Top 100 firme — Fabricarea altor echipamente electrice după profit net în 2023
180 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 391,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 9,6 K RON, iar liderul atinge 172 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZES ZOLLNER ELECTRONIC SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 172 mil. RON▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 172 mil. RON | |
| 2 | 2.MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31,4 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 31,4 mil. RON | |
| 3 | 3.HONEYWELL LIFE SAFETY ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 23,7 mil. RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 23,7 mil. RON | |
| 4 | 4.POWER SPACE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 20,7 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 20,7 mil. RON | |
| 5 | 5.PSICONTROL SRL▼ 2 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 19,2 mil. RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 19,2 mil. RON | |
| 6 | 6.COOPER INDUSTRIES ROMANIA SRL▼ 2 | Municipiul Arad, Arad | 18,1 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 18,1 mil. RON | |
| 7 | 7.DUCATI ENERGIA ROMANIA SA▲ 3 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 17,6 mil. RON▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 17,6 mil. RON | |
| 8 | 8.SCHUNK CARBON TECHNOLOGY SRL= | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 15,2 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 15,2 mil. RON | |
| 9 | 9.KABLUTRONIK S.R.L.= | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 6,3 mil. RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 6,3 mil. RON | |
| 10 | 10.ENERGOM SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,6 mil. RON▲ 162,5 % | ▲ 162,5 % | 5,6 mil. RON | |
| 11 | 11.GEWISS ROMANIA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,9 mil. RON▲ 152 % | ▲ 152 % | 4,9 mil. RON | |
| 12 | 12.CABLEX RBM S.R.L.= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,9 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 3,9 mil. RON | |
| 13 | 13.ELCAS PRODIMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,2 mil. RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 3,2 mil. RON | |
| 14 | 14.ELRO SRL▲ 7 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 15 | 15.RIELLO UPS ROMANIA SRL▲ 7 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 2,6 mil. RON▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 16 | 16.AQUIS SYSTEMS S.R.L.▼ 5 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 2,5 mil. RON▼ 49 % | ▼ 49 % | 2,5 mil. RON | |
| 17 | 17.4 K SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,4 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 2,4 mil. RON | |
| 18 | 18.ROBOTIC CDT S.R.L.▲ 80 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1 mil. RON▲ 7.656,8 % | ▲ 7.656,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 19 | 19.ELECTROVALI SRL▲ 73 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2 mil. RON▲ 4.222,2 % | ▲ 4.222,2 % | 2 mil. RON | |
| 20 | 20.ELETTROROM AUTOMOTIVE SYSTEMS SRL▲ 24 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 1,9 mil. RON▲ 259,6 % | ▲ 259,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 21 | 21.RELATS EAST EUROPE S.R.L.▲ 149 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,7 mil. RON— | — | 1,7 mil. RON | |
| 22 | 22.MECATRONICS SA▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,7 mil. RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 23 | 23.ELETTROROM SRL▲ 6 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 1,6 mil. RON▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 24 | 24.AGRO ELECTROSISTEMS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,5 mil. RON▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 25 | 25.ACCESOR SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.ELIND SRL▲ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,4 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.LIGHTMASTER TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 8 | Municipiul Craiova, Dolj | 1,3 mil. RON▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 28 | 28.ELECTROFLOW GRUP CONSTRUCT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,3 mil. RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 29 | 29.MAIRA MONTAJ SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 30 | 30.ISOVOLTA S.R.L.▼ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.IPEE AMIRAL TRADING IMPEX SA▼ 6 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,1 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 32 | 32.BLACKSEA AGRO S.R.L.▲ 123 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.SLIDE S.R.L.▲ 50 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 1 mil. RON▲ 1.074,5 % | ▲ 1.074,5 % | 1 mil. RON | |
