Top 100 firme — IT și comunicații, Vaslui după marjă netă în 2012
83 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -832 %, iar liderul atinge 85,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IBEINTERITX SRLnou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 85,1 %— | — | — | 39,2 K RON |
| 2 | 2.COMERCIAL-H-SISTEM SRL▲ 46 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 79,2 %▲ 1.675,3 % | ▲ 1.675,3 % | 58,6 K RON | |
| 3 | 3.GAMI-SERV SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 73,8 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 54,1 K RON | |
| 4 | 4.ROLIGEMO SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 72,1 %▼ 88,1 % | ▼ 88,1 % | 9,6 K RON | |
| 5 | 5.AVENTHO SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 64,6 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 40,4 K RON | |
| 6 | 6.COMANDA SOFT SRL▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 61,9 %▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 40,1 K RON | |
| 7 | 7.WIRELESS-NET SRL▲ 4 | Sat Băceşti, Comuna Băceşti, Vaslui | 60,7 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 7,9 K RON | |
| 8 | 8.ALFRED EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 59,1 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 447,4 K RON | |
| 9 | 9.SEBISAT-TV SRL▲ 7 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 57,1 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 65,2 K RON | |
| 10 | 10.DAV 7 SRL▲ 33 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 54,1 %▲ 620 % | ▲ 620 % | 39,9 K RON | |
| 11 | 11.Q WEB SOLUTIONS SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 53,9 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 229,5 K RON | |
| 12 | 12.OLEA-ART SRLnou | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 52,2 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 13 | 13.VIA INTERNATIONAL SRL▲ 67 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 50,4 %— | — | 135 RON | |
| 14 | 14.LOCRISO GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 50 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 28,6 K RON | |
| 15 | 15.SIFACO SRL▼ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 47,5 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 24,9 K RON | |
| 16 | 16.ANCIPO-SERV SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 47,3 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 28,3 K RON | |
| 17 | 17.GAMISOFT SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 45,6 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 41,2 K RON | |
| 18 | 18.CINTEZA SERVICECOM SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 44,9 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 153,3 K RON | |
| 19 | 19.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE SA= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 44,7 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 187,2 K RON | |
| 20 | 20.NICOLPET-TV. SRL▲ 10 | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 42,9 %▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 49,2 K RON | |
| 21 | 21.MEDIA STIL SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 39,7 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 35,1 K RON | |
| 22 | 22.CONSOFT SRL▲ 34 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 38,2 %▲ 1.566,4 % | ▲ 1.566,4 % | 17,8 K RON | |
| 23 | 23.LARITEL INSTAL SRL▼ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36 %▼ 24 % | ▼ 24 % | 147,1 K RON | |
| 24 | 24.INFCON SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 31,9 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 23,2 K RON | |
| 25 | 25.SOFTWARE DISTRIBUTION GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 30,8 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 718 K RON | |
| 26 | 26.CONTPET AUDIT SRL▲ 13 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 27,2 %▲ 176,2 % | ▲ 176,2 % | 3,3 K RON | |
| 27 | 27.INFO CONCEPT SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 25,6 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 23,7 K RON | |
| 28 | 28.INNOVATE CONSULT SRL▲ 53 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 24,8 %— | — | 19,9 K RON | |
| 29 | 29.PROMPTO TAXI SRL▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 24,3 %▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 7,8 K RON | |
| 30 | 30.ERACONSULT SRL▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 19,6 %▲ 159,2 % | ▲ 159,2 % | 101,4 K RON | |
| 31 | 31.DIGIBIT COMPANY SRL▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,8 %▲ 300,4 % | ▲ 300,4 % | 10,2 K RON | |
| 32 | 32.FELINET SRL▼ 4 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 18,6 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 6,4 K RON | |
| 33 | 33.TOTAL MEDIA RADIO-TV SRL▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 18,4 %▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 21 K RON | |
| 34 | 34.SOFTUR SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 17,9 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 34,3 K RON | |
| 35 | 35.ADZILLA SRL▼ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17,1 %▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 104,1 K RON | |
| 36 | 36.CVINTET TE-RA SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 17 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 37,5 K RON | |
| 37 | 37.EUROTON SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,9 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 11,4 K RON | |
| 38 | 38.ORGANIC MEDIA SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,7 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 86,1 K RON | |
| 39 | 39.WEBIT-SERV SRL▲ 37 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,7 %— | — | 4,7 K RON | |
| 40 | 40.RODATEK BUSINESS SRL▼ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 13,7 %▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 14,8 K RON | |
| 41 | 41.VENUS MEDIA PRODUCTION SRL▲ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 13,7 %▲ 394,6 % | ▲ 394,6 % | 8 K RON | |
| 42 | 42.EUROZED SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 13,6 %▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 3,5 K RON | |
| 43 | 43.GLOBALTECH SRL▼ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 11,4 %▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 1,4 K RON | |
| 44 | 44.DIORDNA LANGEHOSE SRL▼ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,9 %▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | 10,2 K RON | |
| 45 | 45.IQ-NET SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,6 %▲ 204 % | ▲ 204 % | 20,7 K RON | |
| 46 | 46.NET SECURITY SRL▲ 37 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,4 %— | — | 1,1 K RON | |
| 47 | 47.CB MEDIA NETWORK SRL▲ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 8,8 %— | — | 84,1 K RON | |
| 48 | 48.REXNET SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,6 %▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 5,2 K RON | |
| 49 | 49.INFO TRUST SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,1 %▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 173,5 K RON | |
| 50 | 50.TELEPLUS SRL▲ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,5 %— | — | 27,7 K RON | |
| 51 | 51.KAPI SRL▲ 20 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,2 %— | — | 2,9 K RON | |
| 52 | 52.ABYRECORDS SRL▼ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,8 %▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 32 K RON | |
| 53 | 53.IFCONS MEDICAL SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,7 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 1,9 K RON | |
| 54 | 54.SEOMEDIA SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,5 %▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 802 RON | |
| 55 | 55.INFOLOGIC SRL▼ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,3 %▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 20,4 K RON | |
| 56 | 56.EDUSEBI SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 682 RON | |
| 57 | 57.TELEMETRO NET SRL▲ 20 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,7 %— | — | 3,1 K RON | |
| 58 | 58.BIOCIS SRL= | Sat Bogeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 0,8 %▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 1,3 K RON | |
| 59 | 59.EREBUL CONSULTING SRLnou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 0,4 %— | — | — | 393 RON |
| 60 | 60.VILIAL AGRO PRESS SRL▲ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,2 %— | — | 765 RON | |
| 61 | 61.ALARMTEL SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0 %▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 197 RON | |
| 62 | 62.NICOTEL SRL▼ 28 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -0,6 %▼ 103,3 % | ▼ 103,3 % | -234 RON | |
| 63 | 63.GAMITEH SRL▲ 10 | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | -1 %— | — | -65 RON | |
| 64 | 64.OTI-MEX SRL▼ 11 | Loc. Murgeni, Oraş Murgeni, Vaslui | -1,6 %▼ 150,8 % | ▼ 150,8 % | -1,6 K RON | |
| 65 | 65.SKYSOFT ACTIVE S.R.L.nou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -4,3 %— | — | -17,5 K RON | |
| 66 | 66.ADI COMP CENTER SRLnou | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | -6,3 %— | — | -9,3 K RON | |
| 67 | 67.REDESIGN DIGITAL SRL▼ 59 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -10,8 %▼ 120,8 % | ▼ 120,8 % | -901 RON | |
| 68 | 68.ONLINE CONTENT FACTORY SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -12 %— | — | -6,2 K RON | |
| 69 | 69.FLUXINTERNET SRL▼ 36 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -12,9 %▼ 174,6 % | ▼ 174,6 % | -12,2 K RON | |
| 70 | 70.DUMTRANSFER-JUNIOR SRL-D▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -22,9 %— | — | -6,7 K RON | |
| 71 | 71.CIBOSAT INTERMEDIA SRL▼ 7 | Sat Lunca Banului, Comuna Lunca Banului, Vaslui | -31 %— | — | -53,7 K RON | |
| 72 | 72.DANADY & COMPANY SRL▼ 15 | Municipiul Huşi, Vaslui | -33,1 %▼ 1.948 % | ▼ 1.948 % | -17,1 K RON | |
| 73 | 73.TEKTRONIC SRL▼ 44 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -37,1 %▼ 269,6 % | ▼ 269,6 % | -6,4 K RON | |
| 74 | 74.LOTUS MEDIA PRINT SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -38,7 %— | — | -8,4 K RON | |
| 75 | 75.COMPUTER SERVICE SRL▼ 35 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -38,7 %▼ 515,8 % | ▼ 515,8 % | -7,4 K RON | |
| 76 | 76.EMI PRESS SA▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -40,4 %— | — | -338,5 K RON | |
| 77 | 77.NEWS MEDIA COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -44,1 %— | — | -74,5 K RON | |
| 78 | 78.WEB-EXTREME SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -52,2 %— | — | -5,5 K RON | |
| 79 | 79.TESALUT SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -92,6 %— | — | -4,1 K RON | |
| 80 | 80.EST1MEDIA-TV SRL▼ 8 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -152,1 %— | — | -88,9 K RON | |
| 81 | 81.SISOFTDATA SRL▼ 21 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -344 %▼ 31.376,4 % | ▼ 31.376,4 % | -5,5 K RON | |
| 82 | 82.SEMNAL-MEDIA S.A.▼ 59 | Municipiul Huşi, Vaslui | -467,6 %▼ 1.593,4 % | ▼ 1.593,4 % | -226,9 K RON | |
| 83 | 83.ADISOFT SRL▼ 17 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -832 %— | — | -416 RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Vaslui
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
68 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
6 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
33 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
10 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
14 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
23 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
10 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
4 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
7 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
10 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 618,6 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
2 firme · 320,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 283 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 275,1 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 218 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 215,3 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
2 firme · 213,5 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
5 firme · 150,8 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 0 RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 0 RON