Top 100 firme — Construcții, Sibiu după marjă netă în 2011
971 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,4 %, iar liderul atinge 2.713,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEGACONSTRUCT SIB SRL▲ 801 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 2.713,3 %— | — | 36,6 K RON | |
| 2 | 2.CONSTRUCT MAT SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1.851,8 %▼ 47 % | ▼ 47 % | 17,7 K RON | |
| 3 | 3.ID.CONSTRUCT SRL▲ 966 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 903,9 %— | — | 4,7 K RON | |
| 4 | 4.MARCAJ TRANS SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 491 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 5 | 5.CONOVO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 187,4 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 6 | 6.CONMAR PREST SRL▲ 774 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 99,5 %— | — | 136,8 K RON | |
| 7 | 7.LADY DEKOR SRL▲ 846 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 99,3 %— | — | 149 RON | |
| 8 | 8.E.S.A. ROM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 99,2 %— | — | 16 K RON | |
| 9 | 9.STAR PRODCOM SRL▲ 702 | Sat Ruşi, Comuna Slimnic, Sibiu | 98,2 %— | — | 59,6 K RON | |
| 10 | 10.LADY COM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,9 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 11 | 11.ASM EXIM SRL▲ 156 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 91,7 %▲ 474,2 % | ▲ 474,2 % | 18,2 K RON | |
| 12 | 12.ALEX CONSTRUCT SB SRL▲ 758 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,8 %— | — | 278,5 K RON | |
| 13 | 13.DEMI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,5 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 14 | 14.MASTER CONSTRUCT SRL▲ 219 | Sat Caşolt, Comuna Roşia, Sibiu | 84,5 %▲ 692,2 % | ▲ 692,2 % | 346,7 K RON | |
| 15 | 15.COMPACT CONSTRUCT GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 81,7 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 61,1 K RON | |
| 16 | 16.MINIMAL COM SRL▲ 74 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 79,9 %▲ 174,6 % | ▲ 174,6 % | 230,4 K RON | |
| 17 | 17.ALCA CO SRL▲ 623 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,7 %— | — | 44,5 K RON | |
| 18 | 18.TOP PLUS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,5 %— | — | 60,3 K RON | |
| 19 | 19.ATD CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76 %▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 63,3 K RON | |
| 20 | 20.ECCOM INDUSTRY SRL▲ 804 | Sat Caşolt, Comuna Roşia, Sibiu | 76 %— | — | 882 RON | |
| 21 | 21.TECNOSIM PREST SRL▲ 864 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 75,6 %— | — | 5,2 K RON | |
| 22 | 22.AŞII CONSTRUCŢIILOR SRL▲ 481 | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 70,9 %— | — | 34,5 K RON | |
| 23 | 23.EURO CONSTRUCT LOM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,5 %— | — | 12,2 K RON | |
| 24 | 24.STONE WHITE SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 69,1 %— | — | — | 673,3 K RON |
| 25 | 25.TERRA TUR SRL▲ 626 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68 %— | — | 52,8 K RON | |
| 26 | 26.EPYSIL SRL▲ 129 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 68 %▲ 283,5 % | ▲ 283,5 % | 8,2 K RON | |
| 27 | 27.IBER TRUST SRL▼ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 67,7 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 34,7 K RON | |
| 28 | 28.SIBELECTRIC SRL▲ 109 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,5 %▲ 244,2 % | ▲ 244,2 % | 225,7 K RON | |
| 29 | 29.EDIL SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,4 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 43,6 K RON | |
| 30 | 30.TERMO CONFORT SRL▲ 63 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,4 %▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 255,3 K RON | |
| 31 | 31.SIBO SRL▲ 56 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,8 %▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 142,5 K RON | |
| 32 | 32.ASCONA CONSTRUCT SRL▲ 820 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 66,1 %— | — | 16,9 K RON | |
| 33 | 33.MIRA CONSTRUCT SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 65,5 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 6,5 K RON | |
| 34 | 34.ELECTRO INDUSTRIES SRL▲ 236 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 65,4 %▲ 763,3 % | ▲ 763,3 % | 32 K RON | |
| 35 | 35.ENERGY GROUP SRL▲ 250 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 65 %▲ 868,9 % | ▲ 868,9 % | 256,8 K RON | |
| 36 | 36.EURO PROD SRL▲ 127 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 63,3 %▲ 276,8 % | ▲ 276,8 % | 253 K RON | |
| 37 | 37.PEREA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,2 %— | — | 4,1 K RON | |
