Top 100 firme — Transport și depozitare, Giurgiu după marjă netă în 2016
393 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 25,2 %, iar liderul atinge 95,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANUBE SALVAGE AND TOWAGE SRL▲ 7 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 95,4 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 221,3 K RON | |
| 2 | 2.NICO INSTAL TRANS SRLnou | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 94,3 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 3 | 3.TRACOFLECS SRLnou | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 92,5 %— | — | 11,5 K RON | |
| 4 | 4.CORMAR BUSINESS SRL▲ 175 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 92,2 %▲ 1.416,8 % | ▲ 1.416,8 % | 308,2 K RON | |
| 5 | 5.LOCANTA SRL▲ 354 | Comuna Daia, Giurgiu | 92,2 %— | — | 28,3 K RON | |
| 6 | 6.LUY & GHEO TRANS SRLnou | Sat Trestieni, Comuna Ulmi, Giurgiu | 87,9 %— | — | — | 121 K RON |
| 7 | 7.MARIUS SPEED TRANS SRL= | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 87,5 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 194,1 K RON | |
| 8 | 8.EDY SPEDITION 88 SRL▲ 12 | Sat Drăgănescu, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 87,4 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 19,2 K RON | |
| 9 | 9.BIBICAR TRANSPORT SRL▲ 23 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 87 %▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 40,5 K RON | |
| 10 | 10.AMI MOBILA SH SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 87 %— | — | — | 51,4 K RON |
| 11 | 11.ADI SI ROBERT SRL▼ 5 | Sat Mihai Bravu, Comuna Mihai Bravu, Giurgiu | 85,7 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 105,4 K RON | |
| 12 | 12.DIAMANT SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 75,4 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 86,9 K RON | |
| 13 | 13.BODY TRADE CONSTRUCT SRL= | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 75 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 209,9 K RON | |
| 14 | 14.AMICITIA SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 74,5 %▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 14,8 K RON | |
| 15 | 15.ANF CHIRIȚĂ TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 73,9 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 40,2 K RON | |
| 16 | 16.AGRO MAR AGRIPREST SRL▲ 14 | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 72,3 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 82,2 K RON | |
| 17 | 17.BRĂTAN TRANSPORT INTERN ŞI INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 71 %— | — | — | 22,6 K RON |
| 18 | 18.MGI TRANS CONSTRUCT SRLnou | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 69,4 %— | — | — | 30,4 K RON |
| 19 | 19.AUTO DOMIR TRANS SRL▼ 3 | Sat Stejaru, Comuna Singureni, Giurgiu | 69,2 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 12,5 K RON | |
| 20 | 20.FRIGOEXPRES TRANSPORT SRLnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 68,7 %— | — | — | 128,7 K RON |
| 21 | 21.ICMA TRACK SRL▲ 312 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 67,8 %— | — | 156,6 K RON | |
| 22 | 22.XLX TRANS-LOGISTIC SRLnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 67,1 %— | — | — | 56,3 K RON |
| 23 | 23.EXPRES DAN SRL▲ 39 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 65,6 %▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 24,5 K RON | |
| 24 | 24.ALL INCLUSIVE TRANS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 63,6 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 28,6 K RON | |
| 25 | 25.MADA TRANS GLOBAL SRL▼ 4 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 62,9 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 132,5 K RON | |
| 26 | 26.SMART EVO SPEED SRLnou | Sat Joiţa, Comuna Joiţa, Giurgiu | 62,2 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 27 | 27.BBCC PLUS SRL▲ 47 | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 61,5 %▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 27,6 K RON | |
| 28 | 28.SORCRIS TAXI SRL▲ 326 | Sat Frăteşti, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 59,3 %— | — | 5,1 K RON | |
| 29 | 29.ALMA AUTO TRUST SRLnou | Sat Crevedia Mare, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 59,1 %— | — | — | 127,6 K RON |
| 30 | 30.DAN TRANS SRL▲ 14 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 59,1 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 125,4 K RON | |
| 31 | 31.BODY & EDY CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Sat Bulbucata, Comuna Bulbucata, Giurgiu | 57,6 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 120,9 K RON | |
| 32 | 32.IULI GEO TRANS SRLnou | Sat Cărpenişu, Comuna Găiseni, Giurgiu | 56 %— | — | — | 34,7 K RON |
| 33 | 33.JOHN TRADE INTERNATIONAL SRL▲ 315 | Sat Falaştoaca, Comuna Comana, Giurgiu | 55,9 %— | — | 45,8 K RON | |
| 34 | 34.MARIAN SIMION COMALIMPEX SRL▼ 16 | Sat Vânătorii Mari, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 55 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 71,4 K RON | |
| 35 | 35.STEF TRANSPORT SRL▲ 157 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 54,6 %▲ 1.163,2 % | ▲ 1.163,2 % | 51,2 K RON | |
| 36 | 36.AMS SOLUTIONS SRLnou | Sat Crevedia Mare, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 53,4 %— | — | — | 346,5 K RON |
