Top 100 firme din Brașov după profit net în 2011
24.275 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 932,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,7 mil. RON, iar liderul atinge 207,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSILVANIA INVESTMENTS ALLIANCE S.A.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 207,7 mil. RON▲ 210,4 % | ▲ 210,4 % | 207,7 mil. RON | |
| 2 | 2.AUTOLIV ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 161 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 161 mil. RON | |
| 3 | 3.SELGROS CASH & CARRY SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 86,7 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 86,7 mil. RON | |
| 4 | 4.RAIL FORCE SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 44,8 mil. RON▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 44,8 mil. RON | |
| 5 | 5.SOCIETATEA DE DISTRIBUŢIE A ENERGIEI ELECTRICE TRANSILVANIA SUD S.A.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,6 mil. RON▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 19,6 mil. RON | |
| 6 | 6.MAURER IMOBILIARE S.R.L.▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,4 mil. RON▲ 169,1 % | ▲ 169,1 % | 17,4 mil. RON | |
| 7 | 7.BRAINVEST PROPERTIES SRL▲ 23.027 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,2 mil. RON— | — | 17,2 mil. RON | |
| 8 | 8.EURO STRADA SRL▲ 43 | Municipiul Braşov, Braşov | 15,2 mil. RON▲ 464,9 % | ▲ 464,9 % | 15,2 mil. RON | |
| 9 | 9.MOTOARE AB SA▲ 23.034 | Municipiul Braşov, Braşov | 15 mil. RON— | — | 15 mil. RON | |
| 10 | 10.COMPANIA APA BRASOV SA▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,4 mil. RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 13,4 mil. RON | |
| 11 | 11.DS SMITH PAPER ZARNESTI S.R.L.▲ 9 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 12,4 mil. RON▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 12,4 mil. RON | |
| 12 | 12.EUROPHARM HOLDING SA▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,2 mil. RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 11,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ROPHARMA SA▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,7 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 10,7 mil. RON | |
| 14 | 14.TEMAD CO SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,5 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 10,5 mil. RON | |
| 15 | 15.PREH ROMANIA SRL▲ 190 | Oraş Ghimbav, Braşov | 9,7 mil. RON▲ 1.206,7 % | ▲ 1.206,7 % | 9,7 mil. RON | |
| 16 | 16.HARSHA ENGINEERS EUROPE SRL▼ 3 | Oraş Ghimbav, Braşov | 9,6 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 9,6 mil. RON | |
| 17 | 17.REGIOTRANS SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,7 mil. RON▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 8,7 mil. RON | |
| 18 | 18.JOYSONQUIN AUTOMOTIVE SYSTEMS ROMANIA S.R.L.▼ 7 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 8,4 mil. RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 8,4 mil. RON | |
| 19 | 19.RC-CF TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,3 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 8,3 mil. RON | |
| 20 | 20.SCHAEFFLER ROMANIA SRL▼ 15 | Comuna Cristian, Braşov | 7,4 mil. RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 7,4 mil. RON | |
| 21 | 21.ECHO INVESTMENT PROJECT 1 SRL▲ 22.999 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,6 mil. RON— | — | 6,6 mil. RON | |
| 22 | 22.VECTRA SERVICE SRL▲ 6 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 6,4 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 6,4 mil. RON | |
| 23 | 23.TECHNO MONTAJ SRL▲ 40 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,5 mil. RON▲ 144,3 % | ▲ 144,3 % | 5,5 mil. RON | |
| 24 | 24.ARLIS SRL▲ 205 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,3 mil. RON▲ 726,8 % | ▲ 726,8 % | 5,3 mil. RON | |
| 25 | 25.JTTI ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 5,3 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 5,3 mil. RON | |
| 26 | 26.ALPIN 2003 SRL▲ 5.373 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 5,3 mil. RON▲ 85.906,5 % | ▲ 85.906,5 % | 5,3 mil. RON | |
| 27 | 27.EVIDEN ROMANIA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 5,2 mil. RON— | — | 5,2 mil. RON | |
| 28 | 28.DUVENBECK LOGISTIK SRL▲ 31 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 5 mil. RON▲ 116,6 % | ▲ 116,6 % | 5 mil. RON | |