| 38 | 38.ALEXANDER'S CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,7 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 19,7 K RON | |
| 39 | 39.EUTERRA SIB INDUSTRIAL SRL▲ 475 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60 %— | — | 76,2 K RON | |
| 40 | 40.TRAVAIL CON T SRL▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 57,7 %▼ 22 % | ▼ 22 % | 59,6 K RON | |
| 41 | 41.REMUS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 57,2 %— | — | 11,4 K RON | |
| 42 | 42.CONSTRUCT VARODI SRL▼ 21 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 55,3 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 8,3 K RON | |
| 43 | 43.CONSTRUCT DIF SRL▲ 86 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 55,1 %▲ 172,8 % | ▲ 172,8 % | 161,1 K RON | |
| 44 | 44.HOINACU STRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,5 %— | — | 2,8 K RON | |
| 45 | 45.FLORYSTAR SRL▲ 940 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53,9 %— | — | 46,3 K RON | |
| 46 | 46.TOTAL INSTAL SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 52,1 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 201,7 K RON | |
| 47 | 47.TRANSILVANIA SUD LIGHTING SRL▲ 248 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,7 %▲ 723,7 % | ▲ 723,7 % | 46,8 K RON | |
| 48 | 48.PAUSAN CON SRL▲ 734 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 50,7 %— | — | 48,7 K RON | |
| 49 | 49.ELK - RO SRL▲ 322 | Sat Şeica Mică, Comuna Şeica Mică, Sibiu | 50,6 %▲ 1.646,2 % | ▲ 1.646,2 % | 177,9 K RON | |
| 50 | 50.MOSEK SRL▲ 199 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,4 %▲ 435,1 % | ▲ 435,1 % | 32,1 K RON | |
| 51 | 51.TEFLO CONSTRUCT SRL▲ 900 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,9 %— | — | 79,1 K RON | |
| 52 | 52.CONECTIC SRL▲ 82 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,9 %▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 7 K RON | |
| 53 | 53.3DCONSTRUCT SRL▲ 508 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,7 %— | — | 74,7 K RON | |
| 54 | 54.CONTRAST CONSTRUCT SRL▲ 239 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,5 %▲ 684,2 % | ▲ 684,2 % | 46,9 K RON | |
| 55 | 55.MUGURAS SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,3 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 10,4 K RON | |
| 56 | 56.MARIO & CO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,7 %— | — | 1,6 K RON | |
| 57 | 57.T&L CONSTRUCŢII RAPIDE SRLnou | Sat Târnava, Comuna Târnava, Sibiu | 46,7 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 58 | 58.BAU DESIGN CONCEPT SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 46,3 %— | — | — | 29,3 K RON |
| 59 | 59.LANDGUT SRLnou | Sat Târnava, Comuna Târnava, Sibiu | 46,2 %— | — | — | 249,6 K RON |
| 60 | 60.CASA 21 SRL▲ 217 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,8 %▲ 537,3 % | ▲ 537,3 % | 231,1 K RON | |
| 61 | 61.P.V. ROINSTAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 45,7 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 62 | 62.TRANS BULDO SRL▲ 13 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 44,4 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 142,7 K RON | |
| 63 | 63.PDA TIM CON SRL▲ 322 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 44,4 %▲ 1.974,3 % | ▲ 1.974,3 % | 96,6 K RON | |
| 64 | 64.DEKO - CONS SRL▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 44,2 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 26,4 K RON | |
| 65 | 65.EURO MANSARDA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 43,9 %— | — | 908,3 K RON | |
| 66 | 66.CBS EASTERN EUROPE SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 43,8 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 67 | 67.COSTEA MD CONSTRUCT SRLnou | Sat Dârlos, Comuna Dârlos, Sibiu | 43,3 %— | — | — | 375,7 K RON |
| 68 | 68.TOTAL CONSTRUCŢII UNIVERSALE SRL▲ 777 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 42,9 %— | — | 20,4 K RON | |
| 69 | 69.TODI CONS SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,8 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 14 K RON | |
| 70 | 70.ATEC SRL▲ 691 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,5 %— | — | 272,6 K RON | |
| 71 | 71.RUBESERVICE SIB SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,5 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 72 | 72.STEINNEN SRL▲ 210 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,1 %▲ 506,3 % | ▲ 506,3 % | 8,4 K RON | |
| 73 | 73.HEXAGON IMPEX SRL▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,9 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 95 K RON | |
| 74 | 74.FERIN SRL▲ 33 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 40,9 %▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 282,9 K RON | |
