Top 100 firme — Activități profesionale, Iași după marjă netă în 2012
1.512 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 64,4 %, iar liderul atinge 6.446,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RALIAN SRL▲ 1.445 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6.446,5 %— | — | 58,4 K RON | |
| 2 | 2.BIODEZ SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1.080,9 %▲ 623,1 % | ▲ 623,1 % | 111,9 K RON | |
| 3 | 3.ITAL SYSTEM PRODUCTION SRL▼ 1 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 287,7 %▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.BCC AGREGATE BETOANE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,2 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 305,2 K RON | |
| 5 | 5.VETERINARY COMPANY SRL▲ 115 | Sat Coropceni, Comuna Ciorteşti, Iaşi | 101,3 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 155,7 K RON | |
| 6 | 6.EXEND SOLUTIONS SRL▲ 996 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100 %— | — | 16,2 K RON | |
| 7 | 7.ROMEDIA ALEX PRESS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100 %0,0% | 0,0% | 12,5 K RON | |
| 8 | 8.MOLDO GEO CAD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,7 %— | — | — | 138,3 K RON |
| 9 | 9.MEM PROJECT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,2 %— | — | — | 28 K RON |
| 10 | 10.E.U. ENTERPRISE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,4 %— | — | — | 61,4 K RON |
| 11 | 11.IANIX CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,4 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 12 | 12.CANISA RO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,9 %— | — | — | 69 K RON |
| 13 | 13.SĂNĂTATE VIE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,2 %— | — | — | 135,5 K RON |
| 14 | 14.SINERGIS SRL▲ 1.333 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93 %— | — | 434,9 K RON | |
| 15 | 15.FINANCIAL PROJECT GROUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92,5 %— | — | 197,8 K RON | |
| 16 | 16.AGENŢIA WEBMAGNAT SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91,9 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 159,9 K RON | |
| 17 | 17.HLG PROIECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91,8 %— | — | — | 190,9 K RON |
| 18 | 18.GEO-ART-CAD SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 124,4 K RON | |
| 19 | 19.MANAGEMENT & ENERGY CONSULTING SRL▲ 1.074 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,1 %— | — | 52 K RON | |
| 20 | 20.GLOBAL VOICE & DATA SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 89,9 %— | — | — | 36,3 K RON |
| 21 | 21.DUVA MANAGEMENT SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87,7 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 142,3 K RON | |
| 22 | 22.BORDO TEH SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87,5 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 148,2 K RON | |
| 23 | 23.CIOBOTARU DANIEL DIANA SRLnou | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 87 %— | — | — | 23,9 K RON |
| 24 | 24.PROEXPERT G.C. GRUP SRL▲ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,8 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 135,3 K RON | |
| 25 | 25.MODEX DESIGN & RESEARCH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,5 %— | — | — | 34,4 K RON |
| 26 | 26.HAR-PROIECT SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,3 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 70,3 K RON | |
| 27 | 27.HARYPREST SERV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,1 %— | — | — | 23,7 K RON |
| 28 | 28.TURICIANU SRL▼ 11 | Sat Sendreni, Comuna Victoria, Iaşi | 84,8 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 19,3 K RON | |
| 29 | 29.KIONA SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 84,7 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 19,6 K RON | |
| 30 | 30.FINT CONSULTING SRL▼ 3 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 83,8 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 466,9 K RON | |
| 31 | 31.INGRID CONSULT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83 %— | — | 5,6 K RON | |
| 32 | 32.UNICA PMI SERVICII SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,6 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 466,1 K RON | |
| 33 | 33.AUDIT MANAGEMENT IAŞI SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,6 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 132,9 K RON | |
| 34 | 34.ARHITRUST STUDIO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,4 %— | — | 6,7 K RON | |
| 35 | 35.EXIGO STRATEGIC SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,1 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 11,5 K RON | |
| 36 | 36.D & D CONT CONSULTING SRL▲ 459 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,8 %▲ 355,2 % | ▲ 355,2 % | 2,3 K RON | |
| 37 | 37.ALL BUSINESS WORKING SRL▲ 24 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 81,4 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 80,8 K RON | |
