Top 100 firme — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată după profit net în 2009
1.278 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 11 mil. RON. Pragul de intrare în top este 21,1 K RON, iar liderul atinge 1,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RESAR INVEST SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 343,5 % | ▲ 343,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.L & I ART TIPO SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 799,4 K RON▲ 162,2 % | ▲ 162,2 % | 799,4 K RON | |
| 3 | 3.AVA GARDEN SRL▲ 112 | Sat Vităneşti, Comuna Vităneşti, Teleorman | 782,5 K RON▲ 4.411,2 % | ▲ 4.411,2 % | 782,5 K RON | |
| 4 | 4.BEST ALL TURISM SRLnou | Comuna Izvoarele, Olt | 752,7 K RON— | — | — | 752,7 K RON |
| 5 | 5.ROYAD GRUP SRL▲ 980 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 644,7 K RON— | — | 644,7 K RON | |
| 6 | 6.A.S.P. DECOR CONFORT SRL▼ 3 | Sat Calbor, Comuna Beclean, Braşov | 610 K RON▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 610 K RON | |
| 7 | 7.MANAGEMENT & ADVERTISING S.R.L.nou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 288,3 K RON— | — | — | 288,3 K RON |
| 8 | 8.PENSIUNEA XANDRA SRL▲ 261 | Sat Jgheaburi, Comuna Corbi, Argeş | 273,9 K RON▲ 22.244,5 % | ▲ 22.244,5 % | 273,9 K RON | |
| 9 | 9.KONTIKI TRAVEL SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 225,3 K RON▲ 530,5 % | ▲ 530,5 % | 225,3 K RON | |
| 10 | 10.GLOBAL AGRICOL MANAGEMENT SRL▲ 643 | Sat Verneşti, Comuna Valea Danului, Argeş | 187,9 K RON— | — | 187,9 K RON | |
| 11 | 11.ZORIA RESORT SRLnou | Sat Văratec, Comuna Agapia, Neamţ | 184 K RON— | — | — | 184 K RON |
| 12 | 12.BEST CONTA NET SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 183,4 K RON— | — | — | 183,4 K RON |
| 13 | 13.INTERMOTOR 94 SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 180,8 K RON▲ 229,6 % | ▲ 229,6 % | 180,8 K RON | |
| 14 | 14.CABINET STOMATOLOGIC LADENT SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 166,6 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 166,6 K RON | |
| 15 | 15.URBAN LIFE SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 151,3 K RON▲ 112,7 % | ▲ 112,7 % | 151,3 K RON | |
| 16 | 16.VIZION STAR SRLnou | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 138,6 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 138,6 K RON | |
| 17 | 17.BUREBISTA CATERING IMPEX SRL▲ 977 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 135,5 K RON— | — | 135,5 K RON | |
| 18 | 18.CARAS ADVENTURE TOURS SRL▲ 69 | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 133,2 K RON▲ 397,5 % | ▲ 397,5 % | 133,2 K RON | |
| 19 | 19.SUNSET HOLIDAYS SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 119,9 K RON▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 119,9 K RON | |
| 20 | 20.GLOBAL MEDIA TRUST S.A.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 117,6 K RON— | — | — | 117,6 K RON |
| 21 | 21.SENS VEST SRL▲ 20 | Municipiul Turda, Cluj | 108,7 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 108,7 K RON | |
| 22 | 22.MCM PROTECT SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 105,5 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 105,5 K RON | |
| 23 | 23.CONACUL SECUIESC SRL▲ 79 | Sat Colţeşti, Comuna Rimetea, Alba | 103 K RON▲ 395,1 % | ▲ 395,1 % | 103 K RON | |
| 24 | 24.GUGU TOURS SRL▲ 2 | Sat Brebu Nou, Comuna Brebu Nou, Caraş-Severin | 98 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 98 K RON | |
| 25 | 25.DELINA COM SRL▼ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 92,5 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 92,5 K RON | |
| 26 | 26.KONAK IMOBILIARE SRL▲ 3 | Sat Ghioroc, Comuna Ghioroc, Arad | 90 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 90 K RON | |
| 27 | 27.GO CS DREAM S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 89,7 K RON— | — | — | 89,7 K RON |
| 28 | 28.CLASS TOURISM & AFFAIRES SRL▲ 882 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 89,2 K RON— | — | 89,2 K RON | |
| 29 | 29.GREEN PLAZA RESORT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,2 K RON▲ 5.875,6 % | ▲ 5.875,6 % | 89,2 K RON | |
| 30 | 30.HARISOA SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 87 K RON— | — | — | 87 K RON |
| 31 | 31.SANDA AGROTURISM SRL▲ 14 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 85,3 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 85,3 K RON | |
| 32 | 32.FLAMAC SERV SRL▼ 2 | Sat Dealu Mare, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 74,1 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 74,1 K RON | |
| 33 | 33.NATUR AIR SRL▲ 951 | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 71,1 K RON— | — | 71,1 K RON | |
| 34 | 34.AGROTURISM BIBA SRLnou | Sat Poiana, Comuna Buchin, Caraş-Severin | 71,1 K RON— | — | — | 71,1 K RON |
| 35 | 35.ALLTURISM SERV SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 71,1 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 71,1 K RON | |
| 36 | 36.PENSIUNEA ANDY SRL▲ 61 | Municipiul Braşov, Braşov | 70,5 K RON▲ 220,8 % | ▲ 220,8 % | 70,5 K RON | |
| 37 | 37.LUPO INVEST SRLnou | Sat Gărâna, Comuna Brebu Nou, Caraş-Severin | 67,9 K RON— | — | 67,9 K RON | |
| 38 | 38.MEDIATOR RENT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65,7 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 65,7 K RON | |
| 39 | 39.MISTERY COM SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 58,7 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 58,7 K RON | |
| 40 | 40.ROMSTUDIO RENTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,4 K RON— | — | — | 58,4 K RON |
| 41 | 41.JOJO SRL▲ 559 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 57,1 K RON— | — | 57,1 K RON | |
| 42 | 42.INEDIT DELTA SRL▲ 76 | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 56,1 K RON▲ 232,7 % | ▲ 232,7 % | 56,1 K RON | |
| 43 | 43.PAMOVI SRL▲ 554 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 54,9 K RON— | — | 54,9 K RON | |
| 44 | 44.MOLIVIS GUEST HOUSE SRL▲ 7 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 54,6 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 54,6 K RON | |
| 45 | 45.COUNTRY CENTER SRL▲ 53 | Sat Dealu Frumos, Comuna Merghindeal, Sibiu | 51,7 K RON▲ 136,3 % | ▲ 136,3 % | 51,7 K RON | |
| 46 | 46.CASA RĂDULESCU SRL▲ 293 | Sat Tulei-Câmpeni, Comuna Goleşti, Vâlcea | 50,7 K RON▲ 15.259,7 % | ▲ 15.259,7 % | 50,7 K RON | |
| 47 | 47.AVIS SRLnou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 49,1 K RON— | — | — | 49,1 K RON |
| 48 | 48.ISABELLA TOUR SRL▲ 23 | Sat Berzasca, Comuna Berzasca, Caraş-Severin | 47,8 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 47,8 K RON | |
| 49 | 49.M.W.T. INTERNATIONAL HOLDING SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 47,7 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 47,7 K RON | |
| 50 | 50.CASA BARAJ SRL▲ 18 | Sat Valiug, Comuna Valiug, Caraş-Severin | 47,6 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 47,6 K RON | |
| 51 | 51.ARINIS COLIBITA SRL▲ 72 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 46,4 K RON▲ 199,7 % | ▲ 199,7 % | 46,4 K RON | |
| 52 | 52.CIVIM SRL▲ 936 | Sat Lunca, Comuna Vidra, Alba | 45,9 K RON— | — | 45,9 K RON | |
| 53 | 53.CLUB CASTEL SRL▲ 328 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 45,5 K RON— | — | 45,5 K RON | |
| 54 | 54.KARMA TOUR SRLnou | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 44,3 K RON— | — | — | 44,3 K RON |
| 55 | 55.FRAGA M.M. SRL▲ 713 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 43,4 K RON— | — | 43,4 K RON | |
| 56 | 56.ZABOLA ESTATE HOLDING SRL▼ 12 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 42,6 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 42,6 K RON | |
| 57 | 57.ISSA COM SRL▲ 12 | Sat Borlova, Comuna Turnu Ruieni, Caraş-Severin | 41,7 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 41,7 K RON | |
| 58 | 58.DREAM SELLER SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 41,2 K RON— | — | — | 41,2 K RON |
| 59 | 59.GS-RENADI 2003 SRL▲ 141 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 41,2 K RON▲ 928,5 % | ▲ 928,5 % | 41,2 K RON | |
| 60 | 60.MILI SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,4 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 40,4 K RON | |
| 61 | 61.PIROŞKA-TRANS SRL▲ 70 | Sat Tărhăuşi, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 39,4 K RON▲ 196 % | ▲ 196 % | 39,4 K RON | |
| 62 | 62.DEV ROMBUSINESS EXIMPREST IBB SRL▲ 289 | Municipiul Deva, Hunedoara | 39,3 K RON▲ 23.411,4 % | ▲ 23.411,4 % | 39,3 K RON | |
| 63 | 63.INTERMED ORIGINAL PIESS SRLnou | Sat Salcia, Comuna Slătioara, Olt | 39 K RON— | — | — | 39 K RON |
| 64 | 64.DAN & DANA TUR-COM-IMPEX SRL▲ 172 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 37,6 K RON▲ 1.652,3 % | ▲ 1.652,3 % | 37,6 K RON | |
| 65 | 65.LEXI TOUR SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 37,4 K RON— | — | 37,4 K RON | |
| 66 | 66.TRAI SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,8 K RON▲ 5.816,9 % | ▲ 5.816,9 % | 36,8 K RON | |
| 67 | 67.BEL AIR IMEX SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 36,2 K RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 36,2 K RON | |
| 68 | 68.HCR SRL▲ 80 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 35,9 K RON▲ 244,4 % | ▲ 244,4 % | 35,9 K RON | |
| 69 | 69.DELTA RESIDENCE S.R.L.▲ 900 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,8 K RON— | — | 35,8 K RON | |
| 70 | 70.PRESTATII INDUSTRIALE "VULTURUL" SRL▼ 45 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 35,6 K RON▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | 35,6 K RON | |
| 71 | 71.MIRELANA SRLnou | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 34,3 K RON— | — | — | 34,3 K RON |
| 72 | 72.COMACRO TURISM SRL▲ 172 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,3 K RON▲ 1.817,8 % | ▲ 1.817,8 % | 34,3 K RON | |
| 73 | 73.B&D CASTLE MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Tălişoara, Comuna Brăduţ, Covasna | 33,9 K RON— | — | — | 33,9 K RON |
| 74 | 74.DANUBE DELTA RESORT SRL▲ 4 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 33,7 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 33,7 K RON | |
| 75 | 75.EMMA TRAVEL SRL▼ 37 | Sat Mărtineşti, Comuna Tureni, Cluj | 32,3 K RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 32,3 K RON | |
| 76 | 76.FLORIDOMI SRL▲ 432 | Sat Caseiu, Comuna Caseiu, Cluj | 31,9 K RON— | — | 31,9 K RON | |
| 77 | 77.STORM INVEST SRL▲ 59 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,1 K RON▲ 137,8 % | ▲ 137,8 % | 30,1 K RON | |
| 78 | 78.BENIOG SRLnou | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 29,2 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 29,2 K RON | |
| 79 | 79.MEGA OPTIC SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 29,2 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 29,2 K RON | |
| 80 | 80.LAKE PANORAMA SRL▲ 755 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29,1 K RON— | — | 29,1 K RON | |
| 81 | 81.VAMA - TURISM SRL▲ 233 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 28,7 K RON▲ 4.991,3 % | ▲ 4.991,3 % | 28,7 K RON | |
| 82 | 82.RAM & RC TOUR SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,5 K RON— | — | — | 28,5 K RON |
| 83 | 83.DINAMIC HOUSE SRL▼ 4 | Oraş Măgurele, Ilfov | 27,9 K RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 27,9 K RON | |
| 84 | 84.C T M RÎNCA SRL▼ 17 | Comuna Negomir, Gorj | 27,1 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 27,1 K RON | |
| 85 | 85.LASCOM SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 26,8 K RON— | — | 26,8 K RON | |
| 86 | 86.CID TURISM SRL▼ 32 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 26,3 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 26,3 K RON | |
| 87 | 87.MUNTELE COZIA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 26,1 K RON— | — | 26,1 K RON | |
| 88 | 88.ALPIAN SIN SRL▲ 184 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 25,8 K RON▲ 2.200,7 % | ▲ 2.200,7 % | 25,8 K RON | |
| 89 | 89.DAN TOURIST R-DAY SRL▲ 898 | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 25,4 K RON— | — | 25,4 K RON | |
| 90 | 90.ADIS TRADE SRL▲ 826 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 25,3 K RON— | — | 25,3 K RON | |
| 91 | 91.GHEANGELI-TIM SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 24,5 K RON▲ 3.682,4 % | ▲ 3.682,4 % | 24,5 K RON | |
| 92 | 92.PATIDAM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,4 K RON▲ 227,7 % | ▲ 227,7 % | 24,4 K RON | |
| 93 | 93.ROMSCAN BV SRL▼ 65 | Comuna Prejmer, Braşov | 24,2 K RON▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 24,2 K RON | |
| 94 | 94.M. TRAIN & CONS SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 23,7 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 23,7 K RON | |
| 95 | 95.PRODELTA SRL▲ 661 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,4 K RON— | — | 23,4 K RON | |
| 96 | 96.ALINVEST TOUR SRL▲ 890 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,1 K RON— | — | 23,1 K RON | |
| 97 | 97.PUI DE URS SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 23 K RON▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 23 K RON | |
| 98 | 98.SELECTA SRL▲ 241 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 22,2 K RON▲ 6.633,6 % | ▲ 6.633,6 % | 22,2 K RON | |
| 99 | 99.ITTACA TOURISM SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,1 K RON▲ 108,1 % | ▲ 108,1 % | 22,1 K RON | |
| 100 | 100.MAPLE SRL▲ 774 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 21,1 K RON— | — | 21,1 K RON |