Top 100 firme — Activități profesionale, Olt după marjă netă în 2015
373 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 55,6 %, iar liderul atinge 100,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COUNTNET SRL▲ 68 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 100,5 %▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 23,1 K RON | |
| 2 | 2.ELIPTICA ATELIER S.R.L.nou | Sat Ghimpeţeni, Comuna Ghimpeţeni, Olt | 96,3 %— | — | — | 26,7 K RON |
| 3 | 3.ALIN CARMEDIA STUDIO SRL▲ 304 | Municipiul Caracal, Olt | 96,1 %— | — | 5,8 K RON | |
| 4 | 4.M2M EVENTS LOFT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 96,1 %— | — | — | 22,5 K RON |
| 5 | 5.CENTRUL DE INFORMARE ŞI CONSULTANŢĂ PROMETEU SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 95,8 %— | — | 12 K RON | |
| 6 | 6.PRIMA EXPERT CORCONF MD SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 95,7 %— | — | — | 68,7 K RON |
| 7 | 7.TESSITURA ITALIANA CONSULT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 95,7 %— | — | — | 88,8 K RON |
| 8 | 8.ICONIC BUILDING ARCHITECTS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 95,6 %— | — | — | 258,1 K RON |
| 9 | 9.ALFA INVEST SRL▲ 276 | Municipiul Slatina, Olt | 95,5 %— | — | 116,4 K RON | |
| 10 | 10.JMPD ART PRIMA EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 94,8 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 197,9 K RON | |
| 11 | 11.CORCONF EXPERT FINANCIAR MD SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 94,3 %— | — | — | 57,2 K RON |
| 12 | 12.HR CONSTRUCT OFFICE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Caracal, Olt | 93,8 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 56,3 K RON | |
| 13 | 13.CLAU&IULI IONICOM SRL-D▼ 9 | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 93,6 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 16,4 K RON | |
| 14 | 14.ŞTIRBU NETA FARMVET SRL▲ 219 | Sat Izbiceni, Comuna Izbiceni, Olt | 93,1 %▲ 1.577,8 % | ▲ 1.577,8 % | 38,2 K RON | |
| 15 | 15.FIRE STYLE DESIGN CM SRL▲ 52 | Municipiul Slatina, Olt | 92 %▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 92,6 K RON | |
| 16 | 16.FIRE STYLE SRL▲ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 91,5 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 59,9 K RON | |
| 17 | 17.JMPD ART EXPERT FINANCIAR SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 91,5 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 196 K RON | |
| 18 | 18.PROEXPERT CONTA SRL▲ 55 | Municipiul Slatina, Olt | 91,4 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 15,4 K RON | |
| 19 | 19.MARCO TRICOT SERVICE CONSULT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 90 %— | — | — | 19,7 K RON |
| 20 | 20.CONEX CONSULTING COS SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 89,8 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 153,1 K RON | |
| 21 | 21.EGA CAZ CONSPROIECT SRL▼ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 88,8 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 28,3 K RON | |
| 22 | 22.ALEXDAV CONFEX TEXTIL SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 88,6 %— | — | — | 11 K RON |
| 23 | 23.LEADER OT PROJECT CENTER SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 88,1 %— | — | 61,6 K RON | |
| 24 | 24.MIRCOS M & B CONSULTING SRL▼ 9 | Sat Dobrosloveni, Comuna Dobrosloveni, Olt | 88 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 63 K RON | |
| 25 | 25.GEOBELA COR GRAFIC SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 87,6 %— | — | — | 67,1 K RON |
| 26 | 26.NIVAN DIVERS SRL▲ 55 | Municipiul Slatina, Olt | 87,5 %▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 4,8 K RON | |
| 27 | 27.RAFAEL TECHNICAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 87,4 %— | — | — | 68,1 K RON |
| 28 | 28.ACNIM TEH ICAN SRL▼ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 87,1 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 52,5 K RON | |
| 29 | 29.URBAN OFIS CONSPRO BMA SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 86,3 %— | — | — | 165,7 K RON |
| 30 | 30.ANMIR REAL CONTAB EXPERT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 82,5 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 31 | 31.TOPO-HOUSE SRL▲ 49 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 82,3 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 104,4 K RON | |
| 32 | 32.MATRIX INVEST CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 81,9 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 103,1 K RON | |
| 33 | 33.NICUŞOR EXPERTIZE SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 81,8 %— | — | — | 3 K RON |
| 34 | 34.CONPRO APEX PROIECT SRL▼ 22 | Municipiul Slatina, Olt | 80,5 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 118,3 K RON | |
| 35 | 35.RAZVI-CRIS SRL▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 80,2 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 42,6 K RON | |
| 36 | 36.SUPLEX ILIGRUP SRL▼ 22 | Municipiul Caracal, Olt | 80 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 112,8 K RON | |
| 37 | 37.PROIECT CURENT SRL▼ 2 | Sat Piatra, Oraş Piatra-Olt, Olt | 79,9 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 109,8 K RON | |
| 38 | 38.GRIGORE EVAL CONT SRL▼ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 79,7 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 47 K RON | |
| 39 | 39.M&M UNYCAD PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 176 | Municipiul Slatina, Olt | 79,6 %▲ 751,8 % | ▲ 751,8 % | 11,6 K RON | |
| 40 | 40.ALINA MIT CONSTRUCT & CONSULTING SRL▲ 157 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 77,3 %▲ 449,7 % | ▲ 449,7 % | 97,3 K RON | |
| 41 | 41.G&I FISCAL CONSULT SRL▲ 64 | Municipiul Slatina, Olt | 77 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 159,7 K RON | |
| 42 | 42.BALLO. GSA CONSTRUCTION & SERVICE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 76,2 %— | — | — | 67,9 K RON |
| 43 | 43.DAMICONT EXPERT DM SRL▲ 53 | Municipiul Slatina, Olt | 76,2 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 165,3 K RON | |
| 44 | 44.ECOALT CONT SRL▲ 47 | Municipiul Slatina, Olt | 75,9 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 40,1 K RON | |
| 45 | 45.TRICOT EXTASY SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | 75,7 %— | — | — | 128,3 K RON |
| 46 | 46.MARKO ENERGO CONSULTING SRL▲ 289 | Municipiul Slatina, Olt | 75,6 %— | — | 10,9 K RON | |
| 47 | 47.CONT CONTROL COREX SRL▼ 30 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 75,6 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 80,3 K RON | |
| 48 | 48.GEODAL SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 75,1 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 41,5 K RON | |
| 49 | 49.MIXT EXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 75,1 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 217,3 K RON | |
| 50 | 50.OPTIMPLUS FINANCIAR SRL▲ 207 | Municipiul Slatina, Olt | 74,9 %▲ 4.440,6 % | ▲ 4.440,6 % | 202,6 K RON | |
| 51 | 51.KLAUS MEDIA PRESS SRL▲ 9 | Municipiul Slatina, Olt | 74,7 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 53,1 K RON | |
| 52 | 52.PQB DIGITAL BUSINESS COMMUNICATION SRL▲ 103 | Municipiul Slatina, Olt | 73,7 %▲ 180 % | ▲ 180 % | 158,1 K RON | |
| 53 | 53.IVANA & DESPAN CONSULTING SRL▼ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 73,3 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 45,6 K RON | |
| 54 | 54.INTERNAŢIONAL CONSULTING SRL▼ 52 | Sat Petculeşti, Comuna Grădinari, Olt | 73,2 %▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 17,7 K RON | |
| 55 | 55.M & D EXPERT MEDIA SRL▼ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 72,8 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 34,9 K RON | |
| 56 | 56.SMARTBILL CONTAB A&N SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 72,7 %— | — | — | 22,5 K RON |
| 57 | 57.APP MONEY CONSULTANŢĂ SRL▲ 204 | Municipiul Slatina, Olt | 72,3 %▲ 6.782,9 % | ▲ 6.782,9 % | 146,1 K RON | |
| 58 | 58.CONTA FANION SRL▲ 54 | Municipiul Slatina, Olt | 71,1 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 2,5 K RON | |
| 59 | 59.ADI & MARI CONSULT SRL▲ 83 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 70,8 %▲ 132,5 % | ▲ 132,5 % | 10,4 K RON | |
| 60 | 60.IGLU PROIECT SRL▼ 22 | Municipiul Slatina, Olt | 70,3 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 15,2 K RON | |
| 61 | 61.COLOUR PRINTING CONSULTING SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 70,3 %— | — | — | 93,9 K RON |
| 62 | 62.PRESTAREA NIC SRL= | Municipiul Caracal, Olt | 69,6 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 63,3 K RON | |
| 63 | 63.GEOCONS HIDRO STUD SRL▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 69,5 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 32 K RON | |
| 64 | 64.NARCIS DESIGN CONFORT SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 69 %— | — | — | 34,5 K RON |
| 65 | 65.EUROPEAN BUSINESS ACCOUNTING SRL▼ 54 | Municipiul Slatina, Olt | 68,6 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 76,7 K RON | |
| 66 | 66.EXPROINSTAL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 67,9 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 52,6 K RON | |
| 67 | 67.EVCON EXPERT AUDIT SRL▲ 163 | Municipiul Slatina, Olt | 67,5 %▲ 1.035 % | ▲ 1.035 % | 221,2 K RON | |
| 68 | 68.CALMAVET SRL▼ 42 | Sat Oteştii de Jos, Comuna Cungrea, Olt | 67,5 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 26,6 K RON | |
| 69 | 69.A & C BÎLDEA ALEX CONSULTING SRL-D▲ 61 | Sat Grojdibodu, Comuna Grojdibodu, Olt | 67,4 %▲ 83 % | ▲ 83 % | 38,2 K RON | |
| 70 | 70.PAMTO EXPERT DRUPO SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 67 %— | — | — | 113,1 K RON |
| 71 | 71.CONTAB CONSULT SRL▼ 37 | Municipiul Caracal, Olt | 66,5 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 122,5 K RON | |
| 72 | 72.M&G CUBIC CONSULT TEAM SRL▲ 12 | Sat Criva de Sus, Oraş Piatra-Olt, Olt | 66,4 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 27,2 K RON | |
| 73 | 73.ZET PRESS ADVERTISING SRL▼ 25 | Municipiul Caracal, Olt | 65,9 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 148,6 K RON | |
| 74 | 74.FINCONEX 2003 SRL▼ 24 | Municipiul Slatina, Olt | 65,1 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 67,4 K RON | |
| 75 | 75.PMC PREST CONSULT SRL= | Comuna Deveselu, Olt | 64,5 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 99,2 K RON | |
| 76 | 76.DIVERS PROIECT SRL▲ 21 | Municipiul Slatina, Olt | 64 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 152,3 K RON | |
| 77 | 77.DIRET CONS SRL▲ 38 | Municipiul Slatina, Olt | 63,5 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 38,7 K RON | |
| 78 | 78.CONSAF EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 63,1 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 23,9 K RON | |
| 79 | 79.ICT CONSULTING ZONE SRL▲ 39 | Municipiul Slatina, Olt | 63,1 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 201,6 K RON | |
| 80 | 80.INGSTRUCT S.R.L.▼ 31 | Municipiul Caracal, Olt | 62,9 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 125,3 K RON | |
| 81 | 81.CARTO EARTH PROFI SRL▼ 59 | Municipiul Caracal, Olt | 62,7 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 33,9 K RON | |
| 82 | 82.CONTAB SERV SRL▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 62,7 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 137,1 K RON | |
| 83 | 83.CONTIS CONSULTING COMPANY SRL▼ 37 | Municipiul Slatina, Olt | 62,6 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 71 K RON | |
| 84 | 84.EMA TOP SERVICE SRL▼ 28 | Municipiul Slatina, Olt | 62,4 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 752 RON | |
| 85 | 85.ARTECNO DESIGN SRL▲ 71 | Municipiul Caracal, Olt | 62,1 %▲ 136,1 % | ▲ 136,1 % | 41,4 K RON | |
| 86 | 86.DIACONU FARMAC SRL▲ 184 | Sat Brastăvăţu, Comuna Brastăvăţu, Olt | 62 %— | — | 19,3 K RON | |
| 87 | 87.ARHIAL SRL▲ 195 | Municipiul Slatina, Olt | 61,9 %— | — | 13,3 K RON | |
| 88 | 88.FLOR & JENIFER CONTAB SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 61,8 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 89 | 89.CORECT CONSULTING SRL▲ 21 | Municipiul Caracal, Olt | 61,4 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 34,8 K RON | |
| 90 | 90.ALEMON COMPANY SRL▲ 34 | Municipiul Slatina, Olt | 61 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 60,6 K RON | |
| 91 | 91.RENZI GIANNI CONSULT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 59,9 %— | — | — | 36,3 K RON |
| 92 | 92.WAVE MANAGEMENT CONSULTING VMV SRL▼ 55 | Municipiul Caracal, Olt | 58,6 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 107,7 K RON | |
| 93 | 93.TUDOR PÎRVULESCU SERVICII ÎN CONSTRUCŢII SRL▲ 249 | Municipiul Slatina, Olt | 57,6 %— | — | 36,1 K RON | |
| 94 | 94.PRUCONS SRL▼ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 57,1 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 14,4 K RON | |
| 95 | 95.DECODERS INTERPRETING SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 56,7 %— | — | — | 83,1 K RON |
| 96 | 96.EVALUATOR SERVICIU PROTECŢIA MUNCII ACV SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 56,3 %— | — | — | 44,9 K RON |
| 97 | 97.KOSROM TRAD RAM SRL▲ 36 | Municipiul Slatina, Olt | 56,3 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 28,7 K RON | |
| 98 | 98.EUROCOR BUSINESS AFFAIRS S.R.L.▼ 51 | Sat Vişina Nouă, Comuna Vişina Nouă, Olt | 55,9 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 15,2 K RON | |
| 99 | 99.CENTRUL EUROPEAN DE CONSULTANŢĂ ŞI TRAINING SRL▲ 54 | Municipiul Slatina, Olt | 55,7 %▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 45,1 K RON | |
| 100 | 100.MAGIC CORNER TRANSLATIONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 55,6 %— | — | — | 14,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Olt
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
162 firme · 280 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
49 firme · 105 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
75 firme · 49,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
133 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
41 firme · 28,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
100 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
42 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
30 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
38 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
4 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
10 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
8 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
61 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
11 firme · 1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
12 firme · 959,2 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
3 firme · 898,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
3 firme · 614,3 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
2 firme · 319 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 136,5 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 77,9 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 7,5 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 6,7 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 177 RON