Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Maramureș după marjă netă în 2012
170 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,7 %, iar liderul atinge 84 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.QUERCEA SRLnou | Sat Culcea, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | 84 %— | — | 3,5 K RON | |
| 2 | 2.HÜGEL KREUZ SRL▲ 153 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 56,3 %— | — | 57,5 K RON | |
| 3 | 3.EFFE-PI COMMERCIALE SRLnou | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 55 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 4 | 4.BEMER SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 48,3 %▲ 1.554,5 % | ▲ 1.554,5 % | 16,4 K RON | |
| 5 | 5.ROMHOLZ GARDEN SRL▲ 130 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 43 %— | — | 3,6 K RON | |
| 6 | 6.MOIS-V SRL▲ 136 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 30,9 %— | — | 3,9 K RON | |
| 7 | 7.OHREN SRL▲ 145 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 30,1 %— | — | 31 K RON | |
| 8 | 8.STIRB SNC▲ 6 | Sat Fersig, Comuna Satulung, Maramureş | 27,2 %▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 78,6 K RON | |
| 9 | 9.UNISILVA - FOREST SRL-D▲ 140 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 21,3 %— | — | 98,6 K RON | |
| 10 | 10.PRO TEO SRL▲ 12 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 20,7 %▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 231,8 K RON | |
| 11 | 11.DRAGSIL SRL▼ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 20,3 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 146,6 K RON | |
| 12 | 12.HOJ FOREST SRLnou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 19,6 %— | — | — | 63,8 K RON |
| 13 | 13.TOWA PRODUCT SRL▲ 6 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 18,3 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 742,6 K RON | |
| 14 | 14.COCIORVA FOREST SRLnou | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 16,9 %— | — | — | 23,1 K RON |
| 15 | 15.G.A. FORESTSILV SRL▲ 118 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 16 %— | — | 15,1 K RON | |
| 16 | 16.TIMHOJ COM SRL▲ 92 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 15,8 %▲ 6.752,2 % | ▲ 6.752,2 % | 209,4 K RON | |
| 17 | 17.EXPOLVIP SRL▼ 13 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 15,4 %▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 111,7 K RON | |
| 18 | 18.SUSCA TRANS SRL▲ 9 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 15,4 %▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.POP FRANCE SRL▼ 7 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 14,7 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 20 | 20.PE HOTARE SRL▼ 4 | Sat Petrova, Comuna Petrova, Maramureş | 14,6 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 105,5 K RON | |
| 21 | 21.CVASCIUC SRL▲ 4 | Sat Costiui, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 14,6 %▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 168,9 K RON | |
| 22 | 22.EURO FUSION SRL▲ 11 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 14,4 %▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 83,8 K RON | |
| 23 | 23.MAGILS-Z.V. SRL▲ 19 | Sat Iadăra, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 13,5 %▲ 160,7 % | ▲ 160,7 % | 241,3 K RON | |
| 24 | 24.G.V. COZMINA RALUCA SRL▼ 11 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 12,8 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 11,2 K RON | |
| 25 | 25.BAMGARDEN SRL▲ 66 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 12,6 %▲ 1.552,6 % | ▲ 1.552,6 % | 622,5 K RON | |
| 26 | 26.BAUTIM SRL▲ 49 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 12,5 %▲ 686,2 % | ▲ 686,2 % | 261,8 K RON | |
| 27 | 27.MIL-IL-RENT SRL▲ 49 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 12,4 %▲ 697,4 % | ▲ 697,4 % | 36,2 K RON | |
| 28 | 28.MINELGRI PRODIMPEX SRL▲ 19 | Sat Petrova, Comuna Petrova, Maramureş | 12,1 %▲ 163,5 % | ▲ 163,5 % | 143,7 K RON | |
| 29 | 29.GAJANUL IMPEX SRL▲ 127 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 11,8 %— | — | 45,7 K RON | |
| 30 | 30.CRISS & A SRL▲ 44 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 10,9 %▲ 497,8 % | ▲ 497,8 % | 36,8 K RON | |
| 31 | 31.FORPOP SRL▲ 99 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 10,7 %— | — | 17 K RON | |
| 32 | 32.FARAHIDI COM SRL▲ 14 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 10,3 %▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 82,1 K RON | |
| 33 | 33.SECU SRL▲ 94 | Sat Botiza, Comuna Botiza, Maramureş | 10,2 %— | — | 24,8 K RON | |
| 34 | 34.TRANSILVANIA MADERAS SRL▲ 107 | Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 9,8 %— | — | 119 K RON | |
| 35 | 35.MITI MĂRAN SRL▲ 4 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 9,6 %▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 79,6 K RON | |
| 36 | 36.FORESTLAND SRL▼ 2 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 9,2 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 95,6 K RON | |
| 37 | 37.REG CLUB SRL▼ 36 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 9 %▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | 14,3 K RON | |
| 38 | 38.EXPLO AMI & IONUT SRL▼ 12 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 8,8 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 87,3 K RON | |
| 39 | 39.RABACO PROD SRL▼ 21 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 8,4 %▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 76,5 K RON | |
| 40 | 40.VIPROMEL PROD SRL▼ 19 | Sat Rogoz, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 7,6 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 192,3 K RON | |
| 41 | 41.BENICO SRL▼ 13 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 7,1 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 171,6 K RON | |
| 42 | 42.CALATIS SRL▼ 25 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 7 %▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 25,5 K RON | |
| 43 | 43.SATLAS SRL▲ 25 | Loc. Dragomireşti, Oraş Dragomireşti, Maramureş | 7 %▲ 254,8 % | ▲ 254,8 % | 45,9 K RON | |
| 44 | 44.CZIFRAC SRL▲ 5 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 6,6 %▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 35,4 K RON | |
| 45 | 45.WOOD LUMBER SRL▲ 16 | Sat Câmpulung la Tisa, Comuna Câmpulung la Tisa, Maramureş | 6,6 %▲ 134 % | ▲ 134 % | 44,9 K RON | |
| 46 | 46.VESTINDUSTRI SA▼ 10 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 6,5 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 199,4 K RON | |
| 47 | 47.DT CONS INSTAL SUCIU S.R.L.nou | Sat Săcălăşeni, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | 6,1 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 48 | 48.PIREAS SRL▲ 22 | Sat Rohia, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 6 %▲ 208,2 % | ▲ 208,2 % | 76,4 K RON | |
| 49 | 49.VERIRADA PROD COM SRL▲ 87 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6 %— | — | 19,1 K RON | |
| 50 | 50.BANDRIS SRL▼ 21 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 5,9 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 72,3 K RON | |
| 51 | 51.LEMN - PLAST - NEMES SRL▲ 86 | Sat Văleni, Comuna Călineşti, Maramureş | 5,8 %— | — | 27,2 K RON | |
| 52 | 52.MADERAS CONSTRUCT SRL▼ 15 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 5,7 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 122,5 K RON | |
| 53 | 53.PRODUCTIE LEMN VLAD SRLnou | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 5,6 %— | — | — | 3,2 K RON |
| 54 | 54.DIA LIN SRL▲ 5 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 5,6 %▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 190,7 K RON | |
| 55 | 55.VASBRIZ-M SRL▲ 16 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 5,4 %▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 24,2 K RON | |
| 56 | 56.KOSA SRL▲ 55 | Sat Câmpulung la Tisa, Comuna Câmpulung la Tisa, Maramureş | 5,3 %▲ 5.200 % | ▲ 5.200 % | 32 K RON | |
| 57 | 57.CHARMWIZZ SRL▼ 27 | Sat Coaş, Comuna Coaş, Maramureş | 4,9 %▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 5,8 K RON | |
| 58 | 58.BRADUL N.E SRL▼ 15 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 4,8 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 107,9 K RON | |
| 59 | 59.SILVATICA SRL▲ 69 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,7 %— | — | 508,6 K RON | |
| 60 | 60.ISLAND FOREST SRL▼ 2 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 4,6 %▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 146,2 K RON | |
| 61 | 61.FARCAU SRL▲ 3 | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 4,5 %▲ 70 % | ▲ 70 % | 59,9 K RON | |
| 62 | 62.COSMICOM FOREST SRL▼ 30 | Sat Poiana Botizii, Comuna Baiut, Maramureş | 4,3 %▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 8,3 K RON | |
| 63 | 63.MAR-TRIPLEX SRLnou | Sat Mara, Comuna Deseşti, Maramureş | 4,2 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 66,8 K RON | |
| 64 | 64.SILV-FLOR SRL▼ 29 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,1 %▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 2,2 K RON | |
| 65 | 65.PAPIŢU-FOREST SRL▼ 11 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3,9 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 29,7 K RON | |
| 66 | 66.VLAD STEJARELUL SRL▲ 24 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 3,3 %▲ 333,8 % | ▲ 333,8 % | 49,2 K RON | |
| 67 | 67.TRANSILVANIA BOIS SRL▼ 17 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 3 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 249 K RON | |
| 68 | 68.NORIMAR FOREST SRL▼ 11 | Sat Mara, Comuna Deseşti, Maramureş | 2,6 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 8,5 K RON | |
| 69 | 69.ASCENSIA MOB SRL▲ 29 | Sat Dumbrava, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 2,6 %▲ 412 % | ▲ 412 % | 48,6 K RON | |
| 70 | 70.AVIVA SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,5 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 71 | 71.LUCFOR COM SRL▲ 11 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,5 %▲ 149,5 % | ▲ 149,5 % | 59,2 K RON | |
| 72 | 72.AGLIATAU COM SRL▲ 44 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,3 %▲ 7.566,7 % | ▲ 7.566,7 % | 7,1 K RON | |
| 73 | 73.ADIMARFIM SRL▼ 10 | Oraş Dragomireşti, Maramureş | 2,3 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 16,5 K RON | |
| 74 | 74.BRUMARU SRL▲ 11 | Sat Băiţa de sub Codru, Comuna Băiţa de sub Codru, Maramureş | 2,1 %▲ 120,2 % | ▲ 120,2 % | 7 K RON | |
| 75 | 75.DRIADA CONS SRL▲ 13 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 1,9 %▲ 134,6 % | ▲ 134,6 % | 35,6 K RON | |
| 76 | 76.REACTIV PROD COM SRL▲ 24 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 %▲ 339 % | ▲ 339 % | 10,1 K RON | |
| 77 | 77.FOREST ELAVIV SRL▼ 21 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,7 %▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 27,1 K RON | |
| 78 | 78.ACTIVAS PROIMPEX SRL▼ 23 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,6 %▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 124,9 K RON | |
| 79 | 79.SPICON SRL▼ 10 | Sat Poiana Botizii, Comuna Baiut, Maramureş | 1,5 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 243 RON | |
| 80 | 80.BINAR ELFOR SRL▼ 72 | Sat Strambu-Baiut, Comuna Baiut, Maramureş | 1,3 %▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 8,8 K RON | |
| 81 | 81.GODJA SRL▲ 3 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,3 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 10,8 K RON | |
| 82 | 82.IMPEX MILFOREST SRL▲ 28 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,3 %▲ 892,3 % | ▲ 892,3 % | 17,6 K RON | |
| 83 | 83.TRANS - EXPO NEGREA SRL▼ 10 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 1,3 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 4,7 K RON | |
| 84 | 84.TOUR-PAM SRL▼ 17 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,2 %▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 3,6 K RON | |
| 85 | 85.SALMIR IMPEX SRL▼ 7 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,2 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 24,7 K RON | |
| 86 | 86.CUPALO SRLnou | Sat Bistra, Comuna Bistra, Maramureş | 1,1 %— | — | — | 233 RON |
| 87 | 87.DUDMAN SERV CO SRL▲ 18 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,1 %▲ 279,3 % | ▲ 279,3 % | 32,5 K RON | |
| 88 | 88.PRISLEMN SRL▲ 16 | Sat Prislop, Comuna Boiu Mare, Maramureş | 1,1 %▲ 194,6 % | ▲ 194,6 % | 92,9 K RON | |
| 89 | 89.ATLANTIS SRL▼ 6 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,1 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 37 K RON | |
| 90 | 90.PROD VIS IMPEX SRL▲ 11 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1 %▲ 153,7 % | ▲ 153,7 % | 26,6 K RON | |
| 91 | 91.NOVAARTIS SRL▼ 10 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 216,5 K RON | |
| 92 | 92.MONT-MAGURA SRL▲ 2 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 28,8 K RON | |
| 93 | 93.TOMSIM SRL▼ 31 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1 %▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 2,1 K RON | |
| 94 | 94.DENCOVA SRL▼ 14 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Maramureş | 1 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 35,3 K RON | |
| 95 | 95.JOJO COM SRL▼ 8 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 0,9 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 871 RON | |
| 96 | 96.XILOBAIA SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0,9 %▲ 123,1 % | ▲ 123,1 % | 331,8 K RON | |
| 97 | 97.POLIANSKE DEREVO SRL▼ 94 | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 0,8 %▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | 2,2 K RON | |
| 98 | 98.F.L.G. SRLnou | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 0,8 %— | — | — | 2,8 K RON |
| 99 | 99.MARAMI CRAFT DESIGN S.R.L.▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0,7 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 1,8 K RON | |
| 100 | 100.SIGCARN SRL▲ 3 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 0,7 %▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 13,6 K RON |