Top 100 firme — Activități profesionale, Iași după marjă netă în 2018
2.042 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 92,8 %, iar liderul atinge 29.386,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTERNATIONAL LEASING ASSET SOLUTIONS S.A.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29.386,6 %▲ 537,6 % | ▲ 537,6 % | 5,2 mil. RON | |
| 2 | 2.ONEST AXA MANAGEMENT SRL▲ 2 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 17.938 %▲ 3.486,3 % | ▲ 3.486,3 % | 93,1 K RON | |
| 3 | 3.TEGOLINO SRL▲ 1.812 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 886,6 %— | — | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.UTILDECO GROUP S.R.L.▲ 1.942 | Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iaşi | 701,8 %— | — | 34,1 K RON | |
| 5 | 5.MICOS INVEST SA▲ 1.639 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 313,9 %— | — | 177,1 K RON | |
| 6 | 6.DARIS CONSULTING SRL▲ 1.223 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 185,8 %▲ 1.255,4 % | ▲ 1.255,4 % | 112,6 K RON | |
| 7 | 7.ADU STUDIO ART SRL▼ 2 | Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iaşi | 152,4 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 39,2 K RON | |
| 8 | 8.PRO TOBY COMPANY SRL▲ 1.788 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 143,2 %— | — | 177 K RON | |
| 9 | 9.GRWICH TOPO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 142,8 %— | — | — | 39,8 K RON |
| 10 | 10.CENTRUL DE RESURSE ŞI CONSULTANŢĂ ÎN EDUCAŢIE SRL▲ 1.272 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 124,3 %▲ 988,1 % | ▲ 988,1 % | 31,9 K RON | |
| 11 | 11.ALIM CERT SRL▲ 153 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 119,7 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 17,2 K RON | |
| 12 | 12.RATING GROUP SRL▲ 982 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 112,8 %▲ 331,7 % | ▲ 331,7 % | 197,5 K RON | |
| 13 | 13.DIA AMADORES SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 111,3 %▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 40,6 K RON | |
| 14 | 14.MARI CONT EXPERT SRL▲ 689 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 101,4 %▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 109,1 K RON | |
| 15 | 15.ARCHEN SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 100,5 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 200,6 K RON | |
| 16 | 16.EVOTEHNICA IMPEX SRL▲ 14 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 98,9 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 286,6 K RON | |
| 17 | 17.EXPERT AQUATERM SRL▲ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97,4 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 276,7 K RON | |
| 18 | 18.ZEST PROIECTARE-EXECUŢIE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | 109,9 K RON | |
| 19 | 19.HUZI MEDIA GRUP S.R.L.nou | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 97 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 20 | 20.ETALON MENTENANTA SRL▼ 2 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 3,9 K RON | |
| 21 | 21.ALGAMI NET SRL▲ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 97 %0,0% | 0,0% | 159,9 K RON | |
| 22 | 22.SOCIETATE PROFESIONALĂ DE CONSILIERI JURIDICI "JR. ZAMFIRESCU ADRIAN" SRL▲ 210 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 97 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 11,6 K RON | |
| 23 | 23.ANTARES PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | 2,4 K RON | |
| 24 | 24.R.P.V. SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | — | 44,2 K RON |
| 25 | 25.CONTEXPERT SERVICE MARIANA SRL▲ 155 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 35,2 K RON | |
| 26 | 26.GRIFON SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | — | 19,9 K RON |
| 27 | 27.HANNYA MEDICAL SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 289,1 K RON | |
| 28 | 28.ALPHAMED RESEARCHING S.R.L.▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,9 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 106,1 K RON | |
| 29 | 29.FLOREA AGENCY S.R.L.nou | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 96,8 %— | — | — | 273,8 K RON |
| 30 | 30.ALPHAMED IAŞI CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,6 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 165,1 K RON | |
| 31 | 31.VEDRUM SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,6 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 770,6 K RON | |
| 32 | 32.HC EST AGRO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,5 %— | — | — | 276,9 K RON |
| 33 | 33.THE QUALITY NOW SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,5 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 193 K RON | |
| 34 | 34.PROIECT CFDP SRL▲ 288 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,4 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 196,6 K RON | |
| 35 | 35.LIBRA CONSO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,4 %— | — | — | 128,9 K RON |
| 36 | 36.START NOW & MANAGE SRL▲ 1.602 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 96,3 %— | — | 83,8 K RON | |
| 37 | 37.SAB NEXT LEVEL S.R.L.nou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 96,3 %— | — | — | 48,4 K RON |
| 38 | 38.SANIMPACT SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 96,3 %— | — | 16,2 K RON | |
| 39 | 39.ALROSEL PROJECT SRLnou | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 96,1 %— | — | — | 26,3 K RON |
| 40 | 40.AMS RESEARCH SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,1 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 65,6 K RON | |
| 41 | 41.OMEGA SALES S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 21,4 K RON | |
| 42 | 42.ESTHERM SRL▲ 48 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 96 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 47,8 K RON | |
| 43 | 43.SIVIA ARTENSIA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,9 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 44 | 44.NCA ECONOMICAL & HUMAN RESOURCES CONSULTING SRL▲ 178 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,9 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 652 RON | |
| 45 | 45.JKS SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,8 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 479 RON | |
| 46 | 46.EXPERTIZE TOPO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,8 %— | — | — | 29,3 K RON |
| 47 | 47.TNS ONE SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,8 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 211,4 K RON | |
| 48 | 48.GREEN ECO SUPORT SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,7 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 111,1 K RON | |
| 49 | 49.AMALEXISS PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,7 %— | — | — | 24,4 K RON |
| 50 | 50.AGRO PH CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,6 %— | — | — | 38,5 K RON |
| 51 | 51.CPCIF SRL▲ 38 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 95,5 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 94,4 K RON | |
| 52 | 52.GRAPHIC TOWER S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,4 %— | — | — | 12,3 K RON |
| 53 | 53.PYXIS INTELLIGENT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,4 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 54 | 54.SMART SIGN SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,4 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 23,2 K RON | |
| 55 | 55.PROVEN DATA S.R.L.nou | Sat Curături, Comuna Ciurea, Iaşi | 95,3 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 56 | 56.MEDIA SOLUTIONS & CAMPAIGNS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,3 %— | — | — | 133,1 K RON |
| 57 | 57.TDI PROIECT CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,2 %— | — | — | 87,3 K RON |
| 58 | 58.TOPOVIR CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,2 %— | — | — | 84,1 K RON |
| 59 | 59.ARATOP LANDMARK S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,2 %— | — | — | 74,3 K RON |
| 60 | 60.AMPHION DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95 %— | — | — | 68,4 K RON |
| 61 | 61.MARIUS INVESTMENT SRL▲ 143 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 80,8 K RON | |
| 62 | 62.CONTOUR AGENCY S.R.L.▲ 47 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 9,6 K RON | |
| 63 | 63.G.A.D. PROIECT DRUM S.R.L.nou | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 94,9 %— | — | — | 118,1 K RON |
| 64 | 64.VINSANTO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,9 %— | — | — | 87,4 K RON |
| 65 | 65.BLACK AND WHITE DRESS CODE SRL▲ 1.834 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,9 %— | — | 124,4 K RON | |
| 66 | 66.LAUNIK SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,8 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 19,8 K RON | |
| 67 | 67.VELAS PHOTO SRLnou | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 94,8 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 68 | 68.SENIN CONT SRL▲ 247 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,7 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 282,5 K RON | |
| 69 | 69.SMART TEAM ACCOUNTING SRL▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,6 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 479 K RON | |
| 70 | 70.INFRAROAD PROJECT S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 94,6 %— | — | — | 15,8 K RON |
| 71 | 71.I.D. STUDIO SRL▼ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,6 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 331 RON | |
| 72 | 72.BIM 3D CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,6 %— | — | — | 40,2 K RON |
| 73 | 73.EVEYULIA SRL▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,5 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1,9 K RON | |
| 74 | 74.A.C. ROAD PROJECT SRL▲ 107 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,5 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 168 K RON | |
| 75 | 75.HVAC DESIGN SRL▲ 51 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,4 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 15,7 K RON | |
| 76 | 76.BIROU JURIDIC BUTIUC MARICEL SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 181,9 K RON | |
| 77 | 77.CRG AUDIT CONSULTING SRL▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,1 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 90,8 K RON | |
| 78 | 78.GLOBAL RISK SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,1 %— | — | 51,9 K RON | |
| 79 | 79.DOM PAUL IMOBILIARE SRL▲ 1.856 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 94 %— | — | 14,3 K RON | |
| 80 | 80.TARCAN SOLUTION SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,9 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 150,4 K RON | |
| 81 | 81.AS PROVIL SRL▼ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,9 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 7,5 K RON | |
| 82 | 82.GIF22 MEDIA SRL▲ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,8 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 26,9 K RON | |
| 83 | 83.ECOM PROMO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,8 %— | — | — | 40 K RON |
| 84 | 84.TRUARTIS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,7 %— | — | — | 15,5 K RON |
| 85 | 85.NSA CAD SUPPORT S.R.L.▲ 74 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,7 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 65,4 K RON | |
| 86 | 86.KONSILI OUTSOURCING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,7 %— | — | 15 K RON | |
| 87 | 87.FINANCIAL PROJECT GROUP SRL▲ 296 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,6 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 40,5 K RON | |
| 88 | 88.EXPERT-AUDIT COMPANY SRL▲ 467 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,6 %▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 60,6 K RON | |
| 89 | 89.LUCIAN CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,6 %— | — | — | 58 K RON |
| 90 | 90.IDP CONCEPT ELITE PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,5 %— | — | — | 14,5 K RON |
| 91 | 91.EDUCONSULT-TRANS-LG SRL▼ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,5 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 17,5 K RON | |
| 92 | 92.PROGENEX S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,4 %— | — | — | 102,6 K RON |
| 93 | 93.GEOMETRIA MUNDI SRL▲ 49 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,4 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 47,5 K RON | |
| 94 | 94.TARASI DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,3 %— | — | — | 81,1 K RON |
| 95 | 95.SAB CONT S.R.L.▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,3 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 145,7 K RON | |
| 96 | 96.SOFIA CONSULTING GROUP SRLnou | Sat Stanca, Comuna Victoria, Iaşi | 93,2 %— | — | — | 10,2 K RON |
| 97 | 97.PROFES-CONT SRL▲ 282 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,1 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 53,2 K RON | |
| 98 | 98.ELCONI S.R.L.▲ 1.638 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 93 %— | — | 9,4 K RON | |
| 99 | 99.CBS CONSTRUCTION STUDIO SRL▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92,9 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 212,7 K RON | |
| 100 | 100.LADY LEYA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92,8 %— | — | — | 77,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Iași
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
850 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
403 firme · 526,5 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
245 firme · 433,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
468 firme · 274,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
414 firme · 148,8 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
274 firme · 148,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
161 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
84 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 46,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
123 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
31 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
61 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
19 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
26 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
177 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
57 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
27 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
26 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
31 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
13 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
12 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
13 firme · 965,9 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 54 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON