Top 100 firme — IT și comunicații, Sălaj după marjă netă în 2016
87 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -3.032,7 %, iar liderul atinge 96,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IDEAS COMPILER S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 96,6 %— | — | — | 95,9 K RON |
| 2 | 2.COLOR SPRING SRL▲ 2 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 95,7 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 22,3 K RON | |
| 3 | 3.ISPMTADMIN SRL▲ 3 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 93,2 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 174,5 K RON | |
| 4 | 4.NEXT ESSEDI SRLnou | Sat Derşida, Comuna Bobota, Sălaj | 92 %— | — | — | 139,5 K RON |
| 5 | 5.AC NET SRL▲ 69 | Municipiul Zalău, Sălaj | 89,4 %— | — | 15,2 K RON | |
| 6 | 6.JAVELI TECH SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 89 %— | — | — | 74,3 K RON |
| 7 | 7.ESTERADMIN SRL-D▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 87,3 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 34,8 K RON | |
| 8 | 8.SANTA WEBNET S.R.L.nou | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 85,1 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 9 | 9.COMPUSYS SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 82,9 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 49,7 K RON | |
| 10 | 10.TREISPE SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 81,8 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 28,5 K RON | |
| 11 | 11.TIPO PRES SRL▲ 36 | Municipiul Zalău, Sălaj | 80,8 %▲ 659,7 % | ▲ 659,7 % | 54,7 K RON | |
| 12 | 12.OPRIŞ RECORDING STUDIO S.R.L.▲ 69 | Municipiul Zalău, Sălaj | 80 %— | — | 7 K RON | |
| 13 | 13.HI-TECH SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 79,2 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 274,7 K RON | |
| 14 | 14.MMD SOFTWARE SRL▲ 15 | Municipiul Zalău, Sălaj | 78,9 %▲ 145,1 % | ▲ 145,1 % | 42,6 K RON | |
| 15 | 15.REY INFINITY MSD SRL▲ 23 | Municipiul Zalău, Sălaj | 78,1 %▲ 245,2 % | ▲ 245,2 % | 48,3 K RON | |
| 16 | 16.IN GRID IT SOLUTIONS SRLnou | Sat Fetindia, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 72,1 %— | — | — | 289,7 K RON |
| 17 | 17.FERKO HOST SRL▼ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 68,3 %▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 14,8 K RON | |
| 18 | 18.STADIFORM SRL▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 68,2 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 36,2 K RON | |
| 19 | 19.SOFTMID INFO SRL▼ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 65,2 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 4,5 K RON | |
| 20 | 20.SQUARE POINT SRLnou | Sat Racâs, Comuna Hida, Sălaj | 57,2 %— | — | — | 34,9 K RON |
| 21 | 21.NEFA SOFT SRL▲ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 57,2 %▲ 88 % | ▲ 88 % | 51,9 K RON | |
| 22 | 22.DA & CZ CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 54,4 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 5,2 K RON | |
| 23 | 23.RUBIK COMMUNICATIONS SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 48,1 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 133,6 K RON | |
| 24 | 24.MARUŞCA TECH GROUP SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 45,9 %— | — | — | 11,1 K RON |
| 25 | 25.ANALOG - DIGITAL SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 42,7 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 30,5 K RON | |
| 26 | 26.NEXTTECH INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 40 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.STARNETRANS SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 35,1 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 55,8 K RON | |
| 28 | 28.MODERNSOFT SRL▲ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 34,6 %▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 105,4 K RON | |
| 29 | 29.LYSNART SERUTNEV SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 32,5 %— | — | — | 404,4 K RON |
| 30 | 30.SEDO ELECTRIC SRL▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 32 %▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 197,9 K RON | |
| 31 | 31.KABELGLOBO SRL▼ 1 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 31,4 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 59,6 K RON | |
| 32 | 32.CAUTION SERV SRL▼ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 31,1 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 5,4 K RON | |
| 33 | 33.INTELLITECH SRL▲ 18 | Sat Bogdana, Comuna Buciumi, Sălaj | 30 %▲ 349,3 % | ▲ 349,3 % | 104,3 K RON | |
| 34 | 34.KAIKKI S.R.L.▼ 6 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 29,3 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 41,5 K RON | |
| 35 | 35.INFO GRAPH SRL▼ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 27,8 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 50,3 K RON | |
| 36 | 36.RIVULUS TELECOM SRL▼ 2 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 27 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 53,5 K RON | |
| 37 | 37.SPARECASH SRL▼ 22 | Sat Iaz, Comuna Plopiş, Sălaj | 26,8 %▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 7,6 K RON | |
| 38 | 38.PRINT-DIGITAL SRL▼ 17 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 23,9 %▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 4,2 K RON | |
| 39 | 39.WEB INC SRL▼ 2 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 20,5 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 24,5 K RON | |
| 40 | 40.ROSA NATURAL SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17,8 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 38,3 K RON | |
| 41 | 41.RUBICUBE SRL▼ 21 | Sat Mirşid, Comuna Mirşid, Sălaj | 16,9 %▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 19,2 K RON | |
| 42 | 42.MEDIA DESIGN SRL▼ 29 | Municipiul Zalău, Sălaj | 14,3 %▼ 80,7 % | ▼ 80,7 % | 204 RON | |
| 43 | 43.OPTIC MAU HOLDING SRL▼ 1 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 13,8 %▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 44,5 K RON | |
| 44 | 44.ALFA SOFTWARE SA▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 13,2 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 718,4 K RON | |
| 45 | 45.TIPOVID SRL▲ 28 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 11,6 %— | — | 1,8 K RON | |
| 46 | 46.INFO PLUS SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,3 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 363,9 K RON | |
| 47 | 47.TLH BOGAR SRLnou | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 11,2 %— | — | — | 5,6 K RON |
| 48 | 48.PROFIMUSIC SRL▼ 12 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 9,5 %▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 59,7 K RON | |
| 49 | 49.I.C.C.R. CHIRA S.R.L.nou | Sat Surduc, Comuna Surduc, Sălaj | 9,2 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 50 | 50.INFO-SMART SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8,7 %▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 15,4 K RON | |
| 51 | 51.SIMAR SRL▲ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 5,8 %— | — | 20,7 K RON | |
| 52 | 52.ARTISAN INFRASTRUCTURE S.R.L.▼ 13 | Comuna Zimbor, Sălaj | 5,4 %▼ 75,5 % | ▼ 75,5 % | 570,2 K RON | |
| 53 | 53.NET TELECOM SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,9 %▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 5 K RON | |
| 54 | 54.GIL IMPEX SRL▲ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,7 %▲ 190,6 % | ▲ 190,6 % | 9,6 K RON | |
| 55 | 55.ANDARI GENERAL MED S.R.L.▲ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,6 %— | — | 12,4 K RON | |
| 56 | 56.PEERNETWORK 2012 SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,5 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 2,2 K RON | |
| 57 | 57.AXIOMA DIGITAL SAT SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,3 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 12,4 K RON | |
| 58 | 58.EDROM DATA EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,8 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 14 K RON | |
| 59 | 59.TELECOM RUR SRL▼ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,7 %▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | 19,2 K RON | |
| 60 | 60.IOSIF COM SERV SRLnou | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 3,6 %0,0% | 0,0% | 1,9 K RON | |
| 61 | 61.MEDIADIFF PRODUCT SRL▼ 4 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 3 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 97,1 K RON | |
| 62 | 62.NEW GENERATION TELECOM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,7 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 11,9 K RON | |
| 63 | 63.MULTIMEDIA NETWORK SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,4 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 80 K RON | |
| 64 | 64.CODA COMMUNICATIONS SRL▼ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,5 %▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 5,7 K RON | |
| 65 | 65.NETWORK FIREWALL SRL▼ 3 | Sat Pria, Comuna Cizer, Sălaj | 1 %▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 471 RON | |
| 66 | 66.MEDIA GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1 %▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 6,4 K RON | |
| 67 | 67.LOGIC SERVICE SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 0,6 %▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 1,4 K RON | |
| 68 | 68.COMBYTE SRL▲ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 0,6 %— | — | 193 RON | |
| 69 | 69.ADCO SRL▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 0,5 %— | — | 33 RON | |
| 70 | 70.FIBER NETWORK SRL▼ 30 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | -2,1 %▼ 109,6 % | ▼ 109,6 % | -1,4 K RON | |
| 71 | 71.ULYSSYS PARTIUM SRL▼ 21 | Sat Ilişua, Comuna Sărmăşag, Sălaj | -4,2 %▼ 153,2 % | ▼ 153,2 % | -6,6 K RON | |
| 72 | 72.SENTOWEB SRL▼ 41 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | -4,8 %▼ 115,1 % | ▼ 115,1 % | -266 RON | |
| 73 | 73.TRANSLOCATOR GPS SERVICE SRL▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | -7,1 %— | — | -2 K RON | |
| 74 | 74.DELIMOND PAX SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | -8,6 %— | — | -2,1 K RON | |
| 75 | 75.MAD.LCH COMUNICAŢII S.R.L.-D.nou | Sat Someş-Odorhei, Comuna Someş-Odorhei, Sălaj | -12,2 %— | — | — | -122 RON |
| 76 | 76.PRIMA SERV SRL▼ 58 | Municipiul Zalău, Sălaj | -12,3 %▼ 120,6 % | ▼ 120,6 % | -2,7 K RON | |
| 77 | 77.FIRESTORM SRL▼ 50 | Municipiul Zalău, Sălaj | -14,4 %▼ 141,2 % | ▼ 141,2 % | -11,2 K RON | |
| 78 | 78.INTER LUX SRL▼ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | -16,2 %▼ 765,2 % | ▼ 765,2 % | -9,6 K RON | |
| 79 | 79.BUSINESS RACOL SRL-D▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | -16,4 %— | — | -6,8 K RON | |
| 80 | 80.AGEIA LIMITED SRL▼ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | -18,7 %▼ 1.170,9 % | ▼ 1.170,9 % | -5 K RON | |
| 81 | 81.SELENIUM EXPERT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -23 %— | — | — | -9,3 K RON |
| 82 | 82.AMS TLCOM SRL▼ 19 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | -29,7 %▼ 1.401,8 % | ▼ 1.401,8 % | -13,2 K RON | |
| 83 | 83.TEREDICI DE SENA SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | -66 %— | — | — | -29,3 K RON |
| 84 | 84.ONLINE WEBDESIGN SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | -236,4 %— | — | -9,6 K RON | |
| 85 | 85.AUTHENTIC MEDIA SRL▼ 3 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -319,3 %— | — | -13,8 K RON | |
| 86 | 86.RHONDA ONY SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | -615,4 %— | — | -38,6 K RON | |
| 87 | 87.DIVO SRL▼ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | -3.032,7 %— | — | -16,4 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Sălaj
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
128 firme · 125,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
45 firme · 40 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
2 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
26 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
17 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
9 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 773,3 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 640,5 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 496,4 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 466,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 391,2 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 367,7 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
2 firme · 188,4 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
2 firme · 169,7 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 135,7 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 52 K RON
CAEN 0620
Activități de servicii în tehnologia informației
1 firme · 35,5 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 500 RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 0 RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 0 RON