Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Hunedoara după marjă netă în 2009
134 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -6,9 %, iar liderul atinge 95,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMA COM IAN IFN SRL▲ 42 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 95,2 %▲ 128,3 % | ▲ 128,3 % | 83,3 K RON | |
| 2 | 2.CIONTOŞ COMAS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 39 | Municipiul Brad, Hunedoara | 94,8 %▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 60,2 K RON | |
| 3 | 3.GMC AVANTAJE AMANET SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 93,4 %— | — | — | 162,9 K RON |
| 4 | 4.ICEBERG IFN SRL▼ 3 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 87,7 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 41,2 K RON | |
| 5 | 5.GLOBAL INVESTMENT SRL▲ 33 | Municipiul Deva, Hunedoara | 85,3 %▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 99,4 K RON | |
| 6 | 6.DALIMAR HD CREDITINVEST IFN SRL▲ 2 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 80,7 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 74,1 K RON | |
| 7 | 7.FORTEX ASICONS S.R.L.▲ 10 | Sat Bos, Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 79,3 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 68,1 K RON | |
| 8 | 8.UNIK GOLD SRL▲ 4 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 76,3 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 313,2 K RON | |
| 9 | 9.GLOBAL AMANET IFN SRL▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 72,7 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 84,8 K RON | |
| 10 | 10.VEGA GOLD IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 67,6 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 154,8 K RON | |
| 11 | 11.ASCANIA ASIG S.R.L.▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 65,6 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 50,3 K RON | |
| 12 | 12.IASMINA DIVERS SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 65,6 %— | — | 42,1 K RON | |
| 13 | 13.ALIMAR CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 65,1 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 17,1 K RON | |
| 14 | 14.COLORADO GOLD SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 65 %— | — | — | 75,4 K RON |
| 15 | 15.WOLLDAY SRLnou | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 63,6 %— | — | — | 141,6 K RON |
| 16 | 16.D.S.A. INTACT CENTER SRL▲ 42 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 62,3 %▲ 98 % | ▲ 98 % | 12,3 K RON | |
| 17 | 17.PARADOX SRL▲ 10 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 62,1 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 126,5 K RON | |
| 18 | 18.WALTAV SRL▲ 13 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 60,3 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 158,7 K RON | |
| 19 | 19.ASILIFE COCAN S.R.L.▲ 102 | Sat Bârsău, Comuna Hărău, Hunedoara | 59,3 %— | — | 25,6 K RON | |
| 20 | 20.CRESSUS GOLD SRL▲ 124 | Municipiul Deva, Hunedoara | 58,5 %— | — | 49,5 K RON | |
| 21 | 21.QUARTZ GOLD SRL▲ 11 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 57,7 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 97,8 K RON | |
| 22 | 22.GLOBAL FINANS IFN SRL▲ 91 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 57,4 %— | — | 213,7 K RON | |
| 23 | 23.ART GOLD IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 57 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 105,8 K RON | |
| 24 | 24.ARSYS GOLD SRL▲ 2 | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 54,4 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 81,3 K RON | |
| 25 | 25.NASIM SRL▼ 10 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 53,9 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 58,9 K RON | |
| 26 | 26.GRUP 2 AMANET IFN SRL▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 51,9 %▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 42,8 K RON | |
| 27 | 27.VIOMAR CREDINVEST S.R.L.▲ 39 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 51,3 %▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 110,5 K RON | |
| 28 | 28.D.S.A. CREDIT INVEST SRL▼ 23 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 50 %▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 40,6 K RON | |
| 29 | 29.ANASTASIA IFN SRL▲ 34 | Municipiul Deva, Hunedoara | 49,9 %▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 57,9 K RON | |
| 30 | 30.GLOBAL CREDIT IFN SRL▼ 11 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 47,2 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 54,4 K RON | |
| 31 | 31.K.L.A. BUSSINES IFN SRLnou | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 46 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 32 | 32.MARIMAR CREDINVEST IFN SRL▲ 8 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 42,1 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 47,6 K RON | |
| 33 | 33.INVEST CREDIT SRL▼ 29 | Municipiul Deva, Hunedoara | 41,7 %▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 54 K RON | |
| 34 | 34.CREDILEA SRL▲ 65 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 41,5 %▲ 1.495 % | ▲ 1.495 % | 44,3 K RON | |
| 35 | 35.IFN RUSU DIVERS SRL▼ 12 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 36,7 %▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 39,7 K RON | |
| 36 | 36.NASIM DIVERS SRL▲ 6 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 35,9 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 37,6 K RON | |
| 37 | 37.HERDAN EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,3 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 477,5 K RON | |
| 38 | 38.STAR EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,2 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 345,7 K RON | |
| 39 | 39.GEO STAR GOLD IFN SRL▲ 73 | Municipiul Deva, Hunedoara | 35 %— | — | 33,9 K RON | |
| 40 | 40.CREATIVE START IT S.R.L.▲ 76 | Sat Sântandrei, Oraş Simeria, Hunedoara | 34,9 %— | — | 33,8 K RON | |
| 41 | 41.DORALMI IFN SRL▼ 27 | Sat Şoimuş, Comuna Şoimuş, Hunedoara | 33,6 %▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 66,9 K RON | |
| 42 | 42.GEPA CHANGE SRL▲ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 32,6 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 55,2 K RON | |
| 43 | 43.SEMAREX MOTOR COMPANY SRL▲ 9 | Loc. Simeria, Oraş Simeria, Hunedoara | 32,4 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 17,9 K RON | |
| 44 | 44.DACARO GOLD SRLnou | Sat Beriu, Comuna Beriu, Hunedoara | 31,5 %— | — | — | 5,3 K RON |
| 45 | 45.CREDIT GOLD IFN SRL▲ 25 | Municipiul Deva, Hunedoara | 31,2 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 23,5 K RON | |
| 46 | 46.INTER CREDIT S.R.L.▲ 100 | Municipiul Deva, Hunedoara | 30,1 %— | — | 35,2 K RON | |
| 47 | 47.GARANT FINANCE SRL▲ 42 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 29,8 %▲ 211,7 % | ▲ 211,7 % | 10,8 K RON | |
| 48 | 48.SUPER STAR 2005 IFN SRL▲ 21 | Loc. Aninoasa, Oraş Aninoasa, Hunedoara | 29,5 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 58,1 K RON | |
| 49 | 49.EURO GAMA CONS AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 29,1 %— | — | — | 941 RON |
| 50 | 50.I.F.N. AURA SRL▲ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 28,6 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 51 | 51.GEOMIROMAR CREDINVEST IFN SRL▲ 5 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 27,4 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 23,5 K RON | |
| 52 | 52.AGNETA INTERMED SRL▲ 38 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 26,7 %▲ 199,9 % | ▲ 199,9 % | 30,4 K RON | |
| 53 | 53.DRAGOS GOLD COMPANY SRL▼ 37 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 26,4 %▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 14,2 K RON | |
| 54 | 54.WINDSOL SRL▲ 3 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 26,3 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 49 K RON | |
| 55 | 55.AMANET TEOCRY SRL▲ 4 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 25,1 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 7,5 K RON | |
| 56 | 56.ATLANTIC STAR SRL▼ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 25,1 %▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 24,2 K RON | |
| 57 | 57.DRĂGOIU SRL▲ 41 | Municipiul Brad, Hunedoara | 25 %▲ 578,5 % | ▲ 578,5 % | 13,1 K RON | |
| 58 | 58.COM IMPEX ADICON SRL▲ 20 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 25 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 21,4 K RON | |
| 59 | 59.AMBRA WIN SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 24 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 60 | 60.BRILIANT 2006 IFN SRL▲ 25 | Sat Săuleşti, Oraş Simeria, Hunedoara | 23,5 %▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 33,5 K RON | |
| 61 | 61.EFICIENT AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 21,9 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 62 | 62.LOVAS EXCHANGE SRL▼ 16 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 21,9 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 16,1 K RON | |
| 63 | 63.RUDOLF IFN SRL▼ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | 21,8 %▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 14,7 K RON | |
| 64 | 64.IFN VI&VI SRL▲ 8 | Sat Săuleşti, Oraş Simeria, Hunedoara | 21,6 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 66,5 K RON | |
| 65 | 65.FEMAR PROD SRL▲ 6 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 21,2 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 8,8 K RON | |
| 66 | 66.SPEEDY EXCHANGE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Deva, Hunedoara | 21,1 %▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 421,5 K RON | |
| 67 | 67.AMBROZIA SRL▲ 10 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 19,7 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 21,2 K RON | |
| 68 | 68.TEHNOCONCEPT SRL▲ 14 | Municipiul Brad, Hunedoara | 18,5 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 60,8 K RON | |
| 69 | 69.NIGROAS SRL▲ 7 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 17,8 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 7,4 K RON | |
| 70 | 70.ARTPOP MIREXIM SRL▲ 24 | Municipiul Deva, Hunedoara | 17,3 %▲ 221,2 % | ▲ 221,2 % | 71,9 K RON | |
| 71 | 71.WINTER GOLD SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 17,2 %— | — | — | 984 RON |
| 72 | 72.ULTINS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 50 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 16,9 %— | — | 16,1 K RON | |
| 73 | 73.NASER EXCHANGE VALUE SRL▼ 43 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16,9 %▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 8,6 K RON | |
| 74 | 74.FVD FINANCIAL CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 16,3 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 58,1 K RON | |
| 75 | 75.CROSS M.B. SRL▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 16 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 14,3 K RON | |
| 76 | 76.CRIS GOLD IFN S.R.L.▲ 21 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 15,2 %▲ 241,2 % | ▲ 241,2 % | 18,1 K RON | |
| 77 | 77.VIS COMPANY 2005 IFN SRL▲ 24 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 15,1 %▲ 799,4 % | ▲ 799,4 % | 7,8 K RON | |
| 78 | 78.VPI ASIST S.R.L.▲ 13 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 14,5 %▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 7,5 K RON | |
| 79 | 79.WASSY SRL▲ 14 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 14,4 %▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 7,1 K RON | |
| 80 | 80.EASY INTERMED SRL= | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 13,3 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 3,8 K RON | |
| 81 | 81.ARISTOCRAT CREDIT IFN SRL▲ 5 | Municipiul Deva, Hunedoara | 12,2 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 43 K RON | |
| 82 | 82.AMANET VICTORIA IFN SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 12,1 %— | — | — | 4 K RON |
| 83 | 83.SICLAS SRL▲ 45 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 9,6 %— | — | 10,2 K RON | |
| 84 | 84.NET INTERPREST SRL▼ 55 | Municipiul Deva, Hunedoara | 8,8 %▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 939 RON | |
| 85 | 85.ELNACLATEL COMIMPEX SRL▲ 57 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 8,8 %— | — | 386 RON | |
| 86 | 86.IRBIS 2002 IFN SRL▼ 26 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 8,7 %▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 7,3 K RON | |
| 87 | 87.SIBEL I.F.N. SRL▼ 22 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 8,7 %▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 11,8 K RON | |
| 88 | 88.ADLEX AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 37 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 8,7 %— | — | 2,7 K RON | |
| 89 | 89.VIGIAN FINANCE SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 7,8 %— | — | — | 817 RON |
| 90 | 90.ASTORIA GOLD IFN SRL▼ 62 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 6,7 %▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 2,9 K RON | |
| 91 | 91.ANASTASIA GOLD SRL▲ 26 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 3,9 %— | — | 440 RON | |
| 92 | 92.ELECTRO FINANCE SRLnou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 2,1 %— | — | — | 98 RON |
| 93 | 93.EXCLUSIV SILVER SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 0,9 %— | — | — | 337 RON |
| 94 | 94.CATEM INFO CONSULT SRL▼ 7 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 0,2 %▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | 443 RON | |
| 95 | 95.DONADALY COS FINANCE SRL▼ 12 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -0,2 %▼ 101,6 % | ▼ 101,6 % | -64 RON | |
| 96 | 96.EXCHANGE INVEST SRL▼ 15 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -0,4 %▼ 102,5 % | ▼ 102,5 % | -751 RON | |
| 97 | 97.ANICESCU CONSULTING S.R.L.▲ 38 | Municipiul Deva, Hunedoara | -3,3 %— | — | -1,7 K RON | |
| 98 | 98.D&C AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Municipiul Deva, Hunedoara | -3,7 %— | — | -1,8 K RON | |
| 99 | 99.MONDO RESTAURANTS & EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | -6,5 %— | — | — | -1,3 K RON |
| 100 | 100.TAROPTIMPREST SRL▲ 32 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | -6,9 %— | — | -2,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Hunedoara
CAEN 6492
Alte activități de creditare
69 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
27 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
78 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
6 firme · 2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
9 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 3,6 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON