Top 100 firme — Activități profesionale, Timiș după marjă netă în 2023
4.255 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 87,4 %, iar liderul atinge 15.386,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CEE INVESTMENT TWO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15.386,5 %— | — | — | 1,8 mil. RON |
| 2 | 2.MAFFEI ENGINEERING SNC▲ 3.395 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10.639,4 %— | — | 3,9 mil. RON | |
| 3 | 3.SLOVCONSULT EUROPE THREE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5.592,8 %— | — | — | 2,2 mil. RON |
| 4 | 4.MATECA SRL▲ 2.018 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2.753,2 %▲ 6.653 % | ▲ 6.653 % | 637,8 K RON | |
| 5 | 5.BAZADIO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2.686,8 %— | — | 65,9 K RON | |
| 6 | 6.MEDIANA SERVICII SRL▲ 1.148 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2.680,4 %▲ 3.993,4 % | ▲ 3.993,4 % | 894,1 K RON | |
| 7 | 7.BLUE MOON ESTATE SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1.968,5 %▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.CM ETAJ10 S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1.148,8 %— | — | — | 582,5 K RON |
| 9 | 9.GLAMSHOTS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 836,8 %— | — | — | 41,4 K RON |
| 10 | 10.MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.▲ 17 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 459,8 %▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.SWISSPOINT REAL ESTATE SRL▲ 1.849 | Municipiul Timişoara, Timiş | 367,6 %▲ 713,7 % | ▲ 713,7 % | 241,7 K RON | |
| 12 | 12.EPAL CORP SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 364,2 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.KALENBERG MANAGEMENT S.R.L.▲ 469 | Municipiul Timişoara, Timiş | 363,5 %▲ 323,5 % | ▲ 323,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 14 | 14.BUREAU 3 SRL▲ 3.035 | Municipiul Timişoara, Timiş | 302,8 %▲ 2.839,8 % | ▲ 2.839,8 % | 207,7 K RON | |
| 15 | 15.WEISNER- THE BUSINESS CONSULTANCE AGENCY S.R.L.▲ 3.892 | Municipiul Timişoara, Timiş | 283,7 %— | — | 8,3 K RON | |
| 16 | 16.PALMERA MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 248,9 %— | — | — | 63,1 K RON |
| 17 | 17.MPT CONSULTING SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 244,7 %— | — | 67 K RON | |
| 18 | 18.CMB PROJECT S.R.L.▲ 555 | Municipiul Timişoara, Timiş | 243,5 %▲ 192,9 % | ▲ 192,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 19 | 19.BEST ADVICE COMPANY S.R.L.▲ 110 | Municipiul Timişoara, Timiş | 192,9 %▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 2 mil. RON | |
| 20 | 20.PHOTO.TIMISOARA SRL▲ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 177,2 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 12 K RON | |
| 21 | 21.ACS VENTANA SRL▲ 2.265 | Municipiul Timişoara, Timiş | 177,1 %▲ 436,5 % | ▲ 436,5 % | 415,4 K RON | |
| 22 | 22.CORONA-TIMEXIM SRL▲ 3.927 | Municipiul Timişoara, Timiş | 151,1 %— | — | 82,9 K RON | |
| 23 | 23.VIMAVALOR SRL▲ 512 | Municipiul Timişoara, Timiş | 147,9 %▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 11,8 K RON | |
| 24 | 24.VCN PROPERTY S.R.L.▲ 816 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 136,3 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 774,9 K RON | |
| 25 | 25.MATTIG SWISS AUDIT SRL▲ 2.871 | Municipiul Timişoara, Timiş | 129,6 %▲ 767,9 % | ▲ 767,9 % | 201,3 K RON | |
| 26 | 26.DEMIRIS FOTO VIDEO S.R.L.▲ 1.973 | Municipiul Timişoara, Timiş | 126,7 %▲ 205,9 % | ▲ 205,9 % | 18,7 K RON | |
| 27 | 27.DSA GROUP S.R.L.▲ 149 | Municipiul Timişoara, Timiş | 122,9 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 1,2 mil. RON | |
| 28 | 28.M & I CONSULT-CONSTRUCT SRL▲ 1.055 | Municipiul Lugoj, Timiş | 117,1 %▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 419 K RON | |
| 29 | 29.PARC SILVA SRL▲ 1.133 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 116,6 %▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 65,4 K RON | |
| 30 | 30.C.B. MECH-TECH 2014 SRL▲ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 112,4 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 567,5 K RON | |
| 31 | 31.ARCTIM YOUR SOLUTION S.R.L.▲ 2.730 | Municipiul Timişoara, Timiş | 109,9 %▲ 476,4 % | ▲ 476,4 % | 9,8 K RON | |
| 32 | 32.EXPERT MARKET RESEARCH SRL▲ 216 | Municipiul Timişoara, Timiş | 108,2 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 2 mil. RON | |
| 33 | 33.MURPH & CLOONEY ASSOCIATES S.R.L.▲ 204 | Municipiul Timişoara, Timiş | 105,1 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 34 | 34.VCN EVOLVE S.R.L.▲ 1.096 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 103,3 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 533,7 K RON | |
| 35 | 35.TDV - DEI CONSULTING SRL▲ 193 | Sat Drinova, Comuna Birna, Timiş | 100 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 4 K RON | |
| 36 | 36.OPTICUBE HOLDING INTERNATIONAL SRLnou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 100 %— | — | 149,1 K RON | |
| 37 | 37.ROBERTO DEMOLARI ONE S.R.L.▲ 3.746 | Municipiul Timişoara, Timiş | 99 %— | — | 620,3 K RON | |
| 38 | 38.GLOBAL IMPROVEMENT PROCESSES S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,8 %— | — | — | 179,2 K RON |
| 39 | 39.RDESIGN S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,6 %— | — | — | 95,9 K RON |
| 40 | 40.DUMITRESCU & ASOCIATII SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,4 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 117,1 K RON | |
| 41 | 41.RAILPROJECTS S.R.L.nou | Sat Matnicu Mic, Comuna Fârdea, Timiş | 98,3 %— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 42 | 42.ELECTRO-MECH 2014 SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,9 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 14,7 K RON | |
| 43 | 43.PIGGYVET S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 97,9 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 44 | 44.GA ENGINEERING - SOLUTII DE INGINERIE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,8 %— | — | — | 62,5 K RON |
| 45 | 45.SCIENTIFIC READOUT MODULES S.R.M. S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,3 %— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 46 | 46.AVI ADVERTISING OOH S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,3 %— | — | — | 273,5 K RON |
| 47 | 47.PRODUCTIVEONE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97 %— | — | — | 2,9 mil. RON |
| 48 | 48.OANA POP - DATA MANAGEMENT SERVICES S.R.L.▲ 140 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,9 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.BADER CONSULTING SRL▲ 714 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,3 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 672,5 K RON | |
| 50 | 50.RE SOLUTII TOTALE S.R.L.▲ 661 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95,2 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 51 | 51.IQTM VEST PRODUCTION SRL▲ 1.154 | Municipiul Timişoara, Timiş | 95 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 75,7 K RON | |
| 52 | 52.OEP CONCORDE VOYAGES SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,9 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 53 | 53.PROIECT FOREST VEST S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,8 %— | — | — | 66,4 K RON |
| 54 | 54.OEP MEDIA GROUP S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,6 %— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 55 | 55.DANUBE PROIECT SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,5 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 517,5 K RON | |
| 56 | 56.DEMN CONSTRUCT SRL▲ 1.706 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,2 %▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 22,5 K RON | |
| 57 | 57.NF TRUTH AND TRUST SRL▲ 418 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 94,1 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 418 K RON | |
| 58 | 58.DREXLERIZEMEDIA S.R.L.nou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 93,8 %— | — | — | 88 K RON |
| 59 | 59.LCG INDUSTRIAL MARKETING S.R.L.nou | Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou, Timiş | 93,8 %— | — | — | 263,8 K RON |
| 60 | 60.CREATIVE MIND SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,8 %— | — | — | 280,6 K RON |
| 61 | 61.LCI AGRO SALES S.R.L.▲ 268 | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,6 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 887,3 K RON | |
| 62 | 62.CBS TRANSLATIONS SRL▲ 308 | Municipiul Timişoara, Timiş | 93,6 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 392 K RON | |
| 63 | 63.MADE BY VICTOR S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 93,2 %— | — | — | 37,5 K RON |
| 64 | 64.TURKOANE PRO EDUCATION S.R.L.nou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 92,8 %— | — | — | 255,4 K RON |
| 65 | 65.ROS EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,7 %— | — | — | 152,9 K RON |
| 66 | 66.GREEN CERTIFIC S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,3 %— | — | — | 77,8 K RON |
| 67 | 67.MIHAELA URSU MARKETING S.R.L.▲ 206 | Municipiul Timişoara, Timiş | 92,3 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 615,5 K RON | |
| 68 | 68.CONSULTING BUSINESS B&M S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 92,2 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 69 | 69.IMMOBOX INVEST S.R.L.nou | Sat Cosarii, Comuna Brestovat, Timiş | 91,9 %— | — | — | 603,4 K RON |
| 70 | 70.ACL AGRO CONS SRL▲ 1.267 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 91,7 %▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 749,2 K RON | |
| 71 | 71.ALPHA ENGINEERING SRL▲ 197 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 91,7 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 921,9 K RON | |
| 72 | 72.KIWIPRO IMPRESSION S.R.L.▲ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 91,6 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 375,5 K RON | |
| 73 | 73.VDI DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 91,5 %— | — | — | 149,8 K RON |
| 74 | 74.PUBLIC INTELLIGENCE SRL▲ 121 | Municipiul Timişoara, Timiş | 91,4 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 75 | 75.PROSYSTEL ADVISER SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 91,4 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 1 mil. RON | |
| 76 | 76.YUKON SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 91,3 %— | — | 596,9 K RON | |
| 77 | 77.ENERGY CONSULTING & ELECTRICAL TESTING S.R.L.▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 91,1 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 567,5 K RON | |
| 78 | 78.NEXTGEN LEARNING S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 91,1 %— | — | — | 713,5 K RON |
| 79 | 79.NEO CREATION GAME DESIGN STUDIO S.R.L.▲ 105 | Municipiul Timişoara, Timiş | 90,4 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 507,5 K RON | |
| 80 | 80.FLORIAN DEAC EDC CONSULTING S.R.L.▲ 88 | Municipiul Timişoara, Timiş | 90,3 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 567,5 K RON | |
| 81 | 81.DAMIRA CONSULTING SRL▼ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 89,7 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 216 K RON | |
| 82 | 82.ESCAPE ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.▲ 28 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 89,6 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 463,2 K RON | |
| 83 | 83.ROMXPEERT S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 89,5 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 84 | 84.TONY CORNELIUS STATS S.R.L.▲ 106 | Municipiul Timişoara, Timiş | 89,3 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 483,7 K RON | |
| 85 | 85.CARLA MEDIA CONSULTING S.R.L.▲ 205 | Municipiul Timişoara, Timiş | 89,2 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 502,3 K RON | |
| 86 | 86.GI & GI BIOCOSMETIC S.R.L.▲ 178 | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,9 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 413,4 K RON | |
| 87 | 87.VREMANT RESOURCES S.R.L.▲ 3.800 | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,8 %— | — | 2,1 mil. RON | |
| 88 | 88.VIK DREAM ART S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 88,7 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 89 | 89.PRODESIGN RS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,6 %— | — | — | 472,9 K RON |
| 90 | 90.HAPPY STYCO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,6 %— | — | — | 96,1 K RON |
| 91 | 91.PRIMECO SERVICE SRL▲ 175 | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,6 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 972,5 K RON | |
| 92 | 92.FDF CONCEPT MANAGEMENT S.R.L.▲ 64 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 88,4 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 361,1 K RON | |
| 93 | 93.ELASCHREIBT - TEXTERIN S.R.L.▲ 227 | Municipiul Timişoara, Timiş | 88,2 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 337 K RON | |
| 94 | 94.O&G OFFSHORE SERV S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 88 %— | — | — | 279,8 K RON |
| 95 | 95.CASERTA MARCO SRL▲ 1.157 | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,8 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 338,9 K RON | |
| 96 | 96.BACKEND TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 624 | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,7 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 451,9 K RON | |
| 97 | 97.ACORPAGILE CONSULTING S.R.L.▲ 54 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 87,6 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 325,3 K RON | |
| 98 | 98.CRAM PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,6 %— | — | — | 375,4 K RON |
| 99 | 99.DATA MANAGEMENT ADVISOR S.R.L.▲ 253 | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,5 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 505,3 K RON | |
| 100 | 100.PARSIFAL SRL▲ 280 | Municipiul Timişoara, Timiş | 87,4 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 3,9 mil. RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Timiș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
965 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
31 firme · 731,9 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
328 firme · 580,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
133 firme · 255,4 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
641 firme · 231,2 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
505 firme · 214,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
666 firme · 209,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
360 firme · 149 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
157 firme · 129 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
114 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
247 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
189 firme · 47,7 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
25 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
89 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
195 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
35 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
20 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
39 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
33 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
15 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
12 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 914,1 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
8 firme · 798,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
6 firme · 140,8 K RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON