Top 100 firme — Sănătate, Neamț după marjă netă în 2023
415 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 54,9 %, iar liderul atinge 92,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HD SMILE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 92,4 %— | — | — | 30,3 K RON |
| 2 | 2.DRD MELI DENT S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 90,7 %— | — | — | 88,4 K RON |
| 3 | 3.MEDICINI DOUBLE R S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 89,7 %— | — | — | 444,4 K RON |
| 4 | 4.IAKOMED PSIHIATRU S.R.L.▲ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 86 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 393,5 K RON | |
| 5 | 5.SUBLIM KINETO S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 85,1 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 6,5 K RON | |
| 6 | 6.PINTILIE MEDCO S.R.L.▲ 48 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,7 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,3 mil. RON | |
| 7 | 7.AD IMPLANTOMAX S.R.L.▲ 55 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,5 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 1 mil. RON | |
| 8 | 8.INTELLIGENCE BRAIN S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84 %— | — | — | 84 RON |
| 9 | 9.POLICLINICA STAN SRL▲ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.GAVANAQUE S.R.L.▲ 251 | Sat Preluca, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 83,8 %▲ 545,6 % | ▲ 545,6 % | 5,5 K RON | |
| 11 | 11.DUMEA DENT S.R.L.▲ 17 | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 82,1 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 296,2 K RON | |
| 12 | 12.OGEPET MED SRL▲ 47 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 81,3 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 621,9 K RON | |
| 13 | 13.BUGANUMED S.R.L.▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 81,3 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 302,4 K RON | |
| 14 | 14.CABINET CHIRURGIE VASCULARĂ DR. OLARU BOGDAN S.R.L.= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 80,8 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 62,3 K RON | |
| 15 | 15.S.G. HARD MEDICAL S.R.L.▲ 103 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 80,2 %▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 186,3 K RON | |
| 16 | 16.CLINIC MEDGREEN S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 79,7 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 19,5 K RON | |
| 17 | 17.PETCU COMPLET MED SRL▲ 56 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,4 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 379,1 K RON | |
| 18 | 18.RAZNEC MEDICAL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 40,3 K RON | |
| 19 | 19.GASTRO HEALTH S.R.L.▲ 34 | Municipiul Roman, Neamţ | 79 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 235,5 K RON | |
| 20 | 20.SMILE INN BY AC S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,4 %— | — | — | 43,4 K RON |
| 21 | 21.CARDIOR SRL▲ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,3 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 275,1 K RON | |
| 22 | 22.IMPLANTOLOGIKS A.T. SRL▲ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 77,5 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 296,2 K RON | |
| 23 | 23.DENTAM IASI S.R.L.▼ 16 | Municipiul Roman, Neamţ | 77,4 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 102,6 K RON | |
| 24 | 24.TAPU DENTAL OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 76,9 %— | — | — | 8,5 K RON |
| 25 | 25.ANTOCI ADINA DENT S.R.L.▼ 10 | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 76,6 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 219 K RON | |
| 26 | 26.PROGRESDENT HLS S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 76,2 %— | — | — | 390,2 K RON |
| 27 | 27.MEDCONSULT SRL▲ 42 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 76 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 557,4 K RON | |
| 28 | 28.TUDURACHI MEDICAL S.R.L.▼ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 75,5 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 27,7 K RON | |
| 29 | 29.PROFESSIONAL DENTAL CLUB S.R.L.▲ 78 | Municipiul Roman, Neamţ | 74,9 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 247,1 K RON | |
| 30 | 30.CAILEAN RAZVAN ORTODONTIE S.R.L.▲ 58 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,3 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 581,1 K RON | |
| 31 | 31.DR. OANA ATĂNĂSOAIEI S.R.L.▲ 37 | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 73,3 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 285,2 K RON | |
| 32 | 32.DR.DIACONU ANA-MARIA S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,2 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 33 | 33.CONOSALI SRL▲ 53 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,9 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 517,2 K RON | |
| 34 | 34.SURGICAL DENT S.R.L.▲ 58 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,8 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 244,2 K RON | |
