Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vrancea după marjă netă în 2015
98 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -748,7 %, iar liderul atinge 97 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELAKLAU FASHION SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 97 %— | — | — | 10,7 K RON |
| 2 | 2.CRISDENIMAR SRL▼ 1 | Sat Codreşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 96,5 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 10,3 K RON | |
| 3 | 3.AXEL CONF SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 95,9 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 97,3 K RON | |
| 4 | 4.ACTIVE FASHION PODOSTYLE SRLnou | Sat Slimnic, Comuna Tâmboeşti, Vrancea | 89,6 %— | — | — | 692,3 K RON |
| 5 | 5.TEHNIGIL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 82,6 %— | — | — | 62,6 K RON |
| 6 | 6.TABOO FASHION SRL-Dnou | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 67,4 %— | — | — | 74,8 K RON |
| 7 | 7.START ÎN VIITOR SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 53,7 %— | — | — | 287 K RON |
| 8 | 8.SKYKNIT SRLnou | Sat Mirceştii Noi, Comuna Vânători, Vrancea | 50,1 %— | — | — | 27,5 K RON |
| 9 | 9.GIZAM CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 49,6 %— | — | — | 240,2 K RON |
| 10 | 10.ASEVDALEMAD SRL▼ 5 | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 45,9 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 223 K RON | |
| 11 | 11.CONFSHEYLAA SRL▼ 8 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 45,5 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 71,1 K RON | |
| 12 | 12.SOLIMEX PROD SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 45,4 %— | — | 3,3 K RON | |
| 13 | 13.ŞTEMIT MODA SRL▼ 9 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 43,4 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 236,9 K RON | |
| 14 | 14.HĂRĂBOR TRICOFIN SRL▼ 5 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 37,5 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 35,8 K RON | |
| 15 | 15.SADIPROBIZ SOLUTIONS SRL▼ 7 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 37,3 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 62,3 K RON | |
| 16 | 16.VIAŢA ÎNAINTE SRLnou | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 36,3 %— | — | — | 194 K RON |
| 17 | 17.TOCAR TEXTIL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 34,7 %— | — | — | 165,5 K RON |
| 18 | 18.ŢOVÎRNAC & CO SRL▼ 11 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 34,1 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 98,6 K RON | |
| 19 | 19.ELSIMA CONF SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 33,6 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 20 | 20.ROMANS CONF S.R.L.▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,3 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 620,6 K RON | |
| 21 | 21.IGNI-COMEX SRL▼ 5 | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 28 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 654,1 K RON | |
| 22 | 22.FLORIANA CONF SRLnou | Sat Copăceşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 26,7 %— | — | 866 RON | |
| 23 | 23.CONFEX MARSIL S.R.L.▲ 4 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 19,3 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 250,5 K RON | |
| 24 | 24.DELARICONF SRL▲ 46 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 18,3 %▲ 3.352,8 % | ▲ 3.352,8 % | 46,7 K RON | |
| 25 | 25.CONFINTER TECHNOTEX SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,6 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 131,2 K RON | |
| 26 | 26.RAVDESIGN '94 CONF SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,2 %▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 83,1 K RON | |
| 27 | 27.KRISS CONF WORK LINE SRL▲ 56 | Sat Bordeşti, Comuna Bordeşti, Vrancea | 17,1 %— | — | 93,2 K RON | |
| 28 | 28.MODEX SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,9 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 147,8 K RON | |
| 29 | 29.BLANCON NURCA SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,6 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 8,9 K RON | |
| 30 | 30.CHIVARITONIS SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,9 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 159,9 K RON | |
| 31 | 31.RO-DESIGN SRL▲ 7 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 14,7 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 32 | 32.ALTEX PROD SRL▼ 6 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 13,5 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 270,5 K RON | |
| 33 | 33.ROSCA-CONF SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,1 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 4,6 mil. RON | |
| 34 | 34.GECAMIR MOD SRLnou | Sat Burca, Comuna Vidra, Vrancea | 12,5 %— | — | — | 58,4 K RON |
| 35 | 35.PRIORIS SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,2 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 459,8 K RON | |
| 36 | 36.TEX GIMBEST SRL▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,2 %▲ 435,2 % | ▲ 435,2 % | 295,1 K RON | |
| 37 | 37.L.I.M. CONF SRL▲ 44 | Municipiul Adjud, Vrancea | 11,6 %— | — | 4,1 K RON | |
| 38 | 38.MIMUCONF SRL▼ 5 | Municipiul Adjud, Vrancea | 11,4 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 24,1 K RON | |
| 39 | 39.PANDORA PROD SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,3 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 22,5 mil. RON | |
| 40 | 40.PLEXITY SRL▲ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 11,2 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 156,7 K RON | |
| 41 | 41.MAR ROM CONFEX SRL▲ 38 | Municipiul Adjud, Vrancea | 11 %— | — | 2,4 K RON | |
| 42 | 42.SIMION SOCIETATE IN NUME COLECTIV▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,9 %▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 4,6 K RON | |
| 43 | 43.RAY DESIGN PROD SRL▼ 4 | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Vrancea | 9,7 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 307,8 K RON | |
| 44 | 44.PRODECOM SRL▼ 9 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 9,6 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 692,6 K RON | |
| 45 | 45.INCOM-VRANCO SA▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,2 %▲ 115,7 % | ▲ 115,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 46 | 46.LAGOON LUXE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,3 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 47 | 47.PROXIMA MODA SRL▼ 5 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 7 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 337,1 K RON | |
| 48 | 48.VESTIMENT SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,3 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 67,7 K RON | |
| 49 | 49.PHONIX PROD SRL▲ 29 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 6 %— | — | 19,5 K RON | |
| 50 | 50.STELZOTY CONF SRL▼ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6 %▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 26,1 K RON | |
| 51 | 51.DACII NOI SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,6 %▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 5,6 K RON | |
| 52 | 52.ROPRODAL SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,6 %▲ 168,8 % | ▲ 168,8 % | 30,6 K RON | |
| 53 | 53.CERTIMPEX INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,3 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 15,6 K RON | |
| 54 | 54.MARUŞCA STYLE SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 28,6 K RON | |
| 55 | 55.JELP SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,6 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 76,8 K RON | |
| 56 | 56.SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM DRUMUL NOSTRU ADJUD▲ 11 | Municipiul Adjud, Vrancea | 3,6 %▲ 429,9 % | ▲ 429,9 % | 42 K RON | |
| 57 | 57.TRICOTTON JUNIOR SRL▼ 8 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 3,5 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 711,2 K RON | |
| 58 | 58.EURO CONF INDUSTRIAL SA▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,4 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 575,2 K RON | |
| 59 | 59.FILTEX PROD SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1 %▼ 73,2 % | ▼ 73,2 % | 32,9 K RON | |
| 60 | 60.FLORITEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 1,1 K RON | |
| 61 | 61.ŞTRULY SRL▲ 23 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,5 %— | — | 1,4 K RON | |
| 62 | 62.LEVANT IMPEX SRL▲ 10 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 2,5 %▲ 3.414,3 % | ▲ 3.414,3 % | 873 RON | |
| 63 | 63.CERTIMPEX SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,4 %▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 416,9 K RON | |
| 64 | 64.SORSTE SA▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2 %▲ 305,5 % | ▲ 305,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 65 | 65.PRAIR SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1 %▲ 100 % | ▲ 100 % | 3 K RON | |
| 66 | 66.MIMIRIVICI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 67 | 67.ARTIFEX SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 68 | 68.INMARTEXTIL SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 %▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 93,5 K RON | |
| 69 | 69.CERTIMPEX TRADING SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 %▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 10,4 K RON | |
| 70 | 70.LECOSAN-CONF SRL▼ 30 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,2 %▼ 90 % | ▼ 90 % | 4,1 K RON | |
| 71 | 71.ILTAMODIV SRL▼ 57 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1 %▼ 96,2 % | ▼ 96,2 % | 11,2 K RON | |
| 72 | 72.SIMIZ FASHION SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,7 %▲ 825 % | ▲ 825 % | 69,2 K RON | |
| 73 | 73.PANDORA LADIES FASHION INTERNATIONAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,7 %▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | 21,1 K RON | |
| 74 | 74.MASTER SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,6 %▼ 80,8 % | ▼ 80,8 % | 16,5 K RON | |
| 75 | 75.KARIN COMPANY SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,6 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 45,7 K RON | |
| 76 | 76.TOORICH SRL▼ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,1 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 196 RON | |
| 77 | 77.MARESOTTO CONF SRL▼ 64 | Municipiul Focşani, Vrancea | -0,1 %▼ 100,3 % | ▼ 100,3 % | -176 RON | |
| 78 | 78.CARSTVO-TEX GROUP SRL▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,8 %▼ 254,2 % | ▼ 254,2 % | -1,1 K RON | |
| 79 | 79.GEMINDES CONF SRL▼ 42 | Municipiul Focşani, Vrancea | -2,8 %▼ 121,5 % | ▼ 121,5 % | -32,2 K RON | |
| 80 | 80.PETIT ATELIER SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -3,7 %— | — | — | -2,2 K RON |
| 81 | 81.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ARTA MODEI▼ 47 | Municipiul Focşani, Vrancea | -4,1 %▼ 131,2 % | ▼ 131,2 % | -29,1 K RON | |
| 82 | 82.ACVALI AGREMENT SRL▼ 59 | Municipiul Focşani, Vrancea | -4,9 %▼ 122,3 % | ▼ 122,3 % | -73,1 K RON | |
| 83 | 83.VESTI-RO SA▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | -5,6 %▼ 963,1 % | ▼ 963,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 84 | 84.TRICOTAJE - R SA▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | -5,6 %— | — | -511,7 K RON | |
| 85 | 85.TEHNICRISCONF SRL▼ 74 | Municipiul Focşani, Vrancea | -10,6 %▼ 131,7 % | ▼ 131,7 % | -22,8 K RON | |
| 86 | 86.FRANCOBELFAST SRL▼ 66 | Municipiul Adjud, Vrancea | -10,9 %▼ 144,2 % | ▼ 144,2 % | -7,2 K RON | |
| 87 | 87.GAMA PRESTIMPEX SRL▼ 51 | Municipiul Focşani, Vrancea | -11,5 %▼ 187,5 % | ▼ 187,5 % | -18,9 K RON | |
| 88 | 88.INDZAM CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -31,5 %— | — | — | -51,8 K RON |
| 89 | 89.DESIRAD DESIGN SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | -49,6 %— | — | -6,7 K RON | |
| 90 | 90.KAILUA TEXTIL SRL▼ 60 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | -53 %▼ 386,4 % | ▼ 386,4 % | -282 K RON | |
| 91 | 91.MAGAZIN MIXT CONTIS SRL▼ 27 | Municipiul Adjud, Vrancea | -54,7 %▼ 4.941,6 % | ▼ 4.941,6 % | -3,2 K RON | |
| 92 | 92.MAZACOZEF SRL▼ 75 | Municipiul Focşani, Vrancea | -60,3 %▼ 332,7 % | ▼ 332,7 % | -156,5 K RON | |
| 93 | 93.TRICOTTON SA▼ 11 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -62 %— | — | -14,9 K RON | |
| 94 | 94.VIOSELARI CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -79,3 %— | — | — | -158,7 K RON |
| 95 | 95.ZAMCAGIMA SRL▼ 89 | Municipiul Focşani, Vrancea | -171,8 %▼ 445,5 % | ▼ 445,5 % | -280,9 K RON | |
| 96 | 96.RAFFAELA CONF SRL▼ 75 | Municipiul Focşani, Vrancea | -543,8 %▼ 2.326,8 % | ▼ 2.326,8 % | -354,7 K RON | |
| 97 | 97.SANIFEV SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | -658,6 %— | — | -55,7 K RON | |
| 98 | 98.ERICONF SRL▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | -748,7 %— | — | -67,4 K RON |