Top 100 firme — Activități profesionale, Suceava după marjă netă în 2019
961 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 83 %, iar liderul atinge 1.975,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ORIGINAL OUTDOOR S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 1.975,5 %— | — | — | 116,7 K RON |
| 2 | 2.ARCHIMONOTECTURE SRL▲ 866 | Sat Boroaia, Comuna Boroaia, Suceava | 316,6 %— | — | 348,8 K RON | |
| 3 | 3.VIEWER MEDIA AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 195,8 %— | — | — | 93,9 K RON |
| 4 | 4.AUDITEX SRL▲ 506 | Municipiul Suceava, Suceava | 160 %▲ 566,7 % | ▲ 566,7 % | 86,1 K RON | |
| 5 | 5.ACME SRL▲ 85 | Municipiul Suceava, Suceava | 129,4 %▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 70,2 K RON | |
| 6 | 6.KASIB CONSULTING SRL▲ 70 | Municipiul Suceava, Suceava | 128,7 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 10,8 K RON | |
| 7 | 7.ONOMEDIA S.R.L.▲ 651 | Municipiul Suceava, Suceava | 120,1 %▲ 1.915,4 % | ▲ 1.915,4 % | 150 K RON | |
| 8 | 8.CONULIANEL S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 100 %— | — | — | 79,1 K RON |
| 9 | 9.INTELLIGENT THINK S.R.L.▲ 1 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 98,3 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 646,4 K RON | |
| 10 | 10.RO.MAR CONSULTING & SERVICES SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 98 %— | — | 290,1 K RON | |
| 11 | 11.DIDEA DIZAIN S.R.L.▲ 869 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 97,4 %— | — | 3,4 K RON | |
| 12 | 12.MAD FOTO ART S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 97 %— | — | — | 45,4 K RON |
| 13 | 13.ADVISORAMA S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 97 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 4,9 K RON | |
| 14 | 14.URBAN PROART INVEST S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 97 %— | — | 970 RON | |
| 15 | 15.PROPERTY STAR EXPERT S.R.L.▲ 6 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 97 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 2,3 K RON | |
| 16 | 16.PROF&PROF STUDIO S.R.L.▲ 13 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 97 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 10,2 K RON | |
| 17 | 17.JO PROIECT LEAD S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 97 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 18 | 18.RGV ADVANCE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 97 %— | — | — | 22,2 K RON |
| 19 | 19.FIGEMA CONT S.R.L.nou | Sat Valea Putnei, Comuna Pojorâta, Suceava | 96,9 %— | — | — | 92,8 K RON |
| 20 | 20.GHPITICARIU S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 96,8 %— | — | — | 117,9 K RON |
| 21 | 21.PRE-TEXT SRL▲ 826 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 96,7 %— | — | 10,4 K RON | |
| 22 | 22.REDCON PICTURES S.R.L.▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 96,7 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 15,8 K RON | |
| 23 | 23.MDV IDEAS CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 96,3 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 24 | 24.UMV GRUP ASIG SRL▲ 212 | Municipiul Suceava, Suceava | 96,1 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 35,6 K RON | |
| 25 | 25.PRIMANO CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 96,1 %— | — | — | 81,2 K RON |
| 26 | 26.GRIDLINES DESIGN S.R.L.nou | Sat Hârtop, Comuna Hârtop, Suceava | 95,8 %— | — | — | 22,6 K RON |
| 27 | 27.HIDRO BIO PROIECT S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 95,5 %— | — | — | 35,4 K RON |
| 28 | 28.GERMAN CONSULT S.R.L.▼ 6 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 95,4 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 62 K RON | |
| 29 | 29.LBD PROBUSINESS DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 95,3 %— | — | 136,4 K RON | |
| 30 | 30.SABILAR S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 95,1 %— | — | 46,1 K RON | |
| 31 | 31.ALBU OCTAVIAN JUNIOR S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 95 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 32 | 32.ANDY SLUBY VET SRLnou | Oraş Siret, Suceava | 94,9 %— | — | 24,3 K RON | |
| 33 | 33.RUSU EVAL SRL= | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 94,8 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 149,5 K RON | |
| 34 | 34.TEAMWORK VALUE S.R.L.nou | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 94,6 %— | — | — | 99,1 K RON |
| 35 | 35.TMA ADVANCED MANAGEMENT S.R.L.▼ 12 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 94,6 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 330,6 K RON | |
| 36 | 36.GAMMA MANAGEMENT & CONSULTING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 94,4 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 119,3 K RON | |
| 37 | 37.LEO ALEX EVENTS & COMMERCIAL S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 94,2 %— | — | — | 47,7 K RON |
