Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vaslui după marjă netă în 2008
86 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -223,4 %, iar liderul atinge 98,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MINODO SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 98,9 %— | — | — | 453 RON |
| 2 | 2.MARI-RODIVAS SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 75,7 %— | — | — | 17,4 K RON |
| 3 | 3.STOFAPAN SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,3 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 4 | 4.AURETEX SRL | Sat Berezeni, Comuna Berezeni, Vaslui | 46,8 %— | — | — | 66,7 K RON |
| 5 | 5.SCM PROGRESUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 43,1 %— | — | — | 194,8 K RON |
| 6 | 6.IDAMELA SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 38,3 %— | — | — | 17 K RON |
| 7 | 7.DELCOM GROUP SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 35 %— | — | — | 18,3 K RON |
| 8 | 8.PILDOR SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 28,9 %— | — | — | 30,9 K RON |
| 9 | 9.VIADA SRL | Municipiul Bârlad, Vaslui | 24,5 %— | — | — | 614,7 K RON |
| 10 | 10.SELACONF SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 23,9 %— | — | — | 31,1 K RON |
| 11 | 11.CECOTEX SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 23,1 %— | — | — | 27,3 K RON |
| 12 | 12.CASA DE MODA MIREASA SRL | Municipiul Bârlad, Vaslui | 19,3 %— | — | — | 92,9 K RON |
| 13 | 13.RAMCIP CONF SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 17,7 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 14 | 14.FRUMARIV SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 16,8 %— | — | — | 12,7 K RON |
| 15 | 15.ANASIRCONF SRL | Sat Rânzeşti, Comuna Fălciu, Vaslui | 16,6 %— | — | — | 28,4 K RON |
| 16 | 16.ZAGMIH SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 15,9 %— | — | — | 11 K RON |
| 17 | 17.CONFECTII VASLUI SA | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,9 %— | — | — | 2,1 mil. RON |
| 18 | 18.ANDARAS SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 14,7 %— | — | — | 66,4 K RON |
| 19 | 19.INTERMEDIERI-CONSULT SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 14,6 %— | — | — | 13,3 K RON |
| 20 | 20.ZAVERA CONS SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 14,2 %— | — | — | 57,7 K RON |
| 21 | 21.LADONTEX SRL | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 11,1 %— | — | — | 104 K RON |
| 22 | 22.ANGELS-CONF SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,8 %— | — | — | 9,3 K RON |
| 23 | 23.ANA FASHION SRL | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8,2 %— | — | — | 47 K RON |
| 24 | 24.ELECTRIC ETAROM S.R.L. | Municipiul Huşi, Vaslui | 7,9 %— | — | — | 25,1 K RON |
| 25 | 25.CROLUX-TEX SCM BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7,7 %— | — | — | 12,2 K RON |
| 26 | 26.ROBITEX PROD SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 7,2 %— | — | — | 11,1 K RON |
| 27 | 27.EVI TRANSPORT S.R.L. | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,4 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 28 | 28.MITACONF SRL | Sat Vetrişoaia, Comuna Vetrişoaia, Vaslui | 4,2 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 29 | 29.ENERGOTEHNICA SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 4,2 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 30 | 30.FIRICEL SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 3,7 %— | — | — | 800 RON |
| 31 | 31.MONGETEX SRL | Sat Berezeni, Comuna Berezeni, Vaslui | 3,4 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 32 | 32.DIATEX-IMPEX SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,7 %— | — | — | 15,1 K RON |
| 33 | 33.HARMATRIC SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,5 %— | — | — | 20,8 K RON |
| 34 | 34.MISTER POP.IC SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 35 | 35.PORTEXTILE SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 2 %— | — | — | 24,6 K RON |
| 36 | 36.DIVAMAR SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,8 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 37 | 37.CODRIN-TEXPROD SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,5 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 38 | 38.CLARIS SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 39 | 39.TRICONF-S SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,2 %— | — | — | 678 RON |
| 40 | 40.CIDOTEX SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,2 %— | — | — | 7,7 K RON |
| 41 | 41.CODANA-VAS SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,1 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 42 | 42.MOLDCONF SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,9 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 43 | 43.VIOANCA SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,7 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 44 | 44.ELEGANT SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,6 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 45 | 45.CONICONF SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,6 %— | — | — | 357 RON |
| 46 | 46.CONFIN SCM HUŞI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 0,3 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 47 | 47.BRODCONF SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,2 %— | — | — | 14,2 K RON |
| 48 | 48.VALTI TEX SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,1 %— | — | — | 336 RON |
| 49 | 49.SPECIAL SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,1 %— | — | — | 60 RON |
| 50 | 50.PALODA GRUP SRL | Municipiul Bârlad, Vaslui | -0 %— | — | — | -16 RON |
| 51 | 51.PEPIN CONF SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -0 %— | — | — | -83 RON |
| 52 | 52.ILURO INVESTITII SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -0,4 %— | — | — | -20 K RON |
| 53 | 53.BALANEL SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -0,4 %— | — | — | -1,1 K RON |
| 54 | 54.SOCOM ELANUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | -0,6 %— | — | — | -5 K RON |
| 55 | 55.ANDRAVISAGE SRL | Municipiul Bârlad, Vaslui | -0,8 %— | — | — | -13,6 K RON |
| 56 | 56.SMARTEXTYL SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -0,9 %— | — | — | -2,5 K RON |
| 57 | 57.COM-RUSTIC SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -1,4 %— | — | — | -306 RON |
| 58 | 58.CHILICI MOD-TEX SRL | Sat Deleni, Comuna Deleni, Vaslui | -1,4 %— | — | — | -1,2 K RON |
| 59 | 59.LUMYCONF SRL | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | -2,1 %— | — | — | -1,2 K RON |
| 60 | 60.EDGAB LINE SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -2,3 %— | — | — | -4,9 K RON |
| 61 | 61.VILAUREX SRL | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -3,3 %— | — | — | -8 K RON |
| 62 | 62.UNIREACONF, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | -4,1 %— | — | — | -56,7 K RON |
| 63 | 63.XELA GROUP SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -6,9 %— | — | — | -33,3 K RON |
| 64 | 64.PROMARSA SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -8,3 %— | — | — | -5,6 K RON |
| 65 | 65.DINAMIC ROMCONF SRL | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | -8,3 %— | — | — | -251,1 K RON |
| 66 | 66.GRECU PROD SRL | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | -8,8 %— | — | — | -17,3 K RON |
| 67 | 67.FITRO-FASHION SRL | Municipiul Bârlad, Vaslui | -13,9 %— | — | — | -140,8 K RON |
| 68 | 68.SPANTU-TEXINVEST SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -13,9 %— | — | — | -11,3 K RON |
| 69 | 69.POPA-PRODUCTIE SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -14 %— | — | — | -28,6 K RON |
| 70 | 70.ANYLCONF SRL | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | -14,9 %— | — | — | -85,2 K RON |
| 71 | 71.SIAINTERPROD SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -14,9 %— | — | — | -47,1 K RON |
| 72 | 72.SAMOTEX SA | Municipiul Huşi, Vaslui | -16,7 %— | — | — | -915,2 K RON |
| 73 | 73.GEL-ANDCRIS SRL | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | -22,2 %— | — | — | -23,5 K RON |
| 74 | 74.TROPICAL SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -23,3 %— | — | — | -60,1 K RON |
| 75 | 75.TEXIMOND SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -29,2 %— | — | — | -17,7 K RON |
| 76 | 76.TILIS PROD SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -35,9 %— | — | — | -43,7 K RON |
| 77 | 77.REMTEXTIL SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -38,3 %— | — | — | -44,3 K RON |
| 78 | 78.ARTDOMA-COM SRL | Sat Valea lui Bosie, Comuna Tătărăni, Vaslui | -43,9 %— | — | — | -15,9 K RON |
| 79 | 79.MEMORIAL GEPA SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -50,6 %— | — | — | -30,4 K RON |
| 80 | 80.FANTASY CONF SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -62,6 %— | — | — | -112,1 K RON |
| 81 | 81.BISPUNT ROMANIA SRL | Municipiul Vaslui, Vaslui | -63 %— | — | — | -11 mil. RON |
| 82 | 82.TASPROD SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -68 %— | — | — | -3,6 K RON |
| 83 | 83.PATRIZ-TEX SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -78,5 %— | — | — | -52,1 K RON |
| 84 | 84.MIRMIH SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -95,4 %— | — | — | -234,4 K RON |
| 85 | 85.PRODEMTERRA SRL | Municipiul Huşi, Vaslui | -190,1 %— | — | — | -52,8 K RON |
| 86 | 86.NADIN TEX SRL | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | -223,4 %— | — | — | -491,5 K RON |