Top 100 firme — Sănătate, Sibiu după marjă netă în 2023
605 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 66,4 %, iar liderul atinge 103,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMPRO MED SRL▲ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 103,6 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 227,8 K RON | |
| 2 | 2.LAND GROUP SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 102 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 11,5 K RON | |
| 3 | 3.INTELLIGENCE PSYCHIATRY S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 98,6 %— | — | — | 61 K RON |
| 4 | 4.DANKAMED SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,5 %— | — | 87,2 K RON | |
| 5 | 5.HULPUSCH MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,9 %— | — | — | 670,9 K RON |
| 6 | 6.CABINET DR. NEMES-FRUM LUCIA SRL▲ 39 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 89,7 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 579,8 K RON | |
| 7 | 7.NEUROLOG SRL▲ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 411,9 K RON | |
| 8 | 8.EYE-DEAL SURGICAL SRL-Dnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88,2 %— | — | 494,9 K RON | |
| 9 | 9.OFTAEXPERT S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 87,4 %— | — | — | 261,6 K RON |
| 10 | 10.MICROFIT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 87,3 %— | — | — | 179 K RON |
| 11 | 11.GEVIANA MEDICA SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86,8 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 341,6 K RON | |
| 12 | 12.TOPGYN MEDICA SRL▲ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 86 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.AZORAY MOND S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,9 %— | — | — | 849 RON |
| 14 | 14.TEOCARDIOMED S.R.L.▲ 12 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 84,4 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 274,6 K RON | |
| 15 | 15.UROANDRO CLINIC S.R.L.▲ 106 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,2 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 563,6 K RON | |
| 16 | 16.USM MEDICAL S.R.L.▲ 100 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,1 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 448 K RON | |
| 17 | 17.PHYSIOCORE SIB S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 84 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 18 | 18.SANALEX SRL▲ 275 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 84 %▲ 155,4 % | ▲ 155,4 % | 1,8 K RON | |
| 19 | 19.PSIHIATROS MEDICONS SRL▼ 15 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 84 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 420 RON | |
| 20 | 20.NEWLIFESTYLESALON S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 21 | 21.ENDO CONCEPT SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 492,4 K RON | |
| 22 | 22.RECTE LOGOR S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,5 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 23 | 23.NEPHROLEN S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,2 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 52,1 K RON | |
| 24 | 24.PROSĂNĂTATE EXPERT SRL▲ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 612,8 K RON | |
| 25 | 25.CRC MED SERV S.R.L.▲ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,8 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 242,6 K RON | |
| 26 | 26.BIOSANO MEDICA SRL▲ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,7 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 216 K RON | |
| 27 | 27.VISIOCARE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,6 %— | — | — | 196,9 K RON |
| 28 | 28.NEUROLOGIE ŞI PSIHIATRIE SRL▲ 117 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,5 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 916,1 K RON | |
| 29 | 29.GEORGIAN CARDIOLOGIE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,4 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 711,2 K RON | |
| 30 | 30.DIASAN GHG S.R.L.▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,9 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 221,8 K RON | |
| 31 | 31.TRIQUETRA S.R.L.▲ 86 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 81,8 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 579,5 K RON | |
| 32 | 32.ENDOPRO S.R.L.▲ 82 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 81,5 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 351,7 K RON | |
| 33 | 33.SIMBIO MED S.R.L.▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,2 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 714 K RON | |
| 34 | 34.ENDOVASC S.R.L.▲ 5 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 80,9 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 3,5 mil. RON | |
| 35 | 35.NEURO-REABILITARE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,8 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 62,1 K RON | |
| 36 | 36.CARDIOWELLNESS S.R.L.▲ 41 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 80,8 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 313,3 K RON | |
| 37 | 37.REGINA NOOR S.R.L.▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,7 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 458,9 K RON | |
| 38 | 38.ECOMED EASY S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,3 %— | — | — | 137,3 K RON |
| 39 | 39.LIHOR IOANA CABINET STOMATOLOGIC S.R.L.nou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 80,2 %— | — | — | 8 K RON |
| 40 | 40.ONE HEALTH DENTAL CLINIC S.R.L.▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,7 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 220,9 K RON | |
| 41 | 41.NEURO DIAG S.R.L.▲ 60 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,6 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 195 K RON | |
| 42 | 42.SAN - ECHO SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,4 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 141,3 K RON | |
| 43 | 43.DAR & CAS COMPANY S.R.L.▲ 37 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 79,1 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 193,3 K RON | |
| 44 | 44.DRMOSCU S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,9 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 268,5 K RON | |
| 45 | 45.ORTO-ROMAN SRL▲ 68 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,6 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.ORTODAV 25 S.R.L.▲ 43 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 78,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 434,4 K RON | |
| 47 | 47.DIETEEA S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 78,1 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 48 | 48.P.A.M. INTERNEMED S.R.L.▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,7 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 70,8 K RON | |
| 49 | 49.BLUEBERRY CONSULTANTS SRL▲ 207 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,7 %▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 683,2 K RON | |
| 50 | 50.STELLMED S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,4 %— | — | — | 48,6 K RON |
| 51 | 51.COZY SMILE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,3 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 52 | 52.OPTIVO S.R.L.▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,5 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 248,6 K RON | |
| 53 | 53.SONIQUE SMILE S.R.L.▲ 143 | Sat Hamba, Comuna Şura Mare, Sibiu | 76 %▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 286,6 K RON | |
| 54 | 54.OFTALASER SRL▲ 460 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,9 %— | — | 30,8 K RON | |