| 38 | 38.CEORNEI VET S.R.L.nou | Oraş Liteni, Suceava | 94 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 39 | 39.LAUR STAR MARKETING S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 93,5 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 40 | 40.CAMPERO HOME S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 93,4 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 41 | 41.VIANOVUS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 93,3 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 42 | 42.URBAN SHIFT STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 93,2 %— | — | — | 16,3 K RON |
| 43 | 43.REVOMKT AGENCY S.R.L.▼ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 92,9 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 8,1 K RON | |
| 44 | 44.BLACKBIRD STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 92,8 %— | — | — | 31,5 K RON |
| 45 | 45.SERIOUS BANANAS S.R.L.▼ 2 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 92,5 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 131,6 K RON | |
| 46 | 46.IOANA BEST SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 92,4 %— | — | — | 91,6 K RON |
| 47 | 47.AIRINEI PROIECT SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 91,9 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 31,9 K RON | |
| 48 | 48.GIRPRESTING S.R.L.▲ 4 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 91,8 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 120,7 K RON | |
| 49 | 49.SMART COOKIE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 91,4 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 50 | 50.CIPEXCONT S.R.L.nou | Sat Buda, Comuna Râşca, Suceava | 91,4 %— | — | — | 20,4 K RON |
| 51 | 51.SUPER EXPERT CONT S.R.L.▲ 22 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 91,4 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 34,3 K RON | |
| 52 | 52.AUTOMATIZĂRI INDUSTRIALE SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 91,2 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 433,2 K RON | |
| 53 | 53.CONSULTING 2006 SRL▲ 214 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 91,2 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 49,4 K RON | |
| 54 | 54.ELBICONT EXPERT S.R.L.▲ 74 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 91,1 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 51,4 K RON | |
| 55 | 55.EXPERT HORODINCA SRL▲ 34 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 90,5 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 18,5 K RON | |
| 56 | 56.VALUE PLANNING S.R.L.nou | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 90,5 %— | — | — | 95,4 K RON |
| 57 | 57.BUCĂŢELE DE SENIN S.R.L.nou | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 90,3 %— | — | — | 211,6 K RON |
| 58 | 58.MULTICONSULT EXPERT SRL▼ 54 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 90,2 %▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 653,2 K RON | |
| 59 | 59.JES CS CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 90,2 %— | — | — | 23 K RON |
| 60 | 60.ELM TEHNIC CONSULTING S.R.L.▲ 34 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 90,1 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 221,6 K RON | |
| 61 | 61.LEXUS DAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 90,1 %— | — | 1,9 K RON | |
| 62 | 62.LENDO CONTEXPERT S.R.L.▲ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 89,7 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 114,8 K RON | |
| 63 | 63.ANDEVAL S.R.L.▼ 44 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 89,7 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 11,5 K RON | |
| 64 | 64.ALLKONT SOLUTIONS PREST S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 89,7 %— | — | — | 28,2 K RON |
| 65 | 65.CO ARH S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 89,7 %— | — | — | 34,4 K RON |
| 66 | 66.MODESTVET S.R.L.▲ 278 | Sat Vatra Moldoviţei, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 89,7 %▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 1,3 K RON | |
| 67 | 67.ERVCONST GROUP INVEST S.R.L.▼ 37 | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 89,6 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 517,3 K RON | |
| 68 | 68.ISOGOLD MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Băneşti, Comuna Fântânele, Suceava | 89,5 %— | — | — | 112,6 K RON |
| 69 | 69.ATELIER TE IMBRAC S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 89,1 %— | — | — | 28,3 K RON |
| 70 | 70.CODANELIS EVAL S.R.L.▼ 45 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Suceava | 89 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 52,7 K RON | |
| 71 | 71.ERRA RENTING S.R.L.▲ 33 | Municipiul Suceava, Suceava | 89 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 112,6 K RON | |
| 72 | 72.NOESIS WEB S.R.L.▲ 93 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 88,7 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 185,2 K RON | |
| 73 | 73.GURESCU ADRIAN CONSULT S.R.L.nou | Sat Clit, Comuna Arbore, Suceava | 88,3 %— | — | — | 42,1 K RON |
| 74 | 74.DOIMAN SRL▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 88,3 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 355,6 K RON | |
| 75 | 75.VCF INGCONSULT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 87,9 %— | — | — | 108,1 K RON |
| 76 | 76.PROSILVA SRL▲ 47 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 87,6 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 10,5 K RON | |
| 77 | 77.SDOR ING SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 87,4 %— | — | — | 96,2 K RON |
| 78 | 78.THP ENGINEERING S.R.L.▲ 142 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 87,4 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 758,4 K RON | |
| 79 | 79.ABITRAIL S.R.L.▼ 52 | Municipiul Suceava, Suceava | 87,3 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 26,2 K RON | |
| 80 | 80.THE BLUE CAT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 87 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 3,4 K RON | |
| 81 | 81.ANT PROIECT S.R.L.▲ 30 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 86,9 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 106,2 K RON | |
| 82 | 82.LACTRANS 2007 TRANSPORT & LOGISTICS S.R.L.▼ 11 | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | 86,3 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 94,1 K RON | |
| 83 | 83.FININVEST SRL▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 86,3 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 15,2 K RON | |
| 84 | 84.ARHTO SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 86,1 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 39,4 K RON | |
| 85 | 85.RCI GRUP INTERNATIONAL SRL▼ 50 | Municipiul Suceava, Suceava | 86,1 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 20,7 K RON | |
| 86 | 86.AMCO PROJECT&DESIGN S.R.L.nou | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 86 %— | — | — | 10,2 K RON |
| 87 | 87.RESCONT SRL▲ 312 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 86 %▲ 116,2 % | ▲ 116,2 % | 10,5 K RON | |
| 88 | 88.CONTAPROF SUPORT S.R.L.▲ 64 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 86 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 121,1 K RON | |
| 89 | 89.A&M ADVERTISING LED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 85,9 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 90 | 90.RELIDA SERV SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 85,7 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 80 K RON | |
| 91 | 91.EXPERT 2000 SRL▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 85,6 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 53,6 K RON | |
| 92 | 92.MILFLOV EXPERT SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 85,4 %— | — | 36,6 K RON | |
| 93 | 93.MIHOC ART S.R.L.▲ 8 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 85,2 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 240,8 K RON | |
| 94 | 94.MERCURIUS SRL▲ 90 | Municipiul Suceava, Suceava | 85 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 10,9 K RON | |
| 95 | 95.ACCOUNTING PARK SV S.R.L.▲ 93 | Sat Mihoveni, Comuna Şcheia, Suceava | 84,9 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 59,9 K RON | |
| 96 | 96.INTERNATIONAL LOGISTIC MANAGEMENT INVESTMENTS S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 84,9 %— | — | — | 849 K RON |
| 97 | 97.DIAL HOME PROJECT S.R.L.▼ 41 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 84,3 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 45,8 K RON | |
| 98 | 98.ARBAU SRL▲ 43 | Municipiul Suceava, Suceava | 84,3 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 5,9 K RON | |
| 99 | 99.SIROCO BEST CONTA S.R.L.▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 83,3 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 152,4 K RON | |
| 100 | 100.EXTRAVAGANZ SRL▲ 257 | Municipiul Suceava, Suceava | 83 %▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 472,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Suceava
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
376 firme · 164,4 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 115 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
173 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
210 firme · 79,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
115 firme · 65,4 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
178 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
45 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
58 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
102 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
93 firme · 7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
27 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
9 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
7 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 987,2 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 887,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 691,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 547,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 185,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 83,6 K RON