Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Mureș după marjă netă în 2016
808 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 32,7 %, iar liderul atinge 21.521,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TERRA HOTELS MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 21.521,5 %— | — | — | 268,6 K RON |
| 2 | 2.NOBILIS LARIX SRLnou | Sat Săcăreni, Comuna Ernei, Mureş | 97,2 %— | — | — | 175 RON |
| 3 | 3.ROLAND FIT CARE SRLnou | Sat Gruişor, Comuna Acăţari, Mureş | 97,1 %— | — | — | 335 RON |
| 4 | 4.VLAD & BEA SERV SRL▲ 184 | Sat Bistra Mureşului, Comuna Deda, Mureş | 97 %▲ 555,1 % | ▲ 555,1 % | 953 RON | |
| 5 | 5.LA HANUL CALD SRL▲ 18 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 95,8 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 100,5 K RON | |
| 6 | 6.NINU SERV SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 95 %▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 4,1 K RON | |
| 7 | 7.PHOENIX TOUR SRL▲ 47 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 92,3 %▲ 133 % | ▲ 133 % | 2,5 K RON | |
| 8 | 8.DELINA COM SRL▲ 8 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 90 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 47,8 K RON | |
| 9 | 9.ORIZONT INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 88,6 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 153,1 K RON | |
| 10 | 10.PENSIUNEA PÂRÂUL SARAT SRL-Dnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 86,3 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 11 | 11.GOLD COIN SOLUTIONS SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,2 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 70 K RON | |
| 12 | 12.PALAS LUCKY DRACULA SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 83,9 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 164,3 K RON | |
| 13 | 13.SORAN ANACONDA SRLnou | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 82,7 %— | — | — | 29,5 K RON |
| 14 | 14.GAMALL LAUR SRL▲ 515 | Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 81,6 %— | — | 156,9 K RON | |
| 15 | 15.MARGAPOP COM SRL▲ 89 | Sat Săbed, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 81 %▲ 234,6 % | ▲ 234,6 % | 371 RON | |
| 16 | 16.DUTA CONSULT SRLnou | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 80,7 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 17 | 17.SILVER SLOTS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 79,8 %— | — | — | 155,4 K RON |
| 18 | 18.EUROTEAM CATERING SRL▲ 231 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 79,1 %▲ 671,6 % | ▲ 671,6 % | 390,9 K RON | |
| 19 | 19.POZITIV COMERCIAL SRL▲ 2 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 78,1 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 169,3 K RON | |
| 20 | 20.IKIGAI IT SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Chirileu, Comuna Sînpaul, Mureş | 77,6 %— | — | — | 936 RON |
| 21 | 21.LUDOVIKO LIM SRL▼ 17 | Loc. Sărmaşu, Oraş Sărmaşu, Mureş | 76,2 %▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 45,8 K RON | |
| 22 | 22.LUCKY WHITE SRL▲ 752 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74,5 %— | — | 47 K RON | |
| 23 | 23.EMCIL IMPEX SRL▲ 39 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 69,5 %▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 56,7 K RON | |
| 24 | 24.MEMORY OF HOLIDAY SOVATA SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 69,1 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 25 | 25.BALINT SERV COM SRL▲ 744 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69 %— | — | 34,8 K RON | |
| 26 | 26.UNIVERSAL BUR TEHNIC S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,4 %— | — | — | 10,7 K RON |
| 27 | 27.REMAP VALUE SRL▼ 15 | Sat Ghindari, Comuna Ghindari, Mureş | 67,4 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 762 RON | |
| 28 | 28.BISCONTIM SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,6 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 23,7 K RON | |
| 29 | 29.FELINA COMSERIMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,1 %— | — | 26,2 K RON | |
| 30 | 30.COJO SRL▼ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 65,7 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 410,2 K RON | |
| 31 | 31.CONSUMCOOP VARGATA SOCIETATE COOPERATIVA▼ 4 | Sat Vărgata, Comuna Vărgata, Mureş | 65,4 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1,6 K RON | |
| 32 | 32.RUSIDAVA INN SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 64,5 %— | — | — | 43,9 K RON |
| 33 | 33.ADA & CAMI SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 61,5 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 109,9 K RON | |
| 34 | 34.SAMWAYS SRL▲ 17 | Sat Cund, Comuna Bahnea, Mureş | 61,2 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 23,4 K RON | |
| 35 | 35.VENETIA RIALTO SRL▼ 2 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 61,1 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 28,7 K RON | |
| 36 | 36.CAPITALTURIST SRL▲ 545 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 60,9 %— | — | 47,5 K RON | |
| 37 | 37.VILA LAURA SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 59,9 %— | — | — | 31,3 K RON |
| 38 | 38.REST HOT BEKECS SRLnou | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 59,8 %— | — | — | 63,8 K RON |
| 39 | 39.ACUM SRL▲ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 59,7 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 50,9 K RON | |
| 40 | 40.OLIMP COM SRL▲ 719 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 59,2 %— | — | 4 K RON | |
| 41 | 41.MIRANDA TOUR SRL▼ 7 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 58,9 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 48,8 K RON | |
| 42 | 42.GRAMLIN SRL▼ 22 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 57,5 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 7,2 K RON | |
| 43 | 43.MAKI'S PIZZA S.R.L.▲ 150 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 57,3 %▲ 293,8 % | ▲ 293,8 % | 8,3 K RON | |
| 44 | 44.PALAS LUCKY SRL▲ 103 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 56,7 %▲ 210,3 % | ▲ 210,3 % | 158,3 K RON | |
| 45 | 45.JAKO ZPP SRL▲ 369 | Sat Valea Izvoarelor, Comuna Sînpaul, Mureş | 56,4 %▲ 3.813,9 % | ▲ 3.813,9 % | 38,9 K RON | |
| 46 | 46.TIMES CAFE SRL▲ 383 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 55,6 %▲ 7.026,9 % | ▲ 7.026,9 % | 111,7 K RON | |
| 47 | 47.ELIGHT KING SRL▲ 190 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 52,5 %▲ 360,5 % | ▲ 360,5 % | 46,2 K RON | |
| 48 | 48.GHERASIM IMPEX SRL▲ 663 | Municipiul Reghin, Mureş | 52,2 %— | — | 12,5 K RON | |
| 49 | 49.MATINAL PROD MAX SRL▲ 3 | Sat Suplac, Comuna Suplac, Mureş | 51,9 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 37,5 K RON | |
| 50 | 50.IMPERIAL MOL SRL▲ 239 | Sat Ruşii-Munţi, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 51,3 %▲ 604,1 % | ▲ 604,1 % | 20,7 K RON | |
| 51 | 51.PERLA CALIMANILOR ECOTURISM SRL▲ 37 | Sat Pietriş, Comuna Deda, Mureş | 51,2 %▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 39,2 K RON | |
| 52 | 52.SAS FOGADO SRLnou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 50,8 %— | — | — | 17,6 K RON |
| 53 | 53.AMICALD SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,6 %— | — | 26,9 K RON | |
| 54 | 54.LIAMAR SRL▲ 23 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 50,4 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 70,5 K RON | |
| 55 | 55.NEMETH RESORT SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 47,4 %— | — | — | 192,3 K RON |
| 56 | 56.SPORT BAR TEREN SRLnou | Loc. Sărmaşu, Oraş Sărmaşu, Mureş | 46,7 %— | — | — | 105 K RON |
| 57 | 57.GRAND RHAPSODY SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,4 %▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 100,8 K RON | |
| 58 | 58.METAL IMAGE SRL▲ 18 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 46 %▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 11,7 K RON | |
| 59 | 59.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▲ 583 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46 %— | — | 209,6 K RON | |
| 60 | 60.CIPESA FRESH SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,7 %— | — | — | 100,4 K RON |
| 61 | 61.B.K.ZOL TRADE SRLnou | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 45,4 %— | — | — | 98,9 K RON |
| 62 | 62.FRITZ SRL▲ 103 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 43,9 %▲ 169,8 % | ▲ 169,8 % | 12,2 K RON | |
| 63 | 63.HOTFRESH COM SRL▲ 241 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 43,7 %▲ 586 % | ▲ 586 % | 192,9 K RON | |
| 64 | 64.OVEDAN SRL▲ 59 | Loc. Balda, Oraş Sărmaşu, Mureş | 43,4 %▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 22,8 K RON | |
| 65 | 65.KING FAST FOOD SRL▲ 118 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 42,6 %▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 50,3 K RON | |
| 66 | 66.GLIGA NICOMAR SRLnou | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 41,2 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 67 | 67.MBAR STAR SRL▲ 29 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 41,1 %▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 236,5 K RON | |
| 68 | 68.ROMARTA LUXURY EVENTS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,8 %— | — | — | 160,1 K RON |
| 69 | 69.DUDU STAR COM SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,3 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 71,6 K RON | |
| 70 | 70.MOLKA SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 39,1 %— | — | 28,9 K RON | |
| 71 | 71.MUZIC SAN SRL▼ 56 | Sat Zăpodea, Comuna Sânger, Mureş | 39,1 %▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 5,9 K RON | |
| 72 | 72.PIN ZION SRL▼ 25 | Sat Dîmbău, Comuna Adamuş, Mureş | 39 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 6,7 K RON | |
| 73 | 73.DASIRA TURISM SRL▲ 250 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 38,6 %▲ 642,8 % | ▲ 642,8 % | 58,5 K RON | |
| 74 | 74.RED STONE SRL▲ 385 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 38,3 %▲ 31.816,7 % | ▲ 31.816,7 % | 68,7 K RON | |
| 75 | 75.MLI EDEN INVEST SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 38,3 %— | — | — | 155,5 K RON |
| 76 | 76.LA & RA SRL▲ 420 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 38,3 %— | — | 458,3 K RON | |
| 77 | 77.TUT CRIN SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 38,1 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 56,4 K RON | |
| 78 | 78.OBLONUL SRL-D▲ 204 | Sat Band, Comuna Band, Mureş | 37,9 %▲ 404,8 % | ▲ 404,8 % | 80,8 K RON | |
| 79 | 79.PIAȚA CETĂȚII SIGHIȘOARA SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 37,8 %— | — | — | 74,1 K RON |
| 80 | 80.REST DOEL SRLnou | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 37,5 %— | — | — | 26,3 K RON |
| 81 | 81.SALMO IMPEX SRL▼ 32 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 36,8 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 82 | 82.LIA&ALEX SRL▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,2 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 7,9 K RON | |
| 83 | 83.REKOVERM SRL▼ 25 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 36 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 9,8 K RON | |
| 84 | 84.ONA SAGGA SRL▲ 650 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,4 %— | — | 9,5 K RON | |
| 85 | 85.GASTRO SRL▼ 37 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 35,4 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 7,8 K RON | |
| 86 | 86.PREX MOARA CU NOROC M GH SRL▲ 543 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,2 %— | — | 4,6 K RON | |
| 87 | 87.BUMCAFE SRL▲ 50 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 35,1 %▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 73,7 K RON | |
| 88 | 88.AGRO CEREAL SRL▼ 43 | Sat Ranta, Comuna Bogata, Mureş | 35 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 43,8 K RON | |
| 89 | 89.FAD IMPEX SRL▲ 484 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35 %— | — | 28,4 K RON | |
| 90 | 90.CRICKLADE TEA SRLnou | Sat Suseni, Comuna Suseni, Mureş | 34,9 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 91 | 91.STRATUM GLOBAL S.R.L.▲ 117 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 34,6 %▲ 158,7 % | ▲ 158,7 % | 207,6 K RON | |
| 92 | 92.MONTAN DEIAMAR SRLnou | Sat Brădeţelu, Comuna Ibăneşti, Mureş | 34,6 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 93 | 93.J`AI FLYINGPIG SRL▲ 492 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34,4 %— | — | 228,7 K RON | |
| 94 | 94.ANTERWEEK SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 33,9 %— | — | — | 30,4 K RON |
| 95 | 95.TOMEK DONER KEBAB SRL▼ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33,9 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 882,8 K RON | |
| 96 | 96.SIGHISOARA TURISM SRL▲ 23 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 33,7 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 54,4 K RON | |
| 97 | 97.QUINTUS SRL▼ 33 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 33,3 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 771 K RON | |
| 98 | 98.MDM DAN SRL▲ 213 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33 %▲ 442,1 % | ▲ 442,1 % | 11,8 K RON | |
| 99 | 99.ANKIS PRODEXIM SRL▲ 140 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 32,8 %▲ 198 % | ▲ 198 % | 42,1 K RON | |
| 100 | 100.SOVEX SRL▲ 151 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 32,7 %▲ 223,8 % | ▲ 223,8 % | 23,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Mureș
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
91 firme · 325,7 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
309 firme · 275,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
145 firme · 222,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
396 firme · 134,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 45,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
76 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
32 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
29 firme · 4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
14 firme · 1,3 mil. RON