Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Hunedoara după marjă netă în 2013
164 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 20 %, iar liderul atinge 926,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DEVAROM PRODCONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Deva, Hunedoara | 926,3 %▲ 1.447,4 % | ▲ 1.447,4 % | 48,2 K RON | |
| 2 | 2.DACARO GOLD SRL▲ 18 | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 124,8 %▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 35,8 K RON | |
| 3 | 3.FORTEX ASICONS S.R.L.▲ 11 | Sat Bos, Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 96,8 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 57,9 K RON | |
| 4 | 4.AMAX FINANCIAL CONSULTING SRLnou | Oraş Petrila, Hunedoara | 96,4 %— | — | — | 196,4 K RON |
| 5 | 5.ANDRYROSA ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 95,8 %— | — | — | 37,7 K RON |
| 6 | 6.MAR FINANCE HD SRL▲ 56 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 91,1 %▲ 203,5 % | ▲ 203,5 % | 44,9 K RON | |
| 7 | 7.D.S.A. CREDIT INVEST SRL▼ 1 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 89,7 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 11,8 K RON | |
| 8 | 8.AMANET FINANS SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 89,4 %— | — | 76,2 K RON | |
| 9 | 9.DALIMAR HD CREDITINVEST IFN SRL▼ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 85,3 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 115,2 K RON | |
| 10 | 10.GLOBAL CREDITĂRI SRL▼ 6 | Municipiul Deva, Hunedoara | 85,1 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 110,3 K RON | |
| 11 | 11.DIAMANTASIG S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 84,8 %— | — | — | 22,2 K RON |
| 12 | 12.ELECTRO FINANCE SRL▲ 33 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 84,2 %▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 14,3 K RON | |
| 13 | 13.BOZDOG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 85 | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 78,9 %▲ 700,7 % | ▲ 700,7 % | 3,1 K RON | |
| 14 | 14.MELODY TOUR AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 72,6 %— | — | — | 69,7 K RON |
| 15 | 15.PRO BESTASIG HD S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 70,2 %— | — | — | 144,9 K RON |
| 16 | 16.VEGA GOLD IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 69,6 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 108,9 K RON | |
| 17 | 17.TOP VEST AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 32 | Municipiul Deva, Hunedoara | 68,5 %▲ 85 % | ▲ 85 % | 110,5 K RON | |
| 18 | 18.MIKES AMANET SRL▲ 45 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 68,2 %▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | 21,7 K RON | |
| 19 | 19.VALYUL R & A S.R.L.= | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 67,9 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 82,4 K RON | |
| 20 | 20.GLOBAL INVESTMENT SRL▲ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 67,8 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 114,5 K RON | |
| 21 | 21.GMC AVANTAJE AMANET SRL▼ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 66,9 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 105,5 K RON | |
| 22 | 22.EURO FINANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 66,8 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 38,2 K RON | |
| 23 | 23.GLOBAL AMANET IFN SRL▼ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 66,5 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 163,3 K RON | |
| 24 | 24.DENARO CREDIT SRL▲ 20 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 65,9 %▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 136,4 K RON | |
| 25 | 25.UNIK GOLD SRL▼ 12 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 64 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 177 K RON | |
| 26 | 26.VASCO CONSULTANŢĂ FINANCIARĂ, ASIGURĂRI ŞI PENSII SRLnou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 62,7 %— | — | 11,4 K RON | |
| 27 | 27.FELMAR ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 15 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 61,8 %▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 136,4 K RON | |
| 28 | 28.CARSOR EXPERT SRL= | Sat Băniţa, Comuna Băniţa, Hunedoara | 58,8 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 126,4 K RON | |
| 29 | 29.CIOBEX SRL▲ 79 | Municipiul Brad, Hunedoara | 58,5 %▲ 951,3 % | ▲ 951,3 % | 58,7 K RON | |
| 30 | 30.PARTENER EXCHANGE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 57,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 50,2 K RON | |
| 31 | 31.GEOMIROMAR CREDINVEST IFN SRL▼ 15 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 57 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 51 K RON | |
| 32 | 32.IRINA CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 25 | Municipiul Deva, Hunedoara | 56,1 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 17,2 K RON | |
| 33 | 33.ASISTENT ÎN BROKERAJ ASIGURĂRI CRIPOAL SRL▲ 77 | Municipiul Deva, Hunedoara | 54 %▲ 889,2 % | ▲ 889,2 % | 18,8 K RON | |
| 34 | 34.K.L.A. BUSSINES IFN SRL▼ 4 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 52,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 12,7 K RON | |
| 35 | 35.INVEST CREDIT GOLD SRL▼ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,3 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 65,7 K RON | |
| 36 | 36.GARIBALDI ACTIV SRL▼ 10 | Municipiul Deva, Hunedoara | 50,9 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 72,3 K RON | |
| 37 | 37.GEOTERRA PROIECT AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 49,9 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 38 | 38.BRILIANT CASA SRL▼ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | 49,1 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 40,4 K RON | |
| 39 | 39.NASIM SRL▲ 22 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 48,5 %▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 39,2 K RON | |
| 40 | 40.MANU CONSULTING & SALES S.R.L.▲ 88 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 48,2 %— | — | 3,1 K RON | |
| 41 | 41.LUC CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 48 %— | — | — | 38,6 K RON |
| 42 | 42.ANELIXASIG S.R.L.▲ 47 | Municipiul Deva, Hunedoara | 47,9 %▲ 221,6 % | ▲ 221,6 % | 18,3 K RON | |
| 43 | 43.CHANCE DE ORO S.R.L.▼ 2 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 47,4 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 26,5 K RON | |
| 44 | 44.CVI EXPERT MOKY S.R.L.▲ 8 | Municipiul Brad, Hunedoara | 47 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 74,6 K RON | |
| 45 | 45.GLOBAL CREDIT IFN SRL▼ 35 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 46,7 %▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 44,9 K RON | |
| 46 | 46.APLI MAG FINANCE SRL▲ 47 | Municipiul Deva, Hunedoara | 46,2 %▲ 246,9 % | ▲ 246,9 % | 277 RON | |
| 47 | 47.PARADOX SRL▼ 7 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 45 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 54,9 K RON | |
| 48 | 48.DIAS BUSINESS ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 43,5 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 49 | 49.IASMINA DIVERS SRL▼ 22 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 42,8 %▼ 22 % | ▼ 22 % | 28,1 K RON | |
| 50 | 50.AVB CONSULTING GRUP SRL▲ 6 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 42,5 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 4,7 K RON | |
| 51 | 51.AMANET DORIANIS SRL▲ 3 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 42,1 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 26,5 K RON | |
| 52 | 52.FORTEX ASIG S.R.L.▼ 44 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 42 %▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 3,7 K RON | |
| 53 | 53.SPEEDY EXCHANGE S.R.L.▼ 20 | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,8 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 54 | 54.VASSIA BUSSINES SRL▲ 62 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 41,7 %▲ 975,3 % | ▲ 975,3 % | 51,3 K RON | |
| 55 | 55.CRIS GOLD IFN S.R.L.▼ 12 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 41,6 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 58,3 K RON | |
| 56 | 56.IFN RUSU INVEST SRL▲ 9 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 41 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 12,1 K RON | |
| 57 | 57.GRUP 2 AMANET IFN SRL= | Municipiul Deva, Hunedoara | 40 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 44,4 K RON | |
| 58 | 58.STAR SIM ASISTENT BROKER DE ASIGURARE S.R.L.nou | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 38,2 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 59 | 59.MARIMAR CREDINVEST IFN SRL▼ 47 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 38,1 %▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 28,4 K RON | |
| 60 | 60.CONTAB REAL 05 SRL▲ 81 | Municipiul Deva, Hunedoara | 37,7 %— | — | 5,8 K RON | |
| 61 | 61.HELVETICA QUALITY S.R.L.▼ 43 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 36,5 %▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 27,3 K RON | |
| 62 | 62.DANLE ASIG CONSULT SRL▲ 12 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 36,5 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 31,5 K RON | |
| 63 | 63.ASILIFE COCAN S.R.L.▼ 31 | Sat Bârsău, Comuna Hărău, Hunedoara | 36,4 %▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 23,9 K RON | |
| 64 | 64.STAR EXCHANGE SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,9 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 317,4 K RON | |
| 65 | 65.LEXIM EXPERT MANAGEMENT SRL▲ 40 | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,6 %▲ 391,5 % | ▲ 391,5 % | 17,3 K RON | |
| 66 | 66.AGNETA INTERMED SRL▲ 1 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 35,6 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 36,1 K RON | |
| 67 | 67.TOTAL DIVERS ASIG S.R.L.▲ 47 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 35,3 %▲ 699,8 % | ▲ 699,8 % | 6,6 K RON | |
| 68 | 68.ALLIANZMAN ASISTENT ÎN BROKERAJ ASIGURĂRI SRL▲ 29 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 34 %▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | 50,2 K RON | |