| 34 | 34.TETRONIC SRL▼ 10 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1 mil. RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 1 mil. RON | |
| 35 | 35.ELECTRO PRO SOLUTIONS SRL▼ 9 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 978 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 978 K RON | |
| 36 | 36.EVGO GREEN MOTION SRL▼ 8 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 923,5 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 923,5 K RON | |
| 37 | 37.ERDA PLUS SRL▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 845 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 845 K RON | |
| 38 | 38.BR ELECTRONIC SYSTEMS S.R.L.▲ 20 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 736,7 K RON▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | 736,7 K RON | |
| 39 | 39.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▲ 141 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 680,5 K RON— | — | 680,5 K RON | |
| 40 | 40.NUOVA ELETTRONICA SRL▲ 14 | Sat Vârsolţ, Comuna Vârşolţ, Sălaj | 568,5 K RON▲ 47 % | ▲ 47 % | 568,5 K RON | |
| 41 | 41.ROB-SYSTEMS SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 558,4 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 558,4 K RON | |
| 42 | 42.BEESPEED AUTOMATIZARI SRL▲ 8 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 549,7 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 549,7 K RON | |
| 43 | 43.MUNTENIA ELECTRO SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 499,5 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 499,5 K RON | |
| 44 | 44.LAUREAT INVEST SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 497,7 K RON▲ 80 % | ▲ 80 % | 497,7 K RON | |
| 45 | 45.LTK EMBEDDED S.R.L.▲ 18 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 475,2 K RON▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 475,2 K RON | |
| 46 | 46.GRADIENT SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 461,7 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 461,7 K RON | |
| 47 | 47.DIGITLINE AUTOMATIZARI SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 458 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 458 K RON | |
| 48 | 48.EUCHNER SRL▼ 25 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 436 K RON▼ 70 % | ▼ 70 % | 436 K RON | |
| 49 | 49.RAUL & KARINA SRL▲ 7 | Municipiul Arad, Arad | 413,8 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 413,8 K RON | |
| 50 | 50.PAUL RAUSCHERT ROMANIA S.R.L.▲ 129 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 394,6 K RON— | — | 394,6 K RON | |
| 51 | 51.CALDOR INDUSTRIAL HEATING SYSTEMS SRL▲ 16 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 370,6 K RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 370,6 K RON | |
| 52 | 52.CARBON FIBER HEATING SRL▼ 5 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 370,1 K RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 370,1 K RON | |
| 53 | 53.SANAIDEA SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 337,8 K RON▲ 122,8 % | ▲ 122,8 % | 337,8 K RON | |
| 54 | 54.A.H.T. ADVANCED HEATING TECHNOLOGIES INDUSTRIAL GROUP SRL▼ 17 | Oraş Ghimbav, Braşov | 295,7 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 295,7 K RON | |
| 55 | 55.ITALTRONIC SRL▼ 35 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 250,9 K RON▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 250,9 K RON | |
| 56 | 56.SIMELCAB 2012 SRL▼ 1 | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 242,9 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 242,9 K RON | |
| 57 | 57.MDM ELECTRONIC SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 240,5 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 240,5 K RON | |
| 58 | 58.REDRESOARE SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 201 K RON▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 201 K RON | |
| 59 | 59.SKYENERGY S.R.L.▲ 97 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 180,5 K RON— | — | 180,5 K RON | |
| 60 | 60.ROMELECTRO PROD SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 179,8 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 179,8 K RON | |
| 61 | 61.SUMIDA FLEXIBLE CONNECTIONS ROMANIA SRL▲ 17 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 168,1 K RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 168,1 K RON | |
| 62 | 62.EVENT JUST SRL▲ 31 | Oraş Voluntari, Ilfov | 158,2 K RON▲ 272,8 % | ▲ 272,8 % | 158,2 K RON | |
| 63 | 63.DELTA ROM TECHNOLOGIES S.A.▼ 22 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 154,3 K RON▼ 73,2 % | ▼ 73,2 % | 154,3 K RON | |
| 64 | 64.SMART AGRI SYSTEMS SRL▲ 1 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 151,4 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 151,4 K RON | |
| 65 | 65.FLEXIVO S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 124,6 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 124,6 K RON | |
