Top 100 firme — Activități profesionale, Neamț după marjă netă în 2012
632 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 42,5 %, iar liderul atinge 100 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RAUDIM SRL▲ 583 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 100 %— | — | 500 RON | |
| 2 | 2.DAVI DESIGN SRL▲ 590 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 98,5 %— | — | 10,2 K RON | |
| 3 | 3.MAXQ SRL▲ 441 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 96,5 %— | — | 8,6 K RON | |
| 4 | 4.ADVERTO CONSULTING TEST SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 95,2 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 373,8 K RON | |
| 5 | 5.START SEE CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 94,4 %— | — | — | 74 K RON |
| 6 | 6.AIA STRATEGY TRANSLATIONS SRL▼ 1 | Sat Gâdinţi, Comuna Gâdinţi, Neamţ | 93,4 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 181,2 K RON | |
| 7 | 7.FOTOGRAMMETICA SRLnou | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 92,5 %— | — | — | 142,9 K RON |
| 8 | 8.NOVA CONT SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 89,2 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 148,8 K RON | |
| 9 | 9.CASSYS COM SRL▲ 614 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,4 %— | — | 7,9 K RON | |
| 10 | 10.DIB CONT EXPERT SRL▲ 36 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 84,4 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 81,9 K RON | |
| 11 | 11.FLORA CONSULT SRL▲ 17 | Sat Cuejdiu, Comuna Gîrcina, Neamţ | 82,4 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 378,5 K RON | |
| 12 | 12.POPA CONT SERVICE SRL▲ 146 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 82 %▲ 191,9 % | ▲ 191,9 % | 39,7 K RON | |
| 13 | 13.ADVERTO CONSULTING INSPECT SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 81,7 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 320 K RON | |
| 14 | 14.BSCOCT CONSULT SRL▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,9 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 123 K RON | |
| 15 | 15.CONSMAN SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,5 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 327,5 K RON | |
| 16 | 16.SSMEST CAPITAL CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,9 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 101,2 K RON | |
| 17 | 17.NEWFIN SRL▼ 13 | Municipiul Roman, Neamţ | 77,8 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 22,3 K RON | |
| 18 | 18.BENMART SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 77,7 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 196,4 K RON | |
| 19 | 19.ZAPPATERRA FILATI SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 76,6 %— | — | — | 138,8 K RON |
| 20 | 20.GENERAL MANAGEMENT SRL▲ 68 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 75,5 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 50,2 K RON | |
| 21 | 21.KOAN CONSULTING SRL▼ 9 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 75 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 109,3 K RON | |
| 22 | 22.LORENZO SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 75 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 29,8 K RON | |
| 23 | 23.DACIEN CONSULTING SRL▲ 541 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 74,8 %— | — | 86,4 K RON | |
| 24 | 24.EURIAL CONT SRL▲ 58 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,8 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 153,7 K RON | |
| 25 | 25.EXPERT PROIECT SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 73,4 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 33 K RON | |
| 26 | 26.TOR INSTAL SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,7 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 45,2 K RON | |
| 27 | 27.ADVERTO CONSULTING CONTROL SRL▼ 13 | Municipiul Roman, Neamţ | 71,1 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 256,3 K RON | |
| 28 | 28.GAMA ELECTRIC SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 14,3 K RON | |
| 29 | 29.MG SPORT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 70,7 %— | — | 31,7 K RON | |
| 30 | 30.EVIDCONT 2004 SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 70,6 %— | — | 63,7 K RON | |
| 31 | 31.ROCES SRL▼ 22 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 70,2 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 32,6 K RON | |
| 32 | 32.AMBIORIX SRL▲ 15 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 69,2 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 166,8 K RON | |
| 33 | 33.ADVERTO CONSULTING SRL▲ 549 | Municipiul Roman, Neamţ | 68,3 %— | — | 267,3 K RON | |
| 34 | 34.CONT LEGIS PLUS SRL▼ 19 | Sat Doina, Comuna Girov, Neamţ | 68,2 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 80 K RON | |
| 35 | 35.LORCHI CONSULTING SRL▲ 64 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 67,7 %▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 182,5 K RON | |