| 38 | 38.JVD TRUST CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,7 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 39 | 39.ARTEHNIS ECOLINE S.R.L.▲ 547 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,7 %▲ 568,7 % | ▲ 568,7 % | 22,6 K RON | |
| 40 | 40.NIJENBRINKS MANAGEMENT SERVICES SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,1 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 21,3 K RON | |
| 41 | 41.TOPOCAD COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,9 %— | — | 32 K RON | |
| 42 | 42.AMZA CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,5 %— | — | 2,2 K RON | |
| 43 | 43.PROSPECTOR SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,4 %— | — | — | 53,4 K RON |
| 44 | 44.IT & CONSULTING PLAZZA SA▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,2 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.TAAS CONSULTANCY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 46 | 46.GLOBAL GLASS SRL▲ 1.241 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,9 %— | — | 28,6 K RON | |
| 47 | 47.GRAND PROJECT MANAGEMENT LTD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,8 %— | — | — | 14,5 K RON |
| 48 | 48.IDEAL FINANCIAR EXPERT SRL▲ 641 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 77,7 %▲ 1.059,9 % | ▲ 1.059,9 % | 31,4 K RON | |
| 49 | 49.PRIMUS TRADING SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,6 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 93,1 K RON | |
| 50 | 50.DARALI STAR SRL▲ 10 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 77,2 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 135,5 K RON | |
| 51 | 51.ANTARES PROIECT SRL▲ 208 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,2 %▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 39,2 K RON | |
| 52 | 52.CL COMMUNICATIONS CONSULTING SRL▲ 73 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,6 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 3,5 K RON | |
| 53 | 53.PRO IMPACT GRUP SRL▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,5 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 103,4 K RON | |
| 54 | 54.NORD BUSINESS CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 55 | 55.PROCONS HIDRO SRL▲ 45 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 76 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 135 K RON | |
| 56 | 56.D.T.C. ARCHITECT'S INVEST SRL▲ 278 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,6 %▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | 111,1 K RON | |
| 57 | 57.CONSULTING DESIGN SRL▲ 1.369 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 75,6 %— | — | 31,2 K RON | |
| 58 | 58.OZN ECO LINE SRL▼ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,3 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 64,9 K RON | |
| 59 | 59.NORD SAFE SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,9 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 70,9 K RON | |
| 60 | 60.UDY-TOP SRL▼ 57 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 74,7 %▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 32,8 K RON | |
| 61 | 61.BURLYWOOD ADVERTISING SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,6 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 1,4 K RON | |
| 62 | 62.HIDRO-IF-PROIECT SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,9 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 221,9 K RON | |
| 63 | 63.CENTRUL DE INFORMARE SRL▲ 268 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,8 %▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 415,9 K RON | |
| 64 | 64.EURO SMART CONCEPT SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 72,7 %— | — | — | 29,6 K RON |
| 65 | 65.GO CONSULT CONTAB EXPERT SRL▲ 150 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 72,1 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 134,2 K RON | |
| 66 | 66.EXPERT SAFETY SOLUTIONS SRL▲ 564 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 71,9 %▲ 636,4 % | ▲ 636,4 % | 77,8 K RON | |
| 67 | 67.ANTIGONA INVEST SRL▼ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,8 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 65,3 K RON | |
| 68 | 68.TUV-CE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,8 %— | — | 67,3 K RON | |
| 69 | 69.PRO MEDIU ECO SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,8 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 151,5 K RON | |
| 70 | 70.PRO-DRUM SRL▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,7 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 182,5 K RON | |
| 71 | 71.EXPERT-AUDIT COMPANY SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,4 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 292,3 K RON | |
| 72 | 72.BINAR EXE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70 %— | — | 175,3 K RON | |
| 73 | 73.SOCIETATE PROFESIONALĂ DE CONSILIERI JURIDICI "ATHENEA" SRL▲ 1.168 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,5 %— | — | 10,1 K RON | |
| 74 | 74.ONCOTRIALS SRL▲ 283 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,3 %▲ 118,8 % | ▲ 118,8 % | 255,5 K RON | |
| 75 | 75.META DEVICES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,1 %— | — | — | 49,7 K RON |
| 76 | 76.MATAS SRL▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 137 K RON | |
| 77 | 77.MANDI PRODUCTION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,9 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 78 | 78.V.T.PRO CONSULTING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,7 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 43,5 K RON | |
| 79 | 79.SOCIETATEA PROFESIONALA DE CONSILIERI JURIDICI COLIN MUGUR SRL▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,7 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 79,2 K RON | |
| 80 | 80.MAD-MIR-PUB SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,7 %— | — | — | 19,7 K RON |
| 81 | 81.ANTHONY'S CLUB SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,6 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 8,2 K RON | |
| 82 | 82.SOCIETATE PROFESIONALĂ DE CONSILIERI JURIDICI "LAST LEX" SRL▲ 1.383 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,3 %— | — | 101,3 K RON | |
| 83 | 83.ROMEXPERT GRUP SRL▲ 92 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,1 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 61,7 K RON | |
| 84 | 84.NELA-VIN-PREST SRLnou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 67,7 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 85 | 85.TEHNOURB SRL▲ 1.095 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,5 %— | — | 64 K RON | |
| 86 | 86.BUSINESS CONSULTING SAV SRLnou | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 67,5 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 87 | 87.PROMV MILENIUM SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,3 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 50,8 K RON | |
| 88 | 88.ENERGY SERVICES COMPANY CONSULTING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67 %— | — | — | 94 K RON |
| 89 | 89.ALEX TECH PROIECT SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 1,6 K RON | |
| 90 | 90.EXPRES TOPO CAD SRL▲ 1.201 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,8 %— | — | 33,8 K RON | |
| 91 | 91.ADIWA CONSULTING SRL▲ 197 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,2 %▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 93,2 K RON | |
| 92 | 92.FIVE INSTAL MENTENANŢĂ SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,4 %— | — | — | 47,2 K RON |
| 93 | 93.DIAS RO CONSULTING SRL▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,3 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 68,7 K RON | |
| 94 | 94.RSVTI'ASII SRL▲ 1.323 | Sat Dobrovăţ, Comuna Dobrovăţ, Iaşi | 65,2 %— | — | 1,6 K RON | |
| 95 | 95.INTEGRA BUSINESS CONSULTING (I.B.C.) SRL▲ 343 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,2 %▲ 198,1 % | ▲ 198,1 % | 302 K RON | |
| 96 | 96.MOLDOVEANU CONTEX SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,8 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 24,6 K RON | |
| 97 | 97.ETCH-TECH SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,5 %— | — | — | 283,1 K RON |
| 98 | 98.S.T.S. GROUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,4 %— | — | 3,5 K RON | |
| 99 | 99.SAVIVET MEDICAL SRLnou | Sat Dobrovăţ, Comuna Dobrovăţ, Iaşi | 64,4 %— | — | — | 35,2 K RON |
| 100 | 100.HIDROMAR SRL▲ 358 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,4 %▲ 212,8 % | ▲ 212,8 % | 1,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Iași
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
850 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
403 firme · 526,5 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
245 firme · 433,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
468 firme · 274,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
414 firme · 148,8 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
274 firme · 148,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
161 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
42 firme · 63,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
84 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 46,3 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
123 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
31 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
61 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
19 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
26 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
177 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
57 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
27 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
9 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
26 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
31 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
13 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
12 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
13 firme · 965,9 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
3 firme · 54 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON