Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vrancea după marjă netă în 2013
80 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -411,2 %, iar liderul atinge 97,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SADIPROBIZ SOLUTIONS SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 97,6 %— | — | — | 976 RON |
| 2 | 2.AXEL CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 93,6 %— | — | — | 83,7 K RON |
| 3 | 3.CRISDENIMAR SRL▲ 1 | Sat Codreşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 85,6 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 5,3 K RON | |
| 4 | 4.SIMION SOCIETATE IN NUME COLECTIV▲ 69 | Municipiul Focşani, Vrancea | 68,7 %— | — | 4,3 K RON | |
| 5 | 5.CONFSHEYLAA SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 62,6 %— | — | — | 28,2 K RON |
| 6 | 6.ASEVDALEMAD SRLnou | Sat Unirea, Oraş Odobeşti, Vrancea | 60,3 %— | — | — | 246,6 K RON |
| 7 | 7.ZAMCAGIMA SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 51,6 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 513,3 K RON | |
| 8 | 8.CONFINTER TECHNOTEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 51 %— | — | — | 104,5 K RON |
| 9 | 9.RAFFAELA CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,7 %— | — | — | 363,7 K RON |
| 10 | 10.DELARICONF SRL▼ 3 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 49,1 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 99,6 K RON | |
| 11 | 11.ŞTEMIT MODA SRL= | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 43,4 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 136,2 K RON | |
| 12 | 12.ŢOVÎRNAC & CO SRLnou | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 38,5 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 13 | 13.LOREDELICONF SRL▲ 54 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 36,3 %— | — | 73,1 K RON | |
| 14 | 14.ROMANS CONF S.R.L.▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 36,2 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 687,1 K RON | |
| 15 | 15.MAZACOZEF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 35,3 %— | — | — | 55,7 K RON |
| 16 | 16.KAILUA TEXTIL SRLnou | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 34,2 %— | — | — | 81,5 K RON |
| 17 | 17.ILTAMODIV SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 29,8 %— | — | — | 108,6 K RON |
| 18 | 18.DACII NOI SRL▲ 56 | Municipiul Focşani, Vrancea | 27,8 %— | — | 31,8 K RON | |
| 19 | 19.CONFEX MARSIL S.R.L.▼ 2 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 26,4 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 165,5 K RON | |
| 20 | 20.HĂRĂBOR TRICOFIN SRL▼ 8 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 25,9 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 34,6 K RON | |
| 21 | 21.MODEX SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 24,1 %▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 228,9 K RON | |
| 22 | 22.IGNI-COMEX SRL= | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 18,9 %▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 227,7 K RON | |
| 23 | 23.DOCAMIRTEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,9 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 24 | 24.ELSIMA CONF SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,6 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 595,9 K RON | |
| 25 | 25.ROSCA-CONF SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,7 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 5,6 mil. RON | |
| 26 | 26.INDA TEXTIL SRL▼ 11 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 16,1 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 107,6 K RON | |
| 27 | 27.TEX GIMBEST SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,9 %▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 306,5 K RON | |
| 28 | 28.RAVDESIGN '94 CONF SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 15,6 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 29 | 29.CHIVARITONIS SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 15 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 128,5 K RON | |
| 30 | 30.RAY DESIGN PROD SRLnou | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Vrancea | 14,5 %— | — | — | 261,6 K RON |
| 31 | 31.MARUŞCA STYLE SRL▲ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,8 %— | — | 58,3 K RON | |
| 32 | 32.SOVRANICOM SRLnou | Sat Bilieşti, Comuna Bilieşti, Vrancea | 10,3 %— | — | — | 41 K RON |
| 33 | 33.PRODECOM SRL▲ 10 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 9,9 %▲ 432,3 % | ▲ 432,3 % | 500,4 K RON | |
| 34 | 34.PANDORA PROD SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,6 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 12,3 mil. RON | |
| 35 | 35.MAR ROM CONFEX SRL▲ 6 | Municipiul Adjud, Vrancea | 9,5 %▲ 326,9 % | ▲ 326,9 % | 2,3 K RON | |
| 36 | 36.BLANCON NURCA SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,7 %▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 972 RON | |
| 37 | 37.TRICOTTON JUNIOR SRL▲ 5 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 7,1 %▲ 263,3 % | ▲ 263,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.RO-DESIGN SRL▼ 14 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 6,8 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 888,1 K RON | |
| 39 | 39.L.I.M. CONF SRL▼ 2 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,9 %▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 1,6 K RON | |
| 40 | 40.EURO CONF INDUSTRIAL SA▼ 17 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,8 %▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 585,6 K RON | |
| 41 | 41.FILTEX PROD SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,7 %▲ 393,7 % | ▲ 393,7 % | 41,8 K RON | |
| 42 | 42.JELP SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,3 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 246,8 K RON | |
| 43 | 43.LECOSAN-CONF SRL▲ 4 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 4,2 %▲ 267 % | ▲ 267 % | 13,6 K RON | |
| 44 | 44.GEMINDES CONF SRL▼ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4 %▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 29 K RON | |
| 45 | 45.PRIORIS SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,4 %▲ 395,7 % | ▲ 395,7 % | 103,2 K RON | |
| 46 | 46.SOLIMEX PROD SRL= | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,7 %▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 363 RON | |
| 47 | 47.ROPRODAL SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,4 %— | — | 10,1 K RON | |
| 48 | 48.PLEXITY SRL▼ 22 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 2,2 %▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 23 K RON | |
| 49 | 49.CERTIMPEX INTERNATIONAL SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 8,9 K RON | |
| 50 | 50.CERTIMPEX TRADING SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 %▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 8,4 K RON | |
| 51 | 51.KARIN COMPANY SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9 %▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 126 K RON | |
| 52 | 52.CERTIMPEX SRL▼ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7 %▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 588,7 K RON | |
| 53 | 53.ARTIFEX SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 54 | 54.ALTEX PROD SRL▼ 1 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1 %▲ 242,9 % | ▲ 242,9 % | 10,5 K RON | |
| 55 | 55.PROXIMA MODA SRL▼ 24 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,8 %▼ 77 % | ▼ 77 % | 32,1 K RON | |
| 56 | 56.TOORICH SRL▼ 7 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,8 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 3,2 K RON | |
| 57 | 57.MIMUCONF SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 0,6 %— | — | — | 546 RON |
| 58 | 58.MASTER SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,6 %— | — | 15,4 K RON | |
| 59 | 59.VESTIMENT SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,6 %0,0% | 0,0% | 4,3 K RON | |
| 60 | 60.MAGAZIN MIXT CONTIS SRL▼ 8 | Municipiul Adjud, Vrancea | 0,5 %▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 25 RON | |
| 61 | 61.PRAIR SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,4 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 5,3 K RON | |
| 62 | 62.INCOM-VRANCO SA▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,3 %▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 73,4 K RON | |
| 63 | 63.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ARTA MODEI▼ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2 %▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | 1,4 K RON | |
| 64 | 64.VESTI-RO SA▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2 %— | — | 38,9 K RON | |
| 65 | 65.SORSTE SA▼ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,1 %▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | 24,9 K RON | |
| 66 | 66.MARESOTTO CONF SRL▼ 60 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0 %▼ 100 % | ▼ 100 % | 4 RON | |
| 67 | 67.LEVANT IMPEX SRL▲ 1 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | -0,7 %— | — | -214 RON | |
| 68 | 68.SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM DRUMUL NOSTRU ADJUD▼ 32 | Municipiul Adjud, Vrancea | -3,8 %▼ 233,2 % | ▼ 233,2 % | -40,9 K RON | |
| 69 | 69.INMARTEXTIL SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | -7 %▼ 3.268,2 % | ▼ 3.268,2 % | -496,7 K RON | |
| 70 | 70.GAMA PRESTIMPEX SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | -10,2 %▼ 4.543,5 % | ▼ 4.543,5 % | -17,3 K RON | |
| 71 | 71.ROMAN & CO DIANA SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | -11 %— | — | -131,1 K RON | |
| 72 | 72.TRICOTAJE - R SA▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | -15 %— | — | -1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.PHONIX PROD SRL▼ 34 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | -23,2 %▼ 1.075,2 % | ▼ 1.075,2 % | -139,4 K RON | |
| 74 | 74.CARSTVO-TEX GROUP SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -26 %— | — | — | -3,7 K RON |
| 75 | 75.SATURN SA▼ 16 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | -29,3 %— | — | -102,4 K RON | |
| 76 | 76.FLORITEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -61,4 %— | — | -19 K RON | |
| 77 | 77.DUMALIN FOR SRL▼ 15 | Municipiul Adjud, Vrancea | -67,7 %— | — | -13,8 K RON | |
| 78 | 78.ŞTRULY SRL▼ 21 | Municipiul Adjud, Vrancea | -156,5 %— | — | -46 K RON | |
| 79 | 79.DESIRAD DESIGN SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | -276,8 %— | — | — | -22,5 K RON |
| 80 | 80.SANIFEV SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | -411,2 %— | — | -33,6 K RON |