Top 100 firme — Activități profesionale, Maramureș după marjă netă în 2013
656 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 53,4 %, iar liderul atinge 1.185,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CON ANA EXPERT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1.185,3 %— | — | 28,4 K RON | |
| 2 | 2.REAL MANAGEMENT EXPERTISE SRL▲ 609 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 131,4 %— | — | 76,4 K RON | |
| 3 | 3.DOLCA-VET SRL▲ 276 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 102,3 %▲ 1.146,2 % | ▲ 1.146,2 % | 26,3 K RON | |
| 4 | 4.PROIECT-FOREST SRL▲ 22 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 97 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 582 RON | |
| 5 | 5.HEFFLER STRUKTUREN S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 97 %— | — | 4,9 K RON | |
| 6 | 6.LC & LGD CONSULTANŢĂ GAZ SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 97 %— | — | — | 69,2 K RON |
| 7 | 7.BOREAL EXPERT CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 96,9 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 101,7 K RON | |
| 8 | 8.AMIDEEA PROJECT-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 96,6 %— | — | — | 59,2 K RON |
| 9 | 9.ALPHA STIL CONFORT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 96,3 %— | — | — | 179,2 K RON |
| 10 | 10.SPATIALPROIECT-POP SNC▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 95,8 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 8,4 K RON | |
| 11 | 11.STANDARD ADVENTURE SRLnou | Sat Breb, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 95,3 %— | — | 125,8 K RON | |
| 12 | 12.IMPERIA STAR BZN SRL▲ 494 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 91,6 %— | — | 78,7 K RON | |
| 13 | 13.MAXTEAM SRL▲ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 88,8 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 10,2 K RON | |
| 14 | 14.DADO-LINE SRL▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 88,1 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 116,7 K RON | |
| 15 | 15.AEDILIS URBAN PROIECT SRL▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 87,8 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 250,1 K RON | |
| 16 | 16.MIHLUC SRL▲ 335 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 86,9 %▲ 4.650,8 % | ▲ 4.650,8 % | 19,3 K RON | |
| 17 | 17.ECLISSI SRL▲ 419 | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 86,9 %— | — | 23,7 K RON | |
| 18 | 18.CONTABPET EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 86,8 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 26,8 K RON | |
| 19 | 19.SOCIAL MEDIA PROMOTIONS SRL▼ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 86,4 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 181,3 K RON | |
| 20 | 20.EX ACT CONSULTRADE SRL▲ 475 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 85,6 %— | — | 13,3 K RON | |
| 21 | 21.ROGEMUR SERV SRL▲ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 85,6 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 93,5 K RON | |
| 22 | 22.TIME FOR ADVERTISING SRL▼ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 84,6 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 39,4 K RON | |
| 23 | 23.NEO URBAN SRL▲ 87 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 84,5 %▲ 132 % | ▲ 132 % | 60,2 K RON | |
| 24 | 24.PREVENTION DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 84 %— | — | — | 184,5 K RON |
| 25 | 25.ECO ROVISERV SRL▲ 229 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,7 %▲ 677,3 % | ▲ 677,3 % | 96,3 K RON | |
| 26 | 26.POPCO SRL▲ 196 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 83,4 %▲ 461,8 % | ▲ 461,8 % | 175,5 K RON | |
| 27 | 27.PHOTO TREND 25 SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 82,6 %— | — | — | 101,2 K RON |
| 28 | 28.AMECONT SRL▲ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 82,6 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 12,9 K RON | |
| 29 | 29.ACEBER ROM SRLnou | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 82,3 %— | — | — | 95,3 K RON |
| 30 | 30.TERAVERCONT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 82,2 %— | — | 3,7 K RON | |
| 31 | 31.BARTERO PAY S.R.L.▲ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 81,8 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 157,2 K RON | |
| 32 | 32.MNR CONSULTING & LOGISTICS SRL▲ 22 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 81,8 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 89,5 K RON | |
| 33 | 33.GAUSS CAD PROJECT S.R.L.▲ 104 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 81,7 %▲ 178,7 % | ▲ 178,7 % | 16,3 K RON | |
| 34 | 34.CONTENTER SRL▲ 343 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 81,3 %▲ 8.640,9 % | ▲ 8.640,9 % | 7,8 K RON | |
| 35 | 35.CIONCA SOFT-CONS SRL▲ 38 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 80,8 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 46,3 K RON | |
| 36 | 36.VER-INS-TRAD SRL▼ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 79 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 38,1 K RON | |
| 37 | 37.DPA SERVICE SRL▲ 326 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 78,2 %▲ 4.914,7 % | ▲ 4.914,7 % | 37,2 K RON | |
| 38 | 38.TCP IP MANAGEMENT SRL▼ 35 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 78,1 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 113,6 K RON | |
| 39 | 39.REDEX-INS SRL▼ 28 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 78,1 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 49,9 K RON | |
| 40 | 40.COBRI SRL▲ 63 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77,9 %▲ 101,1 % | ▲ 101,1 % | 29,5 K RON | |
| 41 | 41.ADR CLAS SRL▲ 442 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 77 %— | — | 33,8 K RON | |
| 42 | 42.AD CONT SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 76,9 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 110,8 K RON | |
| 43 | 43.VOYAGER SRL▲ 250 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 76,5 %▲ 1.077,1 % | ▲ 1.077,1 % | 271,6 K RON | |
| 44 | 44.DEVELOPMENT RUBBER INDUSTRY SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 76,2 %— | — | — | 139,2 K RON |
| 45 | 45.TYM SRL▲ 106 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 75 %▲ 176,1 % | ▲ 176,1 % | 16,3 K RON | |
| 46 | 46.DURABERG SRL▼ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74,9 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 1,8 mil. RON | |
| 47 | 47.VIOREN & CO SRL▲ 462 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 74,8 %— | — | 66,3 K RON | |
| 48 | 48.L & D ELECTRO SRL▼ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 73,9 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 2 K RON | |
| 49 | 49.NETWORK CONSULTING SRL▲ 31 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 73,8 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 59,5 K RON | |
| 50 | 50.TALPOS SRL▲ 564 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 72,7 %— | — | 18,7 K RON | |
| 51 | 51.PROVIA SRL▲ 306 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 72,6 %▲ 4.171,2 % | ▲ 4.171,2 % | 104,8 K RON | |
| 52 | 52.MIKE PRODUCT DESIGN SRLnou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 72,4 %— | — | — | 19,9 K RON |
| 53 | 53.CONCEPTUAL LAB SRLnou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 72,4 %— | — | — | 6 K RON |
| 54 | 54.CECMLV SRL▲ 469 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 71,7 %— | — | 39,4 K RON | |
| 55 | 55.NASTAFIL SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 71,6 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 8,2 K RON | |
| 56 | 56.AE DEMIAN CONTAB SRL▲ 473 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 71,4 %— | — | 53,8 K RON | |
| 57 | 57.BRAND CONSULT MANAGEMENT SRL▲ 34 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 71,2 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 49,9 K RON | |
| 58 | 58.GECOR SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 71,2 %— | — | 2 K RON | |
| 59 | 59.ROBUST SRL▲ 506 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 70,7 %— | — | 5,4 K RON | |
| 60 | 60.CRODEC SRL▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 70,2 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 5,7 K RON | |
| 61 | 61.EURO3.RO SRL▼ 38 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 68,9 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 3 K RON | |
| 62 | 62.TEKTONIK LINE SRL▼ 40 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 68,6 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 49,2 K RON | |
| 63 | 63.PADUREX CONSULTING SRL▼ 5 | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 66,8 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 54,7 K RON | |
| 64 | 64.LGD & C CONSULTANŢĂ GAZ SRL▼ 47 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 66,6 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 133,8 K RON | |
| 65 | 65.VLAICU CONSTRUCT SRL▲ 29 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 65,9 %▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 134,1 K RON | |
| 66 | 66.ANTOLIV SRL▲ 15 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 65,6 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 15,8 K RON | |
| 67 | 67.PERFECT LIGHT STUDIO SRL-Dnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 65,4 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 68 | 68.RIPRES GRIO SRL▲ 148 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 65,4 %▲ 326,1 % | ▲ 326,1 % | 52,2 K RON | |
| 69 | 69.ARCHI SPHERE SRL▲ 481 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 65 %— | — | 10,5 K RON | |
| 70 | 70.WATER CONSULTING PROJECT SRL▼ 43 | Sat Dumbravita, Comuna Dumbravita, Maramureş | 64,4 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 28,9 K RON | |
| 71 | 71.GETER 2007 SRL▲ 45 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 64,1 %▲ 87,7 % | ▲ 87,7 % | 15,4 K RON | |
| 72 | 72.JOB HARMONY S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 63,8 %— | — | — | 61,8 K RON |
