Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Galați după marjă netă în 2013
524 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7,9 %, iar liderul atinge 440,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REGAL SA▲ 49 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 440,1 %▲ 3.360,1 % | ▲ 3.360,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 2 | 2.OCAUA LUI CUZA SRL= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 97,3 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 8,8 K RON | |
| 3 | 3.ELECTROART ACTIVE SOLUTIONS SRL▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 92,8 %▲ 204,9 % | ▲ 204,9 % | 36,2 K RON | |
| 4 | 4.MARMIT SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 75,8 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 141,1 K RON | |
| 5 | 5.TOPAZ SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 69,3 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 40,8 K RON | |
| 6 | 6.FIRST STEP SOFT SRL-Dnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,5 %— | — | — | 48,6 K RON |
| 7 | 7.GREINGERS SRL▲ 390 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,4 %— | — | 8,1 K RON | |
| 8 | 8.SHUTZU COMPANY SRLnou | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 56,1 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 9 | 9.MADRUS SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 54,9 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 17,4 K RON | |
| 10 | 10.VILA AMBRA MM SRLnou | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 53,9 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 11 | 11.MARSHAL 3MMM SRL▲ 308 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 53,8 %— | — | 109,2 K RON | |
| 12 | 12.TAING COM SRLnou | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 53,2 %— | — | 4,8 K RON | |
| 13 | 13.OSCAR TRAVEL SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 53,2 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 89,6 K RON | |
| 14 | 14.CALANDRION SRL▲ 5 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 52,2 %▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 13,6 K RON | |
| 15 | 15.PRECIOSA SRL▲ 211 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 51,5 %— | — | 32,5 K RON | |
| 16 | 16.BROSISBO SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 48,8 %▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 159 K RON | |
| 17 | 17.CASTELLANOS 08 SRLnou | Sat Buceşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 44,8 %— | — | — | 11,4 K RON |
| 18 | 18.ALMERO CONSTRUCT SRL▲ 239 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 43,7 %— | — | 29,2 K RON | |
| 19 | 19.PATRICIA SRL▲ 390 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40 %— | — | 85,3 K RON | |
| 20 | 20.AMFORA G.T. SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,5 %▲ 122,3 % | ▲ 122,3 % | 85,5 K RON | |
| 21 | 21.EMACO SOFTWARE SRL▲ 455 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,2 %— | — | 15 K RON | |
| 22 | 22.SOKRATES SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 37,8 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 15,8 K RON | |
| 23 | 23.MANITAS SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 34,9 %— | — | 941 RON | |
| 24 | 24.COLOANA SRL▼ 13 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 33,4 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 14,3 K RON | |
| 25 | 25.MADONA IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,5 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 13,2 K RON | |
| 26 | 26.IMPACT SRL▲ 351 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,4 %— | — | 4,9 K RON | |
| 27 | 27.DELLYŞKA 2013 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 29,3 %— | — | — | 18,9 K RON |
| 28 | 28.CIPCOSDANY SRLnou | Sat Tălpigi, Comuna Ghidigeni, Galaţi | 28,7 %— | — | — | 595 RON |
| 29 | 29.PAULINI SEBASTIAN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,4 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 30 | 30.SILENTIOS SERVICE SRL▲ 200 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 26,6 %— | — | 3 K RON | |
| 31 | 31.CADO DUMI SERVICE S.R.L.▲ 472 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 25,9 %— | — | 23,5 K RON | |
| 32 | 32.DESPA BALI SRL▲ 178 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 23,8 %— | — | 3,1 K RON | |
| 33 | 33.WEST-PORT SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,5 %▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 293,6 K RON | |
| 34 | 34.VEGA COMPANY SRL▲ 125 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,5 %▲ 3.264,1 % | ▲ 3.264,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 35 | 35.BIRLADEANU SRL▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21 %▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 31,3 K RON | |
| 36 | 36.BONNA SRL▲ 386 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,8 %— | — | 4,8 K RON | |
| 37 | 37.SPECIAL CATERING FOOD SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 38 | 38.EBITA WHITE SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 19,7 %— | — | — | 1 K RON |
| 39 | 39.KOROLIS SRL▲ 354 | Sat Condrea, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 19,4 %— | — | 122,7 K RON | |
| 40 | 40.VALEXAMAR SRL▲ 102 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 19,3 %▲ 1.257,8 % | ▲ 1.257,8 % | 14,5 K RON | |
| 41 | 41.KAPTAN-MAR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19 %— | — | — | 3 K RON |
| 42 | 42.NICORIN AN SRL▼ 7 | Sat Bursucani, Comuna Bălăbăneşti, Galaţi | 18,7 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 29,6 K RON | |
| 43 | 43.MARIOSTAN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,1 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 44 | 44.RESTAURANT SOFIA SRLnou | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 18,1 %— | — | — | 133,3 K RON |
| 45 | 45.GOGDAN SRL▲ 26 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 17,9 %▲ 148,6 % | ▲ 148,6 % | 24,5 K RON | |
| 46 | 46.C.D.COZY SRL▲ 137 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,8 %▲ 9.279 % | ▲ 9.279 % | 179,5 K RON | |
| 47 | 47.MADEIRA SRL▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,6 %▲ 222,5 % | ▲ 222,5 % | 6 K RON | |
| 48 | 48.BOLO REY SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,6 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 16,6 K RON | |
| 49 | 49.CLUB HIRSO SRL▲ 61 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,4 %▲ 407 % | ▲ 407 % | 139,6 K RON | |
| 50 | 50.QALITY CRISMAR SRL▼ 23 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 17,2 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 29,2 K RON | |
| 51 | 51.LA CAFE BROSCARU SRL▲ 336 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,7 %— | — | 10,4 K RON | |
| 52 | 52.ZGUBY&BAGZY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,4 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 53 | 53.NECHIFOR G.R. SRL▲ 26 | Sat Lungeşti, Comuna Bălăbăneşti, Galaţi | 16,4 %▲ 176,4 % | ▲ 176,4 % | 2,6 K RON | |
| 54 | 54.RUSTIC SNC▼ 3 | Sat Cuca, Comuna Cuca, Galaţi | 16,3 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 594 RON | |
| 55 | 55.SEB CAFE ONE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,1 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 56 | 56.STANROS BAR SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16 %— | — | — | 9,8 K RON |
| 57 | 57.SAMI CAFEBAR SRL▲ 442 | Sat Hanu Conachi, Comuna Fundeni, Galaţi | 15,7 %— | — | 4,3 K RON | |
| 58 | 58.TIB-DAN SRL▼ 24 | Sat Mîndreşti, Comuna Valea Mărului, Galaţi | 15,6 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 2,7 K RON | |
| 59 | 59.CONSUMCOOP INDEPENDENŢA 1877 SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 45 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Galaţi | 15,3 %▲ 300 % | ▲ 300 % | 11,1 K RON | |
| 60 | 60.DEDA VLADY SRL▲ 8 | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 15,3 %▲ 104 % | ▲ 104 % | 7,5 K RON | |
| 61 | 61.G.S.A. SRL▲ 140 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,3 %▲ 30.420 % | ▲ 30.420 % | 38,2 K RON | |
| 62 | 62.ARVIDASO SRL▲ 75 | Comuna Smârdan, Galaţi | 15,2 %▲ 894,1 % | ▲ 894,1 % | 336 RON | |
| 63 | 63.LILOI CAPCANĂ SRLnou | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 14,9 %— | — | — | 5,9 K RON |
| 64 | 64.CLUB CARLOS SRL▼ 16 | Sat Vârlezi, Comuna Vârlezi, Galaţi | 14,5 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 10,1 K RON | |
| 65 | 65.KING MOND TOUR SRL▲ 50 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,4 %▲ 413,9 % | ▲ 413,9 % | 19,1 K RON | |
| 66 | 66.ANDRA COMEXIM SRL▲ 10 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 13,9 %▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 318,9 K RON | |
| 67 | 67.LUCILIL & EDY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,7 %— | — | — | 481 RON |
| 68 | 68.MARSHAL ESCAPE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,2 %— | — | — | 8,8 K RON |
| 69 | 69.ELDORADO SRL▲ 83 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,8 %▲ 1.295,7 % | ▲ 1.295,7 % | 305 K RON | |
| 70 | 70.LA MARIAN-ONODI SRL▲ 181 | Sat Vasile Alecsandri, Comuna Braniştea, Galaţi | 12,8 %— | — | 14,5 K RON | |
| 71 | 71.MAGNUS DUNAREA SRL▼ 46 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,8 %▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 476,5 K RON | |
| 72 | 72.DISCONELA CAFE SRL▼ 68 | Comuna Rediu, Galaţi | 12,5 %▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | 393 RON | |
| 73 | 73.MONADY MADION SRL▲ 106 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,2 %▲ 4.991,7 % | ▲ 4.991,7 % | 1,5 K RON | |
| 74 | 74.VIVA COMPANY SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,6 %▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 75 | 75.DIF SRL▼ 28 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,4 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 7,7 K RON | |
| 76 | 76.PUB CULTURE SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,7 %— | — | — | 48,9 K RON |
| 77 | 77.ROSADIA 87 SRL▲ 388 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,6 %— | — | 832 RON | |
| 78 | 78.ROMANETTO S.R.L.▲ 231 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,5 %— | — | 33 K RON | |
| 79 | 79.ELCADO SRL▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,4 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 14,5 K RON | |
| 80 | 80.AQUARIUS SEAFOOD SRL▲ 230 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,3 %— | — | 112,8 K RON | |
| 81 | 81.RESTONA SRL▲ 27 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 10,1 %▲ 181,9 % | ▲ 181,9 % | 10,7 K RON | |
| 82 | 82.SOCOPAL SRLnou | Sat Frumuşiţa, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | 10,1 %— | — | 6,2 K RON | |
| 83 | 83.POP VANGHELIS SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 9,9 %▲ 1.051,2 % | ▲ 1.051,2 % | 3,7 K RON | |
| 84 | 84.EDERAFLOR SRL▲ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,9 %▲ 227,9 % | ▲ 227,9 % | 12,8 K RON | |
| 85 | 85.LASEROM CONSULTING IMPEX SRL▲ 136 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,8 %— | — | 14,1 K RON | |
| 86 | 86.NEGABYL SRL▲ 38 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 9,6 %▲ 297,5 % | ▲ 297,5 % | 8,7 K RON | |
| 87 | 87.GRAMINO COMEXIM SRL▼ 51 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 9,6 %▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 2,5 K RON | |
| 88 | 88.TOTEM SRL▲ 155 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,4 %— | — | 18,9 K RON | |
| 89 | 89.IRISDEMI SRL▲ 12 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 9,3 %▲ 142,6 % | ▲ 142,6 % | 76,9 K RON | |
| 90 | 90.RODRIAN SRL▲ 295 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,3 %— | — | 1 K RON | |
| 91 | 91.VIOMANEA MARIAN SRLnou | Sat Măcişeni, Comuna Corni, Galaţi | 8,8 %— | — | — | 366 RON |
| 92 | 92.DUMIPAND BAR SRL▲ 149 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 8,8 %— | — | 3,6 K RON | |
| 93 | 93.FLOAREA SALCAMULUI S.R.L.▼ 15 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 8,6 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 199 K RON | |
| 94 | 94.ALEX CLUB SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,4 %— | — | 4,7 K RON | |
| 95 | 95.MANGAMAR SRL▼ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,2 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 13,7 K RON | |
| 96 | 96.GEMASAN SRL▼ 26 | Sat Izvoarele, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 8,2 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 4,9 K RON | |
| 97 | 97.YRY NIK MARKETING SRL▲ 345 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,1 %— | — | 5,2 K RON | |
| 98 | 98.IVELDIN SRL▲ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,9 %▲ 437,4 % | ▲ 437,4 % | 22,8 K RON | |
| 99 | 99.ZARHIM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,9 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 100 | 100.UYVYL CHIPS SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,9 %▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 11,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Galați
CAEN 5610
Restaurante
199 firme · 198,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 141,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
35 firme · 80,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
254 firme · 67,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
47 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
18 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 976,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 810,3 K RON