Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Covasna după marjă netă în 2013
216 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -1,3 %, iar liderul atinge 6.549 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OTILIA COMERT SRL▲ 218 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 6.549 %— | — | 91,9 K RON | |
| 2 | 2.COMERT "EGRETA" SRL▲ 176 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 80,8 %— | — | 12,8 K RON | |
| 3 | 3.DEICANTO SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 80,5 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 220,8 K RON | |
| 4 | 4.GE SERV SRL▲ 1 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 74,4 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 11 K RON | |
| 5 | 5.FOOT INVEST SRL▲ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 72,8 %▲ 402,8 % | ▲ 402,8 % | 27 K RON | |
| 6 | 6.TRANSYLVANIAN IMPRESSION SRL▼ 3 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 68,1 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 101 K RON | |
| 7 | 7.ARBOR TOURS SRLnou | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 66,6 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 8 | 8.GONCATI SRL▲ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 65,9 %▲ 198,7 % | ▲ 198,7 % | 97,5 K RON | |
| 9 | 9.APOLKOV SRL▲ 3 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 55,8 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 34,1 K RON | |
| 10 | 10."OK" PRODUCTIE SRL▲ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 55,3 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 22,9 K RON | |
| 11 | 11.SERVICII METCHIM SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 54,4 %— | — | 134 K RON | |
| 12 | 12.YOUNGER PEOPLE S.R.L.nou | Sat Bicfalău, Comuna Ozun, Covasna | 52 %— | — | — | 48,9 K RON |
| 13 | 13.ASIMAR AGENT DE TURISM SRL▲ 176 | Sat Valea Dobârlăului, Comuna Dobârlău, Covasna | 49,6 %— | — | 58,6 K RON | |
| 14 | 14.BAN-COMIX S.R.L.▲ 47 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 48,6 %▲ 2.280,4 % | ▲ 2.280,4 % | 11,4 K RON | |
| 15 | 15.AETENUS CONSULTING SRL= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 44,6 %▲ 84 % | ▲ 84 % | 47,2 K RON | |
| 16 | 16.IZALAD S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 30,9 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 17 | 17.PRESTARI SERVICII TATRA SRL▼ 7 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 30,6 %▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 22,7 K RON | |
| 18 | 18.REMENYKE SRLnou | Sat Angheluş, Comuna Ghidfalău, Covasna | 28,3 %— | — | — | 6,8 K RON |
| 19 | 19.COMERT PRODUCTIE PRESTARI SERVICII "ADELA" SRL▲ 44 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 28,1 %▲ 1.362 % | ▲ 1.362 % | 8,2 K RON | |
| 20 | 20.CEGRO SRL▲ 3 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 26,4 %▲ 91 % | ▲ 91 % | 13,6 K RON | |
| 21 | 21.FÎNTÎNITA DE LA SITA SRL▼ 8 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 23,9 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 19,7 K RON | |
| 22 | 22.PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SI COMERT UNIVERS SRL▲ 74 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 21,1 %▲ 105.350 % | ▲ 105.350 % | 27,2 K RON | |
| 23 | 23.MER ALIMENTPROD SRL▲ 120 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 20,4 %— | — | 29,4 K RON | |
| 24 | 24.LA CRASNA NEMȚI S.R.L.nou | Sat Crasna, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 18,2 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 25 | 25.CASA DIN PARC SRL▲ 138 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 17,4 %— | — | 11,4 K RON | |
| 26 | 26.NOU CAMP SRL▲ 72 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,2 %— | — | 9,2 K RON | |
| 27 | 27.BRADIRI S.R.L.▼ 19 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 16,5 %▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 21,2 K RON | |
| 28 | 28.KATI & TIBI SRL▲ 36 | Sat Lemnia, Comuna Lemnia, Covasna | 15,9 %▲ 762 % | ▲ 762 % | 17,2 K RON | |
| 29 | 29.CONTEX SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15,3 %▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 6,1 K RON | |
| 30 | 30.COMERT SPINI SRL▼ 4 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 13,9 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 578 RON | |
| 31 | 31.PRODUCTIE "DOLL IMPEX" SRL▲ 153 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 13,8 %— | — | 46,6 K RON | |
| 32 | 32.NERO SRL▲ 55 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 13,7 %▲ 4.456,7 % | ▲ 4.456,7 % | 103 K RON | |
| 33 | 33.AKY-PROD COM SERVICE SRL▼ 12 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 13,5 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 202,6 K RON | |
| 34 | 34.CONSIGNATIE SI INTERMEDIERE "KORONA" SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,7 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 17,2 K RON | |
| 35 | 35.SZILVESZTER BASA BUFE S.R.L.▲ 166 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,2 %— | — | 476 RON | |
| 36 | 36.VICTOR IMPORT EXPORT SRL▲ 56 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 12,1 %▲ 10.936,4 % | ▲ 10.936,4 % | 13,5 K RON | |
| 37 | 37.OZIRIS SRL▲ 143 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11,6 %— | — | 562 RON | |
| 38 | 38."VIO-PREMIER" SRL▼ 6 | Sat Zagon, Comuna Zagon, Covasna | 11,4 %▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 6,4 K RON | |
| 39 | 39.HOTEL HOSTEL PARK SRL▼ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 11,2 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 183,1 K RON | |
| 40 | 40.EUROPAN SRL▲ 155 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 10,7 %— | — | 5,4 K RON | |
| 41 | 41.KURUTY SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 10,1 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 8,9 K RON | |
| 42 | 42.RICHTIM IMPORT-EXPORT SRL▲ 2 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 9,5 %▲ 128,7 % | ▲ 128,7 % | 15,7 K RON | |
| 43 | 43."REVOX" SRL▲ 58 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 9,4 %— | — | 163,7 K RON | |
| 44 | 44.NAGYI KAVE S.R.L.nou | Sat Dobolii de Jos, Comuna Ilieni, Covasna | 9 %— | — | — | 12,3 K RON |
| 45 | 45.COMERT ALIMENTATIE PUBLICA "BUJDOSO" SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 8,5 %▲ 110,7 % | ▲ 110,7 % | 116 K RON | |
| 46 | 46.AMICOM 94 SRL▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 7,8 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 31,2 K RON | |
| 47 | 47.ALIMENTATIE PUBLICA HELLY'S SRL▲ 108 | Sat Băcel, Comuna Chichiş, Covasna | 7,6 %— | — | 5,8 K RON | |
| 48 | 48.DISCOVER SRL▲ 146 | Sat Aita Medie, Comuna Aita Mare, Covasna | 7,4 %— | — | 1,6 K RON | |
| 49 | 49.EMILKA SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 7 %▼ 67 % | ▼ 67 % | 6,8 K RON | |
| 50 | 50.NATURA PARK-SUGAS SRLnou | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 7 %— | — | — | 1 K RON |
| 51 | 51.OLY COM SRL▲ 140 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,9 %— | — | 3,6 K RON | |
| 52 | 52.ALIMENTATIE PUBLICA "ELIXIR" SRL▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,2 %▼ 22 % | ▼ 22 % | 70,8 K RON | |
| 53 | 53.KATY BAR SRL▲ 57 | Sat Telechia, Comuna Brateş, Covasna | 6 %— | — | 2,6 K RON | |
| 54 | 54.IULIUMODJO S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,9 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 55 | 55.IAPEX SRL▲ 152 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 5,9 %— | — | 3,6 K RON | |
| 56 | 56.TRANSCOMALIMENT FAGET SRL▼ 20 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 5,2 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 80,8 K RON | |
| 57 | 57."REGITUR" SRL▲ 82 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 4,9 %— | — | 3 K RON | |
| 58 | 58.SUGASKERT SRL▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,8 %▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 66,2 K RON | |
| 59 | 59.SERVICII "N.A.F." SRL▲ 62 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,5 %— | — | 16,8 K RON | |
| 60 | 60.BEN-BER SRL▼ 22 | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | 4,5 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 840 RON | |
| 61 | 61.PRODUCTIE SI COMERT "TAM-LA" SRL▼ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,5 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 33 K RON | |
| 62 | 62.ALIMENTATIE PUBLICA "EGERMAND" SRL▲ 88 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,4 %— | — | 42,3 K RON | |
| 63 | 63.ZOAL DISCONT COMSERV SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,3 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 4,1 K RON | |
| 64 | 64.HALI-TOUR SRL▼ 33 | Sat Cernat, Comuna Cernat, Covasna | 4,2 %▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 2,6 K RON | |
| 65 | 65.TOP STAR 2000 SRL▲ 5 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 4,2 %▲ 245,8 % | ▲ 245,8 % | 428,3 K RON | |
| 66 | 66.B&D CASTLE MANAGEMENT S.R.L.▼ 39 | Sat Tălişoara, Comuna Brăduţ, Covasna | 4,1 %▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 82 RON | |
| 67 | 67.BEDE SRL▼ 25 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 3,7 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 10,7 K RON | |
| 68 | 68.MARA SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 3,6 %— | — | 606 RON | |
| 69 | 69.PRODUCTIE SI COMERT "BETA" SRL▲ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,4 %▲ 260,6 % | ▲ 260,6 % | 43,1 K RON | |
| 70 | 70.IMPERIAL HOTEL MANAGEMENT SRL▲ 126 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 3,3 %— | — | 143,8 K RON | |
| 71 | 71.HUN-DREKO SRL▲ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,3 %▲ 1.841,2 % | ▲ 1.841,2 % | 10,5 K RON | |
| 72 | 72.ROMANDOR S.R.L.▼ 44 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 3,1 %▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 8,8 K RON | |
| 73 | 73.HCR SRL▼ 33 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,8 %▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 14,6 K RON | |
| 74 | 74.NOVREST-COM SRL▼ 54 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,8 %▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 5,1 K RON | |
| 75 | 75.JADE SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 2,7 %▲ 157,7 % | ▲ 157,7 % | 5,9 K RON | |
| 76 | 76.GOURMET HUNGARICUM S.R.L.nou | Sat Chichiş, Comuna Chichiş, Covasna | 2,4 %— | — | — | 668 RON |
| 77 | 77.PITI BAR S.R.L.▲ 48 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,3 %— | — | 3,2 K RON | |
| 78 | 78.ARANYHAL SRL▼ 37 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 2,2 %▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 1,3 K RON | |
| 79 | 79."TOMARCTUS ALIM PUBLICA" SRL▲ 34 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2 %— | — | 5,6 K RON | |
| 80 | 80.PATAK COMERT SRL▼ 51 | Sat Valea Seacă, Comuna Sânzieni, Covasna | 2 %▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 1,6 K RON | |
| 81 | 81."PRODUCTIE SI COMERT SANTALO" SRL▲ 33 | Sat Oituz, Comuna Breţcu, Covasna | 1,8 %— | — | 6,6 K RON | |
| 82 | 82.SICULCOM SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,7 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 218,4 K RON | |
| 83 | 83.MIODOLCE INVEST SRL▲ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,5 %— | — | 5 K RON | |
| 84 | 84.IDOL IMPORT EXPORT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,2 %▲ 89,2 % | ▲ 89,2 % | 7,6 K RON | |
| 85 | 85.ALIMENTATIE PUBLICA "BIOSTRAUSS" SRL▲ 42 | Sat Zăbala, Comuna Zăbala, Covasna | 1,2 %— | — | 832 RON | |
| 86 | 86.INCITATO FORTYOGO SRL▼ 28 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,1 %▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 930 RON | |
| 87 | 87.MIMELLA FOOD SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1,1 %— | — | 2,3 K RON | |
| 88 | 88.KIDANA SRL▲ 100 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 1 %— | — | 1,1 K RON | |
| 89 | 89."MULTIKER" SRL▼ 73 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 1 %▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | 453 RON | |
| 90 | 90.PRODUCTIE DARAGUS SRL= | Sat Turia, Comuna Turia, Covasna | 0,6 %▲ 243,8 % | ▲ 243,8 % | 8 K RON | |
| 91 | 91.ROUA DIMINEŢILOR VÂLCELENE SRLnou | Sat Vâlcele, Comuna Vâlcele, Covasna | 0,4 %— | — | — | 342 RON |
| 92 | 92.TRIST COMERT SERVICII SRL▼ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,3 %▼ 70,6 % | ▼ 70,6 % | 3,4 K RON | |
| 93 | 93.FOLAGRO CHIM SRL▼ 11 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 0,1 %▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 122 RON | |
| 94 | 94.DEORE DISTRIBUTION SRL▼ 20 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -0,2 %▼ 121,2 % | ▼ 121,2 % | -2,9 K RON | |
| 95 | 95.LAUR-MADOR PRODUCTIE PRESTARI SERVICII SRL▲ 12 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -0,4 %— | — | -165 RON | |
| 96 | 96.MISTY INVEST SRL▼ 34 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | -0,6 %▼ 130,7 % | ▼ 130,7 % | -5,2 K RON | |
| 97 | 97.VERA-COM SRL▲ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -0,7 %— | — | -3,6 K RON | |
| 98 | 98.NEW LIFE S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -1,1 %— | — | -107 RON | |
| 99 | 99.PRODUCTIE COMERT "RUBIN" SRL▼ 39 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -1,1 %▼ 152,8 % | ▼ 152,8 % | -2,3 K RON | |
| 100 | 100.CSOMA 2008 SRL▼ 53 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | -1,3 %▼ 133 % | ▼ 133 % | -1,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Covasna
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
26 firme · 141,1 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
38 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
63 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
56 firme · 37,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
70 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
19 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
42 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 516 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 331,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
9 firme · 42,8 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 4 K RON