| 29 | 29.COMPANIA DE ADMINISTRARE A DOMENIULUI BRAN SRL▲ 12 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 4,9 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 4,9 mil. RON | |
| 30 | 30.PSICONTROL SRL▲ 63 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 4,7 mil. RON▲ 212,2 % | ▲ 212,2 % | 4,7 mil. RON | |
| 31 | 31.LOSAN ROMANIA SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 4,4 mil. RON | |
| 32 | 32.HUTCHINSON SRL▲ 21.513 | Comuna Cristian, Braşov | 4,4 mil. RON— | — | 4,4 mil. RON | |
| 33 | 33.REMAT BRASOV SA▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,4 mil. RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 34 | 34.ELDON SRL▼ 3 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 4,3 mil. RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 4,3 mil. RON | |
| 35 | 35.EXELIA SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1 mil. RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 36 | 36.CHEILE GRADISTEI SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 4 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 4 mil. RON | |
| 37 | 37.595 SOLUTIONS S.R.L.▲ 4.851 | Municipiul Braşov, Braşov | 4 mil. RON▲ 46.278,7 % | ▲ 46.278,7 % | 4 mil. RON | |
| 38 | 38.SEMIFABRICATE SA▲ 23.016 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9 mil. RON— | — | 3,9 mil. RON | |
| 39 | 39.FILEOMERA SRL▼ 16 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,9 mil. RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 40 | 40.GOTIC SA▲ 513 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9 mil. RON▲ 1.350,4 % | ▲ 1.350,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 41 | 41.FABRICA DE ZAHAR BOD SA▲ 23.004 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 3,8 mil. RON— | — | 3,8 mil. RON | |
| 42 | 42.AIRBUS HELICOPTERS ROMANIA S.A.▼ 23 | Oraş Ghimbav, Braşov | 3,7 mil. RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 3,7 mil. RON | |
| 43 | 43.ERATA IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 3,4 mil. RON | |
| 44 | 44.ELECTROPRECIZIA ELECTRICAL MOTORS SRL▲ 25 | Municipiul Săcele, Braşov | 3,3 mil. RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 45 | 45.AIRBUS AEROSTRUCTURES S.R.L.▲ 23.003 | Oraş Ghimbav, Braşov | 3,3 mil. RON— | — | 3,3 mil. RON | |
| 46 | 46.HELVETIC IMPEX SRL▲ 82 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2 mil. RON▲ 182,3 % | ▲ 182,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 47 | 47.MASIFPANEL S.R.L.▼ 12 | Sat Ileni, Comuna Mândra, Braşov | 3,2 mil. RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 3,2 mil. RON | |
| 48 | 48.REMAT MUELLER-GUTTENBRUNN SRL▼ 38 | Municipiul Codlea, Braşov | 3,1 mil. RON▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 49 | 49.SERGIANA PRODIMPEX SRL▲ 11 | Comuna Poiana Mărului, Braşov | 3,1 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 50 | 50.BEVRETITA INVESTITII SRL▲ 11.738 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON— | — | 3 mil. RON | |
| 51 | 51.IAR SA▼ 15 | Oraş Ghimbav, Braşov | 2,9 mil. RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 2,9 mil. RON | |
| 52 | 52.VECTRA INTERNATIONAL SRL▲ 35 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 53 | 53.ALPIN 2003 SRL▼ 44 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 2,7 mil. RON▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 54 | 54.PRO SOFT SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 55 | 55.SUINPROD SERCAIA SAnou | Comuna Şercaia, Braşov | 2,6 mil. RON— | — | — | 2,6 mil. RON |
| 56 | 56.DELCAR INVEST SRL▲ 3.152 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 10.971,8 % | ▲ 10.971,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 57 | 57.BEPCO SRL▲ 22.917 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 2,6 mil. RON— | — | 2,6 mil. RON | |
| 58 | 58.CALZATURIFICIO SKANDIA SA CASIER TREVISO-ITALIA SUCURSALA BRAŞOV-ROMANIA▲ 260 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6 mil. RON▲ 423,6 % | ▲ 423,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 59 | 59.MEBRA SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 60 | 60.EURO ALIAJ SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 61 | 61.TRANSILVANIA LEASING SI CREDIT IFN S.A.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON— | — | 2,5 mil. RON | |
| 62 | 62.PYLE ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 63 | 63.L.H. EL INVESTMENT SRL▲ 108 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 175,7 % | ▲ 175,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 64 | 64.AGRIFARM SRL▲ 281 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 442,4 % | ▲ 442,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 65 | 65.DELACO DISTRIBUTION SA▲ 31 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,4 mil. RON▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 66 | 66.SERAPIS IFM S.R.L.▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4 mil. RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 67 | 67.BILKA STEEL SRL▲ 244 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 362,7 % | ▲ 362,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 68 | 68.FOTBAL CLUB BRASOV SA▼ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 69 | 69.D.M. ELEKTRON SRL▲ 135 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 205,4 % | ▲ 205,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 70 | 70.RAM ASSET MANAGEMENT S.R.L.▲ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3 mil. RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 71 | 71.DALLMAYR VENDING & OFFICE SOCIETATE ÎN COMANDITĂ SIMPLĂ▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 72 | 72.PENTALOG ROMANIA SRL▼ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 73 | 73.MIELE TEHNICA SRL▲ 16 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 74 | 74.DANGER SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 75 | 75.UNIC SPOT RO SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 76 | 76.ESPRIT GROUP SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 77 | 77.SPEED TEX EXPEDITII & TRANSPORTURI SRL▲ 114 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 154,5 % | ▲ 154,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 78 | 78.KD INVESTMENT PREJMER S.R.L.▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 79 | 79.DTR DRAXLMAIER SISTEME TEHNICE ROMANIA SRL▲ 21 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 80 | 80.SCANDIC POLIKRAFT SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 81 | 81.TECHNYX EURO SERVICES SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 2 mil. RON | |
| 82 | 82.FOERCH SRL▲ 22.617 | Municipiul Săcele, Braşov | 2 mil. RON— | — | 2 mil. RON | |
| 83 | 83.VEB TRADE BUSINESS SRL▲ 237 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▲ 306,9 % | ▲ 306,9 % | 2 mil. RON | |
| 84 | 84.SERVICII SĂCELENE SRL▲ 4.829 | Municipiul Săcele, Braşov | 2 mil. RON▲ 23.571,2 % | ▲ 23.571,2 % | 2 mil. RON | |
| 85 | 85.STARCOM SA▲ 7.927 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON— | — | 2 mil. RON | |
| 86 | 86.CANAM STEEL ROMANIA SRL▲ 57 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▲ 92,8 % | ▲ 92,8 % | 2 mil. RON | |
| 87 | 87.POWER ALLIANCE CONSTRUCTION SRL▼ 34 | Municipiul Braşov, Braşov | 2 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 2 mil. RON | |
| 88 | 88.MORANI IMPEX SRL▼ 11 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 89 | 89.A.S.P. AGREGATE SRL▲ 42 | Sat Calbor, Comuna Beclean, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 90 | 90.ARMATURENFABRIK FRANZ SCHNEIDER SRL▲ 20 | Comuna Hărman, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 91 | 91.BENCHMARK ELECTRONICS ROMANIA SRL▲ 16 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 92 | 92.METAL CONF IMPEX SRL▲ 1.408 | Sat Voivodeni, Comuna Voila, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 2.456,8 % | ▲ 2.456,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 93 | 93.OCOLUL SILVIC AL ORASULUI RASNOV RA▲ 62 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 93,4 % | ▲ 93,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 94 | 94.VECTRA LOGISTIC SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 95 | 95.CENTRUL MEDICAL MED-AS 2003 SRL▲ 51 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 96 | 96.RACORDNORM HYDRAULIK SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 97 | 97.AGRICIN SRL▲ 469 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 577,3 % | ▲ 577,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 98 | 98.HARMAN INDUSTRIES SRL▼ 15 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 99 | 99.DS SMITH PACKAGING GHIMBAV S.R.L.▲ 256 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 293,7 % | ▲ 293,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 100 | 100.EURO-TOUR SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 1,7 mil. RON |