Top 100 firme — Activități profesionale, Neamț după marjă netă în 2015
682 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 65,9 %, iar liderul atinge 4.680,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DAVI AGROVET SRLnou | Sat Tazlău, Comuna Tazlău, Neamţ | 4.680,3 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 2 | 2.VEXILAR SRL▲ 144 | Municipiul Roman, Neamţ | 2.487,6 %▲ 5.338,5 % | ▲ 5.338,5 % | 50 K RON | |
| 3 | 3.SERVICE VET SRL▲ 616 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 393 %— | — | 120,2 K RON | |
| 4 | 4.CONS ELVADA SRL▲ 452 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 143,3 %▲ 8.431,6 % | ▲ 8.431,6 % | 66 K RON | |
| 5 | 5.STEFMAR 2007 SRL▲ 596 | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 140,4 %— | — | 62,8 K RON | |
| 6 | 6.ANTREPRENOR CONSTRUCT SRL▲ 387 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 120,5 %▲ 1.616,5 % | ▲ 1.616,5 % | 47,3 K RON | |
| 7 | 7.YOUPLAN DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 100 %— | — | — | 20 RON |
| 8 | 8.CONSULTANŢĂ AGRICOLĂ NEAMŢ SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 98,4 %— | — | — | 2,8 K RON |
| 9 | 9.SERVEXPERT SRL▲ 101 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 97 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 2,4 K RON | |
| 10 | 10.SAVISMA S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 97 %— | — | — | 524 RON |
| 11 | 11.IMOBIL PROIECT SRLnou | Sat Soci, Comuna Borca, Neamţ | 97 %— | — | 4,9 K RON | |
| 12 | 12.DACUSCAD PROIECT SRL-Dnou | Sat Doina, Comuna Girov, Neamţ | 97 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 13 | 13.CONT EXPERT VASILIU SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 97 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 14 | 14.PROPER ACT CNS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 97 %— | — | — | 388 RON |
| 15 | 15.RAUDIM SRL▼ 10 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 97 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 736 RON | |
| 16 | 16.ARISTOCRATIC BUSINESS SRLnou | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 97 %— | — | — | 921 RON |
| 17 | 17.AIA CONSULT SRLnou | Sat Gâdinţi, Comuna Gâdinţi, Neamţ | 96,9 %— | — | 122,2 K RON | |
| 18 | 18.OCUMARS DESIGN SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 96,8 %— | — | — | 52,2 K RON |
| 19 | 19.FINANS CONT GRUP SRL▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 96,4 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 186,9 K RON | |
| 20 | 20.VIRTUAL ART CONCEPT SRL▲ 3 | Sat Pîngărăcior, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 96,1 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 5 K RON | |
| 21 | 21.GRIGORE CADASTRU S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 95,9 %— | — | — | 76,6 K RON |
| 22 | 22.FLEMING CONSULTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 95,5 %— | — | 907 RON | |
| 23 | 23.VALPET CONSTRUCT SRL▲ 75 | Municipiul Roman, Neamţ | 94,9 %▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 23,3 K RON | |
| 24 | 24.BITAMAR SRL▼ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 94,8 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 19,1 K RON | |
| 25 | 25.UXE ZAMURG SRLnou | Sat Negreşti, Comuna Negreşti, Neamţ | 94,7 %— | — | 3,8 K RON | |
| 26 | 26.A&D KNITWEARS SRL▼ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 94,3 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 240,2 K RON | |
| 27 | 27.GEMADA CONSULTING SRL-Dnou | Sat Cotu Vameş, Comuna Horia, Neamţ | 93,8 %— | — | — | 4 K RON |
| 28 | 28.EXPERT PROIECT SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 93,6 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 6,5 K RON | |
| 29 | 29.ARTE WORK TECHNOLOGY SRL▲ 402 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 93,4 %▲ 2.211,9 % | ▲ 2.211,9 % | 3,3 K RON | |
| 30 | 30.CĂRAREA DE SUB TEI SRLnou | Sat Cazaci, Comuna Tarcău, Neamţ | 93,1 %▲ 417,4 % | ▲ 417,4 % | 1,4 K RON | |
| 31 | 31.AIA STRATEGY TRANSLATIONS SRL▼ 17 | Sat Gâdinţi, Comuna Gâdinţi, Neamţ | 93 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 201,7 K RON | |
| 32 | 32.GELCON DESIGN SRL▼ 25 | Municipiul Roman, Neamţ | 92,3 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 7,4 K RON | |
| 33 | 33.TAINA IUBIRII SRLnou | Sat Cazaci, Comuna Tarcău, Neamţ | 92,2 %▲ 412,1 % | ▲ 412,1 % | 1,1 K RON | |
| 34 | 34.F & F PROIECT SRLnou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 91,7 %— | — | 16,8 K RON | |
| 35 | 35.ELIV PROFES CONT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 91,3 %— | — | — | 59,8 K RON |
| 36 | 36.ANA CONS & ART FRAGRANCE SRL▲ 527 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 90,7 %— | — | 31,5 K RON | |
| 37 | 37.ALESIANA CONSULTING SRL▲ 141 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 90,2 %▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 1,8 K RON | |
| 38 | 38.PHIDIAS STRUCTURI SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 89,7 %— | — | 27,5 K RON | |
| 39 | 39.GEOTOP PROJECT SRL▼ 7 | Sat Bistricioara, Comuna Ceahlău, Neamţ | 89,4 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 64,2 K RON | |
| 40 | 40.MEDICAVET 32 SRL▲ 24 | Municipiul Roman, Neamţ | 87,9 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 19,3 K RON | |
| 41 | 41.EUDES PROJECT SRL▲ 315 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 87,7 %▲ 683 % | ▲ 683 % | 189,5 K RON | |
| 42 | 42.MASTER CONSULTING SRL▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,7 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 31,3 K RON | |
| 43 | 43.PIATRA HR SRL▼ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,3 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 173 K RON | |
| 44 | 44.LHT CONSULTING SRL▼ 28 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 83,9 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 140,5 K RON | |
| 45 | 45.FOTOGRAMMETICA SRL▼ 39 | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 83,8 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 184,1 K RON | |
| 46 | 46.BALKO AGENCY SRL▲ 205 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 83,3 %▲ 218 % | ▲ 218 % | 16,2 K RON | |
| 47 | 47.TAU CONSULTING SRL▼ 12 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 82,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 344,8 K RON | |
| 48 | 48.BRAFIN CONT SRL▼ 36 | Municipiul Roman, Neamţ | 82,4 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 12,7 K RON | |
| 49 | 49.VALI POPA CONSULT SRL▲ 579 | Municipiul Roman, Neamţ | 82,1 %— | — | 77,3 K RON | |
| 50 | 50.SIMIS TRAVEL SRL▲ 115 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 82,1 %▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 65,9 K RON | |
| 51 | 51.GENERAL CAPITAL SRL▲ 42 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 81,9 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 114,4 K RON | |
| 52 | 52.START SEE CONSULT SRL▲ 348 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 81,8 %▲ 1.145,2 % | ▲ 1.145,2 % | 60,4 K RON | |
| 53 | 53.LOVAROM SRL▲ 96 | Municipiul Roman, Neamţ | 81,5 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 65,2 K RON | |
| 54 | 54.CONSTRUCTION CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 81,4 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 44,6 K RON | |
| 55 | 55.TOPO CAD ROMAN SRL▼ 29 | Municipiul Roman, Neamţ | 80,3 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 124,2 K RON | |
| 56 | 56.SCALE ENTERPRISE SOLUTIONS SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 80,1 %— | — | 19,8 K RON | |
| 57 | 57.FINANS CONT SRL▲ 362 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 80,1 %▲ 1.511,3 % | ▲ 1.511,3 % | 167,3 K RON | |
| 58 | 58.ELIO ALBERTACCI INVESTIGAZIONI SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,7 %— | — | — | 38,3 K RON |
| 59 | 59.FLORA CONSULT SRL▼ 23 | Sat Cuejdiu, Comuna Gîrcina, Neamţ | 79,7 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 474,2 K RON | |
| 60 | 60.ELDANI EX CONT SRL▲ 17 | Sat Galu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 79,1 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 27 K RON | |
| 61 | 61.MILLAN CONSULTING SRL▼ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,4 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 51,6 K RON | |
| 62 | 62.TOPO CRIS SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,3 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 120,8 K RON | |
| 63 | 63.CONSMAN SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,2 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 268,5 K RON | |
| 64 | 64.COLETTE PROD COM SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,1 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 51 K RON | |
| 65 | 65.ADEL CLASS SRL▲ 80 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 77,7 %▲ 69 % | ▲ 69 % | 162,7 K RON | |
| 66 | 66.NOVA CONT SRL▼ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 77,1 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 91,7 K RON | |
| 67 | 67.GEOTEHNIC INVEST SRL▲ 3 | Sat Poiana Teiului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 76,4 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 29,4 K RON | |
| 68 | 68.DAS PROJECT ENGINEERING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 75,7 %— | — | — | 57,4 K RON |
| 69 | 69.STEFFENS ŞI PARTENERII SRL▲ 551 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 75,5 %— | — | 14,4 K RON | |
| 70 | 70.XILOS SRL▼ 28 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 75,1 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 94 K RON | |
| 71 | 71.OREGANO SRL▲ 183 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 75 %▲ 188,8 % | ▲ 188,8 % | 248,5 K RON | |
| 72 | 72.SINFLOR FLOREAN PROIECT SRL▲ 173 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,3 %▲ 172,9 % | ▲ 172,9 % | 4,8 K RON | |
| 73 | 73.IDEEA, ACŢIUNEA & SUCCESUL S.R.L.▼ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,1 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 176,8 K RON | |
| 74 | 74.ALINEX SRL▲ 506 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74 %— | — | 99,7 K RON | |
