Top 100 firme — Transport și depozitare, Vrancea după marjă netă în 2009
407 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,8 %, iar liderul atinge 698,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANS COMPANY SA▲ 347 | Municipiul Focşani, Vrancea | 698,1 %— | — | 9,7 mil. RON | |
| 2 | 2.ALPYNTRANS SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 80,5 %— | — | — | 45,2 K RON |
| 3 | 3.TIN MIXTCOM SRLnou | Sat Broşteni, Comuna Broşteni, Vrancea | 65,7 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 4 | 4.ANDO-COS SRL▲ 3 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 57,7 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 14,3 K RON | |
| 5 | 5.CATANOIU TRANS SRL▲ 13 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 57,7 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 25,8 K RON | |
| 6 | 6.MAIOREX TRANS SRLnou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 56,9 %— | — | — | 202,3 K RON |
| 7 | 7.M.A.T. TRANSPORT SRLnou | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 51,8 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 8 | 8.AUTO MEGATRANS 2007 SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 51,4 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 83,6 K RON | |
| 9 | 9.FEGAS TRANS SRL▲ 166 | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,7 %▲ 1.744,7 % | ▲ 1.744,7 % | 13,5 K RON | |
| 10 | 10.VALTRANSROM SRL▲ 41 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 49,1 %▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 140,7 K RON | |
| 11 | 11.NEPIM TRANS SRL▲ 3 | Sat Vadu Rosca, Comuna Vulturu, Vrancea | 47,3 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 38,8 K RON | |
| 12 | 12.VEGA STAR SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 43,3 %— | — | — | 53,1 K RON |
| 13 | 13.EURO EXPRES SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 42,7 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 31 K RON | |
| 14 | 14.RAMI TRANS SRL▲ 12 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 39,4 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 64,3 K RON | |
| 15 | 15.CORTINA SRL▲ 39 | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,4 %▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 9,1 K RON | |
| 16 | 16.MELGIO TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,8 %— | — | — | 22,8 K RON |
| 17 | 17.MARPRIM SRL▲ 338 | Municipiul Focşani, Vrancea | 33 %— | — | 162,9 K RON | |
| 18 | 18.NEGRU TRANS SRL▲ 208 | Sat Budeşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 32 %▲ 18.711,8 % | ▲ 18.711,8 % | 12,3 K RON | |
| 19 | 19.CITYTAX SRL▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 31 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 31,2 K RON | |
| 20 | 20.VELA TRANS SRL▲ 181 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 30,5 %▲ 3.013,3 % | ▲ 3.013,3 % | 14 K RON | |
| 21 | 21.AUTOREMORCĂRI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 30,5 %— | — | — | 152,5 K RON |
| 22 | 22.RAPID EUROTRANS 2008 SRL▲ 377 | Sat Vităneştii de sub Măgură, Comuna Boloteşti, Vrancea | 29,2 %— | — | 14,1 K RON | |
| 23 | 23.PRO RANG SRL▲ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 28 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 11,6 K RON | |
| 24 | 24.ANTON SOCIETATE IN NUME COLECTIV▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,1 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 3,7 K RON | |
| 25 | 25.AUTO T.TORINO SRL▲ 249 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 26,9 %— | — | 39,8 K RON | |
| 26 | 26.CECIL TRANS SRL▲ 7 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 26,8 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 13,9 K RON | |
| 27 | 27.VEGA TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,3 %— | — | — | 19,8 K RON |
| 28 | 28.MUNTERO SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,2 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 12,4 K RON | |
| 29 | 29.VIO-VERO SRL▲ 38 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25,6 %▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 7,4 K RON | |
| 30 | 30.DATA CURIER SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 25,1 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 156,6 K RON | |
| 31 | 31.TURANITRANS SRL▲ 190 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 24,9 %▲ 8.479,3 % | ▲ 8.479,3 % | 106,6 K RON | |
| 32 | 32.KRONOS IMPEX SRL▲ 39 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,4 %▲ 64 % | ▲ 64 % | 8,3 K RON | |
| 33 | 33.NEDOTRANS INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 23,1 %▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 1,5 K RON | |
| 34 | 34.VIAGI TERRA CAR SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,8 %— | — | — | 35,5 K RON |
| 35 | 35.MULTITRANS SERVICE SRLnou | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 22,6 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 36 | 36.TRANSAIMER ANTONY SRLnou | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 20,9 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 37 | 37.COSPET IMPEX SRL▲ 145 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 20,5 %▲ 1.073,1 % | ▲ 1.073,1 % | 348,9 K RON | |
| 38 | 38.TRANS PRESIDENT SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,2 %▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 22,4 K RON | |
| 39 | 39.LEDA IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,1 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 51 K RON | |
| 40 | 40.GYLFLOR TRANS SRL▲ 78 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,8 %▲ 148,4 % | ▲ 148,4 % | 29,7 K RON | |
| 41 | 41.COMPACT JUNIOR SRL▲ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,3 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 12,2 K RON | |
| 42 | 42.GELMA SRL▼ 12 | Municipiul Adjud, Vrancea | 19,2 %▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 20,6 K RON | |
| 43 | 43.CHEDORTRANS SRL▲ 291 | Sat Hăulişca, Comuna Păuleşti, Vrancea | 18,7 %— | — | 32,1 K RON | |
| 44 | 44.SERSILPREST SRL▲ 81 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 18,5 %▲ 144,8 % | ▲ 144,8 % | 2,9 K RON | |
| 45 | 45.EMANUEL IMPORT EXPORT SRL▲ 218 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,4 %— | — | 5,5 K RON | |
| 46 | 46.DANEŞ TRANS SRLnou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 17,6 %— | — | — | 16,5 K RON |
| 47 | 47.MIKATUR SRL▲ 109 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,2 %▲ 318,8 % | ▲ 318,8 % | 12,7 K RON | |
| 48 | 48.KUALA TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 17 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 49 | 49.AUTOTRANS SA▲ 43 | Municipiul Adjud, Vrancea | 17 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 83,3 K RON | |
| 50 | 50.MURTRANS SRL▲ 313 | Sat Pietroasa, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 16,9 %— | — | 15,8 K RON | |
| 51 | 51.LION TRANS 2008 SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,7 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 52 | 52.TRANSERDANILO SRLnou | Sat Carşocheşti-Corăbiţa, Comuna Spulber, Vrancea | 16,4 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 53 | 53.EDDY LOGISTIC SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,2 %— | — | — | 2 K RON |
| 54 | 54.ADELFIA TRANS SRL▲ 62 | Sat Mănăstioara, Comuna Fitioneşti, Vrancea | 16,1 %▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 22,7 K RON | |
| 55 | 55.ZSF PRODSERV 2005 SRL▲ 62 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,6 %▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 5 K RON | |
| 56 | 56.DELTRANS COM SRL▼ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,3 %▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 340,1 K RON | |
| 57 | 57.TODIS TRANS SRL▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,1 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 15 K RON | |
| 58 | 58.FANILAV SRL▲ 75 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,9 %▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | 1,4 K RON | |
| 59 | 59.MARIES SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,6 %— | — | — | 11,7 K RON |
| 60 | 60.VITAL COMIMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,5 %▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 15 K RON | |
| 61 | 61.ADSTEAM E.A.G. SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,4 %— | — | — | 11,8 K RON |
| 62 | 62.G.V.S. TRANS LINE SRL▲ 289 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,4 %— | — | 792 RON | |
| 63 | 63.OANAMAR SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,4 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 12,5 K RON | |
| 64 | 64.BOELA AUTOTRANSPORTI S.R.L.▲ 11 | Sat Măgura, Comuna Jitia, Vrancea | 13,7 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 17,4 K RON | |
| 65 | 65.VALEBUR TRANS SRLnou | Sat Lespezi, Comuna Homocea, Vrancea | 13,5 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 66 | 66.EWYCARS SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 13,5 %— | — | — | 23 K RON |
| 67 | 67.FOCUS SRL▼ 51 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 13,3 %▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 822 RON | |
| 68 | 68.AMARITRANS SRL▲ 225 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 12,1 %— | — | 41,9 K RON | |
| 69 | 69.IULIMADEX SPEED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,8 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 70 | 70.PASTRANS 2002 SRLnou | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 11,8 %▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 18,7 K RON | |
| 71 | 71.TAXCATAL SRL▲ 231 | Municipiul Adjud, Vrancea | 11,6 %— | — | 24 K RON | |
| 72 | 72.TULNITRANS SRL▲ 10 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 11,4 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 24,3 K RON | |
| 73 | 73.CARO TRANS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,4 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 74 | 74.EURO EXPEDITII SRL▲ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,9 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 256,1 K RON | |
| 75 | 75.DOLIMAT 2002 SRL▲ 208 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 9,8 %— | — | 8,9 K RON | |
| 76 | 76.COSMIGEO TRANS SRL▲ 73 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 9,8 %▲ 97 % | ▲ 97 % | 1,1 K RON | |
| 77 | 77.DOBRICON-PREST SRL▲ 132 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 9,7 %▲ 1.737,7 % | ▲ 1.737,7 % | 3,8 K RON | |
| 78 | 78.STEMICOLA-TRANS SRL▲ 237 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 9,6 %— | — | 12,5 K RON | |
| 79 | 79.INTERTAX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,3 %— | — | — | 5,3 K RON |
| 80 | 80.IRISLIV 2005 SRL▲ 221 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,9 %— | — | 5,2 K RON | |
| 81 | 81.SBURLEA MEDIOCAR SRLnou | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 8,4 %— | — | — | 8,2 K RON |
| 82 | 82.SPECIAL TRANSPORT COM SRL▼ 14 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 8,4 %▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 9,3 K RON | |
| 83 | 83.EM-DO TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,7 %▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 12,8 K RON | |
| 84 | 84.AGROMEC SURAIA SA▼ 24 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 7,6 %▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 12,7 K RON | |
| 85 | 85.GENILYZ COMEX SRL▲ 253 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 7,5 %— | — | 22,6 K RON | |
| 86 | 86.ENATRANS SRL▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,4 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 8 K RON | |
| 87 | 87.FORCE TRANS SRL▲ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 6,8 %▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 11,4 K RON | |
| 88 | 88.SOR & MAR TRANS SRL▲ 179 | Municipiul Adjud, Vrancea | 6,8 %— | — | 9,8 K RON | |
| 89 | 89.NICOMAR TRANS SRL▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,7 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 8,2 K RON | |
| 90 | 90.TALURO TRANS SRL▲ 82 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,6 %▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 35,6 K RON | |
| 91 | 91.TRANS CRINIŞOR SRL▲ 241 | Sat Cornetu, Comuna Slobozia Bradului, Vrancea | 6,6 %— | — | 7,9 K RON | |
| 92 | 92.VALTRANS SRL▲ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,5 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 29,4 K RON | |
| 93 | 93.EURO BM LOGISTIC SRL▲ 77 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,4 %▲ 100 % | ▲ 100 % | 15,1 K RON | |
| 94 | 94.NICORAMAT SRL▲ 184 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 6,1 %— | — | 2,6 K RON | |
| 95 | 95.GRIGORE VOLOS VIRGIL SNC▲ 216 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6 %— | — | 6 K RON | |
| 96 | 96.GV SENIORTRANS SRL▲ 89 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,8 %▲ 255,2 % | ▲ 255,2 % | 12,7 K RON | |
| 97 | 97.BERNES M.C. SRL▲ 33 | Municipiul Adjud, Vrancea | 5,6 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 19,9 K RON | |
| 98 | 98.TIBISTAR COM SRL▼ 69 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,4 %▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 3,8 K RON | |
| 99 | 99.TAVI TRANS SRL▲ 236 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 5,1 %— | — | 3,2 K RON | |
| 100 | 100.CRISTIRAJ COURIER SRL▲ 27 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,8 %▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 7,1 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vrancea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
626 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
68 firme · 49 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
20 firme · 48,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
33 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
186 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 387,7 K RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
1 firme · 377,1 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 161,5 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 125,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 30,8 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 0 RON