| 66 | 66.CASA TEHNICA S.R.L.▲ 14 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 104,1 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 104,1 K RON | |
| 67 | 67.AVEX ELECTRIC SRL▲ 85 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 103,1 K RON— | — | 103,1 K RON | |
| 68 | 68.AUTOMATRONIX S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 97,6 K RON— | — | — | 97,6 K RON |
| 69 | 69.RST ELPREST NEAMT SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 97,4 K RON— | — | 97,4 K RON | |
| 70 | 70.PERIMOT PREST SRL▼ 6 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 95,9 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 95,9 K RON | |
| 71 | 71.DEFA INSTAL S.R.L.▲ 28 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 92,2 K RON▲ 273 % | ▲ 273 % | 92,2 K RON | |
| 72 | 72.SIMETO CABLAJ SISTEMS S.R.L.nou | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 75,5 K RON— | — | 75,5 K RON | |
| 73 | 73.LS ELECTRO S.R.L.▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,9 K RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 72,9 K RON | |
| 74 | 74.XWELD AUTOMATION S.R.L.▲ 3 | Sat Sânpaul, Comuna Sinpaul, Cluj | 62,1 K RON▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 62,1 K RON | |
| 75 | 75.DAELCAB S.R.L.nou | Sat Târnova, Comuna Târnova, Arad | 61,6 K RON— | — | — | 61,6 K RON |
| 76 | 76.ELTEC SRL▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 61,3 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 61,3 K RON | |
| 77 | 77.NOVO DESIGN LED SRL▼ 31 | Municipiul Turda, Cluj | 47,7 K RON▼ 90,5 % | ▼ 90,5 % | 47,7 K RON | |
| 78 | 78.ROMAGNETICS SRL▲ 16 | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 47 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 47 K RON | |
| 79 | 79.CYCLOMATIC S.R.L.▲ 3 | Sat Daia, Comuna Roşia, Sibiu | 41,6 K RON▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 41,6 K RON | |
| 80 | 80.REMEK S.R.L.▲ 35 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 41,5 K RON▲ 435,7 % | ▲ 435,7 % | 41,5 K RON | |
| 81 | 81.HPC HIGH PRECISION CABLE HARNESSES S.R.L.▲ 33 | Sat Breasta, Comuna Breasta, Dolj | 40,4 K RON▲ 409 % | ▲ 409 % | 40,4 K RON | |
| 82 | 82.CIRCUIT SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 39,4 K RON▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 39,4 K RON | |
| 83 | 83.ARCADE LUMINOASE S.R.L.nou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 38,8 K RON— | — | — | 38,8 K RON |
| 84 | 84.BEST TOP GRILL SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 36,8 K RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 36,8 K RON | |
| 85 | 85.VIMAR ROMANIA SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,1 K RON▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | 35,1 K RON | |
| 86 | 86.CORES SRL▲ 2 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 30,2 K RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 30,2 K RON | |
| 87 | 87.REZISTENTE LA COMANDA S.R.L.▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,5 K RON▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 27,5 K RON | |
| 88 | 88.LUKACS SIGN INSTALLATION SRL▲ 29 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 26,9 K RON▲ 326,3 % | ▲ 326,3 % | 26,9 K RON | |
| 89 | 89.SORENA PRODUCTION S.R.L.▲ 8 | Municipiul Arad, Arad | 26 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 26 K RON | |
| 90 | 90.ELECTRIC AVENUE SRL▲ 67 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,1 K RON— | — | 25,1 K RON | |
| 91 | 91.PROJEKT ELECTRIK SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,4 K RON▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 23,4 K RON | |
| 92 | 92.CREATIV PRINTERO S.R.L.▼ 17 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 22,2 K RON▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | 22,2 K RON | |
| 93 | 93.VIPEX PROD SRL▲ 18 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 21,3 K RON▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 21,3 K RON | |
| 94 | 94.GNG AUTOMATIC SRL▼ 62 | Municipiul Oradea, Bihor | 17,6 K RON▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 17,6 K RON | |
| 95 | 95.ELROTS S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12,7 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 12,7 K RON | |
| 96 | 96.LUX SCAN S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 12,2 K RON— | — | — | 12,2 K RON |
| 97 | 97.CSD PRODUCTION S.R.L.▲ 21 | Municipiul Oradea, Bihor | 12 K RON▲ 99,7 % | ▲ 99,7 % | 12 K RON | |
| 98 | 98.AUTOMATIZARI B V A S.R.L.▲ 6 | Municipiul Codlea, Braşov | 11,7 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 11,7 K RON | |
| 99 | 99.CPE EAST EUROPE SRL▼ 12 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 10,3 K RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 10,3 K RON | |
| 100 | 100.CORBOTRONIC S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 9,6 K RON— | — | — | 9,6 K RON |