| 37 | 37.S MALII SHIPP AGENCY SRL▲ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 53,1 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 272,7 K RON | |
| 38 | 38.G.M.Y TRANS ANDREI SRL▼ 14 | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 52,4 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 6,8 K RON | |
| 39 | 39.CARGO MUNTENIA INTERNAŢIONAL SRL▲ 3 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 50,6 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 180,9 K RON | |
| 40 | 40.MYLCURIER SRL-D▲ 1 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 50,6 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 85 K RON | |
| 41 | 41.ALP-FOLES SRL▼ 1 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 50,5 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 137,5 K RON | |
| 42 | 42.FLORIN GLOBAL SPEED SRL▲ 3 | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 50,1 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 81,2 K RON | |
| 43 | 43.ALEX 2012 BLAK SRL▼ 7 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 49,8 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 3,8 K RON | |
| 44 | 44.AUTO SOS GIURGIU SRL▲ 317 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 49,8 %— | — | 9,3 K RON | |
| 45 | 45.TRANS ANDYMAN SRL▲ 32 | Sat Vânătorii Mari, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 49 %▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 70 K RON | |
| 46 | 46.TAXI GASCANU SRL▲ 34 | Sat Câmpurelu, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 48,5 %▲ 93,1 % | ▲ 93,1 % | 23,1 K RON | |
| 47 | 47.MITRO UTILITAR SRLnou | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 48,1 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 48 | 48.MELTIADE TRANS SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 47,9 %— | — | — | 208,2 K RON |
| 49 | 49.EXCLUSIV PROIECT CONSULT SRL▼ 35 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 47,5 %▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 6,8 K RON | |
| 50 | 50.LUMTRANS SRL▼ 24 | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 47,4 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 12,7 K RON | |
| 51 | 51.UNIVERSAL DAN SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 47,4 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 286,6 K RON | |
| 52 | 52.ANDREI DIVERS.COM SRL▲ 253 | Sat Pădureni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 47,2 %— | — | 90,1 K RON | |
| 53 | 53.PAUL TARANGOI SRL▲ 60 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 45,7 %▲ 165,3 % | ▲ 165,3 % | 57,6 K RON | |
| 54 | 54.AMICAL TAXI SRL▲ 106 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 45,2 %▲ 451,5 % | ▲ 451,5 % | 32 K RON | |
| 55 | 55.VANLON SRLnou | Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 44,5 %— | — | 204,4 K RON | |
| 56 | 56.DSG TECHNOLOGY LOGISTICS SRL▼ 44 | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 43,8 %▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 95,3 K RON | |
| 57 | 57.DIPA SRL▲ 95 | Sat Vânătorii Mari, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 43,6 %▲ 365 % | ▲ 365 % | 408 K RON | |
| 58 | 58.NICTRANS SRLnou | Sat Hotarele, Comuna Hotarele, Giurgiu | 43,1 %— | — | 81,4 K RON | |
| 59 | 59.ATI TRANS SRL▼ 1 | Sat Dărăşti-Vlaşca, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 42,1 %▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 77,9 K RON | |
| 60 | 60.CRIZZY SRL▲ 25 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 42 %▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 1,5 K RON | |
| 61 | 61.SPEDCOM SRL▼ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 41,3 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 769 K RON | |
| 62 | 62.VEVE INC SRL▼ 19 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 41,1 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 173,8 K RON | |
| 63 | 63.R.G.L. OVIDIU-TRANS SRL▲ 252 | Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului, Giurgiu | 41,1 %— | — | 21,6 K RON | |
| 64 | 64.SLIMACSLIM TRANS SRL▼ 8 | Sat Hulubeşti, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 40 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 32,2 K RON | |
| 65 | 65.MADIGIMMAR SRL▼ 37 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 39,6 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 58,3 K RON | |
| 66 | 66.TRANSEXPERT ADN SPEED SRL▲ 15 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 38,6 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 138 K RON | |
| 67 | 67.AMABIL 2008 SRL▲ 69 | Sat Găiseni, Comuna Găiseni, Giurgiu | 38,5 %▲ 163,3 % | ▲ 163,3 % | 85,7 K RON | |
| 68 | 68.DANDU TRANS SRL▲ 22 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 37,9 %▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 63,2 K RON | |
| 69 | 69.PENE TRANS SRL▼ 5 | Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului, Giurgiu | 37,6 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 5 K RON | |
| 70 | 70.DIC IMPEX SRL▲ 264 | Comuna Stoeneşti, Giurgiu | 36,9 %— | — | 43,1 K RON | |
| 71 | 71.COMO TRANS SRL▼ 5 | Sat Băneasa, Comuna Băneasa, Giurgiu | 35,9 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 75,3 K RON | |
| 72 | 72.CERONY SRL▲ 45 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 35 %▲ 109,4 % | ▲ 109,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 73 | 73.BAKU LOGISTIC SOLUTIONS SRL▲ 297 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 34,8 %— | — | 89 K RON | |
| 74 | 74.DMG MIH TRANS SRLnou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 34,2 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 75 | 75.COMPANIA NATIONALA ADMINISTRATIA PORTURILOR DUNARII FLUVIALE SA▲ 141 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 34,1 %▲ 1.416,4 % | ▲ 1.416,4 % | 5,1 mil. RON | |
| 76 | 76.NG & DT TRANSPORT SRL▲ 49 | Sat Trestieni, Comuna Ulmi, Giurgiu | 33,5 %▲ 111 % | ▲ 111 % | 108 K RON | |
| 77 | 77.STOICA TRANS SRL▼ 43 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 33,2 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 31,8 K RON | |
| 78 | 78.AUM EXPRESS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 32,9 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 79 | 79.LAUR TRANS SPEDITION SRL▼ 48 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 32,1 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 66,1 K RON | |
| 80 | 80.I.D.G. INTERTRANS SRL▲ 21 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 32 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 32,4 K RON | |
| 81 | 81.TRICOTEX AG IMPEX SRL▼ 33 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 31,9 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 22,5 K RON | |
| 82 | 82.GAFLOR TRANSPORT SRL▲ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 31 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 64 K RON | |
| 83 | 83.NIC BAR IMPEX SRLnou | Sat Cărpenişu, Comuna Găiseni, Giurgiu | 30,9 %— | — | 130 K RON | |
| 84 | 84.GABIMAR TRANS SRL▼ 38 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 30,9 %▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 133,7 K RON | |
| 85 | 85.KLG INVEST EUROPE SRL▲ 66 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 29,8 %▲ 213,3 % | ▲ 213,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 86 | 86.ȚAP TRANS SUPERSERV SRLnou | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 28,6 %— | — | — | 17,9 K RON |
| 87 | 87.ANS V SRL▲ 62 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 28,4 %▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 88 | 88.RADUCOM SRL▲ 201 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 28,1 %— | — | 19,9 K RON | |
| 89 | 89.DANY RO 1975 SRL▼ 17 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 27,9 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 123 K RON | |
| 90 | 90.ALEX AMI TOURTRANS SRL▼ 17 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 27,4 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 84,1 K RON | |
| 91 | 91.BIJU TRANSCOM SRL▼ 39 | Sat Falaştoaca, Comuna Comana, Giurgiu | 27,2 %▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 14,8 K RON | |
| 92 | 92.FILCU SRL▲ 172 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 26,7 %— | — | 4,9 K RON | |
| 93 | 93.NIVISAB INTERTRANS SRL▲ 44 | Sat Crivina, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 26,2 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 34,3 K RON | |
| 94 | 94.TRANS PANEMI SRL▲ 139 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 25,9 %▲ 2.136,2 % | ▲ 2.136,2 % | 23,6 K RON | |
| 95 | 95.TRANSPORT KPT SRLnou | Sat Vânătorii Mari, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 25,6 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 96 | 96.AGROIFINVEST SRL▼ 81 | Sat Vânătorii Mari, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 25,6 %▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 12 K RON | |
| 97 | 97.GABMAR TRANSPORT SRL▲ 36 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 25,6 %▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 72,4 K RON | |
| 98 | 98.ALINA-DENISA TRANS SRLnou | Sat Crevedia Mare, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 25,3 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 99 | 99.IULMAR TRANSPORT SRL▲ 192 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 25,3 %— | — | 28,2 K RON | |
| 100 | 100.NELMATOUR SRL▲ 40 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 25,2 %▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 355 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Giurgiu
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
790 firme · 792,1 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
6 firme · 529,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
7 firme · 348,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
94 firme · 83,2 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
44 firme · 65,9 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
3 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
19 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
5 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
17 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
11 firme · 13,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
5 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
5 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
13 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
27 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 304 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
2 firme · 269,4 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 234,4 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 211,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 115,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 0 RON