Top 100 firme — Sănătate, Neamț după marjă netă în 2022
367 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 62,3 %, iar liderul atinge 98,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DR. VATAMANELU CHIRURGIE ORALA S.R.L.nou | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 98,6 %— | — | — | 35,7 K RON |
| 2 | 2.STRATAN DENTIS S.R.L.nou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 97,1 %— | — | — | 54 K RON |
| 3 | 3.DCFIT S.R.L.nou | Sat Petru Vodă, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 97 %— | — | — | 3,2 K RON |
| 4 | 4.PNEUMOCOR MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 96,8 %— | — | — | 18,7 K RON |
| 5 | 5.ONE MOVE PERFORMANCE S.R.L.nou | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 96,8 %— | — | 75,9 K RON | |
| 6 | 6.RAZNEC MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 96,6 %— | — | 43,2 K RON | |
| 7 | 7.DENTAM IASI S.R.L.▲ 136 | Municipiul Roman, Neamţ | 96,6 %▲ 134,7 % | ▲ 134,7 % | 78,6 K RON | |
| 8 | 8.CREDENTIAL DENT S.R.L.= | Municipiul Roman, Neamţ | 96,5 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 76,6 K RON | |
| 9 | 9.ALMA MED DIAGNOSTIC S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 96,2 %— | — | — | 121,2 K RON |
| 10 | 10.TUDURACHI MEDICAL S.R.L.= | Municipiul Roman, Neamţ | 95,8 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 434 K RON | |
| 11 | 11.CABINET MEDICAL BÂRJOVEANU VIORICA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 95,4 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 191,1 K RON | |
| 12 | 12.VITAL DENTAL CARE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 94,3 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 98,7 K RON | |
| 13 | 13.MEDICAL IMAGING S.R.L.nou | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 94,2 %— | — | — | 39,1 K RON |
| 14 | 14.CABINET CHIRURGIE VASCULARĂ DR. OLARU BOGDAN S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 92,7 %— | — | — | 56,7 K RON |
| 15 | 15.ANTOCI ADINA DENT S.R.L.nou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 92,6 %— | — | — | 84,8 K RON |
| 16 | 16.ARAMED SAN S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 92,5 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 33,4 K RON | |
| 17 | 17.VLADINA SMILE DENT SRL▲ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 92,4 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 181,9 K RON | |
| 18 | 18.EVIDENT SMILEDESIGN S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 92,4 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 19 | 19.BIO SAN SRL▲ 148 | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | 91 %▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 157,5 K RON | |
| 20 | 20.RALNEOMED CARE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 90,9 %— | — | — | 26 K RON |
| 21 | 21.SANDRA MEDIDENT S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 90,9 %— | — | — | 149,2 K RON |
| 22 | 22.BUGANUMED S.R.L.▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 90 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 293,9 K RON | |
| 23 | 23.DOCTOR DIABETOLOG SILVIA MANDASESCU S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 88,9 %— | — | — | 106,7 K RON |
| 24 | 24.ORTO REC S.R.L.▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 88,8 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 48,8 K RON | |
| 25 | 25.DIADENT SRL▲ 45 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 88,4 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 47,6 K RON | |
| 26 | 26.SUNDENT EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 88 %— | — | — | 97,5 K RON |
| 27 | 27.SANO BORŞ S.R.L.▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 87,9 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 74,6 K RON | |
| 28 | 28.DUMEA DENT S.R.L.nou | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 87,9 %— | — | — | 188,1 K RON |
| 29 | 29.IAKOMED PSIHIATRU S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 87,6 %— | — | — | 262,5 K RON |
| 30 | 30.SIMI CARDIO MED S.R.L.▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 87,3 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 122,8 K RON | |
| 31 | 31.LUCA ION RĂZVAN DENTALMED S.R.L.▼ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 86 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 45,2 K RON | |
| 32 | 32.RADIOLOGY METHOD S.R.L.nou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 86 %— | — | — | 73,6 K RON |
| 33 | 33.MINIDENT EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 85,8 %— | — | — | 23 K RON |
| 34 | 34.LTC BIOESTETIX S.R.L.▼ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 85,8 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 35 | 35.MEDSERV SRL▲ 94 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 85,4 %▲ 77 % | ▲ 77 % | 65,7 K RON | |
| 36 | 36.TOPMEDORL S.R.L.▲ 46 | Municipiul Roman, Neamţ | 85,2 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 110,7 K RON | |
| 37 | 37.DEFIANT SRL▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 190,2 K RON | |
| 38 | 38.CARDIOMED ENEA S.R.L.▼ 26 | Sat Ion Creangă, Comuna Ion Creangă, Neamţ | 84,1 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 159,2 K RON | |
| 39 | 39.TERAPII MEDICALE ŞI COMPLEMENTARE SRL▲ 228 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 83,6 %▲ 7.861 % | ▲ 7.861 % | 54,2 K RON | |
| 40 | 40.CLINICA DR. MĂRIUŢA SRL▲ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 83,2 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.ENDOVIT SRL▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 83,1 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 129,6 K RON | |
| 42 | 42.POLICLINICA STAN SRL▲ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 81,7 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 43 | 43.CARDIOR SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 80,6 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 313,9 K RON | |
| 44 | 44.POLLUX DENT S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 80,3 %— | — | — | 56,5 K RON |
| 45 | 45.SAVELUC DENTALMED S.R.L.▼ 28 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 80,1 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 186,5 K RON | |
| 46 | 46.DENTCONTROL S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 79,6 %— | — | — | 165,8 K RON |
| 47 | 47.IMPLANTOLOGIKS A.T. SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,4 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 307,9 K RON | |
| 48 | 48.ORTHODENTATUS SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,4 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 431,6 K RON | |
| 49 | 49.CARDIO GENESIS S.R.L.▼ 38 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,4 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 29,3 K RON | |
| 50 | 50.CENTRUL TERAPEUTIC BRAIN UP S.R.L.▲ 231 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,2 %— | — | 14,4 K RON | |
| 51 | 51.VALERIA VIS SRL▲ 56 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,1 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 143,9 K RON | |
| 52 | 52.DR DAVID-MANOLE CARDIOLOGIE S.R.L.▼ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,7 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 6,1 K RON | |
| 53 | 53.GASTRO HEALTH S.R.L.▲ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 78,5 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 167,5 K RON | |
| 54 | 54.PINTILIE MEDCO S.R.L.= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,5 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 993,6 K RON | |
| 55 | 55.SANDRADENT CLINIC S.R.L.▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,2 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 69,2 K RON | |
| 56 | 56.ADRIA ORTOPEDICA S.R.L.▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,1 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 82 K RON | |
| 57 | 57.TREY SYS MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 77,9 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 58 | 58.CENDAVAS MEDICAL S.R.L.nou | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 76,4 %— | — | — | 12,6 K RON |
| 59 | 59.OGEPET MED SRL▼ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 76,1 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 420,9 K RON | |
| 60 | 60.CORDISAN SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,6 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 178,8 K RON | |
| 61 | 61.RHEUMAGYN MEDICAL S.R.L.▲ 61 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,6 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 75,1 K RON | |
| 62 | 62.AD IMPLANTOMAX S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,3 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 652,4 K RON | |
| 63 | 63.KALINA MED PLUS S.R.L.▼ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,2 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 31,8 K RON | |
| 64 | 64.DIONISIE ANA MEDICAL DENT S.R.L.▲ 27 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72,9 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 86,7 K RON | |
| 65 | 65.SANTE DR.BUBURUZAN SNC▲ 215 | Municipiul Roman, Neamţ | 72,3 %— | — | 42,4 K RON | |
| 66 | 66.SMARAMED CARE S.R.L.▼ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 644,7 K RON | |
| 67 | 67.MEDENDO S.R.L.▼ 19 | Municipiul Roman, Neamţ | 71,5 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 95,5 K RON | |
| 68 | 68.DR. OANA ATĂNĂSOAIEI S.R.L.▼ 17 | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 71,4 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 262,5 K RON | |
| 69 | 69.MEDCONSULT SRL▼ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,3 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 443,9 K RON | |
| 70 | 70.TOPMED SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,2 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 496,7 K RON | |
