Top 100 firme — Transport și depozitare, Vrancea după marjă netă în 2011
378 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,1 %, iar liderul atinge 98 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GANDALAGI SRLnou | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 98 %▲ 3.133,3 % | ▲ 3.133,3 % | 3,6 K RON | |
| 2 | 2.ANISOARA COM SRL▲ 162 | Municipiul Focşani, Vrancea | 85,5 %— | — | 20,8 K RON | |
| 3 | 3.BRIFLO INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 80,6 %— | — | — | 38,3 K RON |
| 4 | 4.ANDO-COS SRL▼ 1 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 72,7 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 20,9 K RON | |
| 5 | 5.ALPYNTRANS SRL▼ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 50,2 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 83,1 K RON | |
| 6 | 6.TIVAMIODA TRANS SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 44,2 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 7 | 7.ACODARTAX SRL▲ 92 | Municipiul Focşani, Vrancea | 43,7 %▲ 992,5 % | ▲ 992,5 % | 25 K RON | |
| 8 | 8.SPIEL TRANS SRL▲ 8 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 42,4 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 33 K RON | |
| 9 | 9.CARRELAGES PLUS SRL▲ 346 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 41,9 %— | — | 47,5 K RON | |
| 10 | 10.JITCAMI SRLnou | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 41,6 %— | — | — | 18 K RON |
| 11 | 11.TRANSERDANILO SRL▲ 35 | Sat Carşocheşti-Corăbiţa, Comuna Spulber, Vrancea | 37,4 %▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 1,8 K RON | |
| 12 | 12.JUVICOM SRL▲ 259 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 37,2 %— | — | 91,4 K RON | |
| 13 | 13.BIVMAR SRL▲ 377 | Municipiul Focşani, Vrancea | 34,2 %— | — | 525 RON | |
| 14 | 14.SERV TAX IMPEX SRL▲ 329 | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,9 %— | — | 31,9 K RON | |
| 15 | 15.ARIDEX URBAN SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,8 %— | — | — | 6 K RON |
| 16 | 16.CHEDORTRANS SRL▲ 169 | Sat Hăulişca, Comuna Păuleşti, Vrancea | 32,1 %— | — | 137 K RON | |
| 17 | 17.G.R.I. TRANS SRL▲ 278 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 32 %— | — | 104,7 K RON | |
| 18 | 18.CATANOIU TRANS SRL▼ 10 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 31,4 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 16,8 K RON | |
| 19 | 19.MAIOREX TRANS SRL▼ 4 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 30,6 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 104 K RON | |
| 20 | 20.HOGEPI EXPRES SRLnou | Sat Cârligele, Comuna Cârligele, Vrancea | 29,7 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 21 | 21.EURO EXPRES SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,2 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 20 K RON | |
| 22 | 22.GAVRILA COMSERV SRL▲ 335 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,2 %— | — | 17,3 K RON | |
| 23 | 23.NICO ALEX TRANS SRL▲ 73 | Municipiul Adjud, Vrancea | 26,7 %▲ 525,5 % | ▲ 525,5 % | 19,8 K RON | |
| 24 | 24.EXTRA TRANS SRL▲ 162 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,7 %— | — | 19,1 K RON | |
| 25 | 25.T&C MAGISTRAL TRANSPORT SRL▲ 101 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 26 %▲ 1.521,9 % | ▲ 1.521,9 % | 19,4 K RON | |
| 26 | 26.MARPRIM SRL▲ 241 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25,9 %— | — | 77,7 K RON | |
| 27 | 27.BOLID IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 262,3 K RON | |
| 28 | 28.FRASCATI TRANS SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,1 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 19,1 K RON | |
| 29 | 29.EPIROS SPEED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,8 %— | — | — | 2 K RON |
| 30 | 30.R.G.A. DOC SRL▲ 238 | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,6 %— | — | 10,4 K RON | |
| 31 | 31.MEDINA TRANS SRL▲ 89 | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,5 %▲ 943,1 % | ▲ 943,1 % | 30 K RON | |
| 32 | 32.STIAN COMPANY SRL▲ 134 | Municipiul Focşani, Vrancea | 21,1 %— | — | 36,6 K RON | |
| 33 | 33.TRANSAIMER ANTONY SRL▲ 308 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 21 %— | — | 214,1 K RON | |
| 34 | 34.VALDOR POIANA SRLnou | Sat Poiana, Comuna Vrâncioaia, Vrancea | 20,8 %— | — | 3,3 K RON | |
| 35 | 35.BUDIMOC STAR SRL▲ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,6 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 7,4 K RON | |
| 36 | 36.GIAN-CLOD SRL▲ 5 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 20,5 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 572,7 K RON | |
| 37 | 37.WORLDEYE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,6 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 38 | 38.TRUCKSIMON SRLnou | Sat Vrâncioaia, Comuna Vrâncioaia, Vrancea | 19,4 %— | — | — | 32,4 K RON |
| 39 | 39.CONTIGA EXPEDIŢII SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,1 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 40 | 40.MADEN TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,1 %— | — | 837 RON | |
| 41 | 41.CRISTIRAJ COURIER SRL▲ 30 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19 %▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 46 K RON | |
| 42 | 42.ULPICAR SRL▲ 109 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,8 %▲ 5.590,9 % | ▲ 5.590,9 % | 21,7 K RON | |
| 43 | 43.TUCO SERV SRL▲ 145 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,4 %— | — | 8,6 K RON | |
| 44 | 44.IZOTEHNICA SRLnou | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 18,4 %— | — | — | 166,6 K RON |
| 45 | 45.BOVOLONE SPEDITION SRL▼ 12 | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 18,3 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 35,9 K RON | |
| 46 | 46.SERVICII ECOLOGICE NEGREA SRL▲ 167 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 17,9 %— | — | 97 K RON | |
| 47 | 47.C.H.C.HOZOCOS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,9 %— | — | — | 291 RON |
| 48 | 48.EMANUEL IMPORT EXPORT SRL▼ 37 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,8 %▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 3,7 K RON | |
| 49 | 49.VITAL COMIMPEX SRL▲ 297 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,3 %— | — | 13,4 K RON | |
| 50 | 50.NANOREX IMPEX SRL▲ 68 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17 %▲ 626,5 % | ▲ 626,5 % | 10 K RON | |
| 51 | 51.IFTIGE TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,4 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 52 | 52.SERBI EDIL TAX SRL▲ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,1 %▲ 184 % | ▲ 184 % | 17,2 K RON | |
| 53 | 53.PALDOSINI SPEDITION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,8 %— | — | — | 25 K RON |
| 54 | 54.MAIAEST TRANS SRL▲ 113 | Sat Reghiu, Comuna Reghiu, Vrancea | 15,7 %— | — | 53,2 K RON | |
| 55 | 55.VERMAN IMPEX SRL▲ 117 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,2 %— | — | 6 K RON | |
| 56 | 56.SOTION TRANS SRL▲ 321 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,1 %— | — | 14,2 K RON | |
| 57 | 57.VASTRANS SRL▲ 116 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,5 %— | — | 44,2 K RON | |
| 58 | 58.DATA CURIER SRL▼ 39 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,3 %▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 109,1 K RON | |
| 59 | 59.CIOBI & MARI FLORI TRANS SRL▲ 195 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14 %— | — | 3,9 K RON | |
| 60 | 60.EM-DO TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,9 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 37,8 K RON | |
| 61 | 61.FAN 2002 SRL▲ 230 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 13,8 %— | — | 44,6 K RON | |
| 62 | 62.IOMEG STAR SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,8 %— | — | — | 8,5 K RON |
| 63 | 63.SILVANA COM SERV SRL▲ 147 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,4 %— | — | 13,2 K RON | |
| 64 | 64.IULIMADEX SPEED SRL▼ 35 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,3 %▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 6,5 K RON | |
| 65 | 65.FEGAS TRANS SRL▼ 53 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,7 %▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 7 K RON | |
| 66 | 66.EUROSIMA COMPANY SRL▼ 15 | Sat Căiata, Comuna Sihlea, Vrancea | 12,6 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 245,2 K RON | |
| 67 | 67.ADI - ALEX SRL▲ 69 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,4 %▲ 1.174,2 % | ▲ 1.174,2 % | 8,2 K RON | |
| 68 | 68.LIDAROFTRANS SRL▼ 42 | Sat Copăceşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 12,3 %▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 5,9 K RON | |
| 69 | 69.ANDRI TRANS SRL▲ 106 | Sat Piscu Radului, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 11,9 %— | — | 18,2 K RON | |
| 70 | 70.AMFOREX SRL▲ 230 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,5 %— | — | 4 K RON | |
| 71 | 71.GENTIL TAX SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,4 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 3,3 K RON | |
| 72 | 72.PRACTICOM SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,4 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 10,9 K RON | |
| 73 | 73.CONSOLINI TRANS SRL▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,3 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 5,6 K RON | |
| 74 | 74.OANAMAR SRL▲ 122 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10 %— | — | 11,7 K RON | |
| 75 | 75.VALVIV SUD SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 2,5 K RON | |
| 76 | 76.RAPID EUROTRANS 2008 SRL▼ 31 | Sat Vităneştii de sub Măgură, Comuna Boloteşti, Vrancea | 9,9 %▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 8,5 K RON | |
| 77 | 77.TRANS CRINIŞOR SRL▲ 248 | Sat Cornetu, Comuna Slobozia Bradului, Vrancea | 9,7 %— | — | 7,4 K RON | |
| 78 | 78.FANILAV SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,2 K RON | |
| 79 | 79.C-TRANS ASSIST S.R.L.▲ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,4 %▲ 209,9 % | ▲ 209,9 % | 39,4 K RON | |
| 80 | 80.CARMENIONI SRL▲ 240 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,3 %— | — | 16,2 K RON | |
| 81 | 81.CAMY & ANA TRANS SRL▲ 223 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 9 %— | — | 23,8 K RON | |
| 82 | 82.DRADIATRANS SRL▼ 43 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,4 %▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 1,6 K RON | |
| 83 | 83.RAVIFAN SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,2 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 103,9 K RON | |
| 84 | 84.CIPRYTRANS SRL▼ 10 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 8,2 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 235 RON | |
| 85 | 85.TODIS TRANS SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 5,4 K RON | |
| 86 | 86.EURO EXPEDITII SRL▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,9 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 268,6 K RON | |
| 87 | 87.ANCA MAR SRL▲ 78 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,6 %— | — | 28,4 K RON | |
| 88 | 88.YAZAMIN TAXI SRL▲ 115 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,6 %— | — | 8,9 K RON | |
| 89 | 89.EUROCARGO SRL▼ 30 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 7,4 %▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 27,6 K RON | |
| 90 | 90.KUALA TRANS SRL▲ 190 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,3 %— | — | 6,1 K RON | |
| 91 | 91.EURO AVA TRANS SRL▲ 198 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 6,9 %— | — | 26,8 K RON | |
| 92 | 92.CECIL TRANS SRL▲ 125 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 6,6 %— | — | 6,9 K RON | |
| 93 | 93.LION TRANS 2008 SRL▲ 83 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,4 %— | — | 3,7 K RON | |
| 94 | 94.MAN-LUCTRANS SRL▼ 31 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 6,1 %▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 734 RON | |
| 95 | 95.AUTO COSTI MAR TRANS SRL▼ 45 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 6 %▼ 54 % | ▼ 54 % | 31,7 K RON | |
| 96 | 96.IRISLIV 2005 SRL▲ 123 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,4 %— | — | 2,4 K RON | |
| 97 | 97.FORCE TRANS SRL▼ 19 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 5,4 %▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 11,5 K RON | |
| 98 | 98.NICDOLCIM SRL▲ 27 | Sat Româneşti, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 5,4 %▲ 224,1 % | ▲ 224,1 % | 23,1 K RON | |
| 99 | 99.ENATRANS SRL▲ 103 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,2 %— | — | 3,9 K RON | |
| 100 | 100.VIAGI TERRA CAR SRL▲ 120 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1 %— | — | 7 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vrancea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
626 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
68 firme · 49 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
20 firme · 48,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
33 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
186 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 387,7 K RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
1 firme · 377,1 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 161,5 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 125,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 30,8 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 0 RON