil. RON▲ 13.264,3 % | ▲ 13.264,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 60 | 60.VOLUMAX LOGISTIC SOCIETATE ÎN COMANDITĂ SIMPLĂ▲ 69 | Municipiul Codlea, Braşov | 3,5 mil. RON▲ 136,6 % | ▲ 136,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 61 | 61.AGRIFARM SRL▲ 152 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 3,5 mil. RON▲ 250 % | ▲ 250 % | 3,5 mil. RON | |
| 62 | 62.RC-CF TRANS SRL▼ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4 mil. RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 3,4 mil. RON | |
| 63 | 63.EUROPEAN LIGHTING MANUFACTURER-ROMANIA S.R.L.▲ 74 | Municipiul Codlea, Braşov | 3,4 mil. RON▲ 134,8 % | ▲ 134,8 % | 3,4 mil. RON | |
| 64 | 64.ARPLAMA ROMANIA SRL▼ 20 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,3 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 65 | 65.TERMO CONFORT SRL▼ 48 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1 mil. RON▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 66 | 66.ROPACK ASSEMBLING & DISTRIBUTION SRL▲ 72 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▲ 115,3 % | ▲ 115,3 % | 3 mil. RON | |
| 67 | 67.DS SMITH PACKAGING GHIMBAV S.R.L.▲ 8 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 3 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 3 mil. RON | |
| 68 | 68.ICCO ENERG SRL▲ 163 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▲ 228,5 % | ▲ 228,5 % | 3 mil. RON | |
| 69 | 69.RAM ASSET MANAGEMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 70 | 70.CHEMARK ROM SRL▲ 8 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 71 | 71.REMCAR SRL▲ 136 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 169,3 % | ▲ 169,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 72 | 72.MOUNTAIN INDUSTRIAL RESOURCES SRL▲ 990 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▲ 1.441,7 % | ▲ 1.441,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 73 | 73.URBAN INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 74 | 74.CALZATURIFICIO SKANDIA SA CASIER TREVISO-ITALIA SUCURSALA BRAŞOV-ROMANIA▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 2,6 mil. RON | |
| 75 | 75.AGROINDUSTRIALA RUPEA SA▲ 23.575 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 2,6 mil. RON— | — | 2,6 mil. RON | |
| 76 | 76.JET SKY ROM SRL▲ 24.123 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON— | — | 2,5 mil. RON | |
| 77 | 77.KD INVESTMENT PREJMER S.R.L.▲ 77 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 78 | 78.PYLE ROMANIA SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 79 | 79.LOSAN ROMANIA SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 80 | 80.ESPRIT GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 2,4 mil. RON | |
| 81 | 81.COMPREST SA▲ 97 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 82 | 82.SANATATE & NATURA SRL▲ 24.128 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON— | — | 2,3 mil. RON | |
| 83 | 83.ERTEX INTERNATIONAL SRL▲ 381 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 481 % | ▲ 481 % | 2,3 mil. RON | |
| 84 | 84.PROMT SELLING SRL▲ 24.079 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON— | — | 2,3 mil. RON | |
| 85 | 85.JBC EDEN SRL▲ 111 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 86 | 86.CELLUTEC ROM SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 87 | 87.UPRUC CTR SA▼ 11 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 88 | 88.INMAACRO SRL▲ 58 | Municipiul Săcele, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 89 | 89.ALBLAS TRANSPORT SRL▲ 98 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 90 | 90.CAMSERV SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON— | — | — | 2,2 mil. RON |
| 91 | 91.DALLMAYR VENDING & OFFICE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ SIMPLĂ▼ 40 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 92 | 92.AGRONOVA SRL▼ 34 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 2,2 mil. RON | |
| 93 | 93.COS 2000 DISTRIBUTION SRL▲ 167 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 171,3 % | ▲ 171,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 94 | 94.SEVEROM PROD SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 95 | 95.FARTEC SA▲ 20.796 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON— | — | 2,2 mil. RON | |
| 96 | 96.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR KRONSTADT RA▲ 309 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 330,4 % | ▲ 330,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 97 | 97.DEFI GROUP S.A.S.-FRANCE SUCURSALA BRAŞOV▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 98 | 98.VECTRA INTERNATIONAL SRL▼ 35 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 99 | 99.ERATA IMPEX SRL▼ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 2 mil. RON | |
| 100 | 100.RACORDNORM HYDRAULIK SRL▼ 45 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 2 mil. RON |