| 71 | 71.MEDICINA MUNCII NEAMŢ SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,1 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 78,4 K RON | |
| 72 | 72.AXIDENT SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 70,9 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 40,7 K RON | |
| 73 | 73.PETCU COMPLET MED SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 70,6 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 308,5 K RON | |
| 74 | 74.MAG-KINETIC S.R.L.▲ 172 | Sat Pildeşti, Comuna Cordun, Neamţ | 70,3 %▲ 967,9 % | ▲ 967,9 % | 45,4 K RON | |
| 75 | 75.CMI SERENITE SRL▼ 26 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 70,1 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 543,7 K RON | |
| 76 | 76.TEHNO VISUAL LENS S.R.L.nou | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 69,4 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 77 | 77.ANDANIMED SRL▼ 15 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 69,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 344,9 K RON | |
| 78 | 78.SPIRIDON MED SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 252,7 K RON | |
| 79 | 79.DENTASTIC SMILE S.R.L.▼ 46 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,5 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 23,2 K RON | |
| 80 | 80.DR. STRÎMBEI SABINA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,4 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 43,4 K RON | |
| 81 | 81.MON PETIT MED S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 68,4 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 82 | 82.ANDO DENTFIX SRL▲ 167 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,3 %▲ 1.078,3 % | ▲ 1.078,3 % | 141,1 K RON | |
| 83 | 83.CARDIO HERZMEDICAL S.R.L.nou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 68,1 %— | — | — | 106,6 K RON |
| 84 | 84.PROZOROSCHI DANIELA ORL S.R.L.▲ 49 | Municipiul Roman, Neamţ | 68 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 212,1 K RON | |
| 85 | 85.CARDIOGYN POPA AMP S.R.L.▼ 65 | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 68 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 124,4 K RON | |
| 86 | 86.CONOSALI SRL▼ 61 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 67,4 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 449,6 K RON | |
| 87 | 87.SELF LUX CLINIC S.R.L.▲ 19 | Municipiul Roman, Neamţ | 67,3 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 254,4 K RON | |
| 88 | 88.CAILEAN RAZVAN ORTODONTIE S.R.L.▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 67 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 373,1 K RON | |
| 89 | 89.DACOSMED ANA 2000 S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 66,3 %— | — | 275,3 K RON | |
| 90 | 90.CARDIO IMPACT SRL▼ 54 | Municipiul Roman, Neamţ | 65,4 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 331,8 K RON | |
| 91 | 91.MEDICORTEX S.R.L.▲ 43 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,1 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 116,3 K RON | |
| 92 | 92.SURGICAL DENT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,1 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 160,6 K RON | |
| 93 | 93.CARDIO PLUS SRL▲ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 58 K RON | |
| 94 | 94.OPREA HEALTH SRL▼ 67 | Municipiul Roman, Neamţ | 64,9 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 15,1 K RON | |
| 95 | 95.IRIMIE DENTALFIX BRIGHT SMILE S.R.L.nou | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 64,3 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 96 | 96.PSIHO PLACE S.R.L.nou | Sat Doina, Comuna Girov, Neamţ | 63 %— | — | — | 41,1 K RON |
| 97 | 97.DENTAL BLUCLINIC S.R.L.nou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 62,8 %— | — | — | 61,4 K RON |
| 98 | 98.ORTHO DENTIQUE CLINIC S.R.L.▲ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 62,5 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 100,7 K RON | |
| 99 | 99.DENTAL PERFORM CENTER S.R.L.nou | Sat Farcaşa, Comuna Farcaşa, Neamţ | 62,4 %— | — | — | 21,1 K RON |
| 100 | 100.PRODENTIS STOMATOLOGY S.R.L.▲ 58 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 62,3 %▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 175,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Neamț
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
135 firme · 166,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
179 firme · 121,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
66 firme · 22,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
31 firme · 22,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
11 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
11 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
9 firme · 770,2 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
1 firme · 253,5 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
3 firme · 46,3 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 4,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
2 firme · 500 RON