| 73 | 73.VITARO FINANCING SRL▲ 17 | Sat Catalina, Comuna Coltău, Maramureş | 63,8 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 112,4 K RON | |
| 74 | 74.DIPA COPS SRL▼ 39 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 63,2 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 171,4 K RON | |
| 75 | 75.MARGRAD CONSULTING SRL▼ 39 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 63,1 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 73,9 K RON | |
| 76 | 76.XALLO TEHNIC SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 60,4 %— | — | — | 28,4 K RON |
| 77 | 77.WISSENLAB SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 60,2 %— | — | — | 14,6 K RON |
| 78 | 78.AEROH & AILITO SRL▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 59,2 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 65,1 K RON | |
| 79 | 79.PACIOLO COMPUTER SRL▲ 495 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 59,1 %— | — | 7,1 K RON | |
| 80 | 80.GEOCADEX SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 59 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 91,8 K RON | |
| 81 | 81.EUROCONT EXPERT SRL▼ 18 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 58,9 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 62,4 K RON | |
| 82 | 82.START CONTAB SRL▲ 61 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 58,7 %▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 50,1 K RON | |
| 83 | 83.ERIA-EREIA CONSULT SRLnou | Sat Ocna Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 58,7 %— | — | — | 37,9 K RON |
| 84 | 84.M.S DUMITA SRLnou | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 57,5 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 85 | 85.REDMM SRL▲ 349 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 56,6 %— | — | 103,5 K RON | |
| 86 | 86.TRANSILVANIA SUNPOWER SRLnou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 56,1 %— | — | — | 145 K RON |
| 87 | 87.ELBI COM PREST SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 56 %— | — | — | 101,9 K RON |
| 88 | 88.ERIGO PROIECT SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 55,8 %— | — | — | 21,3 K RON |
| 89 | 89.SERV AUDIT SRL▼ 50 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 54,9 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 15,6 K RON | |
| 90 | 90.LENNY LAVENDER SRL-Dnou | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 54,7 %— | — | — | 50,5 K RON |
| 91 | 91.LUISA TEX SRL▲ 165 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 54,5 %▲ 418,1 % | ▲ 418,1 % | 102,7 K RON | |
| 92 | 92.DOMINARUM CONTPREST SRLnou | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 54,4 %— | — | 26,6 K RON | |
| 93 | 93.FINANCE CONSULTING SRL▼ 64 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 54,3 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 53 K RON | |
| 94 | 94.RL PAINA CONSULTING SRL▼ 93 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 54,2 %▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 19,4 K RON | |
| 95 | 95.DO UT DES SRL▲ 200 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 54,1 %▲ 762,2 % | ▲ 762,2 % | 89,5 K RON | |
| 96 | 96.NCN UE PROJECT SRL▼ 44 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 54 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 1,6 K RON | |
| 97 | 97.SARAH ADVERTISING SRL▲ 351 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,9 %— | — | 68,4 K RON | |
| 98 | 98.TAX POINT SERVICES SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,7 %— | — | — | 29,2 K RON |
| 99 | 99.MILDAN-PROJECT SRL▲ 291 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 53,4 %▲ 9.616,4 % | ▲ 9.616,4 % | 10,2 K RON | |
| 100 | 100.LUBIRA SRL▲ 141 | Sat Vima Mare, Comuna Vima Mică, Maramureş | 53,4 %▲ 336,5 % | ▲ 336,5 % | 44,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Maramureș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
349 firme · 217,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
101 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
167 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
165 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
184 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
59 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
48 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
52 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
73 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
17 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
12 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
7 firme · 698,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 647,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 434,1 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 350,8 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 239,7 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 199,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 75,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 0 RON