| 69 | 69.RUDOLF IFN SRL▲ 16 | Municipiul Deva, Hunedoara | 32,6 %▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 15,1 K RON | |
| 70 | 70.ASILIFE CRIŞAN AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 25 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 32,6 %▲ 198,9 % | ▲ 198,9 % | 18,5 K RON | |
| 71 | 71.ATLANTIC STAR SRL▲ 12 | Municipiul Deva, Hunedoara | 32,1 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 14,9 K RON | |
| 72 | 72.AMBRA WIN SRL▲ 22 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 31,1 %▲ 178,8 % | ▲ 178,8 % | 39,4 K RON | |
| 73 | 73.LOVAS EXCHANGE SRL▲ 42 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 30,6 %▲ 652,5 % | ▲ 652,5 % | 40,2 K RON | |
| 74 | 74.SIBEL I.F.N. SRL▼ 6 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 30,2 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 132,6 K RON | |
| 75 | 75.SAMUEL GOLD SRL▲ 13 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 30,1 %▲ 92,9 % | ▲ 92,9 % | 22,9 K RON | |
| 76 | 76.FELMAR ACCENT SRL▼ 37 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 30,1 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 6,8 K RON | |
| 77 | 77.RECORD GOLD WIN SRL▲ 15 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 30 %▲ 122 % | ▲ 122 % | 18,1 K RON | |
| 78 | 78.ART GOLD IMPEX SRL▲ 39 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 29,8 %▲ 687,6 % | ▲ 687,6 % | 48,1 K RON | |
| 79 | 79.EXCHANGE INVEST SRL▼ 31 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 29,7 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 57,4 K RON | |
| 80 | 80.AMBROZIA SRL▼ 33 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 29,7 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 36,3 K RON | |
| 81 | 81.EXCLUSIV SILVER SRL▼ 47 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 29,3 %▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 24 K RON | |
| 82 | 82.I.F.N. AURA SRL▼ 23 | Municipiul Deva, Hunedoara | 29,2 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 515,4 K RON | |
| 83 | 83.INTELLIGENT MANAGEMENT ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 28 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 29,1 %▲ 487,5 % | ▲ 487,5 % | 36,7 K RON | |
| 84 | 84.AMA COM IAN IFN SRL▲ 3 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 28,5 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 83,6 K RON | |
| 85 | 85.CREDILEA SRL▲ 5 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 27,2 %▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 20,6 K RON | |
| 86 | 86.QUARTZ GOLD SRL▼ 50 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 27,1 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 29,5 K RON | |
| 87 | 87.VIA GEO CONSULTING SRL▲ 48 | Municipiul Deva, Hunedoara | 27,1 %— | — | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.VPI ASIST S.R.L.▼ 7 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 26,8 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 33 K RON | |
| 89 | 89.IRBIS 2002 IFN SRL▼ 16 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 25 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 21,6 K RON | |
| 90 | 90.TIBEMIACOM SRL▲ 14 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 24,9 %▲ 225,9 % | ▲ 225,9 % | 4 K RON | |
| 91 | 91.SEMAREX MOTOR COMPANY SRL▼ 38 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 23,3 %▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 14 K RON | |
| 92 | 92.ANICESCU CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 22 %— | — | 425 RON | |
| 93 | 93.NASER EXCHANGE VALUE SRL▼ 43 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 22 %▼ 40 % | ▼ 40 % | 12 K RON | |
| 94 | 94.CASH CONVERTER SRLnou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 21,6 %— | — | — | 11,3 K RON |
| 95 | 95.HERDAN EXCHANGE SRL▼ 24 | Municipiul Deva, Hunedoara | 21,6 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 291,8 K RON | |
| 96 | 96.ROKA CRISOS SRL▼ 30 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 21,3 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 22,2 K RON | |
| 97 | 97.ARISTOCRAT CREDIT IFN SRL▼ 42 | Municipiul Deva, Hunedoara | 20,8 %▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 54,1 K RON | |
| 98 | 98.LARAND PRO S.R.L.nou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 20,7 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 99 | 99.GEPA CHANGE SRL▼ 35 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 20,3 %▼ 31 % | ▼ 31 % | 28 K RON | |
| 100 | 100.VICTOR CREDIT IFN SRL▲ 22 | Municipiul Deva, Hunedoara | 20 %▲ 1.784 % | ▲ 1.784 % | 9,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Hunedoara
CAEN 6492
Alte activități de creditare
69 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
27 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
78 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
6 firme · 2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 3,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON