Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Covasna după marjă netă în 2017
225 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7,2 %, iar liderul atinge 32.336,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IAPEX SRL▲ 221 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 32.336,6 %— | — | 815,2 K RON | |
| 2 | 2.VIROLAC SRL▼ 1 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 21.705,6 %▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 46,9 K RON | |
| 3 | 3.LARIMI PRESTIGE S.R.L.▲ 3 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 157,3 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 125,1 K RON | |
| 4 | 4.JUN-DON CLUB SRL▲ 10 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 101,9 %▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 13,1 K RON | |
| 5 | 5.MONTAN COMFORT S.R.L.▲ 63 | Sat Pachia, Comuna Brateş, Covasna | 92,5 %▲ 652,9 % | ▲ 652,9 % | 203,4 K RON | |
| 6 | 6.FOOT INVEST SRL▲ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 84,4 %▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 25,6 K RON | |
| 7 | 7.COMERT "EGRETA" SRL▲ 1 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 78,1 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 12,8 K RON | |
| 8 | 8.CREATIVE MIND FACTORY S.R.L.▲ 7 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 67,3 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 32 K RON | |
| 9 | 9.EUROPAN SRL▲ 66 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 61,8 %▲ 463,4 % | ▲ 463,4 % | 67,7 K RON | |
| 10 | 10.COREFUSION CONSULTING S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 59,3 %▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 21,5 K RON | |
| 11 | 11.OTILIA COMERT SRL▲ 31 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 58,3 %▲ 177,1 % | ▲ 177,1 % | 2,9 K RON | |
| 12 | 12.TUBOGI SRL▲ 21 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 56,8 %▲ 132,8 % | ▲ 132,8 % | 102,7 K RON | |
| 13 | 13.ANONIM PLAYER S.R.L.▲ 189 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 47,6 %— | — | 2,7 K RON | |
| 14 | 14.ALIMENTATIE PUBLICA "BIOSTRAUSS" SRL▲ 15 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 44,1 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 31,9 K RON | |
| 15 | 15.PRONTO SRL▲ 114 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 40,3 %▲ 1.757,6 % | ▲ 1.757,6 % | 88 K RON | |
| 16 | 16.EURO NICO-FE SRL▼ 9 | Sat Brădet, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 39,4 %▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 66,2 K RON | |
| 17 | 17.AETENUS CONSULTING SRL▲ 24 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 39,1 %▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 54,4 K RON | |
| 18 | 18.CONACUL DE LA ȚARĂ S.R.L.▲ 108 | Sat Hăghig, Comuna Hăghig, Covasna | 37,5 %▲ 1.197,6 % | ▲ 1.197,6 % | 873 RON | |
| 19 | 19.DEICANTO SRL▲ 12 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 35,2 %▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 38,9 K RON | |
| 20 | 20.HOTEL HOSTEL PARK SRL▲ 46 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 34,4 %▲ 170,3 % | ▲ 170,3 % | 707,2 K RON | |
| 21 | 21.GEROL SRL▼ 3 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 33,9 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 71,8 K RON | |
| 22 | 22.TUNDESAN S.R.L.▲ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 33,7 %▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 3 K RON | |
| 23 | 23.PAKATAKA S.R.L.▲ 33 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 33,3 %▲ 122,5 % | ▲ 122,5 % | 593,9 K RON | |
| 24 | 24.HUNATI SASA S.R.L.nou | Sat Belin, Comuna Belin, Covasna | 32,9 %— | — | — | 231 RON |
| 25 | 25.DOMNOR S.R.L.▲ 114 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 32 %▲ 3.807,3 % | ▲ 3.807,3 % | 81 K RON | |
| 26 | 26.KATY-ANTO-EMY S.R.L.nou | Sat Lădăuţi, Comuna Barcani, Covasna | 32 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 27 | 27.DEKY HUN S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 31,2 %— | — | — | 10,2 K RON |
| 28 | 28.TURSOFT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 31,1 %— | — | — | 21,9 K RON |
| 29 | 29.HCR SRL▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 30,1 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 30 | 30."BAJENI" SRL= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 27,9 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 60,2 K RON | |
| 31 | 31.HALI-TOUR SRL▼ 6 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 27,2 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 50,1 K RON | |
| 32 | 32.ATTILA & LIVIA S.R.L.▲ 185 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 27 %— | — | 7,6 K RON | |
| 33 | 33.BAR CSACSA S.R.L.▲ 153 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 26 %— | — | 6,1 K RON | |
| 34 | 34.CURIANOBILITARIS SRL▼ 17 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 24,6 %▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 14,6 K RON | |