| 75 | 75.OVL CONSTRUCT SRL▲ 40 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 40,9 %▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 3,2 K RON | |
| 76 | 76.ABC CONSTRUCT SRL▲ 294 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,9 %▲ 1.287,5 % | ▲ 1.287,5 % | 778 RON | |
| 77 | 77.ELECTRO-DINAMIC SRL▲ 635 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,9 %— | — | 21,7 K RON | |
| 78 | 78.INSTAL ŞARPE CONSTRUCT SRLnou | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 40,6 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 79 | 79.POWER CONSTRUCT SRL▲ 618 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,2 %— | — | 416,9 K RON | |
| 80 | 80.CFE CONSTRUCŢII FUNDAŢII EOLIENE SRLnou | Sat Caşolt, Comuna Roşia, Sibiu | 40 %— | — | — | 117,8 K RON |
| 81 | 81.PROMETAL SRL▲ 246 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 39,6 %▲ 706,1 % | ▲ 706,1 % | 880,8 K RON | |
| 82 | 82.RENOV NIK SRL▲ 433 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 39,2 %— | — | 19,4 K RON | |
| 83 | 83.TEHNO-ELECTRICOV SRL▲ 667 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 38,9 %— | — | 40,5 K RON | |
| 84 | 84.MARYON -CONSTRUCT SRL▲ 123 | Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu | 38,4 %▲ 204,2 % | ▲ 204,2 % | 51,7 K RON | |
| 85 | 85.SMART TECH SRL▲ 118 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37,9 %▲ 192,6 % | ▲ 192,6 % | 33,7 K RON | |
| 86 | 86.BADI INSTAL PROD SRL▲ 894 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37,4 %— | — | 15,4 K RON | |
| 87 | 87.INVENTY CONSTRUCT SRL▲ 111 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 37,2 %▲ 180,6 % | ▲ 180,6 % | 18,9 K RON | |
| 88 | 88.EJES SRL▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 36,2 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 618,4 K RON | |
| 89 | 89.ADRISIB SERVICE SRL▲ 738 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35 %— | — | 94,7 K RON | |
| 90 | 90.INSIB SRL▲ 235 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35 %▲ 596,2 % | ▲ 596,2 % | 555,6 K RON | |
| 91 | 91.COMPLET INSTAL SRL▲ 129 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35 %▲ 204,4 % | ▲ 204,4 % | 10,4 K RON | |
| 92 | 92.CAR COMPANI SRLnou | Sat Turnu Roşu, Comuna Turnu Roşu, Sibiu | 34,8 %— | — | — | 31,8 K RON |
| 93 | 93.GL IMOB SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34,6 %— | — | — | 82 K RON |
| 94 | 94.AGRO TERA MED SRL▲ 558 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 34,6 %— | — | 14,6 K RON | |
| 95 | 95.IMDIA PROD SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34,5 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 37,8 K RON | |
| 96 | 96.ALFA CONSTRUCTII SRL▲ 444 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34,5 %— | — | 50,6 K RON | |
| 97 | 97.SERVECO PAN SRL▲ 59 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 34,5 %▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 259,9 K RON | |
| 98 | 98.RUFF CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34 %— | — | — | 11,4 K RON |
| 99 | 99.LEC CONSTRUCT SRLnou | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 33,9 %— | — | — | 63,9 K RON |
| 100 | 100.REVIVO SRL▲ 52 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 33,4 %▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 1,9 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Sibiu
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
663 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
224 firme · 583,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
219 firme · 470 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 469,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
238 firme · 399,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
159 firme · 385,9 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
15 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
94 firme · 228,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
34 firme · 213,6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 111,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
73 firme · 50,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
82 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
87 firme · 28 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
8 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
59 firme · 21,7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
33 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 12 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 9 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
13 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
12 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 766,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 408,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 325,3 K RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 261 K RON