Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vaslui după marjă netă în 2013
60 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -72.197,3 %, iar liderul atinge 69,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SAMNOVE SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 69,9 %— | — | — | 37,1 K RON |
| 2 | 2.DENIS TEX SRL▼ 1 | Sat Creţeşti, Comuna Creţeşti, Vaslui | 66,1 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 164,4 K RON | |
| 3 | 3.DIATEX-IMPEX SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 44,4 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 47,9 K RON | |
| 4 | 4.TENDISH CO SRL= | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 41,4 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 90,2 K RON | |
| 5 | 5.STOFAPAN SRL▲ 48 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 32,3 %— | — | 1,4 K RON | |
| 6 | 6.ECODION SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 29,7 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 81,2 K RON | |
| 7 | 7.SYNGRATEX SRL▲ 37 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 28,5 %— | — | 46,3 K RON | |
| 8 | 8.CASA DE MODA MIREASA SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 28,1 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 82,9 K RON | |
| 9 | 9.CALITATIV SRL▲ 46 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 27,8 %— | — | 64 K RON | |
| 10 | 10.ANGELS-CONF SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 27,8 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 8,8 K RON | |
| 11 | 11.MIGADA SRL▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 25,9 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 97,3 K RON | |
| 12 | 12.ODUYZU CONF SRL▼ 4 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 24,1 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 178,3 K RON | |
| 13 | 13.ANDARAS SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 23,6 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 116,7 K RON | |
| 14 | 14.TROPICAL SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 20,3 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 52 K RON | |
| 15 | 15.ELECTRIC ETAROM S.R.L.▲ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 20,2 %▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 106,4 K RON | |
| 16 | 16.CROLUX-TEX SCM BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 14,8 %▲ 162,6 % | ▲ 162,6 % | 18,5 K RON | |
| 17 | 17.VIADA SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 13,8 %▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 455,6 K RON | |
| 18 | 18.ANDRINA SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,5 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 223,8 K RON | |
| 19 | 19.LADONTEX SRL▲ 12 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 10,6 %▲ 223,5 % | ▲ 223,5 % | 9,7 K RON | |
| 20 | 20.SMARTEXTYL SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 9,7 %▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 38,3 K RON | |
| 21 | 21.AIDAN CONF SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,8 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 22 | 22.SCM PROGRESUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8,6 %▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 25,3 K RON | |
| 23 | 23.SAMOTEX SA▲ 16 | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,1 %▲ 1.555,1 % | ▲ 1.555,1 % | 13,6 K RON | |
| 24 | 24.HARMATRIC SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 81,3 K RON | |
| 25 | 25.GEL-ANDCRIS SRL▼ 1 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 7 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 2,7 K RON | |
| 26 | 26.MOLDCONF SRL▲ 15 | Municipiul Huşi, Vaslui | 6,7 %▲ 2.054,8 % | ▲ 2.054,8 % | 15,4 K RON | |
| 27 | 27.DILEGO-TEX SRL▼ 25 | Municipiul Huşi, Vaslui | 6,3 %▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | 17,1 K RON | |
| 28 | 28.ANALID SRL▲ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,5 %— | — | 903 RON | |
| 29 | 29.CONFECTII VASLUI SA▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,5 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 640,9 K RON | |
| 30 | 30.PORTEXTILE SRL▼ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 5,4 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 463,5 K RON | |
| 31 | 31.CIDOTEX SRL▲ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4,4 %▲ 117,3 % | ▲ 117,3 % | 29,9 K RON | |
| 32 | 32.ANDRAVISAGE SRL▲ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4 %— | — | 29,1 K RON | |
| 33 | 33.SOCOM ELANUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,6 %▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 23,7 K RON | |
| 34 | 34.XANADU SRL▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3 %▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | 35,3 K RON | |
| 35 | 35.FIRICEL SRL▼ 7 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,7 %▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 170 RON | |
| 36 | 36.CLIMA TEXTEIS SRL▲ 14 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,6 %— | — | 3,3 K RON | |
| 37 | 37.ELEGANT SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,4 %▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 1,3 K RON | |
| 38 | 38.CONFIN SCM HUŞI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,4 %— | — | 1,3 K RON | |
| 39 | 39.ROBITEX PROD SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,4 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 395 RON | |
| 40 | 40.TRICONF-S SRL▼ 22 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,2 %▼ 98 % | ▼ 98 % | 74 RON | |
| 41 | 41.UNIREACONF, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -0,8 %▼ 310,5 % | ▼ 310,5 % | -10,4 K RON | |
| 42 | 42.CECOTEX SRL▼ 9 | Municipiul Huşi, Vaslui | -5,3 %▼ 285,3 % | ▼ 285,3 % | -5,2 K RON | |
| 43 | 43.CODRIN-TEXPROD SRL▼ 6 | Municipiul Huşi, Vaslui | -7,9 %▼ 802,7 % | ▼ 802,7 % | -18,2 K RON | |
| 44 | 44.DIVAMAR SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -12,8 %— | — | -19,3 K RON | |
| 45 | 45.EVOCAST SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -17,5 %— | — | — | -57,9 K RON |
| 46 | 46.ARTE PREMIUM SRL▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -20,9 %▼ 819,3 % | ▼ 819,3 % | -16,5 K RON | |
| 47 | 47.ANYLCONF SRL▲ 5 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -22,2 %— | — | -128,3 K RON | |
| 48 | 48.ROVACHIM SRL▼ 41 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -22,9 %▼ 181,5 % | ▼ 181,5 % | -27,5 K RON | |
| 49 | 49.MONA-MINORIS SRL▼ 26 | Municipiul Huşi, Vaslui | -28,3 %▼ 503,4 % | ▼ 503,4 % | -36,3 K RON | |
| 50 | 50.EUROCONF GRUP SRL▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -31 %▼ 1.664,1 % | ▼ 1.664,1 % | -12,5 K RON | |
| 51 | 51.BCS MANUFACTURER SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -34,2 %— | — | -121,7 K RON | |
| 52 | 52.EVI TRANSPORT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -35,6 %— | — | -3,6 K RON | |
| 53 | 53.CLARIS SRL▼ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -39,4 %▼ 43.900 % | ▼ 43.900 % | -37 K RON | |
| 54 | 54.DEMACAF TEX SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -44 %— | — | — | -74,4 K RON |
| 55 | 55.BIAGRETA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -47 %— | — | -13,9 K RON | |
| 56 | 56.REMTEXTIL SRL▼ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -49,5 %— | — | -40,9 K RON | |
| 57 | 57.ARTDOMA-COM SRL▲ 2 | Sat Valea lui Bosie, Comuna Tătărăni, Vaslui | -59,6 %— | — | -12,5 K RON | |
| 58 | 58.VIOANCA SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | -69,7 %— | — | -46,9 K RON | |
| 59 | 59.SONIC M & S SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | -81,7 %— | — | — | -450,2 K RON |
| 60 | 60.BISPUNT ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -72.197,3 %— | — | -2,2 mil. RON |