Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Maramureș după marjă netă în 2023
141 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,6 %, iar liderul atinge 93,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXPLO VASI CILICIUC S.R.L.nou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 93,5 %— | — | — | 74,8 K RON |
| 2 | 2.IOAN TAMAS MICULAI S.R.L.▲ 129 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Maramureş | 92,6 %— | — | 2,6 K RON | |
| 3 | 3.SOLARIS TOTAL SRL▲ 30 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 89,8 %▲ 332,3 % | ▲ 332,3 % | 110,7 K RON | |
| 4 | 4.BEAUTYWOOD S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 87,7 %— | — | — | 22,8 K RON |
| 5 | 5.HSL SILVA TRADING SRL▲ 122 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 87,6 %— | — | 529,6 K RON | |
| 6 | 6.QUERCUS PARKETT S.R.L.nou | Sat Ruscova, Comuna Ruscova, Maramureş | 61,9 %▲ 112,1 % | ▲ 112,1 % | 1 mil. RON | |
| 7 | 7.ABATTAGE GROS BOIS S.R.L.▼ 2 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 55,7 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 1 mil. RON | |
| 8 | 8.321 START CO SRL▲ 8 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 55 %▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 35,4 K RON | |
| 9 | 9.FORESTLAND SRL▲ 69 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 52,6 %▲ 1.284,5 % | ▲ 1.284,5 % | 29,4 K RON | |
| 10 | 10.ACTA PET GRUP SRLnou | Sat Berbeşti, Comuna Giuleşti, Maramureş | 50,8 %— | — | — | 7,7 K RON |
| 11 | 11.MISTERYA SRL▼ 2 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 50,3 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 86,1 K RON | |
| 12 | 12.RIBIS SRL▲ 127 | Sat Deseşti, Comuna Deseşti, Maramureş | 49,2 %— | — | 5,2 K RON | |
| 13 | 13.GOSTEMOB-LEGNO SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 31,8 %— | — | 91,8 K RON | |
| 14 | 14.ARDANCA WOOD S.R.L.▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 30 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 90,4 K RON | |
| 15 | 15.VASMONA SRL▲ 114 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 29,7 %— | — | 32 K RON | |
| 16 | 16.POP WOOD PRODUCT S.R.L.nou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 28,8 %— | — | — | 83,5 K RON |
| 17 | 17.EUROVYPCUC S.R.L.▲ 34 | Sat Tisa, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureş | 27,4 %▲ 167 % | ▲ 167 % | 435,8 K RON | |
| 18 | 18.VECLENIT TRANS SRL▲ 4 | Sat Baba, Comuna Coroieni, Maramureş | 26,4 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 430 K RON | |
| 19 | 19.JIDICIA SRLnou | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 24,2 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 83,7 K RON | |
| 20 | 20.BARSEBA SRL▼ 14 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 23,8 %▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 53,5 K RON | |
| 21 | 21.MINELGRI PRODIMPEX SRL▲ 99 | Sat Petrova, Comuna Petrova, Maramureş | 22,3 %— | — | 248,2 K RON | |
| 22 | 22.TEHNO BOZ LEMN S.R.L.▲ 23 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 21,9 %▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 392,2 K RON | |
| 23 | 23.DUMITRU COFA S.R.L.nou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 21,8 %— | — | 402,6 K RON | |
| 24 | 24.ANL S.R.L.nou | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 20,4 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 25 | 25.GODJA SRL▲ 3 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 18 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 427,5 K RON | |
| 26 | 26.SESURI MOLID INT SRL▲ 31 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 16,9 %▲ 105,7 % | ▲ 105,7 % | 175,6 K RON | |
| 27 | 27.SALMIR IMPEX SRL▲ 26 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 16,9 %▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 28 | 28.WST-ZONE PLUS SRL▲ 13 | Sat Mireşu Mare, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 15,3 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 143,8 K RON | |
| 29 | 29.DOR SHIC TRANS SRL▼ 6 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 13,9 %▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 11,7 K RON | |
| 30 | 30.KOSA SRL▲ 20 | Sat Câmpulung la Tisa, Comuna Câmpulung la Tisa, Maramureş | 13,7 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 197 K RON | |
| 31 | 31.TRANSILVANIA BOIS SRL▲ 1 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 13,5 %▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 6,3 mil. RON | |
| 32 | 32.FOREST NIC MIHALI S.R.L.▲ 91 | Sat Săcel, Comuna Săcel, Maramureş | 13,3 %— | — | 53 K RON | |
| 33 | 33.CASTOR ALBICUS S.R.L.▼ 25 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 12,8 %▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 18,3 K RON | |
