Top 100 firme — Activități de intermediere pentru transportul de marfă, Constanța după marjă netă în 2023
178 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 8,7 %, iar liderul atinge 96,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANUBE GRAIN MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 96,4 %— | — | — | 270,3 K RON |
| 2 | 2.EASY LINK S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 91,2 %— | — | — | 44 K RON |
| 3 | 3.S11ART SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 89,5 %— | — | — | 382 K RON |
| 4 | 4.VEMAR SHIPPING & SERVICES S.R.L.▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 84,5 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.MARINE INSPECTION SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 84,1 %— | — | — | 251,5 K RON |
| 6 | 6.BRK MARINE LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 79,4 %— | — | — | 1,9 mil. RON |
| 7 | 7.XCEL CUSTOMS SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 75,5 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 176,5 K RON | |
| 8 | 8.EZO MARITIME SERVICES SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 74,1 %▲ 47 % | ▲ 47 % | 1 mil. RON | |
| 9 | 9.DANUBE GRAIN EXPRES SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 73,7 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 10 | 10.MULINER SHIPPING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 69,1 %— | — | — | 924,5 K RON |
| 11 | 11.D & D DYNAMIC TOP S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 66,4 %— | — | — | 25,1 K RON |
| 12 | 12.KYMIAN LOGISTICS S.R.L.▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 65,7 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 248,6 K RON | |
| 13 | 13.OPEN SEA LOGISTIC S.R.L.▼ 7 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 64,7 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 311,4 K RON | |
| 14 | 14.A-TEAM INSPECTIONS CO S.R.L.▼ 3 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 64,1 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 817 K RON | |
| 15 | 15.EAST POINT CARRIERS SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 59,8 %▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 239 K RON | |
| 16 | 16.ELCORA TRANS INTERNATIONAL SRL▲ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 59,6 %▲ 255,8 % | ▲ 255,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.KALIMBASSIERIS MARITIME SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 58,1 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 18 | 18.TOTAL INSPECTION SRL▲ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 58 %▲ 138,1 % | ▲ 138,1 % | 357,3 K RON | |
| 19 | 19.COMBI TRANS LOGISTICS SRL▲ 120 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,8 %— | — | 679,8 K RON | |
| 20 | 20.ELISA TOP SPEDITION S.R.L.nou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 56,1 %— | — | — | 49,7 K RON |
| 21 | 21.CEREAL SURVEY SRL▼ 3 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 54,7 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 91,6 K RON | |
| 22 | 22.EXPRESS SERVICII VAMALE S.R.L.▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 53,7 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 310,3 K RON | |
| 23 | 23.MARITIME FORWARDING SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 53,7 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 226 K RON | |
| 24 | 24.TEAM MIH COURIER S.R.L.nou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 51,6 %— | — | — | 239,6 K RON |
| 25 | 25.AIG SURVEY SRL▼ 3 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 51,4 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 642,6 K RON | |
| 26 | 26.KRONOTRANS SPEDITION S.R.L.▲ 124 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,6 %— | — | 580,3 K RON | |
| 27 | 27.NOVIO-LOGISTIC OFFICE S.R.L.▲ 10 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 49,6 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 246,4 K RON | |
| 28 | 28.CITY BROKER SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 48,8 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 847 K RON | |
| 29 | 29.CLEVER SHIPPING.RO SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 48,7 %— | — | 304 K RON | |
| 30 | 30.ALPHA WAVE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 48,3 %— | — | — | 29,6 K RON |
| 31 | 31.ROMSHIPPING INTERNATIONAL SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 47,5 %▲ 101,9 % | ▲ 101,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 32 | 32.CT PROJECTS AGENCY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 138 K RON | |
| 33 | 33.YONUS EXPEDITII S.R.L.▲ 15 | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 45,4 %▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 575,4 K RON | |
| 34 | 34.FMA PORT LOGISTIC S.R.L.▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 44,3 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 35 | 35.PREDILECT PRO SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,1 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 220,7 K RON | |
| 36 | 36.INTERNATIONAL CONTROL BUREAU SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 42,9 %▲ 157,3 % | ▲ 157,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.PWR QUALITY AGRICULTURE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 42,5 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 1 mil. RON | |
| 38 | 38.AMRO SOLUTIONS EXPRESS SRL▼ 7 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 39,9 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 427,1 K RON | |
| 39 | 39.BETA INTERTRANS SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39 %▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 40 | 40.PKR GRUP S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39 %— | — | — | 60 K RON |
| 41 | 41.HOOK SRL▼ 12 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 37,4 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 499 K RON | |
| 42 | 42.INTERNATIONAL FREIGHT TRANSPORT SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37,4 %▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 625,9 K RON | |
| 43 | 43.PR SHIPPING SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,9 %▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | 677,8 K RON | |
| 44 | 44.TRANSEURO LINK SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,4 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.CLIPPER SHIPPING AGENCY SRL▼ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,5 %▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 697 K RON | |
| 46 | 46.NETSYNG SRL▼ 29 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 34,3 %▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 88,8 K RON | |
| 47 | 47.REALIS OFFICE S.R.L.▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,3 %▲ 88 % | ▲ 88 % | 26,2 K RON | |
| 48 | 48.TOP EXPRESS LOGISTICS DIVISION S.R.L.▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,8 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 799,4 K RON | |
| 49 | 49.MEDROM LOGISTICS SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,7 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 6,7 mil. RON | |
| 50 | 50.TRAMI SPORTS SRL▼ 1 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 33,5 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 331,2 K RON | |
| 51 | 51.MCL INTERFREIGHT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,1 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 434,2 K RON | |
| 52 | 52.TOMIS LOGISTIC OFFICE SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,4 %▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 173,1 K RON | |
| 53 | 53.PEPEDEL S.R.L.nou | Sat Pecineaga, Comuna Pecineaga, Constanţa | 31,9 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 54 | 54.GLOBAL PROJECTS & LOGISTICS S.R.L.nou | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 31,9 %— | — | — | 107,6 K RON |
| 55 | 55.ROM LOGISTIC SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,8 %▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 56 | 56.ISI INSPECTION SERVICES CONSTANŢA SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,6 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 950,5 K RON | |
| 57 | 57.WTL LINE OPERATIONS S.R.L.▲ 6 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 31,6 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 126,6 K RON | |
| 58 | 58.EVO-SPEED LOGISTICS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,3 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 347 K RON | |
| 59 | 59.B.B.N. INTERNATIONAL CARGO INSPECTION CO LTD SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 4,6 mil. RON | |
| 60 | 60.MEDROM SHIPPING SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,7 %▲ 166,2 % | ▲ 166,2 % | 121,1 K RON | |
| 61 | 61.KOMPASS FREIGHT LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,4 %▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 85,4 K RON | |
| 62 | 62.LIBRA LOGISTIC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,4 %— | — | — | 853,2 K RON |
| 63 | 63.SC EXPRESS CENTER ACTUAL SRL▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,8 %▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 1 mil. RON | |
| 64 | 64.TOP EXPRESS MULTISERV SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,2 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 65 | 65.DEY CUSTOM BROKER S.R.L.nou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 25,7 %— | — | — | 139,4 K RON |
| 66 | 66.LYN SRL▼ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,4 %▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 55 K RON | |
| 67 | 67.CONTAINER CLEARANCE SERVICES SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,8 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.MARY CRIS LOGISTIC TRANS S.R.L.nou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 23,8 %— | — | — | 67,2 K RON |
| 69 | 69.POPPY TOURS SRL▲ 74 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 22,3 %— | — | 17,3 K RON | |
| 70 | 70.EUROGROUP CONNECTION SRL▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,3 %▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 479,4 K RON | |
| 71 | 71.EASTSHIP - MS WIND LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,4 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 72 | 72.INTERTRANS COMPANY SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,9 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 73 | 73.APOLLO CARGO SERVICES LTD SRL▼ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,9 %▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 393,2 K RON | |
| 74 | 74.RMC TRUCK LOGISTIC SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,6 %— | — | — | 473,6 K RON |
| 75 | 75.BLACK SEA EASTERN GATE S.R.L.▼ 22 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 19,4 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 115,5 K RON | |
| 76 | 76.TOMIS MULTIMODAL SERVICES S.R.L.▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,3 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 974,2 K RON | |
| 77 | 77.FILMAR STAR LOGISTICS S.R.L.▼ 30 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 19,1 %▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 128,6 K RON | |
| 78 | 78.CALLATIS LOGISTIC SERVICES S.R.L.▼ 63 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 19 %▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 8,6 K RON | |
| 79 | 79.ECONEXT SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,7 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 835,5 K RON | |
| 80 | 80.COTECNA ROMANIA SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4 %▲ 79 % | ▲ 79 % | 7,2 mil. RON | |
| 81 | 81.TRANSCAR LOGISTICS TRANZIT SRL▲ 55 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,4 %— | — | 99,6 K RON | |
| 82 | 82.HARBOUR PREST SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,2 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 83 | 83.PHOENIX LOGISTICS SOLUTIONS SRL▼ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,9 %▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 4,2 mil. RON | |
| 84 | 84.PORT CONTAINERS CONTROL SRL▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,9 %▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 158,5 K RON | |
| 85 | 85.PIO FAST FORWARDING LOGISTIC SRL▲ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3 %▲ 543,2 % | ▲ 543,2 % | 242,4 K RON | |
| 86 | 86.JAOHAR UK SRL▼ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3 %▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 55 K RON | |
| 87 | 87.IUS-INDEPENDENT UNIFIED SURVEYORS ROMANIA SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 147,5 K RON | |
| 88 | 88.SEATRANS HOUSE SERVICES SRL▼ 52 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,9 %▼ 70,7 % | ▼ 70,7 % | 415 K RON | |
| 89 | 89.ELOGISTICS CORPORATION S.R.L.▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,5 %▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 8,2 mil. RON | |
| 90 | 90.ALARI PORT LOGISTICS SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,2 %▲ 340 % | ▲ 340 % | 494,1 K RON | |
| 91 | 91.QUALITY BROKER SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,8 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 163,7 K RON | |
| 92 | 92.NRM CARGO LOGISTICS SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,1 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 260,2 K RON | |
| 93 | 93.ESSA SHIPPING S.R.L.nou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 9,7 %— | — | — | 112,5 K RON |
| 94 | 94.EXPEDICO S.R.L.▼ 27 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 9,7 %▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 79,3 K RON | |
| 95 | 95.ORION LOGISTICS SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 96 | 96.GLOBAL SHIPPING & FORWARDING S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,6 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 97 | 97.DECKER EXPEDIŢIE SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,4 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 318,1 K RON | |
| 98 | 98.CĂTĂ & DANY CURIER SRL▼ 34 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 9,3 %▼ 60 % | ▼ 60 % | 313,6 K RON | |
| 99 | 99.AGROTRANS LOGISTIC C.A. S.R.L.▲ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,9 %▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 5 mil. RON | |
| 100 | 100.MIL IT GROUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,7 %▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 227,1 K RON |