| 75 | 75.TURBO CONT EXPERT SRL▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,8 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 74,4 K RON | |
| 76 | 76.BSCOCT CONSULT SRL▼ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,5 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 113,6 K RON | |
| 77 | 77.CONFORT THERM GAZ PROIECT SRL▲ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,1 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 51,2 K RON | |
| 78 | 78.RLK CONSULT SRLnou | Sat Girov, Comuna Girov, Neamţ | 73 %— | — | — | 42,6 K RON |
| 79 | 79.DAVI DESIGN SRL▼ 54 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 72,8 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 27,7 K RON | |
| 80 | 80.TOR INSTAL SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72,6 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 68,7 K RON | |
| 81 | 81.ECATIS SRL▲ 180 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72,1 %▲ 184,8 % | ▲ 184,8 % | 34,4 K RON | |
| 82 | 82.VISUAL COMMUNICATION SRL▲ 495 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,4 %— | — | 3 K RON | |
| 83 | 83.BENMART SRL▼ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 70,8 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 198,8 K RON | |
| 84 | 84.BIA & MAFTEI CONSTRUCT SRL▲ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 70,4 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 59,9 K RON | |
| 85 | 85.PRIMA CONT SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 70,2 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 22,9 K RON | |
| 86 | 86.ECO ZONE SRL▼ 65 | Sat Gîrcina, Comuna Gîrcina, Neamţ | 70,1 %▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 74,9 K RON | |
| 87 | 87.UNCONVENTIONAL ENERGY CONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69,8 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 71,2 K RON | |
| 88 | 88.LEX CHARTA OFFICE SRL▲ 457 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69,1 %— | — | 4,2 K RON | |
| 89 | 89.POSH PROD SRL▲ 482 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69 %— | — | 40,5 K RON | |
| 90 | 90.LEGAL CONT SRL▼ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 68,9 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 23,5 K RON | |
| 91 | 91.BASE PROIECT SRL▲ 76 | Municipiul Roman, Neamţ | 68,6 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 4,1 K RON | |
| 92 | 92.ALFA ROUTE SRL▲ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 68,3 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 91,4 K RON | |
| 93 | 93.DANWAY CONSULTING SRL▲ 42 | Municipiul Roman, Neamţ | 67,7 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 134,6 K RON | |
| 94 | 94.GLOBAL EUROCONT SRL▲ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 67,3 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 43 K RON | |
| 95 | 95.DACIEN CONSULTING SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66,7 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 130,3 K RON | |
| 96 | 96.PRO-ARC I.D. SRL▲ 113 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66,6 %▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 88,1 K RON | |
| 97 | 97.AFAL COM SRL▲ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66,3 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 202,7 K RON | |
| 98 | 98.GREEN ACCOUNTING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66,1 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 99 | 99.ROCES SRL▼ 25 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 66,1 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 74,8 K RON | |
| 100 | 100.TERESINA SRL▲ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,9 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 46,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Neamț
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
240 firme · 158 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 51,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
181 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
66 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
127 firme · 30 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
62 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
56 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
68 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
7 firme · 11 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
49 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
29 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
18 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 952,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 943,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 614,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 601 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 293,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 99,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 0 RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 0 RON