Top 100 firme — Construcții, Constanța după marjă netă în 2021
2.368 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 91 %, iar liderul atinge 1.375.669,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WESTHOUSE GROUP SRL▲ 2.093 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1.375.669,8 %— | — | 118,7 mil. RON | |
| 2 | 2.PETRA TURNURI S.R.L.▲ 1.968 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12.924,5 %— | — | 2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.WESTHOUSE OASIS RESIDENCES S.R.L.▲ 2.078 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 10.689,9 %— | — | 449 K RON | |
| 4 | 4.ATERINA GLOBAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6.629 %— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 5 | 5.MARUȚĂ EXPERT S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2.033 %— | — | 25,6 K RON | |
| 6 | 6.DIMA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1.809 %— | — | 3,1 mil. RON | |
| 7 | 7.KAEL SUD-EST TECH S.R.L.nou | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 1.683,8 %— | — | — | 65,7 K RON |
| 8 | 8.STEKAINVEST SRL▲ 289 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1.455,6 %▲ 2.238,6 % | ▲ 2.238,6 % | 736,4 K RON | |
| 9 | 9.FLAMINIA BLACK SEA SRL▲ 8 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1.435,8 %▲ 516,7 % | ▲ 516,7 % | 410 K RON | |
| 10 | 10.CONST MEDIA SERVICES SRL▲ 2.068 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1.098,6 %— | — | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.MITCONS CIL EXPERT S.R.L.▲ 1.709 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 1.029,1 %— | — | 38,6 K RON | |
| 12 | 12.PASA AGRO & CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 809,6 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 13 | 13.TRAGENT SA▲ 1.382 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 657,6 %▲ 22.974,4 % | ▲ 22.974,4 % | 541,6 K RON | |
| 14 | 14.CHARLY COMTEX SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 596,4 %— | — | 1,8 mil. RON | |
| 15 | 15.IMSAT CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 472,2 %▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 210 K RON | |
| 16 | 16.CERT GENERAL SOLUTIONS SRL▲ 2.032 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 406,8 %— | — | 71,6 K RON | |
| 17 | 17.HOUSE 3000 REAL ESTATE INVESTMENT SRL▲ 65 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 364,9 %▲ 294,7 % | ▲ 294,7 % | 18,5 mil. RON | |
| 18 | 18.NCCP RESORT SRL▲ 685 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 318,1 %▲ 900,5 % | ▲ 900,5 % | 63,1 K RON | |
| 19 | 19.LIVAROM PREST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 305,9 %— | — | 12,6 K RON | |
| 20 | 20.DEL MARKO BISTRO CAFFE S.R.L.▲ 1.616 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 283 %— | — | 732,2 K RON | |
| 21 | 21.TRANSBUILDING SRL▲ 1.588 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 258 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 22 | 22.INTER MANAGEMENT CONSTRUCT SRL▲ 1.045 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 239,7 %▲ 1.575,3 % | ▲ 1.575,3 % | 615,2 K RON | |
| 23 | 23.SOFI LEADER INVEST SRL▲ 570 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 216,8 %▲ 463,8 % | ▲ 463,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 24 | 24.EXCLUSIV IMOBILIARE CONSTANTA S.R.L.▲ 1.650 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 205,8 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 25 | 25.DRAFT DINAMIC CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 165,9 %— | — | — | 191,4 K RON |
| 26 | 26.MULTISERVICE DADCRIS SRL▲ 723 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 139,3 %▲ 373,9 % | ▲ 373,9 % | 414,5 K RON | |
| 27 | 27.BELINDA CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 110 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 28 | 28.CARASOFT IZOLATII TERMICE S.R.L.▲ 984 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 106 %▲ 518,1 % | ▲ 518,1 % | 49,6 K RON | |
| 29 | 29.DODOGEO BUILDING S.R.L.nou | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 102 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 30 | 30.MATURO RESIDENCES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 100 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 31 | 31.PSIHO NOVUSMED S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 100 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 32 | 32.MIHAI COMPANY M SRL▲ 143 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 99,4 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 16,4 K RON | |
| 33 | 33.ADRONIS PREMIUM 2018 S.R.L.▲ 1.141 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 98 %▲ 883,9 % | ▲ 883,9 % | 198,4 K RON | |
| 34 | 34.URBAN HOMES PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97,8 %— | — | — | 3,1 mil. RON |
| 35 | 35.DAEDALUSTOP S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 97,7 %— | — | — | 204,1 K RON |
| 36 | 36.NOCTURN STRONG CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97,1 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 37 | 37.AXW EXCLUSIVE SHOP S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97,1 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 38 | 38.THM TERMINSTALSERV S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | 1,2 K RON | |
| 39 | 39.ZOOM OUT ADVENTURE S.R.L.nou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 97 %— | — | — | 194 RON |
| 40 | 40.EXPERTISE ELECTRIC PROF S.R.L.▲ 65 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 97 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 4,4 K RON | |
| 41 | 41.GIULIA & FABIO CONSTRUCT S.R.L.▲ 157 | Sat Săcele, Comuna Săcele, Constanţa | 97 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 4,9 K RON | |
| 42 | 42.ARBAITER CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 97 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 43 | 43.HONORIUS BAI BUSINESS S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 97 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 44 | 44.HEAVY DUTY S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 45 | 45.ADC MACHINES AND MORE S.R.L.nou | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 97 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 46 | 46.TIGRE CONSTRUCT SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Constanţa | 97 %— | — | 4,9 K RON | |
| 47 | 47.LA CHEIE HQS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 97 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 32 K RON | |
| 48 | 48.HORVAT LITORAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 66 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 96,9 %▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 161,1 K RON | |
| 49 | 49.GLOBAL UNO SRL▲ 243 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,9 %▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 22,9 K RON | |
| 50 | 50.DAAB OCTOPUS SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,8 %— | — | — | 53,4 K RON |
| 51 | 51.ERCON POWER 29 S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,7 %— | — | — | 79,7 K RON |
| 52 | 52.DANI ȘI VALTER CONSTRUCT S.R.L.▲ 5 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 96,7 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 13,2 K RON | |
| 53 | 53.IMSL TERMO TOP EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,5 %— | — | — | 56 K RON |
| 54 | 54.MARIA ELECTRICAL CONSULTING S.R.L.▼ 10 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 96,5 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 92,9 K RON | |
| 55 | 55.IGNAT EUROGRUP S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 96,4 %— | — | 25,1 K RON | |
| 56 | 56.IONUT&ROBERT CONSTRUCTII S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,4 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 57 | 57.VYDALL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Lanurile, Comuna Bărăganu, Constanţa | 96,3 %— | — | — | 33,7 K RON |
| 58 | 58.B.V. ROMARIO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,1 %— | — | — | 418 K RON |
| 59 | 59.GEANOT CONSTRUCȚII SRL▲ 140 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96 %▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 57,6 K RON | |
| 60 | 60.AG ELSAN INSTAL S.R.L.nou | Sat Lanurile, Comuna Bărăganu, Constanţa | 95,9 %— | — | — | 35,6 K RON |
| 61 | 61.CRISAR PROACTIV CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 95,9 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 62 | 62.EUROPE BUSINESS COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,9 %— | — | — | 57,7 K RON |
| 63 | 63.CUBE APARTMENTS S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 95,8 %— | — | 55,5 K RON | |
| 64 | 64.PROGRESS INSTAL ACTIV S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 95,8 %— | — | — | 58,7 K RON |
| 65 | 65.CREATIV EXTRA DECOR S.R.L.nou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 95,8 %— | — | — | 20,3 K RON |
| 66 | 66.PALMYRA GARDEN SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,5 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 76,4 K RON | |
| 67 | 67.ALPINNET GANESHA SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 95,4 %— | — | 58,7 K RON | |
| 68 | 68.OLCRIS TRADING SRL▲ 151 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,4 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 62,7 K RON | |
| 69 | 69.SUNDARI INTERNATIONAL S.R.L.= | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 95,2 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 273,9 K RON | |
| 70 | 70.EXPERTI IMOBILIARI ACCES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,2 %— | — | — | 274 K RON |
| 71 | 71.VALAMUR DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,1 %— | — | — | 56,9 K RON |
| 72 | 72.VALMAKS NEW EDIL S.R.L.▲ 80 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 95 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 248,7 K RON | |
| 73 | 73.OCTA TOPS ELECTRIC S.R.L.▼ 7 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 95 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 282,4 K RON | |
| 74 | 74.HORIZON SPIRIT LTD S.R.L.▼ 16 | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 94,8 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 14,9 K RON | |
| 75 | 75.EDIL TENTU COSTRUZIONI S.R.L.nou | Sat Seimenii Mici, Comuna Seimeni, Constanţa | 94,8 %— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 76 | 76.FOURMAR CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.nou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 94,7 %— | — | — | 672,9 K RON |
| 77 | 77.VIZFLUX S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,6 %— | — | 33,3 K RON | |
| 78 | 78.STYBY 71 CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Vadu, Comuna Corbu, Constanţa | 94,6 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 35,8 K RON | |
| 79 | 79.LIDERA PLUS S.R.L.▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,6 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 23,2 K RON | |
| 80 | 80.ZEN KAR PROD S.R.L.▲ 202 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94 %▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 9,7 K RON | |
| 81 | 81.LAKESIDE RESIDENCE SRL▲ 635 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94 %▲ 202,5 % | ▲ 202,5 % | 280,8 K RON | |
| 82 | 82.TRANSCEND CONSTRUCT SRLnou | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 93,9 %— | — | 15,5 K RON | |
| 83 | 83.ELECTRIC MOV & ALIS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93,7 %— | — | — | 91,7 K RON |
| 84 | 84.KARY SERV-CONSTRUCT S.R.L.▼ 22 | Sat Satu Nou, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 93,2 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 12,5 K RON | |
| 85 | 85.LIVE CONTEMPORARY PROPERTIES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 93 %▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 18,4 K RON | |
| 86 | 86.COSTA ASSET S.R.L.▲ 38 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 92,9 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 123 K RON | |
| 87 | 87.SABBA COM SRL▲ 383 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,9 %▲ 101,5 % | ▲ 101,5 % | 24,1 K RON | |
| 88 | 88.NAVSAL MANAGEMENT PREST S.R.L.▲ 4 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 92,8 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 160,3 K RON | |
| 89 | 89.MIREA NEW CONCEPT BUILDING S.R.L.nou | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Constanţa | 92,5 %— | — | — | 33,3 K RON |
| 90 | 90.VLAS MARCEL TEHNIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,3 %— | — | — | 53,3 K RON |
| 91 | 91.BODU TOP DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,2 %— | — | — | 272,7 K RON |
| 92 | 92.MAGNUM ELECTRIC ARC S.R.L.▲ 115 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 92 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 58,8 K RON | |
| 93 | 93.ABSOLUT DEVELOPMENTS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91,9 %— | — | 780,6 K RON | |
| 94 | 94.SETTLED BUILD S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 91,7 %— | — | — | 64,1 K RON |
| 95 | 95.SUD EST EXPERT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 91,7 %— | — | 58,7 K RON | |
| 96 | 96.COSTAL RESIDENCE CONSTRUCT SRL▲ 193 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91,4 %▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 251,6 K RON | |
| 97 | 97.MERENI CONSTRUCT SRL▲ 1.941 | Sat Mereni, Comuna Mereni, Constanţa | 91,2 %— | — | 291,3 K RON | |
| 98 | 98.MGC LUCAS LIFT S.R.L.nou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 91,1 %— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 99 | 99.SERVICII SEO BUCURESTI S.R.L.▲ 1.597 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 91,1 %— | — | 26,1 K RON | |
| 100 | 100.DAVIDENCO ARTEXPERT S.R.L.▲ 1.921 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 91 %— | — | 5,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Constanța
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
492 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.120 firme · 1 mld. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 737,7 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
41 firme · 699,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
412 firme · 572,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
409 firme · 375,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
199 firme · 358,2 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
157 firme · 316,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
42 firme · 224,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
30 firme · 204,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
28 firme · 168,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 81,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
9 firme · 53,4 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
100 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
52 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
20 firme · 23,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
9 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
20 firme · 16 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 664 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 155 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON