Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Satu Mare după marjă netă în 2025
106 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -32,1 %, iar liderul atinge 207.949,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EAST CONSULTING SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 207.949,6 %▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 5,7 mil. RON | |
| 2 | 2.MARC INTERASIG S.R.L.▲ 25 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 972 %▲ 2.097,7 % | ▲ 2.097,7 % | 7,3 K RON | |
| 3 | 3.MILCONSROM ASIGURARI S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 82,1 %— | — | — | 311,4 K RON |
| 4 | 4.HELP INSURANCE SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 80,4 %— | — | 42,5 K RON | |
| 5 | 5.TANGO LOFT RO S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 80,2 %— | — | 762,8 K RON | |
| 6 | 6.SENERA GREENFIELD SRLnou | Sat Halmeu, Comuna Halmeu, Satu Mare | 79,8 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 105,4 K RON | |
| 7 | 7.B&G MASSIMO EUROPOL CONSULTING SRL▲ 28 | Sat Chilia, Comuna Homoroade, Satu Mare | 79,2 %▲ 91 % | ▲ 91 % | 150,8 K RON | |
| 8 | 8.ŞERBĂNESCU ASIGURĂRI SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 79,1 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 21,6 K RON | |
| 9 | 9.INTERPROMPT SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 76 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 136,9 K RON | |
| 10 | 10.VASS ASSISTANCE SRL▲ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 66,6 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 289,5 K RON | |
| 11 | 11.GOLD & CASH SRL▲ 3 | Municipiul Carei, Satu Mare | 63,9 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 487,4 K RON | |
| 12 | 12.MAIER DAIANA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 63,5 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 164,3 K RON | |
| 13 | 13.DANIELAS OFFICE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Carei, Satu Mare | 61,7 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 65,1 K RON | |
| 14 | 14.HOFMANN AMANET S.R.L.▲ 36 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 60,6 %▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 53,1 K RON | |
| 15 | 15.CONDOR AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 59,2 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 56,1 K RON | |
| 16 | 16.VIAŢA ASIG S.R.L.▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 58,7 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 66 K RON | |
| 17 | 17.NASTAI FINANCE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 58,5 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 27 K RON | |
| 18 | 18.SMART BROKERAGE SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 57,7 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 204,6 K RON | |
| 19 | 19.ASIGIO ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 57,2 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 55,7 K RON | |
| 20 | 20.RMA ASIG SOLUTION SRL▲ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 56,5 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 80,8 K RON | |
| 21 | 21.URASIG SOLUTIONS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 55,6 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 237,2 K RON | |
| 22 | 22.ROSCOPF ROXANA MARIA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 17 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 54 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 214,3 K RON | |
| 23 | 23.INFO ASIG SRL▼ 15 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 51,4 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 93,3 K RON | |
| 24 | 24.CREDIT SAT AN IFN SA▼ 7 | Municipiul Carei, Satu Mare | 50,2 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.MICU IFN SRL▲ 28 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 50 %▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 155,3 K RON | |
| 26 | 26.FERYS INVEST SRL▲ 26 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 47,4 %▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 795 K RON | |
| 27 | 27.EUGEN ASIGURĂRI S.R.L.▼ 4 | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 46,9 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 33,9 K RON | |
| 28 | 28.MUKARNAS DAWI SRL▲ 69 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 46,6 %— | — | 141 K RON | |
| 29 | 29.ERIK COMPANY SRL▼ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 45,9 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 79,6 K RON | |
| 30 | 30.NOVENTA SATU MARE SRL▲ 28 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 44,3 %▲ 146 % | ▲ 146 % | 71,4 K RON | |
| 31 | 31.BEN GROUP EXCHANGE SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 43,3 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 529,6 K RON | |
| 32 | 32.MARA FINANCE S.R.L.▲ 27 | Sat Amaţi, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 42,9 %▲ 167 % | ▲ 167 % | 10,3 K RON | |
| 33 | 33.POP RODICA INVEST CONSULT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 42,9 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 4,9 K RON | |
| 34 | 34.MNBA ASIG 2013 SRL▲ 59 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 42,2 %— | — | 75,5 K RON | |
| 35 | 35.VANCEA SILAGHI ANAMARIA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 41,8 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 60,3 K RON | |
| 36 | 36.EVA MEDIA SRL▲ 58 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 41 %— | — | 25,2 K RON | |
| 37 | 37.PZL ASIG SOLUTIONS S.R.L.▲ 29 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 40,5 %▲ 266,5 % | ▲ 266,5 % | 96,3 K RON | |
| 38 | 38.EXPOMEDA SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 40 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 66,6 K RON | |
| 39 | 39.UKU CONSTRUCT SRL▲ 12 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 38,8 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 134,1 K RON | |
| 40 | 40.MINIDAVA & CO AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 38,1 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 77,8 K RON | |
| 41 | 41.MARIUS MOLD 2005 SRL▲ 5 | Municipiul Carei, Satu Mare | 37 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 1 mil. RON | |
| 42 | 42.FINBIZZ CONSULTING S.R.L.▼ 6 | Municipiul Carei, Satu Mare | 35,3 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 78,5 K RON | |
| 43 | 43.GRIORAVI S.R.L.▲ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 33 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 53 K RON | |
| 44 | 44.ADM FAIR CONSULTING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 32,9 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 530 K RON | |
| 45 | 45.LOLI INVEST 2021 S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 32,4 %— | — | — | 30,7 K RON |
| 46 | 46.GENOPAL IFN SRL▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 31,6 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 144,8 K RON | |
| 47 | 47.BEN INVEST SRL▲ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 31,4 %▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 439,9 K RON | |
| 48 | 48.GALANT INTERMEDIERI AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 30,6 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 47,7 K RON | |
| 49 | 49.ALIASIG SRL▲ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 29,2 %▲ 189,5 % | ▲ 189,5 % | 31,3 K RON | |
| 50 | 50.HILDANIEL BROKER SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,2 %— | — | 25,3 K RON | |
| 51 | 51.AGRO RISK CONSULT S.R.L.▲ 5 | Sat Valea Vinului, Comuna Valea Vinului, Satu Mare | 28 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 100,4 K RON | |
| 52 | 52.TYER MIHAELA AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Carei, Satu Mare | 27,3 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 55,8 K RON | |
| 53 | 53.VM PRO INSURANCE 2017 SRL▲ 32 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 27 %— | — | 55,6 K RON | |
| 54 | 54.RIELA IFN SRL▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 25,5 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 118,2 K RON | |
| 55 | 55.OCIANLAURENŢIU CONSULTING S.R.L.▲ 46 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 24,7 %— | — | 8,2 K RON | |
| 56 | 56.MB CONSTATARI DAUNE S.R.L.▲ 25 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 23,3 %▲ 1.140,4 % | ▲ 1.140,4 % | 52,3 K RON | |
| 57 | 57.PROMPT ASIG SRL▲ 26 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22,8 %▲ 1.492,3 % | ▲ 1.492,3 % | 33,7 K RON | |
| 58 | 58.GEZICO IFN SRL▲ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22,8 %▲ 374,2 % | ▲ 374,2 % | 133,9 K RON | |
| 59 | 59.MARCOPAUAS SRL▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22,3 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 218 K RON | |
| 60 | 60.ASICAR INTERMEDIERI S.R.L.▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 37,8 K RON | |
| 61 | 61.HALASZI ANIKO RITA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Sat Dara, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 21 %▲ 179,3 % | ▲ 179,3 % | 23,7 K RON | |
| 62 | 62.SAMFRESH PRODUCTION SRL▼ 60 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,5 %▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 236,9 K RON | |
| 63 | 63.CREDIT SAT AN IMPEX IFN SA▼ 31 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 19,9 %▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 65,4 K RON | |
| 64 | 64.DRAGOȘ INSURANCE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 19,9 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 42,8 K RON | |
| 65 | 65.TEAM & DANIELS ASIG SRL▼ 25 | Municipiul Carei, Satu Mare | 19,1 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 52,2 K RON | |
| 66 | 66.DOKUPO ASISTENT IN BROKERAJ SRL▼ 38 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,4 %▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 21,7 K RON | |
| 67 | 67.HORVATH EVA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 15,2 %▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 12,7 K RON | |
| 68 | 68.MAIER OANA FINANCIAL S.R.L.▼ 49 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 14,7 %▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | 2,7 K RON | |
| 69 | 69.CHIS-ASIG SRL▲ 4 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 14,2 %▲ 195,2 % | ▲ 195,2 % | 21,4 K RON | |
| 70 | 70.LALY WORLD AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 26 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 14 %▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 14,4 K RON | |
| 71 | 71.COMIS FULL ASIGURARI S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,3 %— | — | — | 218 RON |
| 72 | 72.LOCAL CAPITAL IFN S.A.▼ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 276,4 K RON | |
| 73 | 73.ORĂŞTEANU ASIGURĂRI & CONSULTING S.R.L.▼ 1 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 11,5 %▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 6,8 K RON | |
| 74 | 74.INTERMED SRL▲ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 11,2 %▲ 388,2 % | ▲ 388,2 % | 28,3 K RON | |
| 75 | 75.LUCAR OAŞ TRANS S.R.L.▲ 1 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 10,7 %▲ 152,7 % | ▲ 152,7 % | 22,2 K RON | |
| 76 | 76.ORO AMANET SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8,6 %▲ 217,3 % | ▲ 217,3 % | 56 K RON | |
| 77 | 77.WHITE LION COMPANY S.R.L.nou | Sat Păulian, Comuna Doba, Satu Mare | 8,4 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 78 | 78.MARIŢA LIMITED S.R.L.▼ 45 | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 7,9 %▼ 81,4 % | ▼ 81,4 % | 7,3 K RON | |
| 79 | 79.WHITE LION S.R.L.nou | Sat Păulian, Comuna Doba, Satu Mare | 7,8 %— | — | 10 K RON | |
| 80 | 80.CAMIASIG 2013 SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,6 %▲ 251,6 % | ▲ 251,6 % | 3,3 K RON | |
| 81 | 81.CREDITE PRIETENOASE S.R.L.▲ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,7 %— | — | 2,3 K RON | |
| 82 | 82.NISOL ASIG SRL▼ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,5 %▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 22,2 K RON | |
| 83 | 83.HADFI ADRIANA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Carei, Satu Mare | 5,5 %— | — | 2,5 K RON | |
| 84 | 84.MIREY & VDG 2018 S.R.L.▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,6 %— | — | 801 RON | |
| 85 | 85.ADELA AUTO SM 2 S.R.L.▼ 14 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 4,3 %▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 4,8 K RON | |
| 86 | 86.GLOBAL ASSISTANCE BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,1 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 232,6 K RON | |
| 87 | 87.TAVIASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,7 %▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 3,4 K RON | |
| 88 | 88.BEST AMANET AUTO SRL▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,9 %— | — | 19,1 K RON | |
| 89 | 89.ROVIC ASIST SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,6 %▲ 777,8 % | ▲ 777,8 % | 1,1 K RON | |
| 90 | 90.INSAV S.R.L.▼ 22 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,1 %▼ 88,3 % | ▼ 88,3 % | 820 RON | |
| 91 | 91.ALMIC DESIGN SRLnou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 0,2 %— | — | 128 RON | |
| 92 | 92.LUCACONT EXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -2 %— | — | -4,1 K RON | |
| 93 | 93.CONSULT ASIG 2013 SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -6,1 %— | — | -18,2 K RON | |
| 94 | 94.INTERNATIONAL & COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -13,1 %— | — | -6,9 K RON | |
| 95 | 95.THE FINANCIAL GUIDE S.R.L.▲ 3 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | -20,7 %— | — | -1,7 K RON | |
| 96 | 96.ATT EXPERT S.R.L.= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -21,3 %— | — | -1,5 K RON | |
| 97 | 97.SAS EXCHANGE NEGREŞTI OAŞ S.R.L.▼ 66 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | -21,9 %▼ 151,2 % | ▼ 151,2 % | -7,2 K RON | |
| 98 | 98.VENDING CREDIT IFN SRL▼ 33 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | -24,2 %▼ 318,7 % | ▼ 318,7 % | -26 K RON | |
| 99 | 99.KOVACS ANGELA RITA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 44 | Municipiul Carei, Satu Mare | -28 %▼ 229,4 % | ▼ 229,4 % | -14,2 K RON | |
| 100 | 100.MARIUS INTERMEDIAR SRL▼ 39 | Municipiul Carei, Satu Mare | -32,1 %▼ 304,5 % | ▼ 304,5 % | -34 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Satu Mare
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
71 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
17 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
9 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
12 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
1 firme · 951,1 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
3 firme · 290,9 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 264,6 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
2 firme · 258,8 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
2 firme · 2,8 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
1 firme · 0 RON