| 34 | 34.NOVAARTIS SRL▲ 14 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 12,6 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 35 | 35.MITI MĂRAN SRL▲ 9 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 12,4 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 250,2 K RON | |
| 36 | 36.PRODUCTIE LEMN VLAD SRL▲ 35 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 11,5 %▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 96,5 K RON | |
| 37 | 37.TOUR-PAM SRL▲ 70 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 11,4 %▲ 1.856,9 % | ▲ 1.856,9 % | 24,3 K RON | |
| 38 | 38.FILARET FOREST S.R.L.▲ 29 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 10,9 %▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 337,2 K RON | |
| 39 | 39.TONNELLERIE POP S.R.L.▲ 87 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 10,1 %— | — | 574,3 K RON | |
| 40 | 40.COCIORVA FOREST SRL▲ 14 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 9,3 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 245,5 K RON | |
| 41 | 41.XILOBAIA SRL▲ 71 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,9 %▲ 6.738,5 % | ▲ 6.738,5 % | 12,6 mil. RON | |
| 42 | 42.UNDERGROUND VALY S.R.L.▲ 19 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 7,9 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 44,7 K RON | |
| 43 | 43.JOJO COM SRL▲ 46 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 7,8 %▲ 230,2 % | ▲ 230,2 % | 21,2 K RON | |
| 44 | 44.G.V. COZMINA RALUCA SRL▼ 6 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 7,8 %▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 10,5 K RON | |
| 45 | 45.VIPROMEL PROD SRL▲ 23 | Sat Rogoz, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 7,5 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 507,4 K RON | |
| 46 | 46.DIA LIN SRL▲ 95 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 7,1 %— | — | 4,3 K RON | |
| 47 | 47.PROD VIS IMPEX SRL▲ 23 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 6,7 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 540,2 K RON | |
| 48 | 48.MAGILS-Z.V. SRL▲ 70 | Sat Iadăra, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 6,3 %— | — | 114,8 K RON | |
| 49 | 49.CZIFRAC SRL▲ 11 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 6,2 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 8,7 K RON | |
| 50 | 50.BRUMARU SRL▼ 19 | Sat Băiţa de sub Codru, Comuna Băiţa de sub Codru, Maramureş | 6,2 %▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 443,1 K RON | |
| 51 | 51.TEAM WOOD CONSTRUCT SRL▼ 14 | Sat Leordina, Comuna Leordina, Maramureş | 5,8 %▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 55,7 K RON | |
| 52 | 52.SUSCATEAM SRL▼ 26 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 5,7 %▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | 58,1 K RON | |
| 53 | 53.TRECICAPEVAS SRL▲ 2 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 5,7 %▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 8,8 K RON | |
| 54 | 54.BLONDU ROFOREST S.R.L.▼ 36 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 5,7 %▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | 6,1 K RON | |
| 55 | 55.MADERAS CONSTRUCT SRL▼ 36 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 5,4 %▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 141,9 K RON | |
| 56 | 56.MAYA AYA PREST S.R.L.▼ 10 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 5,3 %▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 13,8 K RON | |
| 57 | 57.START TIMBER S.R.L.▲ 65 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 5,3 %— | — | 17,6 K RON | |
| 58 | 58.DECEBAL WOOD TECH S.R.L.▼ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,3 %▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 5,6 K RON | |
| 59 | 59.CARINA WOOD PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,1 %— | — | — | 49,2 K RON |
| 60 | 60.V.C.M.PROD-IMPEX SRL▲ 3 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 4,9 %▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 304 K RON | |
| 61 | 61.POP FRANCE SRL▼ 9 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 4 %▼ 60 % | ▼ 60 % | 2,4 mil. RON | |
| 62 | 62.ŢULEAN FOREST SRL▼ 35 | Sat Săcel, Comuna Săcel, Maramureş | 3,4 %▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 15,2 K RON | |
| 63 | 63.TRAISTONE SRL▲ 35 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 3 %▲ 156 % | ▲ 156 % | 13,9 K RON | |
| 64 | 64.ZANMAR DYNAMIC S.R.L.= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8 %▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 32,3 K RON | |
| 65 | 65.BANDRIS SRL▼ 22 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,6 %▼ 83 % | ▼ 83 % | 100,8 K RON | |
| 66 | 66.KARELIA - UPOFLOOR SRL▲ 10 | Comuna Satulung, Maramureş | 2,6 %▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 67 | 67.R.G.HOLZ COMPANY SRL▲ 10 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 2,5 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 68 | 68.IURA INDUSTRIAL PROD SRL▲ 25 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 2,5 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 147,4 K RON | |
| 69 | 69.LUCFOR COM SRL▲ 4 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,5 %▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 63,4 K RON | |
| 70 | 70.GRI IVAS PROD SRL▼ 36 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 2,3 %▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 6,5 K RON | |
| 71 | 71.IDEAL MEDICU SRL▲ 1 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 2,3 %▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 1,5 K RON | |
| 72 | 72.ADRIAN NORD FOREST S.R.L.▼ 47 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,2 %▼ 91 % | ▼ 91 % | 1,4 K RON | |
| 73 | 73.TIMLEM COM SRL▼ 24 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,1 %▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | 84,3 K RON | |
| 74 | 74.IMPEX MILFOREST SRL▲ 35 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 2,1 %▲ 329,2 % | ▲ 329,2 % | 9,4 K RON | |
| 75 | 75.LOGISTIC BOBOTIR SRL▲ 22 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 9,1 K RON | |
| 76 | 76.FOREST ELAVIV SRL▲ 11 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,8 %▼ 27 % | ▼ 27 % | 9,3 K RON | |
| 77 | 77.ISLAND FOREST SRL▲ 13 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 1,8 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 58,7 K RON | |
| 78 | 78.PRISLEMN SRL▲ 5 | Sat Prislop, Comuna Boiu Mare, Maramureş | 1,6 %▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 250,7 K RON | |
| 79 | 79.EXPLOWASER SRL▲ 24 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,6 %▲ 82,4 % | ▲ 82,4 % | 6,4 K RON | |
| 80 | 80.RÂTU PĂCURII S.R.L.▲ 54 | Oraş Dragomireşti, Maramureş | 1,5 %— | — | 1,1 K RON | |
| 81 | 81.UNGUREAN GĂVRILĂ SRL▲ 14 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Maramureş | 1,5 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 9,3 K RON | |
| 82 | 82.ATLANTIS SRL▲ 20 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,4 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 85,9 K RON | |
| 83 | 83.DRIADA CONS SRL▲ 17 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 1,4 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 30,1 K RON | |
| 84 | 84.COSMICOM FOREST SRL▲ 15 | Sat Poiana Botizii, Comuna Baiut, Maramureş | 1,2 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1 K RON | |
| 85 | 85.ELIM-GOD SRL▲ 6 | Sat Onceşti, Comuna Onceşti, Maramureş | 1,2 %▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 62,3 K RON | |
| 86 | 86.H.W.P.ROM. SRL▲ 28 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1,1 %— | — | 54,7 K RON | |
| 87 | 87.BRADUL N.E SRL▲ 5 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,1 %▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 68,1 K RON | |
| 88 | 88.DANROM FOREST S.R.L.▲ 37 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,1 %— | — | 3,4 K RON | |
| 89 | 89.WOOD REMSOR SRL▼ 27 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1 %▼ 86 % | ▼ 86 % | 16,8 K RON | |
| 90 | 90.PIREAS SRL▲ 14 | Sat Rohia, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 1,2 K RON | |
| 91 | 91.FARAHIDI COM SRL▲ 20 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 0,9 %▲ 456,3 % | ▲ 456,3 % | 5,5 K RON | |
| 92 | 92.DEO LEMNS CONSTRUCT S.R.L.▼ 63 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 0,8 %▼ 96,2 % | ▼ 96,2 % | 4,1 K RON | |
| 93 | 93.KIZOV ENTERPRISE S.R.L.nou | Sat Negreia, Comuna Şişeşti, Maramureş | 0,8 %— | — | — | 10,2 K RON |
| 94 | 94.GAJANUL IMPEX SRL▼ 73 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 0,8 %▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | 3,9 K RON | |
| 95 | 95.PRO TEO SRL▲ 29 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0,8 %— | — | 1,2 K RON | |
| 96 | 96.BAMGARDEN SRL▼ 54 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 0,7 %▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 22,4 K RON | |
| 97 | 97.SUSCA TRANS SRL▼ 39 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 0,7 %▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | 42,8 K RON | |
| 98 | 98.PALMIC COM SRL▼ 32 | Sat Copalnic, Comuna Copalnic-Mănăştur, Maramureş | 0,7 %▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | 12,5 K RON | |
| 99 | 99.BENICO SRL▲ 18 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 0,6 %— | — | 3,9 K RON | |
| 100 | 100.BIRMOND-TRANS SRL▲ 6 | Oraş Dragomireşti, Maramureş | 0,6 %0,0% | 0,0% | 28,7 K RON |