| 36 | 36.VALPET CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 67,1 %— | — | 13,5 K RON | |
| 37 | 37.SSI MEDIA EXPRESS SRL▲ 542 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 66 %— | — | 3,8 K RON | |
| 38 | 38.DSL CONS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 65,7 %— | — | 26,7 K RON | |
| 39 | 39.BOBBY VET SRLnou | Sat Luţca, Comuna Sagna, Neamţ | 65,3 %— | — | 14,3 K RON | |
| 40 | 40.VIRTUAL ART CONCEPT SRLnou | Sat Pîngărăcior, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 64,8 %— | — | — | 23,6 K RON |
| 41 | 41.MENRISCON SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 64,4 %— | — | — | 24,3 K RON |
| 42 | 42.BEST GSG SRL▲ 280 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 64,3 %▲ 1.402,6 % | ▲ 1.402,6 % | 335,2 K RON | |
| 43 | 43.CONT BEST SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 64,1 %— | — | 1,9 K RON | |
| 44 | 44.GLOBAL ASIG COMPANY - AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 13 | Municipiul Roman, Neamţ | 62,3 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 40,7 K RON | |
| 45 | 45.MAIA ADVERTISING S.R.L.▲ 25 | Sat Vădurele, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 62 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 73,5 K RON | |
| 46 | 46.ANIMEDICA SRL▲ 22 | Sat Păstrăveni, Comuna Păstrăveni, Neamţ | 61,9 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 43,2 K RON | |
| 47 | 47.M PROIECT 2001 SRL▲ 75 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 61,4 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 38,4 K RON | |
| 48 | 48.ECOMAR PROJECT SRL▲ 56 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60,9 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 9,3 K RON | |
| 49 | 49.PROIECT TRIDENT SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60,3 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 203 K RON | |
| 50 | 50.ACTUAL CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 60 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 128,3 K RON | |
| 51 | 51.IPCC MUNTEANU SRL▲ 487 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 58,9 %— | — | 46,7 K RON | |
| 52 | 52.NATILEX SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 58,6 %— | — | 2,4 K RON | |
| 53 | 53.ELDANI EX CONT SRL▲ 543 | Sat Galu, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 58,2 %— | — | 4,9 K RON | |
| 54 | 54.SOFCONT SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 58,2 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 36,9 K RON | |
| 55 | 55.MILLAN CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 57,3 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 44,9 K RON | |
| 56 | 56.CIUCHINĂ SANVET SRL▲ 2 | Sat Bîra, Comuna Bîra, Neamţ | 56,9 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 68,1 K RON | |
| 57 | 57.VALI POPA CONSULT SRL▲ 71 | Municipiul Roman, Neamţ | 56,8 %▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 57,5 K RON | |
| 58 | 58.SEL CONS PROIECT SRL▼ 34 | Municipiul Roman, Neamţ | 56,6 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 75,8 K RON | |
| 59 | 59.EXPERT CONT SRL▲ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 56,1 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 586,9 K RON | |
| 60 | 60.TOPGEOCAD SRL▲ 32 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 55,7 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 40,4 K RON | |
| 61 | 61.BEJU CONSULTING SRL▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 55,6 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 12,2 K RON | |
| 62 | 62.SIMIS TRAVEL SRL▲ 129 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 55,2 %▲ 179,4 % | ▲ 179,4 % | 37,9 K RON | |
| 63 | 63.REM CONSULTING SRL▲ 99 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 53,7 %▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 374,3 K RON | |
| 64 | 64.UNIVERSAL CONSTRUCT SRL▲ 378 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 53,6 %— | — | 46,6 K RON | |
| 65 | 65.PROFESS EXPERT CONT SRL▲ 51 | Municipiul Roman, Neamţ | 52,9 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 84,1 K RON | |
| 66 | 66.AT CONSTEHNIC SRL▲ 229 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 52,3 %▲ 749 % | ▲ 749 % | 4,7 K RON | |
| 67 | 67.CAIDOCAS CONSULT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 51,9 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 68 | 68.DIM PROIECT SRL▲ 393 | Municipiul Roman, Neamţ | 50,9 %— | — | 2 K RON | |
| 69 | 69.EOTOP SRL▲ 522 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 50,2 %— | — | 39,9 K RON | |
| 70 | 70.SEL INFO CONSULT SRL▲ 245 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 50 %▲ 939,1 % | ▲ 939,1 % | 5 K RON | |
| 71 | 71.VIOCONT CONSULT SRL▲ 42 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 49,7 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 40,6 K RON | |
| 72 | 72.HUMWEST SRL▼ 34 | Municipiul Roman, Neamţ | 49,3 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 50,7 K RON | |
| 73 | 73.CENTER COLD SRL▼ 20 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 49,2 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 113,5 K RON | |
| 74 | 74.RUMINA SRL▲ 94 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 49,2 %▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 78,8 K RON | |
| 75 | 75.GAP CONSULT SRL▲ 68 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 49,1 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 17,2 K RON | |
| 76 | 76.POSTUCONT SRL▲ 358 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 48,5 %▲ 242.400 % | ▲ 242.400 % | 21,5 K RON | |
| 77 | 77.VEXILAR SRL▼ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 48,1 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 20,1 K RON | |
| 78 | 78.AUTO NORD - EST SRL▲ 82 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 48,1 %▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 24,1 K RON | |
| 79 | 79.PASALAU SRL▲ 454 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 47,9 %— | — | 95,9 K RON | |
| 80 | 80.LORED & CO SRL▲ 143 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 47,6 %▲ 212,6 % | ▲ 212,6 % | 31,4 K RON | |
| 81 | 81.IELA PROIECT SRL▲ 56 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 47,6 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 56,9 K RON | |
| 82 | 82.GOLDMAN ASIG SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 47,2 %— | — | — | 33,2 K RON |
| 83 | 83.MQCERT SRL▲ 409 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 47 %— | — | 6 K RON | |
| 84 | 84.BALKO AGENCY SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 46,8 %— | — | 27,2 K RON | |
| 85 | 85.EURO BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 318 | Sat Chiriţeni, Comuna Hangu, Neamţ | 46,4 %▲ 8.035,1 % | ▲ 8.035,1 % | 11,9 K RON | |
| 86 | 86.DD AUDIT EXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 46,2 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 90,9 K RON | |
| 87 | 87.EXPERT CONSULTING SRL▲ 49 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 46,1 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 179,5 K RON | |
| 88 | 88.DELACI CONSULT SRL▲ 165 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 45 %▲ 295,9 % | ▲ 295,9 % | 42,8 K RON | |
| 89 | 89.GEOMETRIK SRL▲ 472 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44,9 %— | — | 15,7 K RON | |
| 90 | 90.MIAR CONSULTING SRL▲ 63 | Municipiul Roman, Neamţ | 44,6 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 6,5 K RON | |
| 91 | 91.EXPERT URSACHI SRL▲ 217 | Sat Dulceşti, Comuna Dulceşti, Neamţ | 44,6 %▲ 728,1 % | ▲ 728,1 % | 27,6 K RON | |
| 92 | 92.VISCOM PROIECT SRL▲ 93 | Sat Gîrcina, Comuna Gîrcina, Neamţ | 44,4 %▲ 116 % | ▲ 116 % | 19 K RON | |
| 93 | 93.GEOSFERA SRL▲ 45 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44,4 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 46,1 K RON | |
| 94 | 94.RC & S PROIECT SRL▲ 501 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 44,1 %— | — | 122,5 K RON | |
| 95 | 95.PASANY SRL▲ 103 | Sat Nisiporeşti, Comuna Boteşti, Neamţ | 44,1 %▲ 136,1 % | ▲ 136,1 % | 1,3 K RON | |
| 96 | 96.DACIEN MANAGEMENT SRL▼ 85 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 44 %▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 41 K RON | |
| 97 | 97.TOPO CJC SRL▲ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 43,4 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 241 K RON | |
| 98 | 98.GELCON DESIGN SRL▲ 377 | Municipiul Roman, Neamţ | 43,3 %— | — | 8,4 K RON | |
| 99 | 99.MARCOD INVEST SRL▲ 257 | Municipiul Roman, Neamţ | 42,6 %▲ 1.864,5 % | ▲ 1.864,5 % | 4,3 K RON | |
| 100 | 100.CMC CONSULTING SRL▲ 115 | Sat Stejaru, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 42,5 %▲ 160,1 % | ▲ 160,1 % | 240,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Neamț
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
240 firme · 158 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
141 firme · 51,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
181 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
66 firme · 41,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
127 firme · 30 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
62 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
52 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
56 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
68 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
7 firme · 11 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
49 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
29 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
18 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 952,2 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 943,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 614,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 601 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 293,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 99,5 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 0 RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 0 RON