Top 100 firme — Activități profesionale, Ialomița după marjă netă în 2012
237 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 16,2 %, iar liderul atinge 222,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MIN CONS SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 222,3 %— | — | 14,2 K RON | |
| 2 | 2.ACACIA CONSULT INVEST S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 96 %— | — | — | 100,8 K RON |
| 3 | 3.ACACIA INVEST SLOBOZIA S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 95,7 %— | — | — | 67 K RON |
| 4 | 4.TOP POINT SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 94,1 %— | — | 14,1 K RON | |
| 5 | 5.ASKON DESIGN SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 84 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 50,4 K RON | |
| 6 | 6.PRO BUSINESS CONSULTING PROMOTION SRL▲ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 82,1 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 8,1 K RON | |
| 7 | 7.E.H.V. FINANCIAL S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 81,8 %— | — | — | 72,2 K RON |
| 8 | 8.VECONS SRL▲ 47 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 80,1 %▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 55,1 K RON | |
| 9 | 9.CHESACONT SRL▲ 64 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 79,7 %▲ 143,5 % | ▲ 143,5 % | 12,6 K RON | |
| 10 | 10.URBAN EXPERT SRL▲ 77 | Sat Păltinişu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 78,7 %▲ 183,6 % | ▲ 183,6 % | 167,1 K RON | |
| 11 | 11.REAL PROTECT CONSULT SRL▲ 16 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 77,2 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 58,7 K RON | |
| 12 | 12.ACACIA URBAN S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 76,7 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 13 | 13.CONSMAR 86 S.R.L.nou | Sat Gimbăşani, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 76 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 14 | 14.MEDIA MANAGEMENT SRL▲ 51 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 75,9 %▲ 108,7 % | ▲ 108,7 % | 11,5 K RON | |
| 15 | 15.GEO ROSTEL SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 75,8 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 105 K RON | |
| 16 | 16.TOPOMIHNIC S.R.L.▲ 31 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 74,7 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 43,6 K RON | |
| 17 | 17.GEWAZI SRLnou | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 74,7 %— | — | — | 32,8 K RON |
| 18 | 18.SEMAUDIT SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 74,5 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 102,4 K RON | |
| 19 | 19.CONT EXPERT C & D SRL▲ 53 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 73,9 %▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 97,9 K RON | |
| 20 | 20.STAVAS CONSULTING SRL▼ 12 | Loc. Bora, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 73,4 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 41,6 K RON | |
| 21 | 21.CONT EXPERT MSC 2010 SRL▼ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 73,2 %▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 90,4 K RON | |
| 22 | 22.EVALUARE PRO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 73,2 %— | — | — | 22,1 K RON |
| 23 | 23.EDILITAR ENGINEERING SRL▼ 20 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 72,8 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 33,9 K RON | |
| 24 | 24.ANDREI CONSULT SRL▼ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 72,7 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 16,4 K RON | |
| 25 | 25.AMPA UTILAJE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 71,4 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 102,7 K RON | |
| 26 | 26.FAPREST IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 70,6 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 41,4 K RON | |
| 27 | 27.MARTEMPO LOGIC SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 69,6 %— | — | — | 93,5 K RON |
| 28 | 28.BENEFIT CONSULT & PARTNERS SRL▼ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 66,1 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 10,5 K RON | |
| 29 | 29.DR. MIHAI PET VET SRL▲ 184 | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 65,6 %— | — | 13,6 K RON | |
| 30 | 30.PROFIT CONT EXPERT SRL▼ 6 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 65,3 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 91,7 K RON | |
| 31 | 31.MAEX CO SRL▼ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 63,5 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 13,3 K RON | |
| 32 | 32.CONT EXPERT CONAF SRL▲ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 61,2 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 80,5 K RON | |
| 33 | 33.VALENTINO EURO CONSULTING SRLnou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Ialomiţa | 61,1 %— | — | — | 328,7 K RON |
| 34 | 34.EVIDEC ALEX SRL▲ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 60,8 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 30 K RON | |
| 35 | 35.KYKU CONSULTING SRL▼ 26 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 60,1 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 70,5 K RON | |
| 36 | 36.AS STUDIO CO S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 59,5 %— | — | — | 51,6 K RON |
| 37 | 37.DISC EXPERT SRL▲ 42 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 59,1 %▲ 94,1 % | ▲ 94,1 % | 94,1 K RON | |
| 38 | 38.ESCAPADE SRL▲ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 57,3 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 8,4 K RON | |
| 39 | 39.ACVA IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 56,9 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 84,1 K RON | |
| 40 | 40.ECOASS TACHE SRL▼ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 56,2 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 74,6 K RON | |
| 41 | 41.CRISVET SRL▲ 169 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 56 %— | — | 336 RON | |
| 42 | 42.ELECTRON COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 55,5 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 16,7 K RON | |
| 43 | 43.AVD EXPERT SRL▼ 15 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 53,3 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 120,5 K RON | |
| 44 | 44.DESIGN GROUP SRL▲ 96 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 52,5 %▲ 1.578 % | ▲ 1.578 % | 48,9 K RON | |
| 45 | 45.RONEXKONT SRL▲ 19 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | 51,5 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 82,4 K RON | |
| 46 | 46.K & F CONTABILITATE SRLnou | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 50,7 %— | — | — | 12 K RON |
| 47 | 47.AUDICONT SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 50 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 34,4 K RON | |
| 48 | 48.PRO CONSULTING SRL▲ 54 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 48,1 %▲ 126,8 % | ▲ 126,8 % | 49,8 K RON | |
| 49 | 49.GEO 7 SRL▲ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 47,2 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 168,4 K RON | |
| 50 | 50.ASTRU SRL▼ 32 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 47 %▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 32,2 K RON | |
| 51 | 51.BRIGHTON CONSULTING SRL▲ 7 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 45,5 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 65,5 K RON | |
| 52 | 52.EVICONTAB PI & PM SRL▼ 23 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 45,1 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 1,9 K RON | |
| 53 | 53.MS BRAVO CONSULTING SRL▼ 31 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 45 %▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 118,6 K RON | |
| 54 | 54.AMBIENTAL SRL▼ 24 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 43,2 %▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 18,7 K RON | |
| 55 | 55.TOPO ŞTEFAN 2010 SRL▼ 29 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 43,1 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 115,4 K RON | |
| 56 | 56.MELCRET DESIGN SRL▲ 20 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 42,6 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 165,4 K RON | |
| 57 | 57.INTTRO SRL▲ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 41,4 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 163,6 K RON | |
| 58 | 58.UNISERV CONSTRUCT SRL▼ 47 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 40,9 %▼ 48 % | ▼ 48 % | 100 K RON | |
| 59 | 59.CONSULT INVEST SRL▼ 14 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 40,9 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 290 K RON | |
| 60 | 60.COMTERM PROTECT INSTAL S.R.L.nou | Sat Ciulniţa, Comuna Ciulniţa, Ialomiţa | 40,4 %— | — | — | 17,5 K RON |
| 61 | 61.PROF PRINT S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 39,9 %— | — | — | 129,7 K RON |
| 62 | 62.DEDAL SRL▼ 11 | Sat Ciulniţa, Comuna Ciulniţa, Ialomiţa | 38,6 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 55,1 K RON | |
| 63 | 63.INFOCONT SRL▲ 34 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 36,9 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 47,2 K RON | |
| 64 | 64.SLY MANAGEMENT SRL▲ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 36,8 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 505,9 K RON | |
| 65 | 65.PROFRAME SRLnou | Sat Gheorghe Doja, Comuna Gheorghe Doja, Ialomiţa | 36,6 %— | — | — | 10,7 K RON |
| 66 | 66.TAKE A BREAK SRL▲ 17 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 35,6 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 5,1 K RON | |
| 67 | 67.ARTAS STAR ELECTRIC SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 35,5 %— | — | — | 65,4 K RON |
| 68 | 68.D & V ENVIRONMENT SRL▲ 22 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 35 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 270,9 K RON | |
| 69 | 69.VETERINAR SRL▲ 27 | Sat Luciu, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 35 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 39,9 K RON | |
| 70 | 70.SERVEL SRL▲ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 35 %▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 291,6 K RON | |
| 71 | 71.CALITA CONSULTING SRL▼ 25 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 35 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 55,5 K RON | |
| 72 | 72.GALAN SURVEY SRLnou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 34,2 %— | — | — | 15 K RON |
| 73 | 73.ELCOMI AD S.R.L.▼ 5 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 33,6 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 107,4 K RON | |
| 74 | 74.JADY AGRO SRL▲ 12 | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,8 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 190,7 K RON | |
| 75 | 75.ENTOURAGE COMMUNICATIONS SRL▲ 14 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 30,1 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 12 K RON | |
| 76 | 76.TEHNOLOGIE ŞI CONSULTANŢĂ SRL▲ 29 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 30 %▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 17,5 K RON | |
| 77 | 77.ALCAMAR SRL▲ 88 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 28,6 %▲ 9.758,6 % | ▲ 9.758,6 % | 29,4 K RON | |
| 78 | 78.NEPAN EXPERT SRL▼ 21 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 27,5 %▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 8,9 K RON | |
| 79 | 79.COMFRIG SERVICE MONTAJ S.R.L.▼ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 25,9 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 8,1 K RON | |
| 80 | 80.EWALUER SRL▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 25,6 %▼ 24 % | ▼ 24 % | 33,1 K RON | |
| 81 | 81.PM CONSULT SRL▲ 45 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 22,9 %▲ 215,8 % | ▲ 215,8 % | 40,7 K RON | |
| 82 | 82.AN VET SRL▲ 105 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 22,4 %— | — | 26,6 K RON | |
| 83 | 83.SERVCONTAB SRL▲ 24 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 22,1 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 13,9 K RON | |
| 84 | 84.B M N SEVENTEEN SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 22 %▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 9,8 K RON | |
| 85 | 85.MHZ INTRUDER S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 21,9 %— | — | — | 11 K RON |
| 86 | 86.ARHITECT SRL▲ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 21,7 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 26,4 K RON | |
| 87 | 87.N'D SERVICES SRL▼ 52 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 21,2 %▼ 63 % | ▼ 63 % | 9,6 K RON | |
| 88 | 88.LAMILCAT SRL▼ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,8 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 23,3 K RON | |
| 89 | 89.PROJECT CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,8 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 95 K RON | |
| 90 | 90.XANDER SRL▼ 53 | Sat Păltinişu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 20,3 %▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 44,4 K RON | |
| 91 | 91.MONT BLANC IMPEX SRL▲ 111 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 20,1 %— | — | 14,8 K RON | |
| 92 | 92.ALSO QUALITY SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 19,7 %— | — | — | 33 K RON |
| 93 | 93.SILISTRA SERV SRL▲ 22 | Loc. Feteşti-Gară, Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 19,1 %▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 26,7 K RON | |
| 94 | 94.LEADER TRANSLATIONS SRL▲ 18 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 19 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 1,7 K RON | |
| 95 | 95.SENIUK SRL▲ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 18,2 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 20,8 K RON | |
| 96 | 96.SC VLADY & ADY DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 17,6 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 97 | 97.COMVET SRL▲ 80 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 16,7 %— | — | 11,4 K RON | |
| 98 | 98.WALCOMP SRL▼ 29 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 16,6 %▼ 52 % | ▼ 52 % | 2,8 K RON | |
| 99 | 99.PRO VET FARM SRL▲ 73 | Sat Grindu, Comuna Grindu, Ialomiţa | 16,3 %— | — | 13,3 K RON | |
| 100 | 100.EXPERT CONSULTING SRL▲ 83 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 16,2 %— | — | 5,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Ialomița
CAEN 7500
Activități veterinare
26 firme · 84,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
107 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
50 firme · 44,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
110 firme · 29,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
45 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
24 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
37 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
51 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
10 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
7 firme · 819,8 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
5 firme · 725,1 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 680,4 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 567,5 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
4 firme · 546,2 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 460,7 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 367,3 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 27,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 20,7 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 18 K RON