Top 100 firme — Sănătate, Hunedoara după marjă netă în 2025
387 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 39 %, iar liderul atinge 166,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEDYANA CONSULT SRL▲ 215 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 166,8 %▲ 1.370,9 % | ▲ 1.370,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.TERAPEUT SISTEM S.R.L.▲ 30 | Municipiul Deva, Hunedoara | 86 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 8 K RON | |
| 3 | 3.CÂNDEA PRAXIS S.R.L.▲ 14 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 84 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 390,8 K RON | |
| 4 | 4.ECORAD MEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 81,8 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 785,7 K RON | |
| 5 | 5.LIA SANMED SRL▲ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 80,4 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 494,7 K RON | |
| 6 | 6.CENTRUL ALMAMEDART S.R.L.▲ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 79,5 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 293,8 K RON | |
| 7 | 7.ECOLIFE MEDISAN S.R.L.▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 78,8 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 82,9 K RON | |
| 8 | 8.CM ZERBEA MIHAI S.R.L.▲ 4 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 77,3 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 316 K RON | |
| 9 | 9.KINEVOPRO S.R.L.▲ 70 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 76,6 %▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 26,1 K RON | |
| 10 | 10.HAKDEN MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 76,5 %— | — | — | 17,6 K RON |
| 11 | 11.ONCOPAL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 71,9 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 638,8 K RON | |
| 12 | 12.ANESTHACARE S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 71,8 %— | — | — | 155,2 K RON |
| 13 | 13.NORANA MED S.R.L.▲ 63 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 71,2 %▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 590,4 K RON | |
| 14 | 14.DR. FLOREA ONCOLOGY MEDICINE S.R.L.▲ 108 | Municipiul Deva, Hunedoara | 70,8 %▲ 123,4 % | ▲ 123,4 % | 96,4 K RON | |
| 15 | 15.ALEX BREBENAR ENDODONTICS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 70,6 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 185 K RON | |
| 16 | 16.ENDOTERRA S.R.L.▲ 10 | Sat Bârcea Mică, Municipiul Deva, Hunedoara | 70,5 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 51,2 K RON | |
| 17 | 17.DIANNE CARDIO S.R.L.▲ 12 | Sat Ocişor, Comuna Vaţa de Jos, Hunedoara | 70 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 826,9 K RON | |
| 18 | 18.ERA MED WAVE S.R.L.▲ 41 | Sat Crişcior, Comuna Crişcior, Hunedoara | 69,3 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 314 K RON | |
| 19 | 19.SIMMED GENERAL SRL= | Sat Rapoltu Mare, Comuna Rapoltu Mare, Hunedoara | 68,1 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 10,4 K RON | |
| 20 | 20.GYNTERNEMED S.R.L.▼ 12 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 66,3 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 91,8 K RON | |
| 21 | 21.OPTIMAL CONSULT SRL▲ 32 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 65,9 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 590,4 K RON | |
| 22 | 22.RUXMED ENT S.R.L.▲ 84 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 65,6 %▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 56,8 K RON | |
| 23 | 23.ROBIMED CENTER XXI SRL▲ 5 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 65,4 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 665 K RON | |
| 24 | 24.DIMED SRL▼ 9 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 65,2 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 251,1 K RON | |
| 25 | 25.CARDIODELMED CLINIC S.R.L.▼ 5 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 64,1 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 270,4 K RON | |
| 26 | 26.INTRARET S.R.L.▼ 22 | Municipiul Deva, Hunedoara | 63,6 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 902 K RON | |
| 27 | 27.MAGNA DENT VBV S.R.L.▲ 276 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 63,2 %— | — | 1,3 K RON | |
| 28 | 28.CENTRUL MEDICAL DR. GINA BALTA S.R.L.▲ 82 | Sat Bucureşci, Comuna Bucureşci, Hunedoara | 62,6 %▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 50,8 K RON | |
| 29 | 29.ISKRAMED S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 62,1 %— | — | 89,8 K RON | |
| 30 | 30.BĂDĂU MEDICAL CENTER S.R.L.▲ 4 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 61,6 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 305,3 K RON | |
| 31 | 31.TERAMEDICA SRL▲ 5 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 61,1 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 453 K RON | |
| 32 | 32.J.B.F. MEDICAL COMPLEX S.R.L.▲ 13 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 60,4 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 26,7 K RON | |
| 33 | 33.LAZAR MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 60,1 %— | — | — | 29,9 K RON |
| 34 | 34.MEDICAL A S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 59,7 %— | — | — | 52,4 K RON |
| 35 | 35.MIRON DENTAL CLINIC S.R.L.▲ 337 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 58,8 %— | — | 4,8 K RON | |
| 36 | 36.BACTRO DIET SRL▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 58,3 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 82,7 K RON | |
| 37 | 37.DR.TAVICOSTEA S.R.L.▲ 105 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 57,1 %▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 14,5 K RON | |
| 38 | 38.CHIRGIN MEDICAL S.R.L.▲ 19 | Sat Bârcea Mică, Municipiul Deva, Hunedoara | 56,8 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 76,3 K RON | |
| 39 | 39.DRH DIGESTCARE S.R.L.nou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 56,2 %— | — | — | 71,9 K RON |
| 40 | 40.GHANDOUR S.R.L.▼ 13 | Sat Boz, Comuna Brănişca, Hunedoara | 56 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 103,3 K RON | |
| 41 | 41.GZM MEDICAL DENTAL CENTER S.R.L.▼ 39 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 55,8 %▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 122,9 K RON | |
| 42 | 42.VALPED CENTER SRL▲ 70 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 55,6 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 451,4 K RON | |
| 43 | 43.CENTRUL DE MEDICINĂ AMBULATORIE SRL▲ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 55,5 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 544,9 K RON | |
| 44 | 44.VITALIS SRL▲ 5 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 55,2 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 243,2 K RON | |
| 45 | 45.MEDMAR SRL▲ 187 | Municipiul Deva, Hunedoara | 55,2 %▲ 576 % | ▲ 576 % | 404 K RON | |
| 46 | 46.ENDODIA MEDICAL S.R.L.▼ 25 | Municipiul Deva, Hunedoara | 55 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 226,9 K RON | |
| 47 | 47.ROKYMED S.R.L.▼ 12 | Loc. Streisângeorgiu, Oraş Călan, Hunedoara | 54,6 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 179 K RON | |
| 48 | 48.HELIOS MED SRL▼ 9 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 54,5 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 470,3 K RON | |
| 49 | 49.VASILIE MEDICAL CENTER S.R.L.▼ 8 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 54,3 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 8,8 K RON | |
| 50 | 50.BEAUTY IN & OUT S.R.L.▲ 125 | Municipiul Deva, Hunedoara | 54,1 %▲ 201,8 % | ▲ 201,8 % | 85,6 K RON | |
| 51 | 51.MARIMEDICA SRL▲ 31 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 53,4 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 379 K RON | |
| 52 | 52.MEDICAL CENTER SRL▼ 43 | Municipiul Deva, Hunedoara | 52,3 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 70,1 K RON | |
| 53 | 53.UROMED DR SAVA S.R.L.▲ 47 | Municipiul Deva, Hunedoara | 52,3 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 59,5 K RON | |
| 54 | 54.MEDICAL CENTER DR. BARBULESCU SRL▲ 4 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 52 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 487,1 K RON | |
| 55 | 55.MILENA PROCONS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 51,6 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 373,2 K RON | |
| 56 | 56.TEAM WHITE DENTISTRY S.R.L.▲ 59 | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,4 %▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 158,2 K RON | |
| 57 | 57.SIC ORTHODENT S.R.L.▼ 14 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 50,3 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 87,3 K RON | |
| 58 | 58.MEDVALENS SRL▼ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 50,2 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 247,1 K RON | |
| 59 | 59.MEDESTETHICS HOUSE S.R.L.▲ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 50,2 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 405,9 K RON | |
| 60 | 60.LUPEA HUB S.R.L.nou | Municipiul Brad, Hunedoara | 49,8 %— | — | — | 45,3 K RON |
| 61 | 61.CENTRUL MEDICAL UDREA IONASCU SRL▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 49,6 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 486,2 K RON | |
| 62 | 62.PEVALU SYNERGY S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 48,9 %▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 1,8 K RON | |
| 63 | 63.MEDICINA FAMILIEI ŞI MUNCII MAR.TINA SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 48,3 %— | — | 4,6 K RON | |
| 64 | 64.TRAT CONS MED SRL▲ 10 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 48,2 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 254,4 K RON | |
| 65 | 65.BIANCA NUTRIDIET S.R.L.▲ 224 | Loc. Streisângeorgiu, Oraş Călan, Hunedoara | 47,8 %▲ 14.850 % | ▲ 14.850 % | 4,8 K RON | |
| 66 | 66.MILENANOGHIMDRX S.R.L.nou | Sat Romos, Comuna Romos, Hunedoara | 47,6 %— | — | 32,5 K RON | |
| 67 | 67.SANAMUN SRL▲ 32 | Municipiul Deva, Hunedoara | 47,2 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 87,1 K RON | |
| 68 | 68.ALYSMILE DENTALCARE S.R.L.▲ 65 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 46,5 %▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 76,9 K RON | |
| 69 | 69.OPTI FOCUS IGNA S.R.L.▲ 77 | Loc. Sântuhalm, Municipiul Deva, Hunedoara | 45,9 %▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 612 K RON | |
| 70 | 70.CENTRUL MEDICAL DOCTOR PETCA S.R.L.▼ 19 | Municipiul Deva, Hunedoara | 45,6 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 425,3 K RON | |
| 71 | 71.SANA COMPANY SRL▲ 13 | Municipiul Deva, Hunedoara | 45,5 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 107 K RON | |
| 72 | 72.COR VESTRUM S.R.L.▲ 22 | Sat Sântandrei, Oraş Simeria, Hunedoara | 45,3 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 50,8 K RON | |
| 73 | 73.POLIENDOPRAXIS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 45 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 114,4 K RON | |
| 74 | 74.3L CARDIO MED SRL▼ 30 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 44,6 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 97,5 K RON | |
| 75 | 75.MEDANAMARIA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 44,2 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 274,2 K RON | |
| 76 | 76.JOLI DENT 2005 SRL▲ 33 | Municipiul Deva, Hunedoara | 44 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 17,5 K RON | |
| 77 | 77.GIURCA DENTAL S.R.L.▼ 64 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 43,7 %▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 222,6 K RON | |
| 78 | 78.AS TERRA SAN SRL▲ 23 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 43,6 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 177,2 K RON | |
| 79 | 79.GENERAL PRAXIS SRL▲ 9 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 43,3 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 545,3 K RON | |
| 80 | 80.NE ET SALUTEM S.R.L.▼ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 43,3 %▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 391,2 K RON | |
| 81 | 81.SOEVIDENT TA S.R.L.▲ 21 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 43,3 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 45,2 K RON | |
| 82 | 82.HAPPY KINETO AMA S.R.L.nou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 42,7 %— | — | 10,3 K RON | |
| 83 | 83.DIANA RADU CARDIOCARE S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 42,3 %— | — | — | 43,3 K RON |
| 84 | 84.NEFRO.VITAL S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,8 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 85 | 85.SPIDENT DESIGN S.R.L.▲ 205 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 41,8 %▲ 12.959,4 % | ▲ 12.959,4 % | 83,3 K RON | |
| 86 | 86.HEPATOENDOMED S.R.L.▲ 31 | Oraş Geoagiu, Hunedoara | 41,5 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 278,2 K RON | |
| 87 | 87.OPTIC RETINA LINE SRL▼ 76 | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,5 %▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 892,7 K RON | |
| 88 | 88.TIRI MED S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,3 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 89 | 89.DRB. MEDICAL PRACTICE S.R.L.▲ 29 | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,2 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 30,7 K RON | |
| 90 | 90.RAZVAN DAN COACHING S.R.L.▼ 43 | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,1 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 133,8 K RON | |
| 91 | 91.SURGERY DENT MED S.R.L.▼ 53 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 41 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 45,9 K RON | |
| 92 | 92.SERVMED SBÎRNĂ S.R.L.▼ 55 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 40,6 %▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 162,6 K RON | |
| 93 | 93.DARIA PROMED SRL▼ 28 | Municipiul Brad, Hunedoara | 40,2 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 76,7 K RON | |
| 94 | 94.MEDICUL FAMILIEI SRL▼ 14 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 40 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 215,2 K RON | |
| 95 | 95.TOP CLASS KINETO S.R.L.▲ 67 | Municipiul Deva, Hunedoara | 39,8 %▲ 98,4 % | ▲ 98,4 % | 161,3 K RON | |
| 96 | 96.VALEX MED S.R.L.▲ 51 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 39,6 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 609,9 K RON | |
| 97 | 97.OR DERMA MED SRL▲ 16 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 39,3 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 386 K RON | |
| 98 | 98.RĂZVAN DEAC DENT S.R.L.▼ 13 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 39,3 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 47,2 K RON | |
| 99 | 99.GREEN APPLE RADIOLOGY S.R.L.▲ 250 | Municipiul Deva, Hunedoara | 39,2 %— | — | 78,1 K RON | |
| 100 | 100.PRIME DENTAL CARE CLINIC S.R.L.▼ 77 | Loc. Câmpu lui Neag, Oraş Uricani, Hunedoara | 39 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 39,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Hunedoara
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
122 firme · 94,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
138 firme · 57,8 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
68 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
45 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
14 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
12 firme · 935 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 271,5 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 128,4 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
4 firme · 65,5 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 50,5 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 23 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 0 RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON