Top 100 firme — Sănătate, Hunedoara după marjă netă în 2015
169 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 10,4 %, iar liderul atinge 89 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OFTAVISION DIAGNOSIS S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 89 %— | — | — | 8,9 K RON |
| 2 | 2.OFTRAUM MIRACO SRL▲ 20 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 88 %▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 10 K RON | |
| 3 | 3.ALFAMED PART S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 84,2 %— | — | — | 142,5 K RON |
| 4 | 4.SANAMUN SRL▲ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 77,5 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 134,4 K RON | |
| 5 | 5.SANA COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 76,9 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 49,8 K RON | |
| 6 | 6.MEDICAL CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 75,5 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 131,3 K RON | |
| 7 | 7.3L CARDIO MED SRL▲ 13 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 73,4 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 58,3 K RON | |
| 8 | 8.CLINICA MEDICALĂ UDREA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 70,8 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 159 K RON | |
| 9 | 9.NEAG ANCA MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 68,5 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 10 | 10.CABINET CARMED SRL▲ 5 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 67,8 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 14,7 K RON | |
| 11 | 11.TGS GINECOMED S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 63,7 %— | — | — | 64,5 K RON |
| 12 | 12.MEDICAL RĂCĂTEAN SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 61,5 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 19,7 K RON | |
| 13 | 13.CLINICA MEDICALĂ IONAŞCU S.R.L.▼ 6 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 60,3 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 140,8 K RON | |
| 14 | 14.ECORAD MEDICA SRL▲ 30 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 56,8 %▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 14,3 K RON | |
| 15 | 15.INTEGRAL CHINCIU DENTAL SRL▲ 1 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 55 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 17,2 K RON | |
| 16 | 16.CORDEA MED SRL▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 55 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 44,6 K RON | |
| 17 | 17.SPEEDMED UTIL SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 53,2 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 48,2 K RON | |
| 18 | 18.EUROTRAC SERV SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,2 %▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 49,5 K RON | |
| 19 | 19.MEDVALENS SRL▲ 63 | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,2 %▲ 254,6 % | ▲ 254,6 % | 49,5 K RON | |
| 20 | 20.DENTAL CLINIC CARE S.R.L.▲ 51 | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,2 %▲ 195,8 % | ▲ 195,8 % | 49,5 K RON | |
| 21 | 21.ENDODIA MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,2 %— | — | — | 49,5 K RON |
| 22 | 22.ORTHO CLINIC VISA S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,2 %— | — | — | 49,5 K RON |
| 23 | 23.MEDICUL FAMILIEI SRL▼ 11 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 51 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 82,5 K RON | |
| 24 | 24.PAV NUTRIMED SRL▲ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 50,9 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 29,8 K RON | |
| 25 | 25.TRAT CONS MED SRL▼ 4 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 50 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 77,5 K RON | |
| 26 | 26.LIA SANMED SRL▲ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 49,7 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 79,6 K RON | |
| 27 | 27.JOLI DENT 2005 SRL▼ 17 | Municipiul Deva, Hunedoara | 47,4 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 14,4 K RON | |
| 28 | 28.VALPED CENTER SRL▼ 3 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 46,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 91,2 K RON | |
| 29 | 29.LAURA BGCL SRL▲ 109 | Municipiul Deva, Hunedoara | 46,9 %— | — | 38,4 K RON | |
| 30 | 30.HELIOS MED SRL▼ 7 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 45,3 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 96,3 K RON | |
| 31 | 31.MARIMEDICA SRL▼ 7 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 44,8 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 106,4 K RON | |
| 32 | 32.BLEJAN MEDICA SRL▲ 23 | Municipiul Brad, Hunedoara | 44,6 %▲ 75 % | ▲ 75 % | 27,2 K RON | |
| 33 | 33.COSMODENT SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 43,6 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 22,1 K RON | |
| 34 | 34.GENERMED SRL▼ 17 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 41,9 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 26,1 K RON | |
| 35 | 35.DENTSTYLE SRL▲ 84 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 41,8 %▲ 8.264 % | ▲ 8.264 % | 43,4 K RON | |
| 36 | 36.PROIECT COMP ADRIA SRL▼ 18 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 40,7 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 3,3 K RON | |
| 37 | 37.OPTIMAL CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 39,7 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 229,8 K RON | |
| 38 | 38.MEDYANA CONSULT SRL▲ 92 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 39,5 %— | — | 56,6 K RON | |
| 39 | 39.PRAXIMED HD SRL▼ 12 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 39,4 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 63 K RON | |
| 40 | 40.MBM DENTAL ART S.R.L.▲ 9 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 38,8 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 40,5 K RON | |
| 41 | 41.VITALIS SRL▼ 7 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 38,4 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 57,5 K RON | |
| 42 | 42.DENTA LAB H.M. SRL▲ 3 | Municipiul Deva, Hunedoara | 37 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 11,1 K RON | |
| 43 | 43.ECO MED SRL▲ 46 | Municipiul Deva, Hunedoara | 36,4 %▲ 222 % | ▲ 222 % | 41,6 K RON | |
| 44 | 44.ALFAMED SRL▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,9 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 157,8 K RON | |
| 45 | 45.NISTORESCU MED SRL▲ 51 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 35,7 %▲ 280,5 % | ▲ 280,5 % | 40,1 K RON | |
| 46 | 46.VIVI BADULESCU IMPEX SRL▲ 41 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 35,3 %▲ 204,8 % | ▲ 204,8 % | 24,8 K RON | |
| 47 | 47.DOMO TERAPIA S.R.L.▲ 60 | Municipiul Brad, Hunedoara | 35,3 %▲ 681,8 % | ▲ 681,8 % | 4,8 K RON | |
| 48 | 48.AS TERRA SAN SRL▲ 4 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 34 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 50,1 K RON | |
| 49 | 49.LAVINIA DENT SERVEXIM SRL▲ 63 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 33,1 %▲ 1.172,7 % | ▲ 1.172,7 % | 66,8 K RON | |
| 50 | 50.DIMED SRL▼ 15 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 32,5 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 38,6 K RON | |
| 51 | 51.IMPLANT RODENT IMPEX SRL▲ 91 | Municipiul Brad, Hunedoara | 31,9 %— | — | 19,7 K RON | |
| 52 | 52.STOMADRIA - EX - COM SRL▲ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 31,6 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 57,2 K RON | |
| 53 | 53.SIGMA MED SRL▼ 10 | Comuna Şoimuş, Hunedoara | 31,6 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 72,5 K RON | |
| 54 | 54.MEDMUN IRI S.R.L.▲ 11 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 30,6 %▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 13,9 K RON | |
| 55 | 55.CLINIC ALLDENT S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 30,6 %— | — | — | 242 RON |
| 56 | 56.OFTACRIS SRL▼ 15 | Municipiul Deva, Hunedoara | 30,2 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 67,8 K RON | |
| 57 | 57.FIRIN PRO DENT SRL▲ 5 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 29,5 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 121,1 K RON | |
| 58 | 58.MEDICAL CENTER DR. BARBULESCU SRL▼ 16 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 29,3 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 140,1 K RON | |
| 59 | 59.BELLA VISION SRL▲ 77 | Municipiul Deva, Hunedoara | 28,9 %— | — | 34,7 K RON | |
| 60 | 60.CARMED CABICONS SRL▼ 14 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 28,8 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 38 K RON | |
| 61 | 61.A&S DENTAL SRL▲ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 28,5 %▲ 107,2 % | ▲ 107,2 % | 16 K RON | |
| 62 | 62.K - DENT SRL▼ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 28,3 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 29,1 K RON | |
| 63 | 63.OR DERMA MED SRL▼ 15 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 28 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 79,6 K RON | |
| 64 | 64.ROBIMED CENTER XXI SRL▼ 17 | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 27,9 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 70,2 K RON | |
| 65 | 65.CENTRUL MEDICAL LASERTERAPIE S.R.L.▲ 72 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 27,6 %— | — | 62 K RON | |
| 66 | 66.OMNIADENT SRL▼ 16 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 27,1 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 66,9 K RON | |
| 67 | 67.SILOAM SRL▲ 33 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 25,9 %▲ 259,7 % | ▲ 259,7 % | 50,5 K RON | |
| 68 | 68.CLAR DENTAL SRL▼ 12 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 25,8 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 11,3 K RON | |
| 69 | 69.AMERI DENTAL SRL▲ 83 | Sat Ilia, Comuna Ilia, Hunedoara | 24,3 %— | — | 67 K RON | |
| 70 | 70.CARPATIC BUSINESS SRL▲ 36 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 24 %▲ 415,5 % | ▲ 415,5 % | 18,9 K RON | |
| 71 | 71.TERAMEDICA SRL▼ 31 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 23,5 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 54,6 K RON | |
| 72 | 72.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ARMEDICA SRL▼ 8 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 23,3 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 165,9 K RON | |
| 73 | 73.RI CARD SRL▲ 38 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 22,1 %▲ 587 % | ▲ 587 % | 88,2 K RON | |
| 74 | 74.MO DENTAL TIB SRL▲ 20 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 21,4 %▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 26,5 K RON | |
| 75 | 75.MEDICAL S SRL▼ 36 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 21 %▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 122,6 K RON | |
| 76 | 76.CENTRUL DE MEDICINĂ AMBULATORIE SRL▼ 50 | Municipiul Deva, Hunedoara | 20,1 %▼ 57 % | ▼ 57 % | 157,6 K RON | |
| 77 | 77.DENTA X RAY DIAGNOSTIC SRL▲ 62 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 19,6 %— | — | 36 K RON | |
| 78 | 78.HAPPY SMILE SRL▲ 84 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 19,1 %— | — | 3,5 K RON | |
| 79 | 79.NICOLETA DENTAL SRL▲ 74 | Municipiul Deva, Hunedoara | 18,8 %— | — | 27 K RON | |
| 80 | 80.MEDSIM SRL▼ 22 | Municipiul Deva, Hunedoara | 18,5 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 30,5 K RON | |
| 81 | 81.TRIORIGIN SRL▼ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 18,2 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 16,3 K RON | |
| 82 | 82.OPTILENS SRL▼ 4 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 18 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 38,7 K RON | |
| 83 | 83.PRAXIS PSIHOMED SRL▼ 24 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 17,8 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 10,1 K RON | |
| 84 | 84.DENTAL PRAXIS SRL▼ 15 | Municipiul Deva, Hunedoara | 17,1 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 36,3 K RON | |
| 85 | 85.DENTALMED SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 16,5 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 58,2 K RON | |
| 86 | 86.BOS DENT SRL▲ 28 | Municipiul Deva, Hunedoara | 16,4 %▲ 779 % | ▲ 779 % | 11,8 K RON | |
| 87 | 87.MEDICO PSIHE GYN SRL▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 16,3 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 36,4 K RON | |
| 88 | 88.GENESSE STYLE SRL▲ 22 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 16,1 %▲ 386,4 % | ▲ 386,4 % | 14,4 K RON | |
| 89 | 89.LIGIA MEDICA S.R.L.nou | Sat Livadia, Comuna Baru, Hunedoara | 15,8 %— | — | — | 23,3 K RON |
| 90 | 90.MEDMAR SRL▼ 58 | Municipiul Deva, Hunedoara | 15,7 %▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 32,3 K RON | |
| 91 | 91.MEDICAL CORD SRL▲ 53 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 15,6 %— | — | 3,9 K RON | |
| 92 | 92.H - MEDICAL CLINIC S.R.L.▼ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 15,5 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 248,1 K RON | |
| 93 | 93.GENERAL PRAXIS SRL▼ 17 | Loc. Haţeg, Oraş Haţeg, Hunedoara | 14,5 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 105,5 K RON | |
| 94 | 94.MEDICAL EMERGENCY DIVISION S.R.L.▼ 28 | Municipiul Deva, Hunedoara | 14,1 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 95 | 95.CAMPEANU MEDCOM SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 13,6 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 19,2 K RON | |
| 96 | 96.VIAMED PARAMEDICAL SRL▼ 13 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 13,3 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 34 K RON | |
| 97 | 97.MAXIM SERV SRL▲ 20 | Municipiul Deva, Hunedoara | 13,3 %▲ 1.036,8 % | ▲ 1.036,8 % | 43,3 K RON | |
| 98 | 98.MEDICAL SIGA SRL▼ 45 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 11,8 %▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 33,2 K RON | |
| 99 | 99.BIOCLINICA SRL▲ 14 | Municipiul Deva, Hunedoara | 11,6 %▲ 504,7 % | ▲ 504,7 % | 458,5 K RON | |
| 100 | 100.LOR & SAN DENT SRL▲ 35 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 10,4 %— | — | 10,1 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Hunedoara
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
122 firme · 94,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
138 firme · 57,8 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
68 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
45 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
14 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
12 firme · 935 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 271,5 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 128,4 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
4 firme · 65,5 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 50,5 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 23 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 0 RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON