Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Timiș după marjă netă în 2011
1.060 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 15,1 %, iar liderul atinge 44.551,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.READY'S SRL▲ 487 | Municipiul Timişoara, Timiş | 44.551,9 %— | — | 104,7 K RON | |
| 2 | 2.ZIEGLER 2009 SRLnou | Sat Zolt, Comuna Fârdea, Timiş | 237,5 %▲ 3.367 % | ▲ 3.367 % | 266,5 K RON | |
| 3 | 3.EXIM SUNNY-LAND SRL▲ 983 | Municipiul Timişoara, Timiş | 226,6 %— | — | 59,6 K RON | |
| 4 | 4.KP MAUI SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 100 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 10,8 K RON | |
| 5 | 5.MUSIC EXPERIENCE SRL▲ 88 | Municipiul Timişoara, Timiş | 99,5 %▲ 616,1 % | ▲ 616,1 % | 106,7 K RON | |
| 6 | 6.LORY SI WILY SRLnou | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | 98,8 %— | — | 19,9 K RON | |
| 7 | 7.HAPPY DAYS VENTURA S.R.L.nou | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 94,3 %— | — | — | 139,5 K RON |
| 8 | 8.ALTROS SRL▼ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 91,4 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 22,5 K RON | |
| 9 | 9.LUPOMAN SRLnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 84 %— | — | 3 K RON | |
| 10 | 10.MUSIC PUB SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 84 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 33,3 K RON | |
| 11 | 11.PIOMBINO SRL▲ 534 | Municipiul Timişoara, Timiş | 78,8 %— | — | 65,9 K RON | |
| 12 | 12.MACUL ROSU SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 75,7 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 10,1 K RON | |
| 13 | 13.CABANERA-TOUR SRL▲ 735 | Municipiul Timişoara, Timiş | 75,5 %— | — | 12,2 K RON | |
| 14 | 14.MAXIM GABRIEL SRL▲ 906 | Municipiul Timişoara, Timiş | 66,8 %— | — | 49,3 K RON | |
| 15 | 15.TOM TUAREG SRLnou | Sat Barateaz, Comuna Satchinez, Timiş | 64 %— | — | — | 3,2 K RON |
| 16 | 16.INVESTISMENTS SILVER LINE SRL▼ 7 | Municipiul Lugoj, Timiş | 61,7 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 12,8 K RON | |
| 17 | 17.ALBATROS-TIM SRL▲ 598 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 59 %— | — | 246,5 K RON | |
| 18 | 18.HGBM COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 57 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 2,7 K RON | |
| 19 | 19.PENEROM SRL▲ 850 | Sat Cenei, Comuna Cenei, Timiş | 54,2 %— | — | 13,9 K RON | |
| 20 | 20.ANAM TREND SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 52,9 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 77,4 K RON | |
| 21 | 21.NEFTALLY SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 52,5 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 37 K RON | |
| 22 | 22.MAR & AMY SRL▲ 987 | Municipiul Timişoara, Timiş | 52,5 %— | — | 33,7 K RON | |
| 23 | 23.TITUS SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 46,6 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 529,3 K RON | |
| 24 | 24.FRANGELLICO SRL▲ 1.037 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 46 %— | — | 22,7 K RON | |
| 25 | 25.MILI SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 44,2 %▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 67,9 K RON | |
| 26 | 26.ICE CLUB RADOR SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 44,1 %▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 11,4 K RON | |
| 27 | 27.LI-RO IMPORT EXPORT SRL▲ 735 | Municipiul Timişoara, Timiş | 42,8 %— | — | 92,6 K RON | |
| 28 | 28.COMPLEX GAME SRL▲ 627 | Municipiul Timişoara, Timiş | 42 %— | — | 82,3 K RON | |
| 29 | 29.FORTINO 2002 SRL▲ 389 | Municipiul Timişoara, Timiş | 41,9 %— | — | 20,5 K RON | |
| 30 | 30.BLUESUNRISE GRUP PM SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 39,5 %▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | 50 K RON | |
| 31 | 31.PRIMA TOUR SRL▲ 487 | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 37,1 %— | — | 26,9 K RON | |
| 32 | 32.SADASE SRL▲ 995 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,1 %— | — | 10,9 K RON | |
| 33 | 33.IURESH SRL▲ 188 | Municipiul Timişoara, Timiş | 35,6 %▲ 919,2 % | ▲ 919,2 % | 19 K RON | |
| 34 | 34.JAC-F SRL▲ 543 | Sat Folea, Comuna Voiteg, Timiş | 35,5 %— | — | 19,2 K RON | |
| 35 | 35.OTTAWA SRL▲ 38 | Municipiul Timişoara, Timiş | 35,5 %▲ 110 % | ▲ 110 % | 35,2 K RON | |
| 36 | 36.NECRISA SRL▲ 5 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 34,8 %▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 26,8 K RON | |
| 37 | 37.ARANY PATKO SRL▼ 8 | Sat Tormac, Comuna Tormac, Timiş | 34,8 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 7,8 K RON | |
| 38 | 38.OLARIU PRECEPT SRLnou | Sat Fârdea, Comuna Fârdea, Timiş | 34,5 %— | — | — | 8 K RON |
| 39 | 39.ANITES-BARBY SRL▲ 46 | Municipiul Timişoara, Timiş | 31,8 %▲ 110,8 % | ▲ 110,8 % | 11 K RON | |
| 40 | 40.THE DREAM - MAKER CORPORATE SRL▲ 10 | Sat Corneşti, Comuna Orţisoara, Timiş | 31,2 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 150,9 K RON | |
| 41 | 41.ZIUA SI NOAPTEA SRL▲ 149 | Municipiul Timişoara, Timiş | 31 %▲ 590,9 % | ▲ 590,9 % | 245,9 K RON | |
| 42 | 42.THE BARON'S SRL▼ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,8 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 29 K RON | |
| 43 | 43.STANDARD VIG COMPANY SRL▲ 363 | Municipiul Timişoara, Timiş | 30,2 %— | — | 67,6 K RON | |
| 44 | 44.ZAYA PUB S.R.L.nou | Municipiul Lugoj, Timiş | 29,8 %— | — | — | 55 K RON |
| 45 | 45.SWERA SRL▲ 106 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 29,6 %▲ 292,7 % | ▲ 292,7 % | 47,4 K RON | |
| 46 | 46.ROZENYON SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 29,3 %— | — | — | 63,2 K RON |
| 47 | 47.IMY-ONI SRL▲ 61 | Municipiul Timişoara, Timiş | 29,3 %▲ 155,2 % | ▲ 155,2 % | 4,6 K RON | |
| 48 | 48.TRINVEST BAKERY SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 29,2 %▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 449 K RON | |
| 49 | 49.INVINGATORUL SRL▲ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 29 %▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 23,2 K RON | |
| 50 | 50.AUTO ANFA SRL▼ 14 | Sat Obad, Oraş Ciacova, Timiş | 28,4 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 72,9 K RON | |
| 51 | 51.KORONNA HOTEL SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,2 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 144,9 K RON | |
| 52 | 52.PRESIDENT SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,1 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 578,6 K RON | |
| 53 | 53.VILADOR SRL▼ 19 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 28 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 32 K RON | |
| 54 | 54.D & D JUMBO COMPANY SRL▲ 752 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 27,6 %— | — | 83,5 K RON | |
| 55 | 55.TADO DORI SRL▲ 92 | Municipiul Timişoara, Timiş | 27,1 %▲ 245,6 % | ▲ 245,6 % | 6,4 K RON | |
| 56 | 56.MARTOUR SRL▲ 49 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 26,3 %▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | 6,6 K RON | |
| 57 | 57.TIMISOARA CHOPPERS SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 26,1 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 58 | 58.KLASS FREE SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 25,9 %— | — | — | 8,2 K RON |
| 59 | 59.MODISSIMO STYLE SRL▲ 679 | Municipiul Timişoara, Timiş | 25,3 %— | — | 134,7 K RON | |
| 60 | 60.FLORINA TEODORA SRL▲ 44 | Sat Liebling, Comuna Liebling, Timiş | 23,8 %▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 184,9 K RON | |
| 61 | 61.BACME-TIM FLORI SRL▼ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 23,7 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 19,9 K RON | |
| 62 | 62.IONESCU GYONY SNCnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 23,7 %— | — | 4 K RON | |
| 63 | 63.ALICANAS SRL▲ 246 | Municipiul Timişoara, Timiş | 23,1 %▲ 4.512 % | ▲ 4.512 % | 14,9 K RON | |
| 64 | 64.PVD INTER INVEST SRL▲ 1.007 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,9 %— | — | 71,1 K RON | |
| 65 | 65.HARP PV COMPANY SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 22,7 %— | — | — | 71,5 K RON |
| 66 | 66.LIMITA SRL▼ 13 | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 22,6 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 30,8 K RON | |
| 67 | 67.CAFFE CORINT SRL▲ 1.010 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 22,4 %— | — | 50,2 K RON | |
| 68 | 68.BANATEANA SIMONA & NICU SRL▼ 33 | Sat Ştiuca, Comuna Ştiuca, Timiş | 22,2 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 1,5 K RON | |
| 69 | 69.DENCARO SRL▲ 880 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,1 %— | — | 63,8 K RON | |
| 70 | 70.ALPE BAR SRL▲ 36 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 21,1 %▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 2,8 K RON | |
| 71 | 71.ALDINI TURISM SRL▲ 67 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,8 %▲ 137,1 % | ▲ 137,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 72 | 72.PROMISIUNEA SRL▼ 39 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,6 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 13,5 K RON | |
| 73 | 73.K - DEEA 2008 SRL▲ 60 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,6 %▲ 126,6 % | ▲ 126,6 % | 7,3 K RON | |
| 74 | 74.ROMCIPALIN PRONTO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,5 %— | — | 5,5 K RON | |
| 75 | 75.MIRYENDA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,5 %— | — | — | 618 RON |
| 76 | 76.OPERA HOTEL TIMISOARA S.R.L.▲ 643 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,6 %— | — | 130,3 K RON | |
| 77 | 77.ZAI NEZZA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,6 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 78 | 78.AGRO DONAU SRL▲ 101 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,4 %▲ 282,6 % | ▲ 282,6 % | 24,9 K RON | |
| 79 | 79.CLUB EXCLUSIV A & B SRL▼ 57 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,1 %▼ 53 % | ▼ 53 % | 59 K RON | |
| 80 | 80.FOOD CONTRACT S.R.L.▲ 743 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 19 %— | — | 126 K RON | |
| 81 | 81.MARYMURD SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18,5 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 60,9 K RON | |
| 82 | 82.NIM & COD SRL▲ 25 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Timiş | 18,5 %▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 11,5 K RON | |
| 83 | 83.THE OFFICE SRL▲ 540 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18,4 %— | — | 121,4 K RON | |
| 84 | 84.ALIZ STAR SRL▲ 93 | Sat Dumbrava, Comuna Dumbrava, Timiş | 18,4 %▲ 257,7 % | ▲ 257,7 % | 4,2 K RON | |
| 85 | 85.D & D NIGHT CAFFE SRL▲ 472 | Municipiul Timişoara, Timiş | 18,3 %— | — | 3,8 K RON | |
| 86 | 86.SAHARA BILIARD SRL▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,5 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 32,6 K RON | |
| 87 | 87.RAFFLESIA SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,9 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 44,8 K RON | |
| 88 | 88.HOTEL ALEXANDRA SRL▼ 49 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,9 %▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 170,7 K RON | |
| 89 | 89.PENSIUNEA ANETTE SRL▲ 155 | Sat Covaci, Comuna Sânandrei, Timiş | 16,7 %▲ 640,3 % | ▲ 640,3 % | 140,2 K RON | |
| 90 | 90.BUILDING DEVELOPERS SRL▲ 68 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 16,1 %▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 128,8 K RON | |
| 91 | 91.MARTEX SRL▲ 443 | Municipiul Lugoj, Timiş | 16 %— | — | 8,5 K RON | |
| 92 | 92.LA MOSU SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,9 %— | — | 12,2 K RON | |
| 93 | 93.BARBMAX EURO 2008 SRL▼ 7 | Municipiul Lugoj, Timiş | 15,9 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 2,1 K RON | |
| 94 | 94.CUBANITO SRL▼ 76 | Municipiul Lugoj, Timiş | 15,6 %▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 5,1 K RON | |
| 95 | 95.SISERENADA SRL▲ 495 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 15,6 %— | — | 428 RON | |
| 96 | 96.VIORICA IMPEX SRL▼ 8 | Sat Cărpiniş, Comuna Cărpiniş, Timiş | 15,5 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 3,6 K RON | |
| 97 | 97.CIMPEAN CONSTRUCTII SRL▲ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,3 %▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 174,8 K RON | |
| 98 | 98.BUDULUC CONSTRUCT SRL▲ 770 | Oraş Gătaia, Timiş | 15,2 %— | — | 15,8 K RON | |
| 99 | 99.DORALF SRL▲ 540 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,1 %— | — | 12,9 K RON | |
| 100 | 100.KLIK SRL▲ 353 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,1 %— | — | 25,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Timiș
CAEN 5611
Restaurante
262 firme · 518,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
486 firme · 476 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
101 firme · 322,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
421 firme · 160,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
72 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
113 firme · 45,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
63 firme · 35,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
25 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 271,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 228,8 K RON