Top 100 firme — Transport și depozitare, Giurgiu după marjă netă în 2020
636 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 47,9 %, iar liderul atinge 1.301,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MIRCEA SPEDITION SRLnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 1.301,4 %— | — | 40,4 K RON | |
| 2 | 2.SORGEORGI TRANS SRL▲ 516 | Comuna Găiseni, Giurgiu | 464,5 %— | — | 37,5 K RON | |
| 3 | 3.SIMI TRANSPORT GLOBAL S.R.L.nou | Sat Milcovăţu, Comuna Letca Nouă, Giurgiu | 159,1 %— | — | — | 136,6 K RON |
| 4 | 4.SEBY TOTAL TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Giurgiu | 97,1 %— | — | — | 20,8 K RON |
| 5 | 5.LUMTRANS SRL▲ 54 | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 97 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 28,2 K RON | |
| 6 | 6.IULI GEO TRANS SRL▲ 177 | Sat Cărpenişu, Comuna Găiseni, Giurgiu | 97 %▲ 263,2 % | ▲ 263,2 % | 14,6 K RON | |
| 7 | 7.RIANA TRANSPORT AGREGATE S.R.L.nou | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 97 %— | — | — | 611 RON |
| 8 | 8.PEPI EXPRES CURIER S.R.L.nou | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 96,1 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 9 | 9.DIAMANT SRL▲ 264 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 94,7 %▲ 667,7 % | ▲ 667,7 % | 28,4 K RON | |
| 10 | 10.VEKADIMA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | 92,5 %— | — | — | 24,6 K RON |
| 11 | 11.RAVACRAN TINEL S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 90,5 %— | — | — | 267,3 K RON |
| 12 | 12.SANTRANS EAGLE S.R.L.nou | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Giurgiu | 87,1 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 13 | 13.PASARELA AUTO PARC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 86,6 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 5,5 K RON | |
| 14 | 14.V & F STAR SRL▲ 167 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 85,5 %▲ 215,3 % | ▲ 215,3 % | 15,8 K RON | |
| 15 | 15.ALIDARA TUR S.R.L.▲ 427 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 84,6 %— | — | 40 K RON | |
| 16 | 16.ROBERT TRANS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 84 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 17 | 17.BAKU LOGISTIC SOLUTIONS SRL▲ 211 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 83,9 %▲ 346,2 % | ▲ 346,2 % | 248 K RON | |
| 18 | 18.VIV TRANSCOM RAPID S.R.L.▼ 4 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 83,9 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 18,7 K RON | |
| 19 | 19.ADB DANUBE TRANSPORTING S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 82,3 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 20 | 20.ROSE GERARD S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 79,4 %— | — | — | 69,8 K RON |
| 21 | 21.CYO TRANS GROUP DIVERS SRL▲ 172 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 78,6 %▲ 217,3 % | ▲ 217,3 % | 29,1 K RON | |
| 22 | 22.VRA CONCRET INTERNATIONAL S.R.L.▲ 19 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 77,3 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 352,2 K RON | |
| 23 | 23.PRACTIC TOUR S.R.L.▼ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 76,3 %▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 38,1 K RON | |
| 24 | 24.INTER COMAR S.R.L.▲ 12 | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 73,9 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 154,5 K RON | |
| 25 | 25.LAUR TRANS UZUNEANU S.R.L.nou | Sat Hulubeşti, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 73,9 %— | — | — | 74,7 K RON |
| 26 | 26.FLD CURIER S.R.L.nou | Sat Poiana lui Stângă, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 73,8 %— | — | — | 25,1 K RON |
| 27 | 27.AUTO DOMIR TRANS SRL▲ 400 | Sat Stejaru, Comuna Singureni, Giurgiu | 73,7 %— | — | 6,3 K RON | |
| 28 | 28.TRANSPORT CURIER RAPID SRL▼ 18 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 73,2 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 11,9 K RON | |
| 29 | 29.PROIECT BIANCA TRANS SRL▲ 18 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 72 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 76,7 K RON | |
| 30 | 30.THEODOR DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 71,7 %— | — | — | 23,4 K RON |
| 31 | 31.AGERTUR SENIOR TRANSPED S.R.L.▲ 529 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 71,6 %— | — | 138,8 K RON | |
| 32 | 32.LOCANTA SRL▼ 4 | Comuna Daia, Giurgiu | 71,4 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 60,9 K RON | |
| 33 | 33.OLTEANU CARGO LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 71,1 %— | — | — | 37,5 K RON |
| 34 | 34.POP TRANS ROUTE SRL▼ 27 | Sat Poşta, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 69,7 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 41,1 K RON | |
| 35 | 35.ABA MAR S.R.L.nou | Sat Novaci, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 68,7 %— | — | — | 141,7 K RON |
| 36 | 36.KARY-LAR TRANS S.R.L.nou | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 68,5 %— | — | — | 79,7 K RON |
| 37 | 37.EXPRES DAN SRL▲ 311 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 68,4 %▲ 1.606,7 % | ▲ 1.606,7 % | 12,2 K RON | |
| 38 | 38.ALY LUPE TRANSPORT S.R.L.▼ 8 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 67,6 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 84 K RON | |
| 39 | 39.DAVID TRANSPORT PUBLIC S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 67,2 %— | — | — | 59,7 K RON |
| 40 | 40.MIHAI TRANS SPEDITION SRL▲ 36 | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 67 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 78,6 K RON | |
| 41 | 41.AUGUST AFK TRANSPORTER S.R.L.nou | Sat Hobaia, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 67 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 42 | 42.OLIMPIC FAST TRANS S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 66,1 %— | — | — | 23 K RON |
| 43 | 43.LEE LEE AND VIVI SRLnou | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 65 %— | — | 121,9 K RON | |
| 44 | 44.DOBRE SPECIAL TRANS S.R.L.nou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 64,9 %— | — | — | 35,3 K RON |
| 45 | 45.ATU INT LOGISTIC SRL▲ 19 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 64,9 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 46 | 46.HAMADA ŞTEF SRL▲ 249 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 63,9 %▲ 588,5 % | ▲ 588,5 % | 78,4 K RON | |
| 47 | 47.SER SPEDITION COMPANY S.R.L.▲ 66 | Sat Găiseanca, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 62,6 %▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 84,7 K RON | |
| 48 | 48.MARIUS DIVERS TRANSPORT S.R.L.▲ 9 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 62,5 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 73,3 K RON | |
| 49 | 49.MOTOTOLEA COM SERV SNC▲ 22 | Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului, Giurgiu | 62,2 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 50 | 50.PAUL TARANGOI SRL▼ 12 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 61,9 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 194,7 K RON | |
| 51 | 51.CRIS & PAFY S.R.L.nou | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 61,8 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 52 | 52.GEORGE MACI S.R.L.▼ 33 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 60,9 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 77,1 K RON | |
| 53 | 53.MES TRANS 2008 SRL▲ 483 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 59,7 %— | — | 442,3 K RON | |
| 54 | 54.RYN93 TRANSPORT INTERN S.R.L.▼ 31 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 59,3 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 91,2 K RON | |
| 55 | 55.MORARU D.V.G. TRANSPORT SRL▲ 15 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 59,3 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 61,9 K RON | |
| 56 | 56.MDC ANDALEX 91 SRL▼ 6 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 59 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 84,8 K RON | |
| 57 | 57.CRISTAXI SRL▼ 52 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 58,6 %▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 5,7 K RON | |
| 58 | 58.UTIL CARGO S.R.L.nou | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 58,3 %— | — | — | 446,7 K RON |
| 59 | 59.DARY TRANSPORT GLOBAL S.R.L.▲ 93 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 58,2 %▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 123,4 K RON | |
| 60 | 60.MAR & NED SRL▲ 15 | Sat Roata Mică, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 57,9 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 82,9 K RON | |
| 61 | 61.FAST LOGISTIC DUMITRASCU 16 S.R.L.nou | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Giurgiu | 57,7 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 62 | 62.BRAINY TRANS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 57,4 %— | — | — | 17,2 K RON |
| 63 | 63.CARTRUCK LOGISTIC SRL▲ 185 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 57,4 %▲ 255,4 % | ▲ 255,4 % | 26,4 K RON | |
| 64 | 64.EVEMAR GLOBAL TRANSPORT SRL▲ 10 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 57,3 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 117,9 K RON | |
| 65 | 65.JOHN & ALI BUSINESS S.R.L.▲ 50 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 57,2 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 156,6 K RON | |
| 66 | 66.ȘTEFAN AUREL TRANS S.R.L.▲ 42 | Sat Corbeanca, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 57,2 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 171,6 K RON | |
| 67 | 67.GENIUS ELEN PREST S.R.L.▼ 35 | Sat Găiseni, Comuna Găiseni, Giurgiu | 57 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 42,6 K RON | |
| 68 | 68.ACE SPEEDLINE TRANS S.R.L.▲ 211 | Sat Zorile, Comuna Grădinari, Giurgiu | 56,8 %▲ 404,8 % | ▲ 404,8 % | 2 K RON | |
| 69 | 69.DAN TRANS SRL▲ 155 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 56,7 %▲ 191,2 % | ▲ 191,2 % | 199,1 K RON | |
| 70 | 70.ERIC MIHAI TRANSPORT S.R.L.▼ 50 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 56,6 %▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 133,1 K RON | |
| 71 | 71.ADIRAP TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 56,3 %— | — | — | 46,5 K RON |
| 72 | 72.EDIAND TRANS DIVERS S.R.L.▲ 1 | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 55,6 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 59,4 K RON | |
| 73 | 73.COMANDY TRANS SRL▲ 18 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 54,8 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 109,8 K RON | |
| 74 | 74.AMYPAPP TRADE SRL▲ 4 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 54,4 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 8,3 K RON | |
| 75 | 75.TITI CONSULT TRANS SRL▲ 21 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 54,4 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 5,1 K RON | |
| 76 | 76.ALPHA TRANS EXPEDITION SRL▲ 195 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 54 %▲ 332,8 % | ▲ 332,8 % | 1 mil. RON | |
| 77 | 77.ENCEROM SRL▲ 423 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 53,8 %— | — | 86,6 K RON | |
| 78 | 78.KRIST MARIUS TRANSPORT S.R.L.▲ 1 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 53,6 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 103,5 K RON | |
| 79 | 79.CROSETE SI FIRE COCHETE S.R.L.▲ 204 | Sat Palanca, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 53,2 %▲ 403,8 % | ▲ 403,8 % | 35,1 K RON | |
| 80 | 80.ADI SI ROBERT SRL▲ 43 | Sat Mihai Bravu, Comuna Mihai Bravu, Giurgiu | 52,2 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 301,3 K RON | |
| 81 | 81.AIVAGEO SPEDITION S.R.L.nou | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 52 %— | — | — | 63,8 K RON |
| 82 | 82.PNT DARAMO COURIER S.R.L.▲ 55 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 51,9 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 125,8 K RON | |
| 83 | 83.BĂNEASA GRAIN SERVICES SRL▲ 314 | Sat Băneasa, Comuna Băneasa, Giurgiu | 51,6 %▲ 4.909,7 % | ▲ 4.909,7 % | 2,7 K RON | |
| 84 | 84.TPD BY PROWORK S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 51,4 %— | — | — | 100,5 K RON |
| 85 | 85.GELU ŞI MONICA TRANS SRL▲ 35 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 51 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 71,4 K RON | |
| 86 | 86.MTZ MARIUS TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Giurgiu | 50,9 %— | — | — | 57,1 K RON |
| 87 | 87.FANLEO TRANSPORT SRL▲ 55 | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | 50,8 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 50,1 K RON | |
| 88 | 88.LUY & GHEO TRANS SRL▲ 175 | Sat Trestieni, Comuna Ulmi, Giurgiu | 50,6 %▲ 286,8 % | ▲ 286,8 % | 495,9 K RON | |
| 89 | 89.ALEX DENI ADN TRANS S.R.L.nou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 50,5 %— | — | — | 23,7 K RON |
| 90 | 90.IULIVLAD TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Hulubeşti, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 50,3 %— | — | — | 42,1 K RON |
| 91 | 91.SRC DARAND S.R.L.nou | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 50,1 %— | — | — | 53,8 K RON |
| 92 | 92.ANGHEL EXPRESS S.R.L.nou | Sat Bulbucata, Comuna Bulbucata, Giurgiu | 49,4 %— | — | — | 29,5 K RON |
| 93 | 93.MIHAI ALEXANDRU TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | 49 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 94 | 94.DAVID GEORGE TRANSPORT S.R.L.▼ 60 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 48,8 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 33,7 K RON | |
| 95 | 95.FLORIN SFD 95 SPECIAL TRANSPORT S.R.L.▲ 78 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 48,7 %▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 285 K RON | |
| 96 | 96.BOBOC TRANS SPEDITIONS S.R.L.nou | Sat Vânătorii Mari, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 48,7 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 97 | 97.MATIMAR KAR S.R.L.▲ 70 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 48,4 %▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 98 | 98.GEORGE-IULIAN SOTIR S.R.L.nou | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 48,4 %— | — | — | 74,2 K RON |
| 99 | 99.MARICRIS MC TRANSPORT S.R.L.▲ 7 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 48,1 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 69,9 K RON | |
| 100 | 100.MAKOO FLORENTIN TRANSPORT INTERN S.R.L.▲ 78 | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 47,9 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 96,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Giurgiu
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
790 firme · 792,1 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
6 firme · 529,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
7 firme · 348,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
94 firme · 83,2 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
44 firme · 65,9 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
3 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
19 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
5 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
17 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
11 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
5 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
5 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
13 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
27 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 304 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
2 firme · 269,4 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 234,4 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 211,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 115,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 0 RON