| 35 | 35.RICE & SPICE S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23,9 %— | — | — | 41,6 K RON |
| 36 | 36.KOBO TRADE S.R.L.▲ 1 | Sat Brădet, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 23,7 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 144,2 K RON | |
| 37 | 37.MEZANPLAS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 23,1 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 370,7 K RON | |
| 38 | 38.MIMELLA FOOD SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 22,5 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 40,7 K RON | |
| 39 | 39.EM-TI OTIL S.R.L.▲ 7 | Sat Fotoş, Comuna Ghidfalău, Covasna | 22,3 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 10,9 K RON | |
| 40 | 40."MULTIKER" SRL▲ 142 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 21,9 %— | — | 20,9 K RON | |
| 41 | 41.GELENCE CUKI S.R.L.▲ 14 | Sat Ghelinţa, Comuna Ghelinţa, Covasna | 21,3 %▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 44,9 K RON | |
| 42 | 42.RED-FOLLIES S.R.L.▲ 134 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 19,7 %— | — | 42,7 K RON | |
| 43 | 43.VINALIS WINE S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 19,3 %— | — | — | 127,4 K RON |
| 44 | 44.MONTERAI RESORT S.R.L.▲ 73 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 19,1 %▲ 357,9 % | ▲ 357,9 % | 957 RON | |
| 45 | 45.PROIECT ROR S.R.L.▲ 20 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 19,1 %▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 155,7 K RON | |
| 46 | 46.APROPENZ SRL▲ 123 | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | 18,8 %— | — | 32,9 K RON | |
| 47 | 47.DONBURGER S.R.L.▲ 33 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 18,8 %▲ 89 % | ▲ 89 % | 13 K RON | |
| 48 | 48.REDMAGIC S.R.L.▼ 4 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 18,6 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 15,2 K RON | |
| 49 | 49."REGITUR" SRL▲ 72 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 18,3 %▲ 402,2 % | ▲ 402,2 % | 15,3 K RON | |
| 50 | 50.PRODUCTIE DARAGUS SRL▲ 32 | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 17,8 %▲ 88,4 % | ▲ 88,4 % | 372,7 K RON | |
| 51 | 51.MAKSAI VIGADÓ S.R.L.▼ 15 | Sat Moacşa, Comuna Moacşa, Covasna | 17,8 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 16,5 K RON | |
| 52 | 52.AKY-PROD COM SERVICE SRL▲ 29 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 17,4 %▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 412 K RON | |
| 53 | 53.INCITATO FORTYOGO SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 17,2 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 47,5 K RON | |
| 54 | 54.GREEN HOSTEL SG S.R.L.▼ 27 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17 %▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 6,8 K RON | |
| 55 | 55.ZSAT S.R.L.▲ 136 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 16,7 %— | — | 18 K RON | |
| 56 | 56.GEN-ALEX-GEN S.R.L.▲ 112 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,1 %— | — | 30,5 K RON | |
| 57 | 57.AMICOM 94 SRL▲ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,1 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 98,7 K RON | |
| 58 | 58.EMY-CON SRL▲ 153 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15,9 %— | — | 1,4 K RON | |
| 59 | 59.CEGRO SRL▲ 95 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 15,6 %— | — | 10,8 K RON | |
| 60 | 60.LILA LAGUNA SRL▲ 11 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 14,8 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 80,5 K RON | |
| 61 | 61.RUSTIC TURISM OFFICE S.R.L.▲ 17 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 14,7 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 3,8 K RON | |
| 62 | 62.BORKERT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 14,6 %— | — | — | 30,5 K RON |
| 63 | 63.OLD MANS PUB S.R.L.▼ 41 | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 14,1 %▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 50,3 K RON | |
| 64 | 64.TOP STAR 2000 SRL▲ 29 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 13,7 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 65 | 65."TROTTER" SRL▲ 30 | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 13,6 %▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 38,1 K RON | |
| 66 | 66.KEDVENC FAVORIT SRL▼ 6 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 13,6 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 15 K RON | |
| 67 | 67.AGUMBE S.R.L.▲ 131 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 13,2 %— | — | 19,4 K RON | |
| 68 | 68.RTCS-JUICE S.R.L.▲ 103 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 12,9 %— | — | 27,8 K RON | |
| 69 | 69.FAMBEL KUKTA & GRILL S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,8 %— | — | — | 2,8 K RON |
| 70 | 70.BAN-COMIX S.R.L.▲ 46 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 12,8 %▲ 176,8 % | ▲ 176,8 % | 2 K RON | |
| 71 | 71.PRODUCTIE "DOLL IMPEX" SRL▼ 48 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,7 %▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | 80,5 K RON | |
| 72 | 72.TRANSCOMALIMENT FAGET SRL▲ 26 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 12,7 %▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 271,1 K RON | |
| 73 | 73.IMPERIAL HOTEL MANAGEMENT SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 12,5 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 74 | 74.B&D CASTLE MANAGEMENT S.R.L.▼ 62 | Sat Tălişoara, Comuna Brăduţ, Covasna | 12,3 %▼ 81,9 % | ▼ 81,9 % | 57,5 K RON | |
| 75 | 75.LA CRASNA NEMȚI S.R.L.▲ 48 | Sat Crasna, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 12 %▲ 253,6 % | ▲ 253,6 % | 16,2 K RON | |
| 76 | 76.PANTHEON SRL▲ 111 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 11,9 %— | — | 27,4 K RON | |
| 77 | 77.PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT UNIVERS SRL▲ 81 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 11,9 %— | — | 34,3 K RON | |
| 78 | 78.RESTSELECT S.R.L.▼ 26 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 11,7 %▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 11 K RON | |
| 79 | 79.KOLEV FOODS S.R.L.▼ 47 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 11,6 %▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 40 K RON | |
| 80 | 80.PRODUCTIE PRESTARI SI COMERT "KOVERT" SRL▲ 62 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 11,3 %▲ 1.917,9 % | ▲ 1.917,9 % | 54,2 K RON | |
| 81 | 81.GRT S.R.L.nou | Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna | 11,2 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 82 | 82.PATAK COMERT SRL▼ 24 | Sat Valea Seacă, Comuna Sânzieni, Covasna | 10,9 %▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 6,9 K RON | |
| 83 | 83.COMEXIM NAGY SRL▲ 24 | Comuna Bodoc, Covasna | 10,4 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 20 K RON | |
| 84 | 84.MOKA PUB SRL▲ 89 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 10 %— | — | 19,7 K RON | |
| 85 | 85.HOSTELBRAND S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 9,9 %— | — | — | 11,1 K RON |
| 86 | 86.IDOL IMPORT EXPORT SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 9,8 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 136,7 K RON | |
| 87 | 87.REEARD S.R.L.▲ 25 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 9,3 %▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 53,5 K RON | |
| 88 | 88.KURUTY SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 9,3 %▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 13,2 K RON | |
| 89 | 89.GOURMET HUNGARICUM S.R.L.▼ 5 | Sat Chichiş, Comuna Chichiş, Covasna | 9,1 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 48,3 K RON | |
| 90 | 90.NATURA PARK-SUGAS SRL▼ 79 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 9 %▼ 86,8 % | ▼ 86,8 % | 3 K RON | |
| 91 | 91.WINE - HOUSE SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 9 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 134,2 K RON | |
| 92 | 92.ARENA BAYER S.R.L.▼ 52 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,8 %▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 21,3 K RON | |
| 93 | 93.ARANYHAL SRL▲ 20 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 8,8 %▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 8 K RON | |
| 94 | 94.GASTROBEL S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 8,2 %— | — | — | 197 RON |
| 95 | 95.SCHNAPPS & PIVO S.R.L.nou | Sat Mereni, Comuna Mereni, Covasna | 7,7 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 96 | 96.PANCOMEX-BVV PRODUCTIE SI COMERT SRL▲ 29 | Sat Belin, Comuna Belin, Covasna | 7,7 %▲ 152,6 % | ▲ 152,6 % | 62,9 K RON | |
| 97 | 97.NOVREST-COM SRL▲ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7,6 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 102 K RON | |
| 98 | 98.SUGASKERT SRL▲ 54 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7,4 %— | — | 135,7 K RON | |
| 99 | 99.MILODENY STAR S.R.L.▼ 7 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 7,3 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 32,4 K RON | |
| 100 | 100.T N T SHOP SERVICE SRL▲ 109 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7,2 %— | — | 12,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Covasna
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
26 firme · 141,1 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
38 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
63 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
56 firme · 37,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
70 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
19 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
42 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 516 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 331,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
9 firme · 42,8 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 4 K RON