Top 100 firme — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată după marjă netă în 2025
5.013 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 79,4 %, iar liderul atinge 6.424,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LAVANDIERII RURAL RETREAT S.R.L.nou | Sat Suatu, Comuna Suatu, Cluj | 6.424,7 %— | — | — | 24,2 K RON |
| 2 | 2.HAPPY DAYS APARTMENTS S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.681,7 %▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 601,7 K RON | |
| 3 | 3.TURDA DEVELOPMENT SRL▲ 4.581 | Municipiul Turda, Cluj | 2.600,5 %— | — | 3,1 mil. RON | |
| 4 | 4.SVINICEANA SRL▲ 3.392 | Sat Sviniţa, Comuna Sviniţa, Mehedinţi | 2.398,1 %— | — | 212,1 K RON | |
| 5 | 5.MARGARETA TURISM S.R.L.▲ 2.806 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 1.733,2 %▲ 45.152,2 % | ▲ 45.152,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.KISS UNICUM SRL▼ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 1.038,6 %▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 7 | 7.ELASIG BUSINESS SRL▲ 1.309 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 770,6 %▲ 2.897,4 % | ▲ 2.897,4 % | 553,2 K RON | |
| 8 | 8.RVBS RENTALS S.R.L.▲ 3.945 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 581 %— | — | 148,4 K RON | |
| 9 | 9.PENSIUNEA AMBIANCE S.R.L.▲ 12 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 571,2 %▲ 260,8 % | ▲ 260,8 % | 98 K RON | |
| 10 | 10.SOMEWHERE DIFFERENT SRL▲ 4.025 | Sat Breb, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 507,8 %— | — | 847,9 K RON | |
| 11 | 11.DAMIR BALLROOM S.R.L.nou | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 492,2 %— | — | — | 42,4 K RON |
| 12 | 12.RENTFORU S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 460 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 13 | 13.BLOOMING HARMONY LIFE 168 S.R.L.▲ 36 | Sat Cozieni, Comuna Cozieni, Buzău | 437,3 %▲ 388,6 % | ▲ 388,6 % | 1,7 K RON | |
| 14 | 14.PAV-IMPEX SRL▲ 616 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 390,6 %▲ 813,4 % | ▲ 813,4 % | 81 K RON | |
| 15 | 15.OLIAGRO MAR SRL▼ 2 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 365,1 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 9,2 K RON | |
| 16 | 16.CARDEA PROPERTIES S.R.L.▲ 4.002 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 334,1 %— | — | 363,6 K RON | |
| 17 | 17.TUDDAR REAL ESTATE SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 333,7 %▲ 494,2 % | ▲ 494,2 % | 947,6 K RON | |
| 18 | 18.VADALEX SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 328,5 %▲ 8.874,9 % | ▲ 8.874,9 % | 571,7 K RON | |
| 19 | 19.RURAL TIME VISION SRL▲ 2.887 | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 326,2 %▲ 11.187,2 % | ▲ 11.187,2 % | 110,5 K RON | |
| 20 | 20.LINCAN SERVICES S.R.L.▲ 872 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 265,1 %▲ 661,8 % | ▲ 661,8 % | 479,3 K RON | |
| 21 | 21.PANORAMA TOUR INTERNATIONAL S.R.L.▲ 2.924 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 253,8 %▲ 9.548,7 % | ▲ 9.548,7 % | 119,6 K RON | |
| 22 | 22.DERZSI FAMILY S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 245,7 %▲ 270,6 % | ▲ 270,6 % | 2,5 K RON | |
| 23 | 23.DEVTEL SOFTWARE SRL▲ 4.584 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 242,3 %— | — | 204,7 K RON | |
| 24 | 24.PENSIUNEA LOLAIA S.R.L.▲ 4.518 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 232,6 %— | — | 43 K RON | |
| 25 | 25.SELBIT FOREST NORD SRL▲ 4.787 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 223,2 %— | — | 106,6 K RON | |
| 26 | 26.TEX SRL▲ 4.085 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 212,3 %— | — | 675,1 K RON | |
| 27 | 27.RESIDENCE ODAILE S.R.L.▲ 1.219 | Oraş Otopeni, Ilfov | 209,8 %▲ 673,1 % | ▲ 673,1 % | 506,8 K RON | |
| 28 | 28.BLUE RAZELM S.R.L.nou | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 175,4 %— | — | — | 120,5 K RON |
| 29 | 29.NATURE HEALTH FARM SRL▲ 4.540 | Sat Dorolea, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 172,2 %— | — | 35,3 K RON | |
| 30 | 30.FLAMAC SERV SRL▲ 3.694 | Sat Dealu Mare, Comuna Buciumeni, Dâmboviţa | 164,4 %— | — | 69,9 K RON | |
| 31 | 31.PUPAZAN FAMILY COMPANY S.R.L.nou | Sat Polovragi, Comuna Polovragi, Gorj | 161,5 %— | — | — | 646 RON |
| 32 | 32.MTI BUSINESS CONSULT SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 159 %▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 278,2 K RON | |
| 33 | 33.PROUD STROIELIVIU KIT S.R.L.▲ 4.592 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 153,4 %— | — | 61,6 K RON | |
| 34 | 34.GENERALURBAN S.R.L.nou | Sat Dobra, Comuna Şugag, Alba | 152,8 %— | — | — | 39,6 K RON |
| 35 | 35.OZON EFECT S.R.L.▲ 1.716 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 141 %▲ 700,3 % | ▲ 700,3 % | 26,9 K RON | |
| 36 | 36.ELISA HOLIDAY HOME S.R.L.▲ 1.555 | Sat Chiheru de Jos, Comuna Chiheru de Jos, Mureş | 138,6 %▲ 570 % | ▲ 570 % | 2,3 K RON | |
| 37 | 37.ECO VILLAGE HOUSE SRL▲ 3.770 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 130 %— | — | 212,7 K RON | |
| 38 | 38.VIAŢA BUNĂ LA ŢARĂ S.R.L.nou | Sat Sărata, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 125,4 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 39 | 39.FOREST CAMP TRANSYLVANIA S.R.L.▲ 4.464 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 120,7 %— | — | 26,6 K RON | |
| 40 | 40.TURISM GUŞĂ SRL▲ 4.013 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 120,6 %— | — | 103,4 K RON | |
| 41 | 41.PARCUL FOISOARE - PESTERI CHEI S.R.L.▲ 4.406 | Oraş Otopeni, Ilfov | 120,6 %— | — | 144,7 K RON | |
| 42 | 42.ALFA-GEO-FOREST SRL▲ 2.341 | Sat Udeşti, Comuna Udeşti, Suceava | 117,5 %▲ 1.292,1 % | ▲ 1.292,1 % | 251,6 K RON | |
| 43 | 43.BEAUMONT LODGES S.R.L.▲ 2.185 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 116,6 %▲ 1.013,7 % | ▲ 1.013,7 % | 335,7 K RON | |
| 44 | 44.ORTONA SRLnou | Sat Băile Felix, Comuna Sânmartin, Bihor | 112,5 %— | — | 23,2 K RON | |
| 45 | 45.HONEY BEARS ZMA S.R.L.nou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 111,4 %▲ 525,3 % | ▲ 525,3 % | 127,8 K RON | |
| 46 | 46.PENSIUNEA FIOR PRINTRE BRAZI S.R.L.▲ 2.636 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 106,9 %▲ 1.972,1 % | ▲ 1.972,1 % | 2,7 K RON | |
| 47 | 47.CRISTINA & FLORIN TRAVEL SRLnou | Sat Cicir, Comuna Vladimirescu, Arad | 103,2 %— | — | 17,3 K RON | |
| 48 | 48.HOJDA ALINA-TEODORA S.R.L.▼ 3 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 101,2 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 17,8 K RON | |
| 49 | 49.EURODREAM TRIP TOUR SRL▲ 25 | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 100 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 500 RON | |
| 50 | 50.DALIV BEST SRL▲ 273 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 97,1 %▲ 67 % | ▲ 67 % | 162,4 K RON | |
| 51 | 51.ANDU FORTE S.R.L.▲ 4.706 | Municipiul Codlea, Braşov | 96,8 %— | — | 17,5 K RON | |
| 52 | 52.BAILE PUTUROASA SRL▲ 2 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 95,2 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 2 K RON | |
| 53 | 53.ELEMENTAL ORGANIZATION S.R.L.▲ 255 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 95,2 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 23,7 K RON | |
| 54 | 54.ROXANA AGROTURISM S.R.L.▼ 14 | Sat Valea Viseului, Comuna Bistra, Maramureş | 94,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 26,9 K RON | |
| 55 | 55.EUROPAN HOME DOI S.R.L.nou | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 92,4 %— | — | — | 97,6 K RON |
| 56 | 56.LA NOI S.R.L.▼ 20 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 92,1 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 52,1 K RON | |
| 57 | 57.EUROPAN HOME S.R.L.nou | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 91,4 %— | — | — | 122,5 K RON |
| 58 | 58.ERK TRAVEL LUX S.R.L.nou | Loc. Jiblea Veche, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 90,2 %— | — | 22,6 K RON | |
| 59 | 59.TRANSYLVANIA UNDISCOVERED S.R.L.nou | Sat Balşa, Comuna Balşa, Hunedoara | 89,7 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 60 | 60.AQUA EMPIRE SRL▲ 64 | Municipiul Aiud, Alba | 87,9 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 15,1 K RON | |
| 61 | 61.UHREMACO S.R.L.▲ 192 | Sat Ciumârna, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 87,9 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 5 K RON | |
| 62 | 62.PORTUNUS PROPERTIES S.R.L.▲ 621 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 86,7 %▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 202,4 K RON | |
| 63 | 63.LA TICU-FAN S.R.L.▲ 5 | Sat Lucieni, Comuna Lucieni, Dâmboviţa | 86,4 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 17,3 K RON | |
| 64 | 64.PPMK HOUSES S.R.L.▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,4 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 622 RON | |
| 65 | 65.MEROET GRUP S.R.L.▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,3 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 1,3 K RON | |
| 66 | 66.SOPHIA RESIDENCE SRL▲ 82 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 86,3 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 458,9 K RON | |
| 67 | 67.BS PREMIUM TOP BOUTIQUE S.R.L.nou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 86 %— | — | 4,1 K RON | |
| 68 | 68.LA JOC ARION S.R.L.▲ 6 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 85,9 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,3 K RON | |
| 69 | 69.BERKO IMOB S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 85,8 %— | — | — | 30,7 K RON |
| 70 | 70.ŞINCANA BIO S.R.L.▲ 877 | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 85,8 %▲ 156,5 % | ▲ 156,5 % | 1,7 K RON | |
| 71 | 71.MADHARTIE SRL▲ 17 | Sat Ciurila, Comuna Ciurila, Cluj | 85,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 333,5 K RON | |
| 72 | 72.VICIVET S.R.L.▼ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 85,5 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 171 RON | |
| 73 | 73.MNZ BAU S.R.L.▲ 787 | Municipiul Braşov, Braşov | 85,4 %▲ 139,1 % | ▲ 139,1 % | 718,3 K RON | |
| 74 | 74.PHOENIX ENTERPRISES S.R.L.▲ 1.623 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 84,8 %▲ 352,7 % | ▲ 352,7 % | 24,6 K RON | |
| 75 | 75.DAVIDASI TURISM S.R.L.▼ 15 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 84,8 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 339 RON | |
| 76 | 76.ROYALE NASFI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 84,6 %— | — | — | 120,9 K RON |
| 77 | 77.MAJO APART S.R.L.▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,4 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 2,3 K RON | |
| 78 | 78.SĂLAȘUL LUPILOR S.R.L.▼ 11 | Sat Valea Anei, Comuna Starchiojd, Prahova | 84,3 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 6,7 K RON | |
| 79 | 79.MARAIZABELA S.R.L.nou | Sat Sumurducu, Comuna Sinpaul, Cluj | 84,3 %— | — | — | 17,1 K RON |
| 80 | 80.IANIS SATMAR MEDIA S.R.L.nou | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 84,3 %— | — | — | 62,5 K RON |
| 81 | 81.PÂNZARIU CRISTINA SRL▲ 4.372 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 84 %— | — | 1,3 K RON | |
| 82 | 82.COSADA PENS SRL▼ 8 | Sat Asău, Comuna Asău, Bacău | 84 %0,0% | 0,0% | 210 RON | |
| 83 | 83.SECARIA HUB S.R.L.▲ 455 | Sat Secăria, Comuna Secăria, Prahova | 84 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 6,7 K RON | |
| 84 | 84.AUDITORUM S.R.L.nou | Sat Fizeş, Comuna Băiţa, Hunedoara | 83,8 %▲ 616,5 % | ▲ 616,5 % | 21,8 K RON | |
| 85 | 85.PCM 3IMMO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 83,6 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 86 | 86.LA TULIP DD S.R.L.▲ 10 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 83,3 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 30 K RON | |
| 87 | 87.DELTA DREAMS SRLnou | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 83,2 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 465,7 K RON | |
| 88 | 88.ALBASTRUL IZEI SRLnou | Sat Săcel, Comuna Săcel, Maramureş | 83 %— | — | — | 21,8 K RON |
| 89 | 89.BIODIV S.R.L.nou | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 82,6 %— | — | — | 16,5 K RON |
| 90 | 90.AFICĂTĂ 2016 SRL▼ 20 | Municipiul Arad, Arad | 81,8 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 243,1 K RON | |
| 91 | 91.CREST AFRAME SERVICES S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 81,7 %— | — | — | 314,9 K RON |
| 92 | 92.ALI HOME S.R.L.▲ 4.706 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,2 %— | — | 61,2 K RON | |
| 93 | 93.UZLINA DELTA RESORT SRL▲ 4.748 | Sat Uzlina, Comuna Murighiol, Tulcea | 80,7 %— | — | 122,5 K RON | |
| 94 | 94.SKYLINE WORK SERVICES S.R.L.▲ 1.853 | Municipiul Timişoara, Timiş | 80,6 %▲ 444,9 % | ▲ 444,9 % | 24,7 K RON | |
| 95 | 95.PANORAMIC BUSTENI S.R.L.▼ 5 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 80,5 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 307,1 K RON | |
| 96 | 96.GAME OF STONES SRLnou | Sat Casa de Piatră, Comuna Arieşeni, Alba | 80,3 %— | — | 5,1 K RON | |
| 97 | 97.GREEN-HOME ENERGY SRL▲ 91 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 80 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 369,4 K RON | |
| 98 | 98.FOX WLADI S.R.L.nou | Sat Meştera, Comuna Stînceni, Mureş | 79,8 %— | — | — | 51,8 K RON |
| 99 | 99.MIHALI LEYA S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 79,8 %— | — | — | 37,1 K RON |
| 100 | 100.BURJ HOLIDAY ESTATES S.R.L.▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 79,4 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 42,9 K RON |