Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Galați după marjă netă în 2009
542 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,9 %, iar liderul atinge 232,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MIGNON SRL▲ 474 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 232,8 %— | — | 195 K RON | |
| 2 | 2.BLAK TATTUU CLUB SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 88,7 %— | — | — | 39,2 K RON |
| 3 | 3.CASA ALBĂ 1 SRL▲ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 84,7 %▲ 297,7 % | ▲ 297,7 % | 2 K RON | |
| 4 | 4.VALCOM SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 77,9 %▲ 177,5 % | ▲ 177,5 % | 18,6 K RON | |
| 5 | 5.MARMIT SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 77,6 %▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 74,4 K RON | |
| 6 | 6.FERDI SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 75,7 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 37,1 K RON | |
| 7 | 7.FLORIN TRAVEL SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 53,8 K RON | |
| 8 | 8.B.I.V.PRODCOM SRL▲ 13 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 62,4 %▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 13,1 K RON | |
| 9 | 9.KARIANA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 58,6 %— | — | — | 10,9 K RON |
| 10 | 10.CASA ELITTE 2007 SRLnou | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 55,6 %— | — | — | 33,4 K RON |
| 11 | 11.FRIGODANY SRL▲ 3 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 51,5 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 26,4 K RON | |
| 12 | 12.MIXAJ GRUP SRLnou | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 49,9 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 13 | 13.GOLF SRL▲ 551 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 41,7 %— | — | 417 RON | |
| 14 | 14.OLIMPIANA SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,9 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 15 | 15.WEST-PORT SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 33,7 %▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 178,1 K RON | |
| 16 | 16.IZVOR SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,8 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 84 K RON | |
| 17 | 17.CREATIVE COMPANY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27,6 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 18 | 18.GRAMINO COMEXIM SRL▲ 23 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 26,5 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 12,1 K RON | |
| 19 | 19.SAMGAL 2009 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,5 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 20 | 20.ALL SEASONS SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,5 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 121,1 K RON | |
| 21 | 21.ROMGAL VOYAGE SRL▲ 79 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,2 %▲ 223,6 % | ▲ 223,6 % | 733 RON | |
| 22 | 22.AMFORA G.T. SRL▲ 360 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,1 %— | — | 77,8 K RON | |
| 23 | 23.VEGA COMPANY SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26,1 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,7 mil. RON | |
| 24 | 24.ROXARIS GRUP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 25,8 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 25 | 25.STAMARIS SRL▲ 43 | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 25,1 %▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | 16,7 K RON | |
| 26 | 26.LOTUS CAMP SRL▲ 457 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,6 %— | — | 10,9 K RON | |
| 27 | 27.CONSUMCOOP INDEPENDENŢA 1877 SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 67 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Galaţi | 24,3 %▲ 172,5 % | ▲ 172,5 % | 13,9 K RON | |
| 28 | 28.MIGEL 2004 SRL▲ 206 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 23,6 %▲ 3.175 % | ▲ 3.175 % | 43,3 K RON | |
| 29 | 29.CRINADI SRL▲ 319 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 23,5 %— | — | 2,8 K RON | |
| 30 | 30.COLOANA SRL▲ 36 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 23,4 %▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 16,1 K RON | |
| 31 | 31.VIO-MAR D.C.V. SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,8 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 32 | 32.ANDRESVERA SRL▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 22,1 %▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 7 K RON | |
| 33 | 33.IMPACT SRL▲ 448 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 21,8 %— | — | 11,9 K RON | |
| 34 | 34.NAITAM SRL▲ 345 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 20,6 %— | — | 8,5 K RON | |
| 35 | 35.LEAD CONSULTING 2006 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20,3 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 29,3 K RON | |
| 36 | 36.SABINARIS COM SRLnou | Sat Cosmeşti, Comuna Cosmeşti, Galaţi | 20,1 %— | — | — | 11,5 K RON |
| 37 | 37.AURORA CRISTIAN SRL▲ 225 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 20 %▲ 24.925 % | ▲ 24.925 % | 2,5 K RON | |
| 38 | 38.CASA LEONARD SRL▲ 495 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19,7 %— | — | 5,4 K RON | |
| 39 | 39.VEST INVEST SRL▲ 122 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,9 %▲ 462 % | ▲ 462 % | 5,1 K RON | |
| 40 | 40.IFTSTER SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,6 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 14,4 K RON | |
| 41 | 41.BROSISBO SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,4 %▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 35,6 K RON | |
| 42 | 42.ANDRA COMEXIM SRL▼ 22 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 18,2 %▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 285 K RON | |
| 43 | 43.ROŞU ŞI GALBEN SRL▼ 16 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 18,2 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 16,5 K RON | |
| 44 | 44.HORECA SRL▲ 9 | Comuna Lieşti, Galaţi | 18 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 25,2 K RON | |
| 45 | 45.KNORR SRL▲ 47 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18 %▲ 100 % | ▲ 100 % | 2,8 K RON | |
| 46 | 46.PRODELTA SRL▲ 337 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,8 %— | — | 23,4 K RON | |
| 47 | 47.DANA SRL▲ 81 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,6 %▲ 250,3 % | ▲ 250,3 % | 164,1 K RON | |
| 48 | 48.SOKRATES SRL▲ 456 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,5 %— | — | 5,1 K RON | |
| 49 | 49.HOLZ PRODUCTION SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17,4 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 70,4 K RON | |
| 50 | 50.ALEX CLUB SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,3 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 51 | 51.TOSCANI SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 16,2 %— | — | — | 161,5 K RON |
| 52 | 52.ROBIALI SRL▲ 430 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 16,2 %— | — | 12 K RON | |
| 53 | 53.MED-PROD-COM SRL▲ 37 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,8 %▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 7,5 K RON | |
| 54 | 54.CLEOTIC 2005 SRL▲ 6 | Sat Corcioveni, Comuna Brăhăşeşti, Galaţi | 15,7 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 2 K RON | |
| 55 | 55.DISCONELA CAFE SRL▲ 416 | Comuna Rediu, Galaţi | 15,7 %— | — | 1,7 K RON | |
| 56 | 56.LOZOVA SRL▲ 351 | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 14,8 %— | — | 11,7 K RON | |
| 57 | 57.COMIMPEX SRL▲ 348 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14,3 %— | — | 28,9 K RON | |
| 58 | 58.MAGNUS DUNAREA SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 14 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 525,6 K RON | |
| 59 | 59.GRICIP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,4 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 60 | 60.DESPA BALI SRLnou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 13,4 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 61 | 61.JANINE-JANMARI SRL▼ 39 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,3 %▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 33,2 K RON | |
| 62 | 62.REGAL SA▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,9 %▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 321,7 K RON | |
| 63 | 63.VICANANIC SRL▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,9 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 10,8 K RON | |
| 64 | 64.PUNGAN SNC▲ 192 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,5 %▲ 5.600 % | ▲ 5.600 % | 12,7 K RON | |
| 65 | 65.EMACO SOFTWARE SRL▲ 501 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,4 %— | — | 2,6 K RON | |
| 66 | 66.MARDLIV SRL▲ 65 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,3 %▲ 149,9 % | ▲ 149,9 % | 5,7 K RON | |
| 67 | 67.JACKSON SRL▲ 193 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,2 %▲ 10.981,8 % | ▲ 10.981,8 % | 2,6 K RON | |
| 68 | 68.FLOMARION SRLnou | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 12,1 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 69 | 69.FANMIR SRL▲ 67 | Sat Cişmele, Comuna Smârdan, Galaţi | 11,8 %▲ 157,9 % | ▲ 157,9 % | 3,2 K RON | |
| 70 | 70.BAR NICO LUCI SRL▲ 14 | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 11,7 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 845 RON | |
| 71 | 71.HILDER SRL▲ 455 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11,7 %— | — | 5,4 K RON | |
| 72 | 72.PROGENESIS SRL▲ 292 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 11,5 %— | — | 13,9 K RON | |
| 73 | 73.ROYALA MARE SRL▲ 167 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10,8 %▲ 2.015,7 % | ▲ 2.015,7 % | 3,5 K RON | |
| 74 | 74.GITO CLUB SRLnou | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 10,8 %— | — | — | 11 K RON |
| 75 | 75.ALDACOM SRL▲ 129 | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 10,7 %▲ 579,8 % | ▲ 579,8 % | 12,3 K RON | |
| 76 | 76.FLOAREA SALCAMULUI S.R.L.▼ 3 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 10,7 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 227,5 K RON | |
| 77 | 77.TIB-DAN SRL▲ 22 | Sat Mîndreşti, Comuna Valea Mărului, Galaţi | 10,3 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 1,8 K RON | |
| 78 | 78.MOPAS SRL▲ 38 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,9 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 7,3 K RON | |
| 79 | 79.DELCONI SRL▼ 34 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,4 %▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 45,2 K RON | |
| 80 | 80.DINO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,2 %— | — | — | 461 RON |
| 81 | 81.ROTOMOTOR SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,8 %▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 53,9 K RON | |
| 82 | 82.LORADI 2007 SRL▲ 314 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,5 %— | — | 15,7 K RON | |
| 83 | 83.MATEI 09 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,3 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 84 | 84.APETIT SRL▲ 374 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,3 %— | — | 4,7 K RON | |
| 85 | 85.SEBIMIH PREST SRL▲ 108 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,2 %▲ 351,9 % | ▲ 351,9 % | 2,1 K RON | |
| 86 | 86.FLOARE DE COLT IMPORT-EXPORT SRL▲ 252 | Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 8 %— | — | 6,7 K RON | |
| 87 | 87.CERBU GASTRONOMU SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,9 %— | — | — | 18,5 K RON |
| 88 | 88.RYCRAI SRL▲ 34 | Sat Corni, Comuna Corni, Galaţi | 7,9 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 11,6 K RON | |
| 89 | 89.LA NENEA SRL▼ 7 | Sat Smulţi, Comuna Smulţi, Galaţi | 7,8 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 8,7 K RON | |
| 90 | 90.AIVANDA SRL▼ 58 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 7,7 %▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 23,7 K RON | |
| 91 | 91.ALONDRA SRL▲ 103 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,6 %▲ 319,9 % | ▲ 319,9 % | 5,5 K RON | |
| 92 | 92.VRIDOGE SRL▲ 338 | Comuna Drăguşeni, Galaţi | 7,6 %— | — | 2,4 K RON | |
| 93 | 93.NAF NAF 2006 SRL▲ 469 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,5 %— | — | 1,9 K RON | |
| 94 | 94.TABACARU COM SRL▼ 25 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 7,5 %▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 6 K RON | |
| 95 | 95.ROVUS SRL▲ 74 | Sat Iveşti, Comuna Iveşti, Galaţi | 7,3 %▲ 157,8 % | ▲ 157,8 % | 15,8 K RON | |
| 96 | 96.AMONCOARŢ SRLnou | Sat Drăguşeni, Comuna Drăguşeni, Galaţi | 7,2 %— | — | — | 76 RON |
| 97 | 97.BOLO REY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,1 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 98 | 98.RUSTIC PUB SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7 %— | — | — | 492 RON |
| 99 | 99.VEGA'92 SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,9 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 40,6 K RON | |
| 100 | 100.KOROLIS SRL▲ 310 | Sat Condrea, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 6,9 %— | — | 14,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Galați
CAEN 5610
Restaurante
199 firme · 198,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
109 firme · 141,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
35 firme · 80,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
254 firme · 67,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
47 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
18 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 976,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 810,3 K RON