Top 100 firme — Construcții, Sibiu după marjă netă în 2013
948 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 49,5 %, iar liderul atinge 712,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TERRASIB IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 712,2 %— | — | — | 8 K RON |
| 2 | 2.GABRIEL CON SRL▲ 557 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 374,5 %— | — | 18,7 K RON | |
| 3 | 3.RECORD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 353 %— | — | 7 K RON | |
| 4 | 4.IMPERA TRADING SRL▲ 778 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 305 %— | — | 266,3 K RON | |
| 5 | 5.LUMAR INVESTMENT SRL▲ 723 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 239,5 %— | — | 188 K RON | |
| 6 | 6.ALFA PLAST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 138,1 %— | — | 232 RON | |
| 7 | 7.MASTER CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Caşolt, Comuna Roşia, Sibiu | 118,8 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 382,2 K RON | |
| 8 | 8.HIPERO CONSTRUCT SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 97 %— | — | 3,3 K RON | |
| 9 | 9.ALVERVIOCONS S.R.L.nou | Sat Arpaşu de Sus, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 97 %— | — | — | 203,7 K RON |
| 10 | 10.MIC SERV SRL▲ 932 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97 %— | — | 9,3 K RON | |
| 11 | 11.SELECT CONSTRUCT SRL▲ 2 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 96,4 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 6,2 K RON | |
| 12 | 12.ANANDA KAMA S.R.L.▲ 315 | Sat Gherdeal, Comuna Bruiu, Sibiu | 96,3 %▲ 1.496,4 % | ▲ 1.496,4 % | 268,2 K RON | |
| 13 | 13.PROFESIONAL DAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95 %— | — | — | 39,9 K RON |
| 14 | 14.BAROC PRODCON SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 94,7 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 41,4 K RON | |
| 15 | 15.EUROPA ESTATES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 94,1 %— | — | — | 135,5 K RON |
| 16 | 16.RC CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 94 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 14,5 K RON | |
| 17 | 17.CRIM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 93,9 %— | — | 25,9 K RON | |
| 18 | 18.FINISARI CONSTRUCTII SRL▲ 874 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 93,6 %— | — | 3,1 K RON | |
| 19 | 19.PROFI HIDROMAR SRLnou | Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu | 93,3 %— | — | — | 9 K RON |
| 20 | 20.MARC ELECTRIC STAR SRL▼ 4 | Sat Şeica Mare, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 91,3 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 159,2 K RON | |
| 21 | 21.ART INSTAL SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 44,9 K RON | |
| 22 | 22.AMIV ELECTRO SRLnou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 89,6 %— | — | — | 251 K RON |
| 23 | 23.EURO INSTAL SRL▲ 824 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,5 %— | — | 120 K RON | |
| 24 | 24.IULIAN INSTAL SRL▲ 225 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 87,8 %▲ 682,4 % | ▲ 682,4 % | 6,3 K RON | |
| 25 | 25.FORAJE VERTICALE SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 86,1 %— | — | — | 94,4 K RON |
| 26 | 26.ECCOM INDUSTRY SRL▲ 16 | Sat Caşolt, Comuna Roşia, Sibiu | 85,1 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 24,3 K RON | |
| 27 | 27.MARCOS INSTAL SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 84,3 %— | — | 113 RON | |
| 28 | 28.ROMSIB PREST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,8 %— | — | 18,1 K RON | |
| 29 | 29.NATURENERGY SERVICE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,9 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 30 | 30.NELFIL DESIGN CONSTRUCT SRL▲ 869 | Sat Sebeşu de Sus, Comuna Racoviţa, Sibiu | 82,3 %— | — | 4,7 K RON | |
| 31 | 31.OPTIMAHAUS INVESTMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82 %— | — | — | 92,3 K RON |
| 32 | 32.SB CONCEPT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,9 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 33 | 33.ALYN & ELY INSTAL SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 81,6 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 34 | 34.ARON & ANTON BETOANE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,4 %— | — | — | 49,8 K RON |
| 35 | 35.EDIL SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,3 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 195,8 K RON | |
| 36 | 36.PĂTRAŞCU & ART SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 47 K RON | |
| 37 | 37.ELCOM SERV SRL▲ 232 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80 %▲ 724,4 % | ▲ 724,4 % | 17,6 K RON | |
| 38 | 38.TECNOSIM PREST SRL▲ 140 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80 %▲ 326 % | ▲ 326 % | 3 K RON | |
| 39 | 39.MINIMAL COM SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,6 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 195,1 K RON | |
| 40 | 40.LAURA STAR SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,4 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 33,5 K RON | |
| 41 | 41.NAPADY CONSTRUCT SERVICE SRLnou | Loc. Ruja, Oraş Agnita, Sibiu | 79,3 %— | — | — | 12,3 K RON |
| 42 | 42.LADY COM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,3 %— | — | 1,3 K RON | |
| 43 | 43.VAIDISTU.CO SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,1 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 236,4 K RON | |
| 44 | 44.REAL CONSTRUCT KLG S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,1 %— | — | — | 27,9 K RON |
| 45 | 45.LECO INSTAL SIB SRL▲ 43 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 74,5 %▲ 83 % | ▲ 83 % | 154,3 K RON | |
| 46 | 46.GENERAL ICE SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 73,9 %— | — | — | 51,3 K RON |
| 47 | 47.AGER INSTAL SRL▲ 310 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,5 %▲ 1.569,3 % | ▲ 1.569,3 % | 68,8 K RON | |
| 48 | 48.C&I SIBCON SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,4 %— | — | — | 143,2 K RON |
| 49 | 49.VIENTA SRL▲ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 71,2 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 77,8 K RON | |
| 50 | 50.PRO-IMO-CONSTRUCT SRL▲ 748 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70 %— | — | 900,3 K RON | |
| 51 | 51.MOSSINGER & STOENICĂ CON SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,7 %— | — | — | 104,6 K RON |
| 52 | 52.MAIA CONSIB SRL▲ 615 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68,6 %— | — | 122,5 K RON | |
| 53 | 53.AU-RO GALA BAU SRL▲ 21 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 66,3 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 17 K RON | |
| 54 | 54.DANI&ADI CONSTRUCŢII S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 65,5 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 55 | 55.ALCA CO SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,8 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 166,1 K RON | |
| 56 | 56.STARLING SERVICE SRL▲ 179 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 64,4 %▲ 421,5 % | ▲ 421,5 % | 52,7 K RON | |
| 57 | 57.SIBCON 1000 SRL▼ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,2 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 186,7 K RON | |
| 58 | 58.IMMO VISION SRL▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,5 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 31,1 K RON | |
| 59 | 59.REFORMAS CATALIN SRLnou | Sat Micăsasa, Comuna Micăsasa, Sibiu | 61,5 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 60 | 60.MUGURAS SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 61 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 14,8 K RON | |
| 61 | 61.EURO PROD SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,3 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 175,1 K RON | |
| 62 | 62.DAJ MED CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 60,1 %— | — | — | 129,9 K RON |
| 63 | 63.DEA TOTAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,1 %— | — | — | 34,2 K RON |
| 64 | 64.MARISAN CON SRL▲ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,8 %▲ 52 % | ▲ 52 % | 83,3 K RON | |
| 65 | 65.CRESCENT GROUP SRLnou | Loc. Săcel, Oraş Sălişte, Sibiu | 59,7 %— | — | 105,8 K RON | |
| 66 | 66.ADI-PORTA SRL▲ 572 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,3 %— | — | 28,4 K RON | |
| 67 | 67.AVANTAGE ECOLOGIQUE SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 58,6 %— | — | — | 6,4 K RON |
| 68 | 68.TUINSTRA INVEST SRL▲ 64 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 58,4 %▲ 100 % | ▲ 100 % | 145,1 K RON | |
| 69 | 69.DURABIL MOBIL GROUP INSTALAŢII SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 57,7 %— | — | — | 76,6 K RON |
| 70 | 70.DAVCONSIB SRLnou | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 56,7 %— | — | — | 20,4 K RON |
| 71 | 71.BUILDING GROUP SRL▲ 642 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 56,4 %— | — | 23,8 K RON | |
| 72 | 72.DAVID CARGO SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 56,1 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 73 | 73.IULIANA IMPEX SRL▲ 91 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,8 %▲ 168 % | ▲ 168 % | 92,7 K RON | |
| 74 | 74.GASTROMAX SRL▲ 260 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,7 %▲ 897 % | ▲ 897 % | 155,2 K RON | |
| 75 | 75.DIAMOND TOOLS SIB SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 55,3 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 13,5 K RON | |
| 76 | 76.AŞII CONSTRUCŢIILOR SRL▼ 26 | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 55 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 33,8 K RON | |
| 77 | 77.CRISTAL SRL▲ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,9 %▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 54 K RON | |
| 78 | 78.NAN ADY CONSTRUCT SRL▲ 842 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 54,8 %— | — | 117,9 K RON | |
| 79 | 79.ROL-PLAST SRL▲ 600 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,8 %— | — | 115,3 K RON | |
| 80 | 80.ROMEXA CON SRL▲ 665 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 54,6 %— | — | 32,7 K RON | |
| 81 | 81.MILAMIH PROUTILAJ S.R.L.▲ 275 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 54,6 %▲ 1.140,5 % | ▲ 1.140,5 % | 143 RON | |
| 82 | 82.RARA CONSTRUCT SRLnou | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 53,9 %— | — | — | 118,4 K RON |
| 83 | 83.FLOMAR DESIGN SRLnou | Sat Scoreiu, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 53,5 %— | — | 15,1 K RON | |
| 84 | 84.ECO - GROPO SRL▲ 227 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 53,4 %▲ 634,8 % | ▲ 634,8 % | 41,2 K RON | |
| 85 | 85.COMEXTERN SRL▼ 77 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 53,4 %▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 150,1 K RON | |
| 86 | 86.ARHI-CON-A INSTAL SERV SRL▲ 252 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53,3 %▲ 886,3 % | ▲ 886,3 % | 36,8 K RON | |
| 87 | 87.SUPER DESIGN SRL▼ 76 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 53,1 %▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 5,8 K RON | |
| 88 | 88.EUTERRA SIB INDUSTRIAL SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 52,6 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 98,1 K RON | |
| 89 | 89.BARCAN SIB CONSTRUCT SRL▼ 59 | Sat Turnu Roşu, Comuna Turnu Roşu, Sibiu | 52,2 %▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 28,9 K RON | |
| 90 | 90.PIL INSTALATION SRL▲ 618 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 52,1 %— | — | 10 K RON | |
| 91 | 91.PĂLTINIŞ IMOB SRL▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,6 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 115,5 K RON | |
| 92 | 92.NYCSAL SOL SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,6 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 20,3 K RON | |
| 93 | 93.DANI & GIO CONSTRUCT SRL▲ 329 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,1 %▲ 3.220,8 % | ▲ 3.220,8 % | 27,2 K RON | |
| 94 | 94.COSMOPOL SRL▲ 156 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 50,7 %▲ 361,6 % | ▲ 361,6 % | 27,6 K RON | |
| 95 | 95.ANDREAS GENERAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 50,6 %— | — | — | 54,7 K RON |
| 96 | 96.ALPIN UTIL CONSTRUCT MED SRL▲ 492 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 50,1 %— | — | 25,3 K RON | |
| 97 | 97.SAPATURI-FORAJE SRL▲ 629 | Sat Porumbacu de Sus, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 49,9 %— | — | 255,8 K RON | |
| 98 | 98.SIBO SRL▼ 53 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,7 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 145 K RON | |
| 99 | 99.ALCA ELECTRIC SRL▲ 690 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 49,5 %— | — | 13,4 K RON | |
| 100 | 100.DÂRJAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,5 %— | — | — | 15,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Sibiu
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
663 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
224 firme · 583,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
219 firme · 470 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 469,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 399,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
159 firme · 385,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
94 firme · 228,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
34 firme · 213,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 111,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
82 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
87 firme · 28 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
8 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
59 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
33 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 12 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 9 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 766,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 408,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 325,3 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 261 K RON