| 35 | 35.LTC BIOESTETIX S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,7 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.ALMA MED DIAGNOSTIC S.R.L.▼ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,5 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 260,2 K RON | |
| 37 | 37.KINETO CARE TES S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71 %— | — | — | 710 RON |
| 38 | 38.ZÂMBETE ŞI BUCURII S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 70,7 %— | — | 125,4 K RON | |
| 39 | 39.CMI SERENITE SRL▲ 36 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 70,3 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 670,9 K RON | |
| 40 | 40.MALI MED RO SRL▲ 71 | Sat Izvoare, Comuna Bahna, Neamţ | 70 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 221,5 K RON | |
| 41 | 41.DR DAVID-MANOLE CARDIOLOGIE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69,4 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 43,5 K RON | |
| 42 | 42.RADIOLOGY METHOD S.R.L.▼ 10 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 69,2 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 102,4 K RON | |
| 43 | 43.PNEUMOCOR MEDICAL S.R.L.▼ 39 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,9 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 10,6 K RON | |
| 44 | 44.SELF LUX CLINIC S.R.L.▲ 43 | Municipiul Roman, Neamţ | 68,5 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 334,4 K RON | |
| 45 | 45.SIMI CARDIO MED S.R.L.▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,3 %▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 120,2 K RON | |
| 46 | 46.TOPMED SRL▲ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,1 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 572,9 K RON | |
| 47 | 47.COREF MEDIS SRL▲ 80 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 614,3 K RON | |
| 48 | 48.CORDISAN SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 67,6 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 147,9 K RON | |
| 49 | 49.SPIRIDON MED SRL▲ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 67,3 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 314,5 K RON | |
| 50 | 50.PRODENTIS STOMATOLOGY S.R.L.▲ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,9 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 340,5 K RON | |
| 51 | 51.LEA SAN S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 65,8 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 52 | 52.JEANINE CLINIQUE S.R.L.▲ 50 | Sat Valea Seacă, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 65,8 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 334,7 K RON | |
| 53 | 53.XRAY DENTAL EXPERT SRL▲ 56 | Municipiul Roman, Neamţ | 65,4 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 54 | 54.SMARAMED CARE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,2 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 616,3 K RON | |
| 55 | 55.RHEUMAGYN MEDICAL S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,1 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 110,5 K RON | |
| 56 | 56.SANDRA MEDIDENT S.R.L.▼ 35 | Municipiul Roman, Neamţ | 65 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 153,2 K RON | |
| 57 | 57.SANCARDIO MED S.R.L.▲ 91 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 64,9 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 212 K RON | |
| 58 | 58.CARDIO IMPACT SRL▲ 32 | Municipiul Roman, Neamţ | 64,8 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 427 K RON | |
| 59 | 59.PROZOROSCHI DANIELA ORL S.R.L.▲ 25 | Municipiul Roman, Neamţ | 64,6 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 203 K RON | |
| 60 | 60.SBRDENTAL S.R.L.nou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 64,6 %— | — | — | 142,9 K RON |
| 61 | 61.DIONISIE ANA MEDICAL DENT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 64,5 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 140,6 K RON | |
| 62 | 62.MEDICAL IMAGING S.R.L.▼ 49 | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 64,5 %▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 92,8 K RON | |
| 63 | 63.PSIOPS S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 63,9 %— | — | — | 18,5 K RON |
| 64 | 64.CENDAVAS MEDICAL S.R.L.▼ 6 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 63,8 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 24,2 K RON | |
| 65 | 65.SAVELUC DENTALMED S.R.L.▼ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 63,6 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 182,6 K RON | |
| 66 | 66.CABINET MEDICAL BÂRJOVEANU VIORICA S.R.L.▼ 55 | Municipiul Roman, Neamţ | 63,5 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 90 K RON | |
| 67 | 67.CLINICA DR. MĂRIUŢA SRL▼ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 63,5 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 68 | 68.PROFILENS SRL▲ 33 | Municipiul Roman, Neamţ | 63,5 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 563,5 K RON | |
| 69 | 69.CARDIO HERZMEDICAL S.R.L.▲ 14 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 63,2 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 122,9 K RON | |
| 70 | 70.INTERMEDICS LIMITED S.R.L.nou | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 63,1 %— | — | — | 250,3 K RON |
| 71 | 71.STRATAN DENTIS S.R.L.▼ 69 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 62,7 %▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 49,4 K RON | |
| 72 | 72.YOUNG MEDICAL CHERISHES S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 62,7 %— | — | — | 241,2 K RON |
| 73 | 73.DACOSMED ANA 2000 S.R.L.▲ 16 | Municipiul Roman, Neamţ | 62,1 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 310,9 K RON | |
| 74 | 74.VITAL DENTAL CARE S.R.L.▼ 62 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 61,7 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 84,2 K RON | |
| 75 | 75.BIO SAN SRL▼ 56 | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | 61,6 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 35,6 K RON | |
| 76 | 76.CATALINA MEDICAL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 61,3 %— | — | 359 K RON | |
| 77 | 77.ZAVAMED CARE S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 61,3 %— | — | — | 86,4 K RON |
| 78 | 78.ENDOVIT SRL▼ 37 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60,9 %▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 108,2 K RON | |
| 79 | 79.DENTAL SPA & WELLNESS S.R.L.▲ 93 | Municipiul Roman, Neamţ | 60,6 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 57,9 K RON | |
| 80 | 80.ORTHO DENTIQUE CLINIC S.R.L.▲ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 60,5 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 166,3 K RON | |
| 81 | 81.SUNDENT EXPERT S.R.L.▼ 55 | Municipiul Roman, Neamţ | 60,1 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 88,1 K RON | |
| 82 | 82.SANT VITAL SRL▲ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 59,8 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 894,7 K RON | |
| 83 | 83.ALEXISDENTA S.R.L.nou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 59,5 %— | — | — | 13,5 K RON |
| 84 | 84.CARDIOMED ALEXANDRESCU S.R.L.▲ 59 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 59,4 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 433,5 K RON | |
| 85 | 85.ORTHODENTATUS SRL▼ 37 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 58,8 %▼ 26 % | ▼ 26 % | 332 K RON | |
| 86 | 86.DERMA FOUR S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 58,5 %— | — | 210,8 K RON | |
| 87 | 87.CARDIOMED ENEA S.R.L.▼ 49 | Sat Ion Creangă, Comuna Ion Creangă, Neamţ | 57,6 %▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 99,3 K RON | |
| 88 | 88.DYANDREEA CLINIC SRL▲ 76 | Municipiul Roman, Neamţ | 57,5 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 239,5 K RON | |
| 89 | 89.INTERMEDICS CLINIC SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 57,4 %— | — | 617,4 K RON | |
| 90 | 90.CARDIOGYN POPA AMP S.R.L.▼ 5 | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 57,1 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 47 K RON | |
| 91 | 91.KIDS CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,7 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 92 | 92.IULIA DENT SRL▲ 37 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,4 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 723,8 K RON | |
| 93 | 93.ORTOLIKE CLINIC S.R.L.▲ 22 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 56,3 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 215,4 K RON | |
| 94 | 94.PM DENT DR. MANOLE S.R.L.nou | Sat Băluşeşti, Comuna Dochia, Neamţ | 56,3 %— | — | — | 94 K RON |
| 95 | 95.DENTINOVUM CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,2 %— | — | — | 892,4 K RON |
| 96 | 96.STARDENT NAIANA SRL▲ 26 | Municipiul Roman, Neamţ | 56,1 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 410,1 K RON | |
| 97 | 97.DOROFTE ENDIDONTIC S.R.L.▲ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 101 K RON | |
| 98 | 98.MARCAUTAN DENT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 55,2 %— | — | 83,8 K RON | |
| 99 | 99.LYL MED SRL▲ 52 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 55 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 408,4 K RON | |
| 100 | 100.INA TOFAN MEDICAL SRL▲ 67 | Sat Miron Costin, Comuna Trifeşti, Neamţ | 54,9 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 247,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Neamț
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
135 firme · 166,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
179 firme · 121,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
66 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
31 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
11 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
9 firme · 770,2 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 253,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
3 firme · 46,3 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
2 firme · 500 RON