Top 100 firme — Activități de intermediere pentru transportul de marfă, Constanța după marjă netă în 2009
99 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -3.895,9 %, iar liderul atinge 333,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FLORALIA ASCENSIA S.R.L.▲ 62 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 333,7 %▲ 8.501 % | ▲ 8.501 % | 38,9 K RON | |
| 2 | 2.IUS-INDEPENDENT UNIFIED SURVEYORS ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83,9 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 330,1 K RON | |
| 3 | 3.MARITIME CONSULTING & INSPECTIONS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83,7 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 336,8 K RON | |
| 4 | 4.OIL CONSULTING OVERSEAS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 79,4 %— | — | — | 35 K RON |
| 5 | 5.IMPARTIAL UNLIMITED SUPERINTENDENTS SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 76,4 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 304 K RON | |
| 6 | 6.TRIDENT FORWARDING AGENCY SRL▲ 91 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 65,5 %— | — | 186,1 K RON | |
| 7 | 7.GEMMA STAR MARITIME SERVICES SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 58,5 %▲ 185,7 % | ▲ 185,7 % | 106,6 K RON | |
| 8 | 8.PRUDENTIAL SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 54,2 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 38,4 K RON | |
| 9 | 9.EAST POINT CARRIERS SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,6 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 145,5 K RON | |
| 10 | 10.INTERTRANS COMPANY SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,6 %▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.BETA INTERTRANS SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,6 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 328,9 K RON | |
| 12 | 12.TOSER TRANS SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,6 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 279,2 K RON | |
| 13 | 13.INTERNATIONAL CONTROL BUREAU SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 220 K RON | |
| 14 | 14.DELTRANS SRL▲ 85 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,5 %— | — | 26 K RON | |
| 15 | 15.SĂSĂRAN SERVICES SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,3 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 27,5 K RON | |
| 16 | 16.LESNIG TRADING SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,6 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 182,2 K RON | |
| 17 | 17.NORTH STAR SHIPPING SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,3 %▲ 55 % | ▲ 55 % | 24,3 mil. RON | |
| 18 | 18.CONTAINER CLEARANCE SERVICES SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,5 %▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.MERIDIAN SERVICES SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,1 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 15,6 K RON | |
| 20 | 20.DACRIS SPEDITION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,3 %— | — | — | 49,9 K RON |
| 21 | 21.ARIES LOGISTICS SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,4 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.MEDROM LOGISTICS SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,3 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 596,2 K RON | |
| 23 | 23.LOGISTICS PARTNERS SRL▲ 73 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,4 %— | — | 30,7 K RON | |
| 24 | 24.ROM LOGISTIC SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,3 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 200,7 K RON | |
| 25 | 25.ISI INSPECTION SERVICES CONSTANŢA SRL▲ 46 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,9 %▲ 1.843,9 % | ▲ 1.843,9 % | 161,8 K RON | |
| 26 | 26.CONAVIS SRL▲ 4 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 14,4 %▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 6,9 K RON | |
| 27 | 27.AMIR A SHIPPING LTD SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,2 %▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 30,2 K RON | |
| 28 | 28.INTERMED 3 IMPEX SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,8 %— | — | 736 RON | |
| 29 | 29.HARBOUR PREST SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,5 %▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 83 K RON | |
| 30 | 30.ROYAL SHIPPING SURVEYING AND TRADING SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11 %▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 422,9 K RON | |
| 31 | 31.PANTA RHEI SHIPPING, AGENCY AND FORWARDING SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 283,4 K RON | |
| 32 | 32.SEATRANS HOUSE SERVICES SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,6 %▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | 234,7 K RON | |
| 33 | 33.DIERNA GROUP SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,1 %▼ 57 % | ▼ 57 % | 75,8 K RON | |
| 34 | 34.HOOK SRL▲ 12 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 9,9 %▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 61 K RON | |
| 35 | 35.POPPY TOURS SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 9,3 %▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 26,7 K RON | |
| 36 | 36.MEDTAINER RO SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,7 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 424,6 K RON | |
| 37 | 37.TRANSTERRA LOGISTICS SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,3 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 38 | 38.PR SHIPPING SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 95,8 K RON | |
| 39 | 39.SHNAR SHIPPING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9 %— | — | — | 20,5 K RON |
| 40 | 40.MARITIME FORWARDING SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7 %▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 8 K RON | |
| 41 | 41.CONCORD PREST IMPEX SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6 %— | — | 15,9 K RON | |
| 42 | 42.KARINA SEA 98 SRL▼ 5 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 4,5 %▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | 42,2 K RON | |
| 43 | 43.ELVADA COMPANY SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 %▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 54 K RON | |
| 44 | 44.T.S.C. COMBINED TRANSPORT SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 140,9 K RON | |
| 45 | 45.BLACK SEA LOGISTIC SRL▼ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 %▼ 94,9 % | ▼ 94,9 % | 10,1 K RON | |
| 46 | 46.FAST FREIGHT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 %— | — | — | 82,1 K RON |
| 47 | 47.STUDII GESTIUNE TRANSPORT EGETRA SRL▲ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 %— | — | 95,9 K RON | |
| 48 | 48.ROMSHIPPING INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9 %— | — | — | 127 RON |
| 49 | 49.GENIUSS CONTAINER SERVICE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6 %— | — | — | 3,2 K RON |
| 50 | 50.GLOBAL LINE SHIPPING SRL▼ 24 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 0,6 %▼ 98,1 % | ▼ 98,1 % | 864 RON | |
| 51 | 51.PRO EURO SERVICES SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2 %— | — | 1,6 K RON | |
| 52 | 52.ALFRED H KNIGHT ROMANIA SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,2 %▼ 99 % | ▼ 99 % | 1,5 K RON | |
| 53 | 53.AMVEXIS COM SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,1 %— | — | 1,4 K RON | |
| 54 | 54.DARIN LOGISTIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 %— | — | — | 39 RON |
| 55 | 55.KALIMBASSIERIS MARITIME SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -0,8 %▼ 171,8 % | ▼ 171,8 % | -4,4 K RON | |
| 56 | 56.BARSAN ROMANIA SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -0,9 %▼ 109,5 % | ▼ 109,5 % | -9,5 K RON | |
| 57 | 57.GENERAL SURVEY INSPECTION CO. SRL▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1 %— | — | -8,7 K RON | |
| 58 | 58.CARUDO SRL▼ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -1,3 %▼ 102,7 % | ▼ 102,7 % | -169 RON | |
| 59 | 59.ADMIT SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,1 %▼ 181,5 % | ▼ 181,5 % | -1 K RON | |
| 60 | 60.UNITED BROS MARITIME SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2,8 %— | — | -3,7 K RON | |
| 61 | 61.TRANSEXPEDITION GRUP SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -4,8 %▼ 417,8 % | ▼ 417,8 % | -69,2 K RON | |
| 62 | 62.C. STEINWEG ROMANIA SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -4,9 %▼ 151,9 % | ▼ 151,9 % | -67,6 K RON | |
| 63 | 63.ALEGRA SPED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -5 %— | — | -17,7 K RON | |
| 64 | 64.INTERNATIONAL FREIGHT TRANSPORT SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -5,1 %▼ 183,5 % | ▼ 183,5 % | -28,7 K RON | |
| 65 | 65.SERVICE GROUP CONTROL SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -5,5 %▼ 187,4 % | ▼ 187,4 % | -14,3 K RON | |
| 66 | 66.EMILIO DIVA SPEDITION SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -5,8 %▼ 179,5 % | ▼ 179,5 % | -2 K RON | |
| 67 | 67.GALMONDOS SRL▼ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -6 %▼ 118,4 % | ▼ 118,4 % | -11,2 K RON | |
| 68 | 68.ŞTEFI INTERGROUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -7,1 %— | — | — | -6,8 K RON |
| 69 | 69.TRUST MARITIME SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -7,2 %▼ 202,9 % | ▼ 202,9 % | -9,3 K RON | |
| 70 | 70.ARIAM TRANS SRLnou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | -7,6 %— | — | — | -761 RON |
| 71 | 71.CLA-MI TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -8,4 %▼ 3.010,3 % | ▼ 3.010,3 % | -58,2 K RON | |
| 72 | 72.CARGOXCHANGE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -9,8 %— | — | — | -15,3 K RON |
| 73 | 73.INCOLAB SERVICES ROMÂNIA SRL▼ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -10,4 %▼ 132,2 % | ▼ 132,2 % | -50,5 K RON | |
| 74 | 74.ACTIV SUD EST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -11,4 %▼ 532,7 % | ▼ 532,7 % | -63,9 K RON | |
| 75 | 75.ALPHA INSPECT SRL▼ 54 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | -12,2 %▼ 136,7 % | ▼ 136,7 % | -6,9 K RON | |
| 76 | 76.LEVANT MARITIME SERVICES SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -13,1 %— | — | -179,3 K RON | |
| 77 | 77.ARTHUR 2005 SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | -17,7 %— | — | — | -4,6 K RON |
| 78 | 78.POWER HOUSE GYM SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | -19,7 %— | — | -35,8 K RON | |
| 79 | 79.DIANLI IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -20,2 %▼ 833 % | ▼ 833 % | -270,1 K RON | |
| 80 | 80.MARITIMA CONMAR SRL▼ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -22,3 %▼ 272,4 % | ▼ 272,4 % | -77,4 K RON | |
| 81 | 81.ROMSIM INTERNATIONAL SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -25,6 %▼ 1.123,6 % | ▼ 1.123,6 % | -3 K RON | |
| 82 | 82.COMBI TRANS LOGISTICS SRL▼ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -27,9 %▼ 191,5 % | ▼ 191,5 % | -87,5 K RON | |
| 83 | 83.MARINCO SRL▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -29 %▼ 292,3 % | ▼ 292,3 % | -236,8 K RON | |
| 84 | 84.D.R.A. SPEDITION SERVICES SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -36,4 %— | — | -54 K RON | |
| 85 | 85.ROMCOM CRIN SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -37,1 %▼ 4.741,3 % | ▼ 4.741,3 % | -49,3 K RON | |
| 86 | 86.APOLLO CARGO SERVICES LTD SRL▼ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -40,5 %▼ 308,3 % | ▼ 308,3 % | -53,1 K RON | |
| 87 | 87.INDROM INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -50,8 %— | — | — | -55,3 K RON |
| 88 | 88.ARIES INTERLINK S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -54,8 %▼ 256 % | ▼ 256 % | -43,5 K RON | |
| 89 | 89.BLADONE 2001 IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -62,5 %— | — | -3,3 K RON | |
| 90 | 90.MARSTEL TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -90,4 %— | — | -65,7 K RON | |
| 91 | 91.ARTHUR SPEDITION SRL▼ 16 | Municipiul Mangalia, Constanţa | -156 %▼ 390.000 % | ▼ 390.000 % | -348,3 K RON | |
| 92 | 92.REMO TRANS COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -167,7 %— | — | -31,9 K RON | |
| 93 | 93.WOODY EUROPEAN EXPEDITIONS SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -180,8 %— | — | -672,8 K RON | |
| 94 | 94.LJD SPEDITION SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -295,1 %▼ 118.140 % | ▼ 118.140 % | -71,4 K RON | |
| 95 | 95.JULIUS LOGISTIC SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -309,3 %— | — | -81,7 K RON | |
| 96 | 96.SPEDCONT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -311,7 %— | — | — | -29,7 K RON |
| 97 | 97.SARCO IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -516,8 %— | — | -28,4 K RON | |
| 98 | 98.SERVICE TRANS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -2.257,4 %— | — | — | -11,3 K RON |
| 99 | 99.ARIES INTERLINK SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | -3.895,9 %— | — | — | -260,9 K RON |