Top 100 firme — Transport și depozitare, Mureș după marjă netă în 2021
1.558 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 64,5 %, iar liderul atinge 1.142,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROYAL TOURS SRL▲ 1.467 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1.142,8 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.NAFI PLAST SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 1.088,8 %— | — | — | 54,4 K RON |
| 3 | 3.NAN TAXI SPEDITION SRL▲ 699 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 470,6 %▲ 3.010,3 % | ▲ 3.010,3 % | 80 RON | |
| 4 | 4.T A R SA▲ 1.422 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 304,8 %— | — | 9,4 mil. RON | |
| 5 | 5.PEPINIA IMPEX SRL▲ 1.212 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 301,8 %— | — | 36,2 K RON | |
| 6 | 6.MOLDORIO TRANSCOM SRL▲ 953 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 196,4 %▲ 4.643,5 % | ▲ 4.643,5 % | 140,2 K RON | |
| 7 | 7.CARGO KLN SRL▲ 660 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 173 %▲ 949,2 % | ▲ 949,2 % | 119,2 K RON | |
| 8 | 8.TERASIS TRANS SRL▲ 186 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 163,5 %▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 50,4 K RON | |
| 9 | 9.TRANSTER DIESEL S.R.L.▲ 965 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101,1 %▲ 2.676,1 % | ▲ 2.676,1 % | 203 K RON | |
| 10 | 10.NIBAS DIGITAL EXPRESS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 98,6 %— | — | — | 266,1 K RON |
| 11 | 11.TOTAL LEVEL SRL▲ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 97,9 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 959 RON | |
| 12 | 12.HONSIM S.R.L.▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97,7 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 625 RON | |
| 13 | 13.LUKY TEHNO-PARTY S.R.L.nou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 97,1 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 14 | 14.RED BUN DRIVE TEAM S.R.L.▲ 5 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 97 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 18,1 K RON | |
| 15 | 15.CARS GB SRL▲ 1.416 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97 %— | — | 388 RON | |
| 16 | 16.MINIPET ALBA SRL▲ 84 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 1,9 K RON | |
| 17 | 17.FAST VAN CURIER S.R.L.nou | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 97 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 18 | 18.MARCO & ALEX SPEDITION SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 97 %— | — | 709 RON | |
| 19 | 19.UȚUARITRANS S.R.L.▲ 143 | Sat Maioreşti, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 96,9 %▲ 71 % | ▲ 71 % | 25,7 K RON | |
| 20 | 20.IMOADI S.R.L.nou | Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 96,4 %— | — | — | 77,1 K RON |
| 21 | 21.PARCAREA URSULUI S.R.L.▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 93,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 124,3 K RON | |
| 22 | 22.MARA TRANS SRL▲ 254 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93,6 %▲ 111 % | ▲ 111 % | 181,5 K RON | |
| 23 | 23.AIRMAD TEAM S.R.L.▲ 2 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 93,1 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 24 | 24.DUDA LOGISTIK SRL▲ 120 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 92,4 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 89,7 K RON | |
| 25 | 25.AIRCONSULTANT PILOT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 92,1 %— | — | — | 368,3 K RON |
| 26 | 26.MARMEDVET TRANS SRL▼ 16 | Municipiul Reghin, Mureş | 90,9 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 131,4 K RON | |
| 27 | 27.NEFRANCOM SRL▲ 1.185 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 89,7 %— | — | 163 K RON | |
| 28 | 28.DIACONT TRANS SRL▲ 148 | Municipiul Reghin, Mureş | 89,3 %▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 29,2 K RON | |
| 29 | 29.ȘERBAN SPEED TRANS S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 89,2 %— | — | — | 151,7 K RON |
| 30 | 30.UNICONECT TRANS S.R.L.▲ 510 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 88,2 %▲ 269,6 % | ▲ 269,6 % | 248,4 K RON | |
| 31 | 31.JORJ MARTA INTERNATIONAL SRL▲ 22 | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 87,5 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 60,2 K RON | |
| 32 | 32.A&G CÎNDEA SPEDITION S.R.L.▲ 750 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 87,1 %▲ 696,9 % | ▲ 696,9 % | 107,1 K RON | |
| 33 | 33.OLMIN LIFT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85,6 %— | — | — | 8,3 K RON |
| 34 | 34.IZIRAJDER COURIER S.R.L.▲ 463 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85,6 %▲ 229,5 % | ▲ 229,5 % | 79,4 K RON | |
| 35 | 35.KARA VOSK UJAS S.R.L.▲ 134 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,1 %▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 47,3 K RON | |
| 36 | 36.DARI TRANSIMAR SRL▲ 6 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 83,5 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 34,6 K RON | |
| 37 | 37.AVANTAJ TAXI & TRAVEL S.R.L.▲ 100 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 83,1 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 53,7 K RON | |
| 38 | 38.LIFELINE TECH S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 81,2 %— | — | — | 33,4 K RON |
| 39 | 39.PANORAMIC CITY TAXI SRL▲ 1.343 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 80,3 %— | — | 24,8 K RON | |
| 40 | 40.PROFESSIONAL PLATFORM CREATING S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 80,1 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 162,9 K RON | |
| 41 | 41.NIK-TON-MONDOGLOB-EXPRESS S.R.L.nou | Sat Pîrîu Crucii, Comuna Rîciu, Mureş | 79,9 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 42 | 42.MIHTRANS SRL▲ 563 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 79,8 %▲ 305,9 % | ▲ 305,9 % | 779,5 K RON | |
| 43 | 43.BETACOM SRL▲ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 78,4 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 37,2 K RON | |
| 44 | 44.VRC RARES&ANTO S.R.L.▲ 16 | Sat Sînpetru de Cîmpie, Comuna Sînpetru de Cîmpie, Mureş | 78,1 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 61,1 K RON | |
| 45 | 45.BAR TRANS OFFICE TOURS S.R.L.▲ 106 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 77,4 %▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 63,4 K RON | |
| 46 | 46.OLTSEB SPEED S.R.L.▲ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 77,4 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 68,3 K RON | |
| 47 | 47.BRINGO GROUP SRL▲ 12 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 77,4 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 309,5 K RON | |
| 48 | 48.GYU DO BEAUTY SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 77,3 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 98,6 K RON | |
| 49 | 49.AGROSERVICE SARMASU SRLnou | Oraş Sărmaşu, Mureş | 77,3 %— | — | 2,3 K RON | |
| 50 | 50.SHASHA PUG TAXI S.R.L.▲ 1.235 | Municipiul Reghin, Mureş | 77 %— | — | 65,9 K RON | |
| 51 | 51.DRD DANI CONFORT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 76,7 %— | — | — | 52,1 K RON |
| 52 | 52.ZELI TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 76,3 %— | — | — | 84,3 K RON |
| 53 | 53.TAXI ANDREW TOURS S.R.L.▲ 46 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 75,4 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 61,9 K RON | |
| 54 | 54.VASS L&A NMK DISTRIB S.R.L.▲ 1.376 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74 %— | — | 33,6 K RON | |
| 55 | 55.CH WORLD SERV S.R.L.▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,5 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 28,1 K RON | |
| 56 | 56.ZORENIZ SRL▲ 608 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,9 %▲ 338,6 % | ▲ 338,6 % | 14,2 K RON | |
| 57 | 57.DERAM ALEXTRANS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,8 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 53,9 K RON | |
| 58 | 58.PETY TAXI TRAVEL S.R.L.▲ 96 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,3 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 50,8 K RON | |
| 59 | 59.NALANA PARITRANS S.R.L.▼ 32 | Sat Urisiu de Sus, Comuna Chiheru de Jos, Mureş | 72,2 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 118,7 K RON | |
| 60 | 60.PML SARA CITY TRANS S.R.L.▲ 260 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,9 %▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 29,4 K RON | |
| 61 | 61.ROBTOM TRAVEL S.R.L.▲ 187 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,8 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 18,3 K RON | |
| 62 | 62.SARANDRASI TAXI S.R.L.▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,7 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 66,4 K RON | |
| 63 | 63.LAURENTIU BORDAS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,7 %— | — | — | 22,5 K RON |
| 64 | 64.ADAMSFOR S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 71,2 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 65 | 65.TRANS EURO SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 199,6 K RON | |
| 66 | 66.DELIVERY MURES S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,7 %— | — | — | 27,1 K RON |
| 67 | 67.MIRCEA TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 259 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 70,4 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 50 K RON | |
| 68 | 68.TRAIN TRAVEL & BEAUTY S.R.L.▲ 524 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,4 %▲ 242,2 % | ▲ 242,2 % | 816,4 K RON | |
| 69 | 69.HESTIA AUTO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,3 %— | — | — | 89,1 K RON |
| 70 | 70.MATIAS TRANS SRL▲ 168 | Municipiul Reghin, Mureş | 70,3 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 33,5 K RON | |
| 71 | 71.STEFANIA & ARON LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 70,3 %— | — | — | 399,2 K RON |
| 72 | 72.DALIAZENA TAXI S.R.L.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,3 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 56,3 K RON | |
| 73 | 73.AVRIEL ECO MUREȘ S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,9 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 74 | 74.CSERESZ ICEROAD S.R.L.▲ 370 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,6 %▲ 133,2 % | ▲ 133,2 % | 15,1 K RON | |
| 75 | 75.LKW ROXANA SRL▲ 279 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 69,4 %▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 136,3 K RON | |
| 76 | 76.GRECU TAXI SRL▲ 204 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,4 %▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 36,4 K RON | |
| 77 | 77.I&T TRANSISCRIS S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 69,4 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 78 | 78.SZABI TAXI & TRAVEL S.R.L.▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,3 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 92,4 K RON | |
| 79 | 79.INDUSTRIAL REAL ESTATE S.R.L.nou | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 69,3 %— | — | — | 2,2 mil. RON |
| 80 | 80.HEK TAXI MURES S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,1 %— | — | 61,8 K RON | |
| 81 | 81.ZAKI TAX SRL▲ 48 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,9 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 52,5 K RON | |
| 82 | 82.DAVCAS SPEED S.R.L.▲ 106 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,9 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 62,3 K RON | |
| 83 | 83.ROXANA LUK TRAVEL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,8 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 65,6 K RON | |
| 84 | 84.DORLEN TRAVEL S.R.L.▲ 100 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,5 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 60,5 K RON | |
| 85 | 85.VASILET PRESCOM SRL▲ 71 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,3 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 49,8 K RON | |
| 86 | 86.TATIANA CONFORT CITY S.R.L.▲ 126 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 67,5 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 47,1 K RON | |
| 87 | 87.LIV SPEED CITY S.R.L.▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 67,5 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 49,8 K RON | |
| 88 | 88.BELOFFICE CITY CONFORT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 67,3 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 65,6 K RON | |
| 89 | 89.ALMADANA CONFORT S.R.L.▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,4 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 43,7 K RON | |
| 90 | 90.LEXANDA TAXI SRL▲ 170 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,4 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 134,6 K RON | |
| 91 | 91.VSI DISTRICT LINE S.R.L.▲ 1.138 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,3 %— | — | 45,6 K RON | |
| 92 | 92.BFI DELIA TAXI S.R.L.▲ 170 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 65,8 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 83,4 K RON | |
| 93 | 93.UNIMOG TRAVEL S.R.L.▼ 55 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 65,7 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 36,6 K RON | |
| 94 | 94.AIRAM & SUIRAM S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 65,6 %— | — | — | 18,1 K RON |
| 95 | 95.REG ALSTRANS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 65,5 %— | — | — | 120,6 K RON |
| 96 | 96.CĂTĂSARA DELIVERY S.R.L.▼ 63 | Sat Sînpetru de Cîmpie, Comuna Sînpetru de Cîmpie, Mureş | 65,3 %▼ 27 % | ▼ 27 % | 50,8 K RON | |
| 97 | 97.EUROLEV CONFORT TRANS S.R.L.▲ 49 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 65,1 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 85,5 K RON | |
| 98 | 98.FLORIMOL CITY TRAVEL S.R.L.▼ 43 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 64,8 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 53,3 K RON | |
| 99 | 99.FLORICRIS TRAVEL SRL▲ 142 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 64,7 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 133,7 K RON | |
| 100 | 100.FM EUROPE TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Vînatori, Comuna Vînatori, Mureş | 64,5 %— | — | — | 205,8 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Mureș
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
960 firme · 1,8 mld. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
28 firme · 105,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
131 firme · 84,3 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
141 firme · 74 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
455 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
13 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
47 firme · 40,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
33 firme · 17,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
5 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
124 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 634,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
4 firme · 399,4 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 245,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 33,8 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
1 firme · 0 RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 0 RON