| 55 | 55.CENTRUL MEDICAL BENEFIC SRL▲ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,6 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 56 | 56.CONRAD MED S.R.L.▼ 40 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 75 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 132,7 K RON | |
| 57 | 57.IDEAL IVF SERVICES S.R.L.▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 74,9 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 152,8 K RON | |
| 58 | 58.AVAMAG DENT S.R.L.▲ 60 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 74,9 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 159,1 K RON | |
| 59 | 59.UROCLINIC DR. HAŞEGAN S.R.L.▲ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 74,8 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 974,3 K RON | |
| 60 | 60.DISPENSAR MEDICAL DR.SERBU GHE. SRL▼ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 74,5 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 210,8 K RON | |
| 61 | 61.ANESTSC MS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,7 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 37 K RON | |
| 62 | 62.NUTRIDIA FIT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,7 %— | — | — | 55,5 K RON |
| 63 | 63.ADELINA BUDIS-HEALTHY SMILES S.R.L.▲ 137 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,5 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 224,7 K RON | |
| 64 | 64.CABINET MEDICAL SANO DR.ARMEAN SRL▲ 41 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,5 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 236,4 K RON | |
| 65 | 65.ALTRIX BIOS SRL▲ 89 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,5 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 75,1 K RON | |
| 66 | 66.DR. NEDELCU MIHAELA REUMATOLOGIE S.R.L.▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,3 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 266,7 K RON | |
| 67 | 67.ORTHOMED CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,3 %— | — | — | 115,9 K RON |
| 68 | 68.CABINET PSIHIATRIE DR.PACALA SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 72,9 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 169,1 K RON | |
| 69 | 69.PRAXIS ECOMED S.R.L.▲ 19 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 72,5 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 279,2 K RON | |
| 70 | 70.MEDANEST SIB SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 72,3 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 146,5 K RON | |
| 71 | 71.SKY ENDO DENTAL S.R.L.▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 72 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 141,3 K RON | |
| 72 | 72.A & M IMAGE SRL▲ 50 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,9 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 174,2 K RON | |
| 73 | 73.CRISCORAD S.R.L.▼ 64 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,9 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 106,8 K RON | |
| 74 | 74.ALERGOMED CLINIQUE S.R.L.nou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 71,7 %— | — | — | 223,3 K RON |
| 75 | 75.NEUROSIN MED S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 71,7 %— | — | — | 33,8 K RON |
| 76 | 76.LAURA'S DENT CARE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,5 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 113,5 K RON | |
| 77 | 77.CARDIOWARE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70,4 %— | — | — | 84,2 K RON |
| 78 | 78.CENTRUL DE DERMATOLOGIE SIBIU SRL▲ 120 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70,2 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 378,3 K RON | |
| 79 | 79.CODREANU MED 2019 S.R.L.▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70,1 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 46,9 K RON | |
| 80 | 80.GASTROSIB S.R.L.▼ 26 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 70 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 18,3 K RON | |
| 81 | 81.MC DENT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 82 | 82.DR FLORESCU LUCIA MFMM SRL▲ 67 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,9 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 311,6 K RON | |
| 83 | 83.GYNDIA NOVA S.R.L.▲ 122 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,8 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 837,3 K RON | |
| 84 | 84.CBC BIOMEDICAL S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,7 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 119 K RON | |
| 85 | 85.MEDIC ŞUFANĂ S.R.L.▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,5 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 240,8 K RON | |
| 86 | 86.OGDVBARBU S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,4 %— | — | — | 44 K RON |
| 87 | 87.AUDIO MEDICA SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,3 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 46,4 K RON | |
| 88 | 88.CABINET MEDICAL DR. AXINTE SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,2 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 204,8 K RON | |
| 89 | 89.DANRAD MED SRL▼ 77 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68,9 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 92,8 K RON | |
| 90 | 90.ALESSIA MED SRL▲ 48 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68,9 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 271,1 K RON | |
| 91 | 91.MIHAELAM RAD MED S.R.L.▼ 20 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 68,6 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 98,7 K RON | |
| 92 | 92.MAREVA SMILE S.R.L.▲ 81 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68,4 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 326,9 K RON | |
| 93 | 93.MUNDE SHANTI S.R.L.nou | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 68,3 %— | — | — | 683 RON |
| 94 | 94.APEX VISUAL DENT S.R.L.▲ 46 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68,2 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 179,2 K RON | |
| 95 | 95.POSITIVE SOLUTIONS SIBIU S.R.L.▼ 42 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,8 %▼ 22 % | ▼ 22 % | 29 K RON | |
| 96 | 96.FLY DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,7 %▲ 788,9 % | ▲ 788,9 % | 37,6 K RON | |
| 97 | 97.NEURO SPECIALIST S.R.L.▼ 47 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 67,7 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 194 K RON | |
| 98 | 98.AMA DENTAL SIB S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,2 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 99 | 99.ARTRAD MEDICAL SRL▲ 47 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 395,6 K RON | |
| 100 | 100.MEDFAM PEIA S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,4 %— | — | 287,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Sibiu
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
317 firme · 476,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
223 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 55 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
78 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
51 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
33 firme · 4 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 935,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 795,7 K RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
6 firme · 215 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 124,2 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 16 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 12,3 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON